Skocz do zawartości
Forum

Mamy październikowe 2020


Kryska89

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mialam 91 a u mnie norma jest niby do 99, pamietam jak 5 lat temu mialam 112 a byla norma jakos do 115, robilam wtedy ta nieszczesna glukoze 2 razy i wynik wyszedl prawidlowy. Widac z roku na rok te normy sie zmieniaja tylko po co.

Odnośnik do komentarza

No niepowazni....szukaj innego ginekologa ktory cie przyjmie, na pewno sie jakis znajdzie, a ty będziesz spokojniejsza, mozesz powiedziec ze twoj lekarz przestal przyjmowac i okazuje sie ze jestes bez opieki lekarskiej, nie mow ze nastepna wizyte masz 9 kwietnia bo tak naprawde nie wiadomo czy i tej ci nie odwolaja.

Odnośnik do komentarza
Gość Kryska89

Dzwoniłam jeszcze do położnej(u niej wszystko się załatwia) okazuje się że lekarz dzis przyjmuje ale tylko te kobiety które mają właśnie usg prenatalne, ja niby mam na 9 kwietnia prenatalne dlatego ta dzisiejsza wizytę odwołali, nie wiem szczerze mówiąc co mam teraz robić.. 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czy takie pulsowanie w macicy to normalne uczucie? Nie w podbrzuszu. Raczej czuje to tak jakby przy wargach sromowych tylko tak w srodku. Juz drugi raz mam taki dzien z takim dziwnym pulsowaniem... Juz mialam usg po tym pierwszym razie takiego pulsowania i bylo wszystko ok. Tylko ciekawi mnie czy wy tez takie cos czujecie?

Odnośnik do komentarza

Mama1 ja nie miałam takiego pulsowania,ciezko powiedzieć co to może byc.. 

Dziewczyny zastanawiam się nad jedną rzeczą, zapisałam się na poniedziałek na usg do innego lekarza , tak na wszelki wypadek bo 9 kwietnia też nie wiadomo czy przypadkiem nie odwolaja mi wizyty, ale gdyby jednak nie odwołali to czy takie częste usg nie szkodzi dziecku? 

Odnośnik do komentarza
Gość MartusiaM

@Kryska89 usg nie jest szkodliwe dla dziecka.

Co do poziomu glukozy, faktycznie dość wysoki. Ja miałam w pierwszej ciąży cukrzycę, nie wyszła z glukozy na czczo,  tylko z krzywej. Oprócz tego, że pomiary po każdym posiłku były uciążliwe, to dzięki diecie (ciągle coś jadłam:) po porodzie wyszłam sporo na minusie od wagi sprzed ciąży. Więc nie ma tego złego...:)

Teraz mam płać OGTT do co najmniej 20TC, bo mam malutkie cukry na czczo, poza tym muszą mi minąć wymioty.

Po wczorajszej wizycie - bobas prawie 6cm, pięknie macha rączkami i nóżkami:) 

Bardzo dokuczają mi mdłości i wymioty.... popołudnia to walka, czy iść już, A może poczekać chwilę... to nie są takie wymioty jak miałam  przy córce, teraz mam wrażenie, że wypruwa mi wszystkie bebechy w środku:/ potem nie mogę dojść do siebie, ani na chwilę nie ma ulgi... wybaczcie te moje toaletowe zwierzenia, ale U mnie już wszyscy mają dość narzekania i mojego rz**ania..:)

Odnośnik do komentarza

Martusia normalnie usmialam sie 🙂 nie z ciebie tylko po prostu mam to samo, tyle ze u mnie od wczoraj znowu troche lepiej i nawet obiad moge ugotowac, ale jak tylko wspomne sobie weekend to mi sie slabo robi i mam nadzieje ze ten koszmar juz nie wróci....ja przy corce tez tak nie mialam, byly mdlosci ale w porownaniu do tych to byly lekkie, te jak sa to wykanczaja, takze łączę sie z toba w bólu, miejmy nadzieje ze niedlugo odejda na dobre 🙂

Kryska89 ja mialam juz kilka usg, nie jest ono szkodliwe, a wrecz potrzebne.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Czy któraś z Was wie gdzie można w miarę bezpiecznie w tych czasach wykonać badanie krwi we Wrocławiu lub okolicach? Czy są jakieś laboratoria które np. w konkretne dni czy godziny przyjmują tylko kobiety w ciąży? Będę wdzięczna za wszelk9e informację...

Odnośnik do komentarza
W dniu 24/3/2020 o 9:58 AM, Gość Mokka89 napisał:

Chodzę prywatnie do Boramedu bo mam tam pakiet z pracy i oni się specjalizują w ginekologii wiec liczę na to, że nie będzie problemu z terminami, ale chyba faktycznie zadzwonię na wszelki wypadek, zobaczyć jak tam z terminami.

Ja też chodzę do Boramedu i zapisywalam się wczoraj na prenatalne na 9.04. i nie było żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza

Właśnie wczoraj tam dzwoniłam i u mnie trochę lipa bo mojej lekarki nie ma cały przyszły tydzień, a ona mi narazie nic nie mówiła ani o genetycznych ani o prenatalnych i nie mogę się narazie zapisać sama. W poniedziałek idę zrobić badania glukozę i te inna i wtedy na jakaś tele wizytę mam się umówić to mi powiedzą co dalej 🤷🏼‍♀️
Masakra 

Odnośnik do komentarza

Sluchajcie a jak lekarze radza sobie by Dziecko dobrze obejrzeć? Ja dzis bylam na usg prenatalnym i doktorek sobie postukal w brzuch zeby Maluch sie odwrocil tak jak trzeba;) bylam zdziwiona. Tak sie robi?

Ogolnie lekarz super:) wszystko sprawdzil. 🙂

Odnośnik do komentarza

Są różne sposoby ;) ja w poprzedniej ciąży  musiałam w trakcie badanie pospacerować,  pójść do toalety i porobić pajacyki by dzieciątko się przekręciło odpowiednio do badania ;) a przed połówkowym usg lekarz kazał wypić puszkę coca coli na 30min przed wizytą ;) córeczka od początku była małym uparciuszkiem ;) ciekawe co teraz dzidzia  wymyśli...

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna.ana

Cześć, a ja jestem wściekła. Od wczoraj nie przyjmuje żaden ginekolog  w moim mieście moja lekarka odwołała wizyty. Nie przyjmuje żaden specjalista. Mam skierowanie na cito do diabetologa i dupa. Żaden nie przyjmuje do odwołania . Także teraz zdychaj sobie pacjencie.  

Odnośnik do komentarza

Czarna.ana_ może spróbuj w innym mieście? 

Szczerze to wam powiem, że trochę się martwię bo nie wiem czy do 8.04 mój lekarz tez czasami nie przestanie przyjmować i co wtedy.? Mam badania do wykonania... Ale jakoś nie uśmiecha mi się stać tam w tej kolejce. I jeszcze ta glukoza... Robią wogole glukozę teraz ? 2h na poczekalni... Nie wiem może ja jakaś nawiedzona jestem ale serio nie podoba mi się to ani trochę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...