Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

U nas ostatnio sprawdzają się rollsy. Bierzesz placki pszenne takie jak do tortilli i zawijasz. Ja lubię z pastą jajeczną albo wersja lux i nie dla nas ostatnio z wędzonym łososiem albo pstrągiem (te małe płaty próżniowo pakowane) i do ryby twarożek ziołowy albo czosnkowy żeby to za suche nie bylo. Moi bracia uwielbiają za to bardziej swojską wersję placek smarują majonezem albo sosem czosnkowym i na to sałata plaster sera, szynki i pokrojone w słupki ogórek i papryka jedno na drugie układają. Wszystko ułożone tak żeby było na całej długości. Potem placek z czym by nie był trzeba zwinąć w rulon i pokroić w talarki. Jak robię do domu to jeden placek kroję na 4 ale jak dla gości to na 8 albo 10 kawałków (zależy jaki placek bo są mniejsze i większe). Robi sie szybko wychodzi duzo i właściwie można wpakować tam co się chce.

https://www.suwaczek.pl/cache/d154c1d44f.png

Odnośnik do komentarza

Just2019 ja uwielbiam przepisy z kwestia smaku. Na imprezy zawsze coś ciekawego tam znajdę. Ostatnio robiliśmy przekąski i dania w stylu hiszpańskim w lidlu byl tez kilka dni temu tydzien hiszpański więc może można jeszcze dostać fajne produkty. Hiszpanskie sery, wedliny, robilismy pastę z oliwek, guacamole, pastę jajeczną z tartym serem i czosnkiem, humus A do tego dookoła w misce rozsypane tacos, chipsy solone,pokrojone bagietki kazdy nakladal cos chcial. Na cieplo robiłam małe buritos z mięsem mielonym w sosie pomidorowym, kukurydza, fasolą.

Dziewczyny.... dziś w nocy myślał że zwariuje.... zlapaly mnie takie skurcze w nogach ze prawie płakałam z bólu. Nawet jak chwilowo puscilo to na nogi nie mogłam stanąć. Co się poruszyłam to znowu to samo. Koszmar. W życiu takich skurczy w nogach nie miałam. Dzis już też wstac za bardzo nie mogłam.

Odnośnik do komentarza

Justi2019 moja starsza córka bardzo się ucieszyła. Zabrałam ją na usg "genetyczne" i wtedy dopiero się dowiedziała. Z młodszą 15latką trochę gorzej, ale oswoi się. Myślę, że to taki tymczasowy foch :) Dzisiaj za to dowiedziało się Szefostwo. Nie mogłam już zwlekać, bo wprawne oko zauważy już ciążowy brzuszek, a że mam sporą nadwagę to do tej pory miałam szanse na kamuflaż :D A teraz czekam grzecznie na wizytę u gina. Pewnie dostanę jakiś nowy zestaw tableteczek na skurcze łydek i na pokrzywkę. Na stałe za to łykam eutyrox na niedoczynność, glucophage i dopegyt na nadcisnienie :/

https://www.suwaczki.com/tickers/zi13vfxmvmbabcsa.png

Odnośnik do komentarza

Hej jak dziś samopoczucie?
Evaeva co tam wczoraj na wizycie?
Ja wczoraj byłam u lekarza bo musiałam przed jego urlopem się pokazać. Maluchy takie słodkie. Leżą sobie obok siebie główka przy główce:) wszystko ok. Nie ujawniły się:) My na małym wyjeździe godzinka drogi od domu. Mam nadzieję że tym razem odpoczynek nie będzie tak stresujący jak ostatnio. Skurcze w nogach dziś jeszcze w nocy trochę łapały. Mam nadzieję że po masażach i magnezie trochę się uspokoi. Anella a jakie robiłaś ćwiczenia na łydki? Dziękuję za Wasze rady.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziękuję za pomysły. Mam jeszcze pytanie czy robicie w domu warstwową sałatkę z tuńczykiem ? Jeśli tak to proszę o przepis :)
Cerrie jak się czujesz , jak Twoje łydki?
Julla gratulacje synka :)
Evaeva super że starsza się cieszy , młodsza też napewno zacznie tylko potrzebuje więcej czasu tak jak piszesz żeby się oswoić :)
Która teraz wizytuje? :)
U mnie jak na złość starsza córka chora , muszę jutro do lekarza podejść , oby do imprezki minęło

ug37df9hhjep6v50.png

Odnośnik do komentarza

Julla super wieści:)
Justi2019 dziękuję trochę lepiej choć jak gdzieś idę to mam wrazenie ze nogi ciężkie jak kłody ale narazie trochę lepiej niż wczoraj. Zobaczymy jaka będzie kolejna noc.
Dziewczyny czy Was też nadal boli głowa? Pamiętam że jakiś czas temu pisalysmy o tym i wiele z Was odczuwalo tez tą dolegliwość. Mnie chyba codziennie...
Chocovanilla plemienia ustapily?

Odnośnik do komentarza

Justi2019 ja z tuńczykiem warstwowa robię taka
Ogórek konserwowy
Kechup
Cebula
Ryż pół woreczka
Majonez
Jajka
Ryż pół woreczka
Majonez
Tunczyk
Ser starty
Cerrie ja też mam ciągle takie ciężkie nogi, skurcze w nocy łapią sporadycznie i takie słabsze, lekar, mówił żeby tego magnezu brać największą dawkę jaka jast w ulotce

Odnośnik do komentarza
Gość sówka 30

Cerrie mnie też od paru dni głowa ostatnio boli chyba też przez ta pogodę... staram się wytzymac ale raz brałam apap bo już nie do zniesienia było ( lekarz wcześniej pozwolił)
Juulla ale mi narobiłaś ochoty na ta sałatkę coś czuje że jutro ja zrobię:)
Nas wczoraj z mężem wzięło i lepilismy pierogi z mięsem:)

Odnośnik do komentarza

Justi ja to robię na oko, mam taką dużą szklana miskę, ogórki tak żeby dno było przykryte, jajek może z 5 tuńczyka jedna puszka, tego majonezu ja daje sporo żeby ryż nie byl suchy, nigdy nie robiłam z makaronem więc nie wiem, a moze spróbować makaron ryżowy?
Ja też często robię brokulowa, na płaski duży talerz daje podgotowany brokuł, pomidory w ćwiartki, ogórek, może być kurczak, ser feta, jajko kto co lubi i to polewa sosem czosnkowym

Odnośnik do komentarza

Justi u mnie przepis podobny jak u Juli ale ja mam ryż jajko majonez ryz ogorek konserwowy keczup ryz tunczyk razem z zalewą na to odrobina ryzu i majonez. Ja kiedys zastapilam ryz makaronem ryzowym ale to musi byc dobrze ugotowany (przegotowany) zeby sie nie rozsypywal i zastapic mozna ale to nie bylo to samo. Z sałatek ja polecam fetę czyli główka lodowej sałaty pomidory albo 2 duze w duza kostke albo koktajlowe cale pudelko w polowki do tego duzy surowy ogorek zielony jak gruntowe to ze 3 tez w duza kostke i do tego ser pseudo feta w takich kartonowych pudełkach w marketach ja zawsze niebieskie biorę i oliwki jak ktoś lubi to opcjonalnie i sos vinegret mozna taki gotowy z paczuszki a mozna samemu zrobic w necie sa przepisy. Z sałatek u mnie mega się sprawdza z tortellini jak wolisz cos makaronowego. Czyli puszka kukurydzy, 4 jajka na twardo w kostke pokrojone, 1 duzy pomidor pokrojony w kostkę i 1 ogórek w kostkę, do tego paczka ugotowanego makaronu tortellini ja najbardziej lubie z mięsem ale wiem że te z serem też są ok do tego kilka łyżek sosu czosnkowego i wszystko wymieszać razem.

https://www.suwaczek.pl/cache/d154c1d44f.png

Odnośnik do komentarza

Pytanie o torbiel ja mialam torbiel na jajniku na poczatku ciazy, takie wielkie jajo 6 cm a u Ciebie to jest jeszcze raz taka.. u mnie torbiel sie rozlala na otrzewna, bolal brzuch jak cholera niestety:( a reszta sie wchlonela, bo jajniki juz nie pracuja w ciazy. Ale wiem ze isnieje niebezpieczenstwo zawiniecia sie torbieli i to juz kwalifikuje do usuniecia jajowodu. Na Twoim miejscu albo bym skonsultowala to z innym lekarzem albo jesli ufasz swojemu to bym sie poddala zabiegowi.

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...