Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Zuaannna

Sucha skóra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zuaannna

Hej, tym razem to ja mam problem a nie mój synek. Od zawsze miałam problem z suchą skórą, ale po ciąży jest jeszcze gorzej, do tego wiele balsamów mnie uczula, macie coś godnego polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może aloes? Wiem, że wiele osób uczula, ale wielu też przynosi niesamowitą ulgę :P warto spróbować, szczególnie że teraz jest od groma różnych rzeczy z aloesem. I nakładaj olejek na twarz! Krem i potem olejek, bo to zamknie dobrze całą pielęgnacje. Ja polecam z pestek moreli lub awokado :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobnie z balsamami i żelami marketowymi, że nie nawilżają a wręcz przeciwnie ijeszcze podrażniają skórę. Od dawna już do mycia i do smarowania używam emolientów. Są dla osób z bardzo wrażliwą skórą, przesuszoną i dla alergików. Ja używam dexerylu i do smarowania ciała a jak mam bardzo podrażnioną skórę na buzi, to też do zmywania makijażu (no i jest tani:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mantka

też znam ten krem i też mnie dopadł taki problem całkiem niedawno - właśnie po ciąży, czytałam, że to spotyka wiele kobiet ... krem daje uczucie ulgi i skóra jest o wiele lepiej nawilżona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam problematyczną cerę, dlatego skończyłam z kremami, które można kupić w popularnych drogeriach i przerzuciłam się na kremy naturalne bez konserwantów [reklama usunięta]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poza wszelkimi kosmetykami polecam PIJ dużo wody! Kiedyś cierpiałam na to samo, a odkąd piję min. 1/5 litry wody dziennie problem sam zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

~icerka
co najlepiej stosować u malucha z AZS?

To co zaleci alergolog/dermatolog. Lepiej nie eksperymentować na własną rękę, bo możemy zaszkodzić np. nasilić azs.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobra i sprawdzona w mojej rodzinie z atopikami jest exomega control. Używamy do mycia żelu i do smarowania kremu takiego od 1 dnia życia. Jest super bo natychmiast po posmarowaniu skora przestaje swędzieć. No i co wygodne wystarczy jedno smarowanie dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Klaudia

Filmik na  YT Skuteczna terapia azs, tam sa masci i inne zalecenia na skore atopowa, azs.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uwielbiam żel z aloesu od Holiki, jest strasznie wydajny (mnie wystarcza na co najmniej pół roku) i nawilża/nawadnia a nie natłuszcza. Używam już od kilku lat zamiast kremów 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamilla36

Dla mnie Octenicare nie ma sobie równych. Działa szybko i na tyle delikatnie, że nie podrażnia mojej delikatnej skóry. Do tego ma szerokie zastosowanie - w AZS, łuszczycy a nawet w leczeniu blizn. Właśnie dlatego warto mieć ten specyfik w domu. Polecam - ja się z nim nie rozstaję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Alina78

Skoro balsam Cię uczula, to bardzo prawdopodobne że jakiś skłądnik Ci nie służy... dodatkowo kompozycje zapachowe w kosmetykach są alergiczne i powodują podrażnienia przy wrażliwej skórze. proponuję zmienić pielęgnację na 100% naturalną, odpowiednią dla wrażliwej skóry. Moje dzieci mają alergię a najmłodsza córka ma nawet zmiany azs... u nas super pomogły kosmetyki eeny meeny. to  jest polska firma, założona przez panią chemiczkę i kosmetolog, polecam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rozalia
W dniu 18/9/2019 o 8:05 PM, Gość icerka napisał:

co najlepiej stosować u malucha z AZS?

mój synek ma stwierdzone AZS... stosowaliśmy emolium, ale potem odkryliśmy eeny meeny i o wiele lepiej zachowuje się skóra. w takich przypadkach szkoda eksperymnetować, lepiej wybrac coś naturalnego i polecanego przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych- a eeny meeny takie właśnie jest :) polecam sprawdzić tę markę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mamof3

Miałam ten sam problem. Skóra na łokciach i kolanach pękała z przesuszenia. Zaczęłam używać tych samych produktów, które stosuje dla moich dzieciaczków. Używam hipoalergicznego mleczka do ciała i delikatnego balsamu do ciała. Są to produkty pielęgnacyjne dla dzieci, ale tylko one przynoszą mi ulgę. No i oczywiście piję dużo wody. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mamof3
1 minutę temu, Gość Mamof3 napisał:

Miałam ten sam problem. Skóra na łokciach i kolanach pękała z przesuszenia. Zaczęłam używać tych samych produktów, które stosuje dla moich dzieciaczków. Używam hipoalergicznego mleczka do ciała i delikatnego balsamu do ciała. Są to produkty pielęgnacyjne dla dzieci, ale tylko one przynoszą mi ulgę. No i oczywiście piję dużo wody. 

Mowa oczywiście o produktach OnlyBio. 

https://sklep.onlybio.life/pielegnacja-ciala/131-hipoalergiczne-mleczko-do-ciala-od-pierwszego-dnia-zycia-300-ml-onlybio-5902811784276.html

https://sklep.onlybio.life/kosmetyki-dla-dzieci/132-delikatny-balsam-do-ciala-od-pierwszego-dnia-zycia-300-ml-onlybio-5902811784269.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...