Skocz do zawartości
Forum

Clostilbegyt? Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Byłam u lekarza i owulacja była, więc jest dobrze, ale nie nastawiam się jakoś specjalnie na ten cykl. Wolę się zbytnio nie nastawiać, żeby potem się nie rozczarować.

A te bóle brzucha, o których ostatnio pisałam, to właśnie pewnie przez owulacje, coś dziwnego, bo nigdy tak owulacji nie czułam :o

Dziewczynki trzymam kciuki mocno za Was, te dwie kreseczki niech w tym miesiącu się pojawią!! :)

Odnośnik do komentarza

Katarina, Ewa - Jezuu Dziewczyny dzięki że o tym piszecie bo ja podobnie jak Wy się schizuję. Niby mnie mdli i mam wrażliwe piersi ale sa momenty ze totalnie normalnie się czuję. Te pobolewanie brzucha itp nooo dokładnie tak samo! Tak, dobrze pamiętasz Katarina 🙂 zaraz ruszam... jeszcze chciałam skoczyć do dziadka na cmentarz przed wizytą u profesora... bo jakoś się denerwuje. Trzymajcie kciuki o 19:30! 🙂 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ,odzywam się tu rzadko ale jestem z Wami na bieżąco 🙂

we mnie wstąpiła znów nadzieja że to będzie ten cykl! Dziś byłam na monitoringu (16dc) i pęcherzyk był 20mm w lewym jajniku.Byłam zaskoczona bo w zeszłym miesiącu było pusto. Dostałam zastrzyk z pregnylu i polecenie nie wypuszczania męża z łóżka 😛

Odnośnik do komentarza

Jestem po wizycie no i mam mieszane uczucia. Na USG widać pęcherzyk ciążowy, w nim ciałko żółtkowate. Niestety zarodka nie widać... już niby mogło być serduszko a tu nawet zarodka nie widać 😞 Dodatkowo coś tam z kosmówką jest, że w 10% się oddzieliła czy coś ale niby to bardzo częste jest. 

Profesor powiedział nie jest to puste jajo płodowe. I że widocznie jest po prostu za wcześnie jeszcze i wizyta za 2 tygodnie. Nie to dzisiaj chciałam usłyszeć... nie pozostaje nic innego tylko czekać, kolejne cholerne 2 tygodnie. 

Odnośnik do komentarza

Hopefull, dzięki że tak szybko napisałaś. Właśnie mi dokładnie to samo powiedział gin 6 dni temu i też zaznaczył, że to zupełnie normalne, ale właśnie to ciałko jest dobrym znakiem. Gdzieś czytałam, że zarodek pojawia się właśnie w ciągu 2 dni po tym ciałķu, więc chyba po prostu się nie wstrzeliłyśmy...ja myślę, że my przez to nasze przewrażliwienie i oczekiwanie po prostu chcemy wszystko szybciej, ale w efekcie trochę bardziej się denerwujemy...najważniejsze, że byłaś i że na usg nie było żadnych oznak, że coś się złego dzieje. Tego się trzymajmy i cierpliwości nam wszystkim!❤

Kokardkaa, trzymaj się, przykro, że nie wyszło tym razem, przytulas!

Ewel, Działaj i nie wypuszczaj 😉

Odnośnik do komentarza

Hopefull usłyszałam też dokładnie to samo i że mam wrócić za dwa tygodnie. A jak powiedziałam że myślałam że będzie słychać serduszko to powiedział że to stanowczo za wcześnie. Także nie martw się kochana 🙂 tak jak Katarina pisze najważniejsze że wszystko ok. Musimy być cierpliwe ❤️ a wg USG który tydzień wyszedł?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jestem po wizycie . Lekarz bardzo konkretny i co najważniejsze pierwszy raz nie wyszłam z płaczem a z uśmiechem na twarzy . Torbiel się pomniejsza , i mówi że ona sie wchlonie. Po całym moim wywiadzie, jednoznacznie stwierdził, że dupek wszystkiemu jest winien. Był w szoku że 5 miesięcy go wcinam i se blokuje owulację. W grudniu lecę na drożność i badania rezerwy. Jak będzie ok , to monitoring i działamy. Co do męża , stwierdził że nie widzi nieprawidłowości , bo ma dużo plemników poza tym inne parametry są ok, a morfologia to jak komputer coś wychwyci to zaraz daje zero wiec hmmm mam mieszane uczucia ale to on jest specjalistą. I co najważniejsze powiedział "głowa" Mam nadzieję, że w końcu wyszło słoneczko . Kochane trzymam za was wszystkie kciuki testujące i te którym się udało. Dziewczyny grudzień i styczeń nasz 🥰🥰🥰🥰

Odnośnik do komentarza

Wreszcie doczytałam wątek do końca i ostatnie kilkadziesiąt stron taka niespodzianka - Hopefull o Tobie piszę 😉 Jesteś jedną z osób które się tu najdłużej przewijały i mocno Ci kibicowałam. Dajesz nadzieję, z resztą jak w nicku, więc wszystko się zgadza 🙂 A wieściami od lekarza się nie przejmuj, u mojej koleżanki też dość długo nie było widać zarodka, a wszystko jest ok. Już prawie połowa ciąży za nią. Skoro nie pilnowałaś tego cyklu (jeśli dobrze pamiętam) to może miałaś też później owulację i dlatego jest tak wcześnie?

Takie czekanie 2 tygodnie na wizytę przy początkach ciąży chyba jest jeszcze gorsze, niż czekanie na @ po owulacji, przynajmniej w mojej wyobraźni. 

Karska, super że lekarz ma pomysł i tak jednoznacznie wytypował winnego, ja dopiero tutaj wyczytałam że ten duphaston wcale nie jest taki super w każdym przypadku... Ciekawe, jakie podejście będzie miał mój gin. Ja biorę luteinę od 19 do 25dc, ale tak naprawdę to nie pamiętałam dokładnie w jakie dni miałam zażywać i już sama nie wiem skąd taki pomysł wzięłam 🤔 Skonsultuję się na wszelki wypadek, ma to większe znaczenie niż myślałam, chociaż jak u mnie owulacji nie ma to i tak wszystko jedno 😛

Mój M umówił się na seminogram na piątek, a ja od razu zaklepałam wizytę u gin na wtorek 24.11. To będzie mój 25dc i mocno liczę na przepisanie leków na stymulację, tak żeby od razu cykl zacząć z nowym planem. Miałam pilnować diety, ale tu wczoraj wizyta u brata i kawałek biszkoptu, dzisiaj przyjaciółka wpadła i przyniosła delicje... Ech brak mi silnej woli 😕 Próbuję sobie wytłumaczyć, że tu już nie chodzi o zrzucenie wagi tylko coś więcej, ale najprościej mi się tak tłumaczy jak jestem najedzona i nie mam ochoty na nic 🙄

Ktoś tu wcześniej polecał Akademię Płodności na YT, faktycznie fajne filmiki mają 🙂 

 

Odnośnik do komentarza

Katarina, Ewa - dzięki. Pocieszające jest to co piszecie... tylko martwi mnie, że rozpoczęłam wczoraj 6 tydzień i nadal nic nie widać... no ale może te początki ma trudniejsze a później zaskoczy. Chyba faktycznie Katarina chcemy wszystko przyspieszyć i dlatego to tak wychodzi... masz rację, najważniejsze że na wizycie wszystko w miarę ok. Trzeba czekać, nic wiecej 🙂

Ewa0 - a w ktorym tygodniu Ty byłaś u gina jak usłyszałaś te słowa? Chyba tez w 6 prawda? Moze to zupełnie normalne? Nic nie mowil o wieku ciazy z USG wiec nawet nie wiem... zaczął wypisywać kartę ciazy i jak policzył ze to 6 tydzien to trochę zwątpił 😕 

Elph - jejku jak miło! Dzięki!!! 🙂 bardzo dobrze pamiętasz i masz 100% racji... ja przecież nie wiem nawet kiedy miałam owulację 🙈 Dziękuję za trzymanie kciuków i przypomnienie o niekontrolowanie cyklu ❤️ 🙂 czekanie jest bardzo podobne tylko jak czeka sie na @ to człowiek bardziej zyje nadzieją (z nutką obawy o rozczarowanie) a teraz proporcje są odwrotne. Faktycznie trzeba wrzucić w każdym przypadku na luz 🙂

Kokardka a przypomnij w ktorym dc zrobiłaś test? 
 

Hania trzymam kciuki za dzisiejszy wynik bety.

A ktoś jeszcze miał niebawem testować? Tylko kto?

 

 

Odnośnik do komentarza

Niestety po zawodach ☹️ nawet jeśli by było za wcześnie na betę to progesteron mam na poziome 3.35 ng/ml więc na pewno nic nie będzie z tego. Prolaktyna - 20 ng/ml, witamina D3 44.1ng/ml przynajmniej te dwie są ok. 

No nic szukam kliniki we Wrocławiu i działam dalej

Odnośnik do komentarza

Hopefull mi lekarz pokazywał na USG że wiek ciąży to 5tygodni i 5dni. Zmierzył ten pęcherzyk ciążowy i tak wykazało. A właśnie do końca nie wiem jak powinno się mówic- jak już skończy się 5tygodni to mówimy że jest 6tydzien czy jak skończy się 6tygodni to mówimy że jest 6tydzien? Bo np mam dwie aplikacje i jedna pokazuje że jest 7tydzien (7tyg i 1dzien) a druga pokazuje 8tydzien (tak samo 7tyg i 1dzien) i juz zgłupiałam 😅

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Gość Ewa0 napisał:

Hopefull mi lekarz pokazywał na USG że wiek ciąży to 5tygodni i 5dni. Zmierzył ten pęcherzyk ciążowy i tak wykazało. A właśnie do końca nie wiem jak powinno się mówic- jak już skończy się 5tygodni to mówimy że jest 6tydzien czy jak skończy się 6tygodni to mówimy że jest 6tydzien? Bo np mam dwie aplikacje i jedna pokazuje że jest 7tydzien (7tyg i 1dzien) a druga pokazuje 8tydzien (tak samo 7tyg i 1dzien) i juz zgłupiałam 😅

Mi pokazywał ten pęcherzyk, faktycznie go mierzył i mowil ze ma 13mm i że teraz codziennie o 1mm bedzie rosół. Ale nic wiecej nie mowil 🙂 a ja gapcia nie wpadłam na to zeby o cos go zapytać 🙂 

Nooo wlasnie! Ja tez nie wiem jak sie mówi, liczy 🙈 ale wczoraj profesor wziął jakaś miarkę, pytał o date ostatniej miesiączki i powiedzial ze to juz jest 6 tydzien. Wiec chyba poprawnie jest według aplikacji bo pokazuje mi: „ jestes w 6 tygodniu i 1 dniu ciazy”. Używam „Ciąża++”. Chyba niepotrzebnie ją tak szybko i stalowałam bo się nią sugeruję a później rozczarowuje. 
 

Hania, a Beta jak? W klinice mam nadzieje ze ruszysz ostro z tematem. Ja jak zmieniłam lekarza to od razu poczułam różnice w podejściu i leczeniu 🙂 oczywiscie na plus!

Odnośnik do komentarza

Hopefull , Ewa0 lekarze liczą tygodnie ciąży tak jak wiek ludzi. Póki nie skończysz np.30stki to masz 29. Więc jeśli macie np. 6t2d dla lekarza bedzie to 6 tydzień chociaż potocznie i wg niektórych aplikacji będzie to 7. Potocznie używa się, że jestem w 7 t bo już jest w trakcie tego tygodnia. Przynajmniej tak to określiła kiedyś moja lekarka 😉

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,  mam monitoring dopiero 16dc.. myślicie,  że jest szansa, że coś jeszcze będzie na nim widac? Cykle mam 31-33dni. Zastanawiam się też czy brać wiesiołka do wizyty czy przestać brać wczesniej ? Clo mam od 3 do 7. 10-14 estrofem.

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Gość Inez napisał:

Hopefull , Ewa0 lekarze liczą tygodnie ciąży tak jak wiek ludzi. Póki nie skończysz np.30stki to masz 29. Więc jeśli macie np. 6t2d dla lekarza bedzie to 6 tydzień chociaż potocznie i wg niektórych aplikacji będzie to 7. Potocznie używa się, że jestem w 7 t bo już jest w trakcie tego tygodnia. Przynajmniej tak to określiła kiedyś moja lekarka 😉

Dziękuję 🙂 w koncu wiem co i jak 😉

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Gość Zuduarinka napisał:

Cześć dziewczyny,

dzisiaj ponownie betę zrobiłam. Wynik mnie zaskoczył bo urosła na 298,6 i nie mam pojęcia dlaczego. Byłam pewna, że będzie spadać, ale że urosła? Nic już nie rozumiem.

Nie piszę nic, ale codziennie czytam i odświeżam stronę co tam u Was ;) u mnie nic się nie dzieje, nie wiem czy pęcherzyk już sobie poszedł czy nie... wczoraj lekkie zabarwienie papieru w wc widziałam więc miałam nadzieję, że to już @ ale jak na razie cisza i się nie rozkręciło nic, mam nadzieję że zacznie się dzisiaj bo mam 29dc a duphaston ostatni wzięłam we wtorek rano. Jak tylko przyjdzie małpa to dzwonię i ok 13dc się umawiam na usg sprawdzić co i jak. Przykro mi, że kolejny już cykl "stracony" bez stymulacji żadnej więc i bez szans na ciążę :( ale najpierw muszę oczyścić ten jajnik, może ta laparoskopia albo hsg by mi dobrze zrobiły. Czekam teraz spokojnie na rozwój wydarzeń i tylko się smucę, że 2020 nie przyniesie mi już brzuszka :(

Zuduarianka trzymaj się tej myśli, że wszystko jest dobrze (tamta beta to musiał być jakiś błąd;)) Kiedy masz jakieś usg? A pewnie też na Twoim miejscu bym powtarzała betę z ciekawości i obaw różnych..

Odnośnik do komentarza
Gość Zuduarinka

Olgik dzisiaj mam wizytę i usg. Przyrost jest mały bo 16.11 było 195, a 19.11 298. Mam nadzieję tylko, że nie jest to ciąża pozamaciczna, której boje sie panicznie.  Duphaston odstawiłam i zastanawiałam się dlaczego ten okres nie przychodzi. Oby dzisiaj lekarz rozwiał moje wątpliwości.

Teraz mam milion myśli na minutę, ale że jestem w pracy to do 16 jakoś zleci.

Olgik ja od trzech dni chodzę i sprawdzam czy nie ma krwi. Jak gdzieś wychodzę, to mam wrażenie, że mi dosłownie leci;(

Mój mąż pracuje zagranicą, więc u nas też juz pozytywnie w tym roku nie będzie. Ciężko też się zgrać chyba, że zacznę za nim po świecie latać w terminie owulacji 🙈

Będę się za nas modlić dziewczyny, żeby nam się udało w kolejnych cyklach!

A za rok dwa zrobimy zdjęcie na spotkaniu grupowym z naszymi pociechami;D

Odnośnik do komentarza

Zuduarianka myślę, że każda z nas tak ma bo albo oczekujemy żeby @ jak najszybciej przyszła, albo żeby nie przyszła... ja też gonię do toalety ciągle sprawdzać. Ale mam ten problem, że prawie zawsze dostaję póóóóźnym wieczorem i nigdy nie wiem czy to już liczyć jako 1dc czy czekać aż będzie "potop" 😄

Trzymam kciuki za wizytę 😘

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...