Skocz do zawartości
Forum

Clostilbegyt? Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Beti94 - To trzymam mocno kciuki!! Dobrze że męża wyniki są ok 🙂 macie całkiem konkretny plan, super!

Katarina - ach to kolejna krzepiąca wiadomosc, więc wszystko zmierza w dobrym kierunku. Czekamy na dalsze wieści i staramy sie kochana żyć normalnie 🙂 trzymam kciuki ❤️

Fela - ja tez tak po Clo miałam wlasnie... męczyło mnie to 😞 pózniej przeszłam na gonadotropiny. 

Olgik - kuzwaaaa no! Tak mi przykro 😞 cholera jasna! Jestem wściekła i smutna jednocześnie. Dupek powinien Ci pomoc, miałam podobnie (miałam dwie 3 i 4cm torbiele). Ale wchłonęły sie po dupku bez problemu i w następnym cyklu juz normalnie mogłam działać. Z tym ze ja wtedy nie byłam na Clo tylko na gonadotropinach. Jejku ale diagnostyczne zrobiłaś krok! Olgik ja wiem ze to nie sa pozytywne informacje ale byc moze ten lekarz dotarł do przyczyny niepłodności...? 

Drop - aaa teraz rozumiem, dziekuje za wyjaśnienie. Mocno trzymam kciuki ❤️ kurcze nic dziwnego ze odpuscilas dietę, stres robi swoje. A nie myslalas o tym zeby pójść do psychologa? Mnie bardzo ale to bardzo pomógł... 

To teraz mamy przerwę w testowaniu? Kto następny? 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Gość Karska napisał:

Fela- czyli idziemy prawie tak samo. Ja dzisiaj umieram. W pierwszy cyklu brania Clo tylko może jeden dzień taka osowiała byłam a ten drugi to jakaś masakra. 

Karska, a który dzień cyklu masz teraz? Ilu dniowe cykle masz? Serio idziemy podobnie, bo ja też mam drugi cykl z clo 😉 Długo się staracie? Być może już wcześniej pisałaś, ale wyleciało mi z głowy 😉

Hopeful, a ile cykli miałaś z clo? Jaką dawkę brałaś i czy każdy cykl był tak męczący? Co to są te gonadropiny? Brałaś jak często się je bierze?

 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Gość Fela napisał:

Karska, a który dzień cyklu masz teraz? Ilu dniowe cykle masz? Serio idziemy podobnie, bo ja też mam drugi cykl z clo 😉 Długo się staracie? Być może już wcześniej pisałaś, ale wyleciało mi z głowy 😉

Hopeful, a ile cykli miałaś z clo? Jaką dawkę brałaś i czy każdy cykl był tak męczący? Co to są te gonadropiny? Brałaś jak często się je bierze?

 

Fela- ja też drugi cykl, lekarz mi przepisał 0,5x3.  Dzisiaj mam 13dc. W pierwszym cyklu pęcherzyk pękł i pokładałam wielkie nadzieje,że się udało, bo do 35 DC @ nie miałam.  Zazwyczaj cykle zamykały mi się w 30. W tym miesiącu mąż zrobił badania nasienia, i niestety musimy szukać pomocy u androloga. Staramy się od kwietnia. Wcześniej nie próbowaliśmy,  bo ślub i podróż poślubna  trochę przesunęła to . 

Odnośnik do komentarza
Gość Zuduarinka

Dziewczyny wracam właśnie od lekarza i nic nie widać na usg. Mówi, ze macica jest rozpulchniona jak w ciąży i może być jeszcze za wcześnie. Mam w czwartek powtórzyć betę i przyjechać jeszcze raz na usg. Ciężko jest mi się pozbierać po tej wizycie:( Nie wytrzymam chyba i w poniedziałek betę zbadam żeby zobaczyć czy w ogóle rośnie

Odnośnik do komentarza

Zuduarinka może faktycznie jeszcze za wcześnie... A który to dzień cyklu u Ciebie? Ja też szłam z nadzieją że nawet usłyszę bicie serduszka, a tu tylko pęcherzyk ciążowy był... Też jak na szpilkach będę czekać do następnej wizyty 🙄

Odnośnik do komentarza
Gość Zuduarinka

Ewa  38 dzień cyklu. Wydaje mi się, ze jak w poniedziałek powtórzę betę to wszystko będzie wiadomo. Straszne jest to, ze najpierw nie widać nic tak jak u mnie, później jak u Ciebie ze nie widać serduszka i człowiek się tak bardzo martwi na każdym etapie. Beta u mnie dopiero 200 w czwartek była, wiec może rzeczywiście jeszcze za wcześnie. 

Odnośnik do komentarza

Zuduarinka to normalne, że się martwisz. Musisz się uzbroić w cierpliwość 😞 co jest mega trudne 🙂

moja lekarka powiedziała że nie przyjmie mnie jak beta nie będzie powyżej 1000 😉 jeśli beta rośnie tzn że wszystko jest dobrze 🙂

meliske sobie popij 🙂

Odnośnik do komentarza

Zuduarinka, spokojnie, dziewczyno! To, kiedy widać pęcherzyk nie tylko zależy od dnia cyklu, ale też kiedy była owulacja i zapłodnienie, może u Ciebie było później? Tak jak pisze Kalina, przy becie poniżej 1000 niewiele widać. Ja też byłam tydzień temu u gina, po tym jak miałam betę ok 170, to samo mi powiedział, że widać tylko inną strukturę macicy, a poza tym czerń usg 🙂 A już tydzień później jest pęcherzyk, więc chill kochana, stres teraz niewskazany, ale racja, zrób betę wcześniej dla spokoju i będzie dobrze. I chyba prawdą jest, że stres o 2 kreski to nie koniec, dalej jest taka sama niepewność i musimy nauczyć się z nią żyć i mówię też o sobie;)

Ewa0, a Ty kiedy idziesz na tą serduszkową wizytę?

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gość Kalina94 napisał:

Karska - A powiedz mi łykać tabletkę najlepiej na noc? 

Myślę, że to najlepszy sposób, bo wszystkie dolegliwości przepisz . Wyczyalam gdzieś na forum, że  picie płynów w trakcie brania też łagodzi dolegliwości. . Generalnie nie ma znaczenia kiedy bierzesz. Ja nie miałam wyjścia, bo brałam rano  po obiedzie i wieczorem do spania. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Gość Karska napisał:

Myślę, że to najlepszy sposób, bo wszystkie dolegliwości przepisz . Wyczyalam gdzieś na forum, że  picie płynów w trakcie brania też łagodzi dolegliwości. . Generalnie nie ma znaczenia kiedy bierzesz. Ja nie miałam wyjścia, bo brałam rano  po obiedzie i wieczorem do spania. 

Dziękuje Ci ❤️🙏🏽  Ja zaczynam razem z mężem by ruszyć jego plemniki wiec będę dawać znać 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Gość Katarina napisał:

Zuduarinka, spokojnie, dziewczyno! To, kiedy widać pęcherzyk nie tylko zależy od dnia cyklu, ale też kiedy była owulacja i zapłodnienie, może u Ciebie było później? Tak jak pisze Kalina, przy becie poniżej 1000 niewiele widać. Ja też byłam tydzień temu u gina, po tym jak miałam betę ok 170, to samo mi powiedział, że widać tylko inną strukturę macicy, a poza tym czerń usg 🙂 A już tydzień później jest pęcherzyk, więc chill kochana, stres teraz niewskazany, ale racja, zrób betę wcześniej dla spokoju i będzie dobrze. I chyba prawdą jest, że stres o 2 kreski to nie koniec, dalej jest taka sama niepewność i musimy nauczyć się z nią żyć i mówię też o sobie;)

Ewa0, a Ty kiedy idziesz na tą serduszkową wizytę?

Dopiero 25.11 także jeszcze półtorej tygodnia. Dzisiaj miałam trochę śluz zabarwiony na różowo i już się stresowałam... Mąż do jutra na kwarantannie i musiałam na zakupy chodzić i dźwigać. Mam nadzieję że to nic poważnego. 

Odnośnik do komentarza

Kalina94, ja swojemu mężowi oprócz fertilmen 4x1(dzien), daje jeszcze mace, kwas foliowy, witaminę D3, próbowałam z olejem z czarnuszki (wymiękł, bo strasznie niedobry, ale może wrócimy do tego) .. warto tez zrobić usg, u nas wyszły żylaki i niestety mąż musiał przejść operacje..

Zudirinka, 3mam za Ciebie kciuki, teraz spróbuj się wyciszyć, odpocząć.. a co lekarz powiedział na plamienia czy już Ci przeszły? 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Gość Drop napisał:

Kalina94, ja swojemu mężowi oprócz fertilmen 4x1(dzien), daje jeszcze mace, kwas foliowy, witaminę D3, próbowałam z olejem z czarnuszki (wymiękł, bo strasznie niedobry, ale może wrócimy do tego) .. warto tez zrobić usg, u nas wyszły żylaki i niestety mąż musiał przejść operacje..

Zudirinka, 3mam za Ciebie kciuki, teraz spróbuj się wyciszyć, odpocząć.. a co lekarz powiedział na plamienia czy już Ci przeszły? 

Drop - podziel się opinią czy te suplementy przynoszą efekty. Mój mąż zaczął brać fertility - ale skład ma o wiele mniejszy niż ten który wspominasz. Faszeruje go jeszcze orzechami włoskimi- podobno też coś mają w składzie. Póki co czekam do środy i nie wydaje kasy na inne suplementy , bo może lekarz będzie miał inną wizję 

Odnośnik do komentarza

Karska, w sumie to ciężko mi ocenić te środki.. fertilman i kwas foliowy zaleciła moja lekarka.. U nas jakby nie patrzeć doszło do zapłodnienia, tylko ze ciaza okazała się pozamaciczna.. u nas mogło złożyć się na to kilka czynników, operacja męża na żylaki, jego suplementacja.. u mnie tez wdrożono nowe leczenie.. 

Orzechy tez musimy wdrożyć do naszego „leczenia”, bo jednak warto działać na kilku płaszczyznach, bo to nie zaszkodzi, a moze tylko pomoc 😊😊

Odnośnik do komentarza
Gość Zuduarinka

Drop plamienia od wczoraj już nie ma. 
Właśnie przyjechała do mnie przyjaciółka, która tez jest w ciąży i mówi ze u niej tez nic nie było widać i dopiero dwa tygodnie później tak naprawdę na usg pęcherzyk zobaczyła . Trochę mnie uspokoiła. Dziewczyny  my się nerwicy nabawimy przez te 9 miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Gość Drop napisał:

Karska, w sumie to ciężko mi ocenić te środki.. fertilman i kwas foliowy zaleciła moja lekarka.. U nas jakby nie patrzeć doszło do zapłodnienia, tylko ze ciaza okazała się pozamaciczna.. u nas mogło złożyć się na to kilka czynników, operacja męża na żylaki, jego suplementacja.. u mnie tez wdrożono nowe leczenie.. 

Orzechy tez musimy wdrożyć do naszego „leczenia”, bo jednak warto działać na kilku płaszczyznach, bo to nie zaszkodzi, a moze tylko pomoc 😊😊

Dziękuję ślicznie🥰🥰🥰. Jak wspaniale,ze trafiłam na te forum. Mam jeszcze jedną prośbę, czy możesz mi podać stronkę na której kupujesz mace i w jakiej dawce dajesz kwas foliowy mężowi. 

Odnośnik do komentarza

A mnie dziewczyny cały czas męczy ból podbrzusza😔raz z jednej strony raz z drugiej. Dzisiaj 16dc, w 12dc miałam monitoring, był pusty dlatego nie wiem skąd te bóle i czy to normalne. Na clo jestem pierwszy cykl.

Hopefull chyba się zdecyduje i przejdę się do profesora Jędrzejczaka jeszcze w tym cyklu. Chodziłaś do niego na wizyty na Polną do szpitala czy na Polankę do jego prywatnego gabinetu? Długie ma terminy? 

Tak tutaj czytam te wasze wiadomości i mi moja gin kazała tylko brać pregne nie wspomniała o niczym innym, dlatego dzisiaj pobiegłam do apteki i się zaopatrzylam dodatkowo w wit. D3  i kwas omega 3🙈🙈

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Karska napisał:

Fela- ja też drugi cykl, lekarz mi przepisał 0,5x3.  Dzisiaj mam 13dc. W pierwszym cyklu pęcherzyk pękł i pokładałam wielkie nadzieje,że się udało, bo do 35 DC @ nie miałam.  Zazwyczaj cykle zamykały mi się w 30. W tym miesiącu mąż zrobił badania nasienia, i niestety musimy szukać pomocy u androloga. Staramy się od kwietnia. Wcześniej nie próbowaliśmy,  bo ślub i podróż poślubna  trochę przesunęła to . 

To może jak Twój mąż poprawi wyniki nasienia, to się szybciutko uda 🙂 Leczysz się w klinice niepłodności czy u zwykłego ginekologa? Mój partner nie miał robionych żadnych badań, bardziej myślę, że się nie udaje przez moje cykle raz jest, raz nie ma owulacji i może jeszcze jakieś problemy, które może wyjdą.. bo w sumie dziwne, że u nas ponad rok nie wychodzi..

Ola być może Twoja lekarka nie mówiła nic o wit. d, bo Pregna Start ma w sobie tą witaminę. Omega 3 warto brać, chyba że jesz dużo ryb, olejów itd. ale myślę, że nawet jeśli to nie zaszkodzi w niewielkiej dawce. Ja też biorę poza tym magnez, wit. c. Zastanawiam się tylko czy tej d więcej nie brać, bo w Pregna jest chyba 2000, może najpeirw pójdę i zbadam jaki mam poziom 😉

Odnośnik do komentarza

Drop - moj mąż bierze fertilman plus i Salfazin.
I od teraz ma brać 2x1 clo razem ze mną. 
My mieliśmy już wszystkie badania jakie mogła być. In vitro nie pomogło i chyba liczymy ze leki za 50zl pomogą... 🤦🏻‍♀️ Sama nie wiem czy jest sens to robić.. jednak nie mam już nic do stracenia. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Fela napisał:

To może jak Twój mąż poprawi wyniki nasienia, to się szybciutko uda 🙂 Leczysz się w klinice niepłodności czy u zwykłego ginekologa? Mój partner nie miał robionych żadnych badań, bardziej myślę, że się nie udaje przez moje cykle raz jest, raz nie ma owulacji i może jeszcze jakieś problemy, które może wyjdą.. bo w sumie dziwne, że u nas ponad rok nie wychodzi..

Ola być może Twoja lekarka nie mówiła nic o wit. d, bo Pregna Start ma w sobie tą witaminę. Omega 3 warto brać, chyba że jesz dużo ryb, olejów itd. ale myślę, że nawet jeśli to nie zaszkodzi w niewielkiej dawce. Ja też biorę poza tym magnez, wit. c. Zastanawiam się tylko czy tej d więcej nie brać, bo w Pregna jest chyba 2000, może najpeirw pójdę i zbadam jaki mam poziom 😉

Też mam taką nadzieję.Lekarz, do którego idziemy jest Andrologiem/Ginekologiem mówią na niego "specjalista od beznadziejnych spraw".   Pracuje w klinice niepłodności również , ale szybciej się dostałam do niego przez inną placówkę( zawsze 100 taniej ). Zobaczymy co powie i po wizycie zdecydujemy co dalej. Wiesz co, w sierpniu pierwszy raz poszłam do ginekologa- bo stwierdziłam że to na 100 ze mną jest coś nie tak, więc wybłagał aby mi dał na pakiet badań. Po pierwszym badaniu trans, stwierdził,że nie mam owulacji i dal clo.....resztę historii już znasz .co do badania nasienia, to musicie zdecydować sami, ale może faktycznie warto zrobić i wtedy będziecie mieli pełny obraz... trzymam kciuki za Was również. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...