Skocz do zawartości
Forum

Clostilbegyt? Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, robienie testów owulacyjnych po ovitrelle nie ma sensu, bo one badają poziom hormonu LH,  a ovitrelle to jest właśnie dodatkowo zapodany organizmowi LH, żeby pęcherzyk na pewno pękł .ale w sytuacji gdyby nie było pęcherzyka, a dostałysmy ovitrelle to test oczywiście i tak będzie pozytywny bo właśnie wykryje ten LH z ovitrelle. Moim zdaniem testy ow. w ogóle trzeba traktować jako dodatek, ale monitoring dokładny daje tylko iść.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Kokardkaaa napisał:

3 miesiące stymulacja owulacji CLO i brak ciąży co zaniepokoiło doktora i wysłał mnie na drożność, drożność wyszła ok. Teraz planuje iść do niego w styczniu bo na grudzień mam plan od doktora który robił drożność ( klinika bocian w Szczecinie, super ludzie i podejście) 

  szukamy dalej...

a ty?? Jak długo jesteś u doktora? Jaki plan leczenia? 

Ja mam stymulację na aromek. Byłam stymulowana wcześniej u innych lekarzy CLO ale nie przyniosło rezultatu (piękna owulacja ale ciąży brak) dlatego teraz aromek+ ovitrelle. W najblizszym cyklu podchodzę do inseminacji. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Kokardkaaa napisał:

Karska, daj znać jak po wizycie 🙂 mi HSG robiła kobieta, mogłam na  luzie o wszystko  zapytać i jakoś się nie krępowałam, u mojego doktora boje się dociekać bo jakiś taki jest niezadowolony z życia, raz zaczęłam mówić o tym progesteronie ze wydaje mi się ze to jest powodem braku ciąży to powiedział ze albo mu zaufam albo mam iść na studia i sama się leczyć... od tamtej pory milczę i nie dociekam co on tam robi ...

To dr Ś. tak powiedział? Ja tez dopytywałam o duphaston ale mowil ze on tylko szkodzi. Ze w dniu pozytywnego testu prosi zrobić bhcg i progesteron z krwi i wtedy włączymy duphaston. 
Nie zdziwiłam sie, bo to juz drugi lekarz co mi tak powiedział. 

Odnośnik do komentarza

Fela, Olgik dziękuje wam ! To odpuszczam ta luteinę i nie będę sama świrować. ❤️🙏🏽
 

Karska - ja np miałam coś takiego kilka razy Żr miałam mega dużo śluzu itp poszłam na pewniaka na usg i się okazało ze np. W ogóle pęcherzyk nie urósł, albo do owualcji sporo czasu 

Odnośnik do komentarza
Gość Kokardkaaa
2 godziny temu, Gość EWA napisał:

Ja mam stymulację na aromek. Byłam stymulowana wcześniej u innych lekarzy CLO ale nie przyniosło rezultatu (piękna owulacja ale ciąży brak) dlatego teraz aromek+ ovitrelle. W najblizszym cyklu podchodzę do inseminacji. 

Mi tez CLO dawało piękna owulacje a ciąży brak, teraz mam iść w 2 DC wiec pewnie będzie jakiś zwrot akcji w leczeniu 

Odnośnik do komentarza
Gość Zuduarinka

Dzięki dziewczyny, ciężko mi to przyjąć. Myślałam, ze po trzech latach starań w końcu się udało to tak miało być i ze wszystko będzie dobrze. Niestety wyszło inaczej. Lekarz kazał odstawić duphaston i w czwartek powtórzyć betę i przyjechać na usg. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Inez napisał:

Zuduarinka przykro mi 😞

EWA co Ci zalecił lekarz przed inseminacją ? Zaczynam też o tym myśleć i ciekawa jestem jak to faktycznie wyglada.. Od czego zacząć.. dopiero w grudniu zmieniam lekarza więc jeszcze trochę czasu..

Lekarz zalecił sporo badań krwi - musimy zrobić ja i mąż a ja dodatkowo biocenozę pochwy, cytologię i chlamydie. To takie standardowe procedury. Poza tym nic więcej. Inseminacja będzie na cyklu stymulowanym Aromek. 

Odnośnik do komentarza

Zuduarinka tak mi przykro, nadal wierzę że będzie dobrze kochana nie poddawaj się! 

U mnie nic się specjalnie nie dzieje byłam znowu na biocenozie czekam na wynik mam nadzieję że będzie ok i za dwa tyg drożność a później czekanie do stycznia... Ale w drugi odwiedzę dwóch gin więc w sumie jest to jakiś krok do przodu. 

Nie wypowiadam się na temat leków bo nie brałam ich tyle. Mój mąż bierze jedynie fertilman plus, a ja pregna start i dupka od 16 dc przez 10 dni żeby @ przyszła na czas. Chciałabym znowu dołączyć do gry 🙂

Pozdrawiam Was gorąco! 😘

Odnośnik do komentarza
Gość Kokardkaaa
6 godzin temu, Gość EWA napisał:

To dr Ś. tak powiedział? Ja tez dopytywałam o duphaston ale mowil ze on tylko szkodzi. Ze w dniu pozytywnego testu prosi zrobić bhcg i progesteron z krwi i wtedy włączymy duphaston. 
Nie zdziwiłam sie, bo to juz drugi lekarz co mi tak powiedział. 

Tak tak, podobno kliniki nie przychylają się do tej szkoły „duphastonu”

Odnośnik do komentarza
Gość Kokardkaaa

Dzisiaj mam jakiegos dola...  w styczniu Mija rok jak mimo leków nie ma ciąży ;(

 

i jeszcze ta informacja od zudurianki o becie.... wiem co przezywasz, wsparcie męża/partnera będzie dla ciebie chyba najlepsze...  No i wizyta u lekarza koniecznie. To twoja pierwsza ciaza? 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Gość Kokardkaaa napisał:

Karska, daj znać jak po wizycie 🙂 mi HSG robiła kobieta, mogłam na  luzie o wszystko  zapytać i jakoś się nie krępowałam, u mojego doktora boje się dociekać bo jakiś taki jest niezadowolony z życia, raz zaczęłam mówić o tym progesteronie ze wydaje mi się ze to jest powodem braku ciąży to powiedział ze albo mu zaufam albo mam iść na studia i sama się leczyć... od tamtej pory milczę i nie dociekam co on tam robi ...

Powiem Ci że ja mam zawsze obawy żeby podpowiedzieć coś lekarzowi, ale Twój przesadził z reakcją... Przykre, że nie chciał rozwiać wątpliwości, człowiek jednak wolałby wiedzieć dlaczego w jego przypadku zastosowano daną taktykę. 

Ja np. się zastanawiam czy mój lekarz, jeśli już faktycznie podejmie decyzję o stymulacji, będzie chciał też robić monitoring. Z tego co piszecie jest to bardzo ważne, a jak on stwierdzi że nie trzeba to przecież nie będę się kłócić. Chociaż na wizytę nie zabroni mi się zapisać 😄

Zuduarinka przykro to słyszeć, dziwne że masz odstawić duphaston, jestem laikiem w tych tematach ale myślałam że to pomaga podtrzymać ciążę. Nie wiem co inne dziewczyny na to, ale może warto byłoby zrobić szybką konsultację z innym lekarzem? 

Dziewczyny, dzięki za miłe przyjęcie! Od siebie polecam na odstresowanie i oderwanie głowy - malowanie obrazów. Zawsze się bałam spróbować, ale w końcu dałam sobie szansę i co prawda większość moich dzieł to odtwarzanie tutoriali z youtube, wiem, mało ambitnie, ale przynajmniej coś z tego wychodzi. Można na ładnych parę godzin się wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Gość Zuduarinka
Godzinę temu, Gość Kokardkaaa napisał:

Dzisiaj mam jakiegos dola...  w styczniu Mija rok jak mimo leków nie ma ciąży ;(

 

i jeszcze ta informacja od zudurianki o becie.... wiem co przezywasz, wsparcie męża/partnera będzie dla ciebie chyba najlepsze...  No i wizyta u lekarza koniecznie. To twoja pierwsza ciaza? 

Tak to nasza pierwsza ciąża po trzech latach starań. Chyba poszukam w okolicy jakiegoś terapeuty bo sama już nie daje rady. Kompletnie już tego wszystkiego nie rozumiem. Będziemy starać się dalej, ale dzisiaj czuje po prostu pustkę w sercu. Muszę to wypłakać i wziąć się w garść...

Odnośnik do komentarza
Gość Kokardkaaaj

Boże tak mi przykro... 

wyplacz się, to pomaga... po mojej stracie tez nic mi się nie chciało, w każdym momencie dnia mogłam się rozpłakać tak o ... bez powodu,  płakałam w dzień w nocy, ale to  minęło... i wierze ze u was tez minie!!!! Pomysl o tym w druga stronę, lepiej tak niż miałoby sie dzieciątko urodzić niezdrowe.... natura nie jest głupia i wie co robi.... W końcu wyjdzie słońce.. Mi bardzo pomogło to, ze jak zaczęłam mówić O tym co się stało to okazało się, ze wiele moich koleżanek mówiło „ No ja tez 1 ciąże poroniłam” jakos tak było mi lżej, ze to się zdarza.... do tej pory czasami wspominamy ze „ noo byłabym już w 7 msc” ...  także daj sobie czas na płacz, ale potem podnoś się i szukaj metod na kolejna ciąże! Trzeba walczyć ! 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Kokardkaaa napisał:

Dzisiaj mam jakiegos dola...  w styczniu Mija rok jak mimo leków nie ma ciąży ;(

 

i jeszcze ta informacja od zudurianki o becie.... wiem co przezywasz, wsparcie męża/partnera będzie dla ciebie chyba najlepsze...  No i wizyta u lekarza koniecznie. To twoja pierwsza ciaza? 

Kokardkaaa Strasznie mi przykro że tyle to trwa też mam podobne dni, łapie już doła i myślę czy kiedykolwiek się uda.. 😞 Trzymaj się i walcz! Kiedyś sobie za to podziękujesz, że wytrwałas 🙂 wierzę w to mocno! 😘

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...