Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jestem wrzesniowka2017:) gratuluje każdej z Was:) weszlam przez przypadek na wasze forum i czytam ze katia88masz chora tarczyce. Podejrzewam że tak i ja masz duza nadczynność i chorobę ktora sie nazywa graves-basedow no chyba ze zle Cie zrozumialam i ze masz niedoczynność. Zaszlam w ciążę majac dobre wyniki tzn.przeciwciala aty-tpo czy tak jakoś sie to nazywa mialam sporo powyzej( norma jest od 0 do 60 a ja mialam 1300) . Prawda jest taka ze endokrynologa doslownie mam na telefon mimo ze chodze na nfz i wtedy kazal mi odstawic tabletki i mimo to ciąża spowodowala u mnie polepszenie wynikow. Życzę Ci z calego serca zebys urodzila zdrowe dziecko:) jedyne co to zwracaj uwage czy dziecko w pozniejszej ciazy dobrze rosnie poniewaz czesto zdarza sie hipotrofia, ja mialam takie podejrzenie.

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

Bejbus
Tak ja mam duza nadczynnosc. Jakis rok temu mialam badanie przeciwcial trab w kierunku Gravesa Basedowa i byly w normie a teraz endokrynolog kazala powtorzyc noi juz 4 krotnie podwyzszone, ale przeciwciala w kierunku tez sa podwyzszone..

Odnośnik do komentarza

Czy któraś z was korzystala albo ma zamiar się zgłosić w wojewódz. Śląskim badania prenatalne Projekt UE “Świadoma matka – zdrowe dziecko”cxytam że można się zgłosić w Rudzie Śląskiej ...zastanawiam się czy iść tam na badania bo na NFZ się nie zalape dopiero za 3 miesiące kończę 35 lat ..tutaj niby wiek poniżej 35 lat i dla zamieszkałych woj. Śląskie

https://www.suwaczki.com/tickers/859943r8di5qkzpn.png

Odnośnik do komentarza

Katia88 tak u mnie wszystko poszlo dobrze:) byly problemy z tym ze chyba w 26/27 tyg.ciąży synek przestal rosnac... podejrzenie hipotrofii. Wtedy syn wazyl 645gram wizja cc i szybko sterydy ale w ciagu 10 dni syn przybral 200 gram i jakos to szlo. Pozniej na sam koniec znow mialam to samo podejrzenie bo ip zmierzyli mi synka i decyzja ze 2 kg wazy i ze hipotrofia ewidentna zas moja gin sie nie pomylila bo kilka dni przed ip powiedziala ze syn wazy 3 kg i sie urodzil to wazyl 3140g. Takze blad absurdalny na ip.. moja najwieksza glupota bylo to ze nie zrobilam sobie badan po porodzie:( obecnie walcze z nawrotem choroby i jestem w takim stanie ze tarczyce mam do operacji:/ trab tez mialam podwyższone. Przy graves basedow trab jest powiekszone i te drugie wyniki do Hashimoto tez bo jednak jest stan zapalny na tarczycy. Jedyne co moge Ci polecic to nie stresuj sie bo to powoduje duzy wyrzut hormonow, to jest glowny czynnik powstawania tej choroby. Dobrze dobrane leczenie i bedzie dobrze. Na poczatek konskie dawki lekow niestety. Poczytaj w internecie jaka odmiane jodu czyt.inaczej thyrozolu powinnas dostac w tak wczesnej ciąży. Bo to jest tez wazne i wplywa na rozwoj dziecka.

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

bejbus
Ciesze sie ze u Ciebie skonczylo sie wszystko dobrze...jak ja bym chciala zeby byl juz przynajmniej lipiec :-) wiem ze nerwy zle dzialaja na tarczyce ale jak tu sie nie denerwowac i nie myslec o tym..tak marzylam o drugim dzieciatku i moj synio tez juz by chcial miec mocno rodzenstwo :-) caly czas pyta kiedy bedzie dzidzius :-) a co do jodu to narazie moja endokrynolog wstrzymala mi poniewaz jeszcze bardziej sie zaostrza noi narazie biore witaminy bez jodu

Odnośnik do komentarza

[quote="MoniiB"]Dziewczyny ja mam Hashimoto, leczę się już jakieś 3 lata. Na początku brałam euthyrox 25, później już w ciąży zwiększali mi powoli dawkę odpowiednio do wyników i było ok. Po ciąży wynik tsh skoczył mi do 9 i dostałam letrox zamiast euthyroksu bo podobno jest lepszy, teraz biorę 100 i całkiem prawdopodobne że będzie dawka zwiększana bo w ciąży hormony tarczycy rosną
Nic nie wiem na temat tego żeby to było szkodliwe dla dziecka, wolę brać leki niż stracić dziecko
Najważniejsze kontrolować wyniki i dobierać pod nie dawki

Ja też mam Hashimoto i mój endokrynolog na każdej wizycie powtarzał że jak tylko bym zaszła w ciążę to od razu jak najszybciej robić badania bo zapotrzebowanie wzrasta bardzo szybko i jeśli jest od początku pod kontrolą to ciąże da się bezpiecznie utrzyma. Oby miał rację pierwszy wynik miałam bardzo zły zmienił mi Euthytox na letrox i zwiększył dawkę jutro robię powtórne badania i zobaczymy oby wynik był lepszy

Odnośnik do komentarza

A odnośnie zachcianek mam dziś za sobą już lody i teraz ogórki kiszone... Ja generalnie przed ciąża miewalam duże zachcianki szczególnie przed okresem a teraz to już wogole...
A jak u Was Dziewczyny z wechem? Mój chłopak juz musiał zmienić wszystkie perfumy i Dezedoranty...
Zapach wędzonego mięsa też mnie odrzuca... No i jestem jak detektor odrazu wiem kto co gotuje w budynku hehe
Dziewczyny co zostają same na miesiąc łączę się z Wami w bólu... Mój chłopak jeździ co 10dni na 10dni do pracy więc połowę czasu jestem sama... Ale damy radę!

Odnośnik do komentarza

bejbus
Dzieki wielkie :-)
A co do leku ktory przyjmuje jak narazie to Thyrosan. Jutro badania we wtorek wizyta u endo zobaczymy co powie ale mysle ze troszke juz bedzie lepiej boi samopoczucie lepsze juz mi serce sie troche uspokoilo, nie wali tak mocno jak miesiac temu do 130/min ale wszystko sie okaze. Dam znac

Odnośnik do komentarza

Justaa3
Czy któraś z was korzystala albo ma zamiar się zgłosić w wojewódz. Śląskim badania prenatalne Projekt UE “Świadoma matka – zdrowe dziecko”cxytam że można się zgłosić w Rudzie Śląskiej ...zastanawiam się czy iść tam na badania bo na NFZ się nie zalape dopiero za 3 miesiące kończę 35 lat ..tutaj niby wiek poniżej 35 lat i dla zamieszkałych woj. Śląskie

Ja nie pamiętam nazwy projektu ale w Jastrzębiu też jest darmowe więc się zapisałam

Odnośnik do komentarza

Jestem z W-wy.
Night teraz wyczuwam dużo wiecej zapachów niż przed ciąża. Albo mi totalnie przeszkadzają i mówię, że mi śmierdzi, albo pachnie i jest ok. Apetyt mam słaby, mało jem. Zachcianki to tez lody, frytki lub coś zimnego, mokrego, orzeźwiającego. Mam nadzieję że ochota na jedzenie pojawi się, bo jestem osobą która ma niedowage, a nie chcę aby rodziło to problemy z ciążą.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja niedawno wrocilam z badan,wyniki beda po poludniu ale juz wiem ze napewno wyjda zle. Cala noc nie spalam nawet minuty sie nie drzemnelam..w luxmedzie czekajac na badania zaslablam, pielegniarki udostepnily lozko kazaly lezec az dojde do siebie. Wiadomo..na czczo, wczesna ciaza i takie sa efekty

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...