Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Katia to jesteśmy razem! :)
Sandawilla dziękuję za wsparcie! Na szczęście jednorazowy wyjazd i dlatego mi trudno.
Piszecie o porodach, a dla mnie to temat niewyobrażalny póki co. Pierwsza ciąża i dobrze, że jeszcze tyle miesięcy:D
Na wizycie lekarz powinien ważyć i mierzyć ciśnienie? Ciekawa jestem jak będzie teraz. Ogólnie szukam dobrego ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Ja zaczelam chodzic do ginekologa z mojego miasta bo chcialam zeby byl na miejscu w razie gdyby sie cos dzialo..ale jakos mi nie pasuje nic nie mowi o wszystko trzeba dopytywac samej noi wroce jednak do lekarza ktory prowadzil mnie w pierwszej ciazy. Przynajmniej czulam sie pewnie bo wiem ze jest bardzo dobrym lekarzem ale niestety szpital w ktoeym przyjmuje 90km od mojego miasta i przyjezdza tylko raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Smerfetka 80
Bardzo wspolczuje. A jaki mialas problem z tarczyca?? Ja poltora roku przed zajsciem w ciaze leczylam sie na nadczynnosc..w koncu hormony sie uspokoily wszystko bylo ok a po zajsciu w ciaze wszystko wrocilo ze zdwojona sila noi moja endokrynolog powiedziala zeby sie nie nastawiac bo moze dojsc do obumarcia plodu. Ale ja wierze i mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Masakra..te wszystkie negatywne opinie o lekarzach z znikąd sie nie biorą. Póki co mam umówiona drugą wizytę u innego lekarza na koniec stycznia i zobaczę. Ten obecny zauważyłam, że ostatnio chce jak najszybciej sie mnie pozbyć z gabinetu. Poza skierowaniem do laboratorium to nic. Zastanawiam się nad prywatnym ale nie wybrałam żadnego bo też nieciekawe opinie no i koszty spore.

Odnośnik do komentarza

Katia88 trafiłam do szpitala z plamieniami i podczas badań okazało się, że mam podwyższone TSH i lekarz zlecił mi przyjmowanie Euthyrox25. Po szpitalu poszłam prywatnie do ginekologa i powiedział, żeby odstawić, bo nigdy się nie leczylam na tarczyce, a TSH jest w normie wg niego. Minęło parę tygodni i płód obumarl w 12 tc. Teraz już od roku jestem pod opieką endokrynologa, robie badania TSH i Ft4 co miesiąc i dostałam zwiększoną dawkę Euthyrox50, bo podobno w ciąży trzeba zwiększyć dawkę o 30%. A Ty bierzesz leki jakieś? Tarczyce da się kontrolować i wtedy nie doprowadzi to do poronienia.

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3o3e3kmj1pt21u.png

Odnośnik do komentarza

Smerfetka80
Tak biore leki przeciwtarczycowe Thyrosan bo tylko on podobno jest najmniej szkodliwy w 1 trymestrze. 3 tygodnie temu mialam straszne wyniki tsh nieoznaczalne a ft3 i ft4 duzo ponad norme dodatkowo mam przeciwciala trab.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja mam Hashimoto, leczę się już jakieś 3 lata. Na początku brałam euthyrox 25, później już w ciąży zwiększali mi powoli dawkę odpowiednio do wyników i było ok. Po ciąży wynik tsh skoczył mi do 9 i dostałam letrox zamiast euthyroksu bo podobno jest lepszy, teraz biorę 100 i całkiem prawdopodobne że będzie dawka zwiększana bo w ciąży hormony tarczycy rosną
Nic nie wiem na temat tego żeby to było szkodliwe dla dziecka, wolę brać leki niż stracić dziecko
Najważniejsze kontrolować wyniki i dobierać pod nie dawki

Będzie dobrze :D

1usa4z172ckv5up8.pngo1483e5ejmqp3rf4.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co gorsze czy nadczynnosc czy niedoczynnosc ale mi endokrynolog powiedziala ze w ciazy jak juz to lepiej miec niedoczynnosc bo to jest uzupelnianie hormonow a tak jak u mnie trzeba je hamowac bo jest za duzo. Duzo moich znajomych ma hashimoto tylko ja jestem jakims pechowym wyjatkiem.

Odnośnik do komentarza

Ja to będę musiała zapytać o con cor w ciaxy. Czytałam ze nie można. Wiec na własną rękę je odstawiłam.

Co do lekarza miałam od 6 lat taka osoba przepisywania tabletek. Robiła tez wszystkie badania profilaktyczne . Ale teraz nie odwazylabym się do niej chodzić. Bo czytałam ze nie miła dla kobiet starszych będących w ciaxy . Jest ironiczna i wytyka wiek .

Na potwierdzenie byłam u prywatnego który miał super opinie . Ale dla mnie nie był taki cudowny . Teraz znów umówiłam się do innego. Niby ma sporo dobrych opini ale to dopiero ocenie na wizycie.

spacer.png
https://lbyf.lilypie.com/5gulp2.png
https://lbyf.lilypie.com/uITfp2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...