Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2019


tilana

Rekomendowane odpowiedzi

Ana28 w zupełności Cię rozumiem, co prawda to moja pierwsza ciąża ale też martwię się o przytycie, bo kuzynka moja baaardzo przytyła w ciąży i wiem ze to możliwe. No i też martwiło mnei że mój brzuszek jest taki duży (od jakichś 2-3 tygodni znacznie się powiększył) - ale teraz patrząc na WASZE czuję że to po prostu normalne :) u każdej już coś widać i to jest piękne. Także cieszmy się nimi i głaszczmy je często ! ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kz7wbkj3s.png

Odnośnik do komentarza

Rozumiem przykro mi że przez to przechodziłas na tak późnym etapie ;( u mnie przyczyna poronienia była nieznana,prawdopodobnie już w 9 tyg coś było nie tak ale nie dało objawow a do szpitala trafiłam w 13 tyg (miałam tylko lekkie plamienie),tylko że wtedy ogólnie miałam ciążę z 2 tyg młodszą niż wg om.. W tej ciąży jestem cały czas na luteinie dopochwowej mam nadzieję że trochę pomaga (w rozwoju, z poziomem progesteronu na pewno) a Tobie nie dali zapobiegawczo? Wiem że na szyjkę chyba też to przepisują na dalszych etapach.
U mnie powoli nerwy się zaczynają w poniedziałek mam wizytę i prenatalne badania,będzie to 12 tydz i 3 dni wg om.

Odnośnik do komentarza
Gość Mlodamamita

Dziewczyny mam od wieczora upławy tzn jakby leciała mi woda,ale tylko spodenki trochę mokre miałam, zaczęło się to po stosunku szybciej miałam suchość pochwy i zakażenie dróg moczowych niby nic w moczu nie wyszło a mnie piekło i swędzenie czułam, więc kazał lekarz brać illadian, myślicie,że to normalne czy powinnam się zgłosić do lekarza? To moja pierwsza ciąża i naprawdę nie wiem co i jak

Odnośnik do komentarza

asia1986 od początku jestem na duphastonie bo plamilam w 4 i 6 tygodniu (w każdej ciąży na tym etapie plamie) a właśnie od wczorajszej wizyty mam przepisaną dopochwowo luteinę o duphaston będę powoli odstawiać.
Mlodamamita ten iladian to dopochwowo bierzesz? Bo jeśli tak to zapewne się rozpuszcza. Jeśli nie to napisz do lekarza lub jedź na izbę przyjęć na wszelki wypadek to sprawdzić. W większości przypadków jest ok, ale ja miałam podobnie kilka razy poczułam jak leci ze mnie coś po łyżeczce to mnie skłoniło do sprawdzenia czy wszystko ok, okazało się że szyjki już nie ma. Absolutnie nie chcę Cię straszyć mi polozne też mówiły że się posikalam na pewno a panikuje więc to chyba rzadkość a szczególnie że to jess za wczesny etap na takie akcje. No ale jak sprawdzisz to będziesz spokojniejsza :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/gannskjobtv0uosn.png

Odnośnik do komentarza

Proszę:) ja sama na poczatku nie zastosowałam się do instrukcji i mialam kroplę krwi przez ten aplikator. Jak stosowalam to poza ciąża to aplikator był ok.
A dziś sama nie zastosowałam się do swojej rady (oczywiście od razu białe ślady na majtkach się pojawiły) bo musiałam wyjść dość szybko na pobieranie krwi,ale też już załatwiłam prezent na dzień chłopaka :) podobno to co najważniejsze ogólnie się od razu wchłania :)

Odnośnik do komentarza

Naprawdę spore brzuchy juz!
Ja mam najwiekszy od roku bo spożywcza ciąża a ta serio głęboko pod spodem.
Kupilam dzis na necie kurtke ciążową, spodnie, bluzę, sukienkę za wszystko 100zł. Może trochę za wcześnie ale była okazja wiec się skusiłam.

Odnośnik do komentarza
Gość Mamuśka94

No dziewczyny! Jakie okrąglutkie kształty :D Ja już nie mogę się takich doczekać. Wprawdzie jestem dopiero w 10+3 i należę do szczupłych osób ale niektórzy z najbliższych już widzą.
Myślę że bólami brzucha nie ma co się aż tak stresować. Ja miałam łącznie z plamieniami od początku dlatego biorę duphaston. Trochę odpoczynku plus magne B6 naprawdę pomagało. W skrajnych przypadkach brałam nospe. Z maluszkiem wszytko ok więc nie zawsze wróży to coś złego. W zeszłym roku przed poronieniem miałam mocne skurcze już na ok 1 tydz wcześniej nawet gdy serduszko jeszcze bilo. Każdy przypadek jest inny i w naszym stanie lepiej oczywiście sprawdzić niż zaniedbać ale możliwości z których pochodzi ból tych bezskutkowych jest wiele więc można podzielić nerwy na dwa :)
Ja w zeszłej ciąży miałam ostrą infekcje moczowa taka z krwiomoczem i gorączką. Przeszło to na drogi rodne i macice i niestety poronilam ale być może dlatego że lekarz dał mi zakazany antybiotyk. Od momentu pierwszych objawów do momentu poronienia minął prawie miesiąc. W tej ciąży od początku biorę urinal intensiv który według mnie jest najlepszy i czasem kupuje sok z żurawiny w aptece. Warto też stosować urosept gdyż to ziołowy lek dopuszczony w całej ciąży. Teraz badanie moczu wychodzi lepiej niż przed ciąża :)
Pamiętajcie że grunt to pić co najmniej 2l wody. Moja dietetyczka mówi, że co najmniej 1 jabłko na dzień pozwala na oczyszczanie organizmu i zapobiega zaparciom, które w najbliższym czasie mogą nam towarzyszyć :)
Buziaki dla wszystkich mamusiek :*

Odnośnik do komentarza

Madzia to super cena ;) ja z takich rzeczy kupiłam legginsy ciążowe na allegro (jako modelka była ta zwyciężczyni modelki plus size) i dziś niby normalny stanik w esotiq ale jakiś tam zapas ma na powiększający się biust :) szkoda że z przecenionych nie mieli nic więcej na moje wielkoludy :) bo była promocja że jak wartość przed przecena wynosi 300zl to mozna to było nabyć za 90 zł czyli np 3staniki,no ale 65 zł za jeden też chyba nieźle. W przymierzalni zauważyłam takie grudki na sutkach których wcześniej nie wiedziałam to chyba gdzieś czytalam że ma się pojawić.
Widzę że większość z nas ma niefajne doświadczenia za sobą a w tej ciąży mam nadzieję że już będą od nas wszystkich same dobre wiadomości :-)

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj zaczęłam rozglądać się za leginsami, chcę kupić jedną sukienkę jakąś na ewentualne wyjścia ^^ no i spodnie ciążowe jedne :) kurtkę zimową mam dość dużą więc liczę że się zmieszczę :O najbardziej mam nadzieje że stopy mi nie spuchną i kozaki będą dobre bo na to najbardziej byłoby mi szkoda kupować nowe na jeden sezon spuchniętych stóp :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kz7wbkj3s.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...