Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

U nas noc jak z koszmaru...tak często się budziła, że nie zdążyłam zasnąć. Po "porcji" bajek usnęła o 3.40 :/ I tak się zastanawiam. Oprócz swojej zupy zjadła 2.duże różyczki kalafiora z normalnej zupy. Może to przez zjedzenie przyprawionego jedzenia?
coreczki a Ty nie zauważyłaś takiej zależności? Krople na sen...to najgłupsza rzecz, jaką mogła zaproponować ta pani "doktor".

Odnośnik do komentarza

Hmmm teraz to anonimowa dałaś mi do myślenia.... Pisałam tu na forum że obiadek trochę przyprawiony mała je..... Ale nawet jeśli miałaby to coś wspólnego to też coś z brzuszkiem by się działo?... Chyba....? No i już by się przyzwyczaiłam.... W każdym razie dziś jestem w wyjątkowo dobrym nastroju jadę do mamy z dziewczynami na nockę mama ma dziś dyżur przy Werce a ja się chce wyspać..... Jeszcze trochę święta mąż będzie miał 2 tyg urlopu więc niech się wreszcie wykaże.... Macie już prezenty na święta dla maluchów albo pomysły na nie?

Odnośnik do komentarza

coreczki czasami zastanawiam się kto tym ludziom dał pozwolenie na wykonywanie zawodu...
Ja swojemu kupiłam pierdoły. Świecą grają i może je pogryźć tzn. telefon komórkowy i pilot( dziecięcy) garnuszek na klocuszek i jeźdzącą kaczuszkę (jeździ, mruga oczkami, macha skrzydełkami i śpiewa, ma jeszcze na brzuszku przyciski z odgłosami) stwierdziłam że zamiast 1 presentu kupie mu kilka drobnych to może coś go zainteresuje :).
Magda my mamy 4 sztuki na stanie i 2 kolejne się przebijają

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Anonimowa dzięki za kulinarne inspiracje :) najlepsze śniadanie Weroniki to teraz twaróg półtłusty z jogurtem Zott plus owoce. Cieszę się bo trochę czlowieczeje jej jedzenie ha ha
Ale dziewczyny nie ogarniam tego wspinania jej. Jak te fiku miku robi w salonie na macie wdrapujac się na narożnik to luz. Ale wczoraj odwrocilam się na moment a ta się wspina do stania opierając dłonie o szybę balkonowa. Wiem że grzmotnie nie raz ale strasznie mnie to stresuje. Nic już nie jestem w stanie zrobić w kuchni bo Weronika ma szalone pomysły.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

W końcu przebiła się ta nieszczęsna 1 jeszcze druga tylko i może będzie jakaś przerwa z tymi zębami bo zwariuje z tym jęczeniem od rana do wieczora :/. Wszystko jest be. Ogólnie mojemu dziecku jest cały czas mało. Jak zaczął się przekręcać to chciał wstawać na czworaka, jak zaczął stawać na czworakach to chciał się przemieszczać, jak zaczął się przemieszczać to chciał siadać jak teraz siada sam to chce stać i wspina się po mnie i wisi tak całymi dniami a przy tym najlepszą zabawą jest ,,pierdzenie" ustami w mamy ramię. Czy te maluchy choć przez tydzień nie mogą się nacieszyć 1 zdobytą umiejętnością. Potrafi siadać sam to już nie chce siedzieć bo lepiej stać oo matko :/. Marudne te moje dziecię.
Magda ja jak muszę coś zrobić to korzystam albo z huśtawki albo krzesełka przypnę go pasami to wiem że nigdzie krzywdy sobie nie zrobi problem w tym że czas operacyjny to ok 20 min później jest rozpacz że jest upolowany i nie może się poruszyć

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Magda to masz po prostu extra:-) ciesz się chwilą, takie spanie to marzenie . Dalej karmisz?
A z ćwiczeniami to łączę się w bólu, Adaś przy meblach przy ścianie, pt,y dzwiach, wszędzie wstaje i się puszcza,a że jeszcze nie utrzymuje równowagi to leci, więc nie odchodzę od niego ani na krok, a i nosić tego Pączka, 10,5 kg cukru, ciężko, a my znowu na antybiotyku i wziewach, więc i po lekach marudny jest, ząbki go męczą i na dodatek po antybiotyku okropnie mu tyłek odparzyło.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
U nas 2 kolejne zęby się wybiły także są 4 na górze i 2 na dole. Wczoraj mój leniuszek pokazał że umie raczkować do przodu. Zamówiliśmy pizze a mały z pozycji leżącej usiadł i poszedł do przodu do kartonu z pizzą :o .
Magda oo to wykorzystuj każdą chwilę na sen
Cebulka o jeju Wy to się macie :/ szybkiego powrotu do zdrowia.
anonimowa, szoti, PannaNikt, coreczki a jak u Was?

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Cebulka to zdrówka dla Kurczaka! Kawał chłopa z niego :) moja 8800. Karmię dalej. Odstawie jakiś miesiąc przed pójściem do pracy. Dziwne uczucie to pewnie będzie...
Edzia moja jak sie zapomni to też przez chwilę na czworaka. Ale tak to pelza....siedzi posadzona ale sama nie siada. No ale ma czas do 10msca. Dzisiaj co chwilę ryk przez te zęby. I pobudka 5.30. Ale zjadla i godzinkę jeszcze pospalysmy.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Hej! U nas nastroje zmienne. Czytając swoje wypowiedzi wstecz odnoszę czasem wrażenie, że pisała to schizofreniczka xddd. Dobrze-źle, je-nie je, ciągle sprzeczne informacje...eh te dzieciaki ;) Jest różnie. Jedną noc przespała z jedną pobudką, kolejnej budziła się co chwilę. Były i nocne pobudki na kilka godzin... Magda78 super, że mała tak ładnie śpi. U mnie to nadal w sferze marzeń ;)
Mamy 5 zębów jak już pisałam i 6ty lada moment będzie. Pewnie stąd te humory. Był dzień, że zjadła zupę pomieszaną z grudkami, kolejnego dnia zupa z kluskami poszła, po czym następnego dnia już nie chciała grudek. Ale cały czas coś dostaje w rękę do jedzenia. Ładnie radzi sobie z herbatnikami z nestle (gdzie są twarde jak kamień ;)). Coraz więcej "mówi", a właściwie non stop coś klekocze, np.mama, tata, babcia :) i ma swoje nazewnictwo na słowo "tulimy" i inne. Staje przy wszystkim, puszcza się i potrafi chwilę postać, "poczynia" kontrolowane klapnięcia na pupę. Gania kota i jak złapie to tarmosi-jeszcze nie dawno nie chciała ;) Za chwilę pewnie znów będzie odwrotnie..hehehe.
cebulka27 to już masz co dźwigać! Życzę zdrówka.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny U nas też średnio Wera miała kaszel przeszedł i po tygodniu znowu..... Chyba będę prosić o antybiotyk wiem że to ostateczności ale już wymiekam Małą przez te przeziębienia nie chce mi spać w nocy w dzień dalej marudna... Wczoraj z starsza jechałam strój na jasełka skompletować to po pół godz teściowa dzwoniła że mała tak strasznie płaczę..... Padam na twarz a gdzie tu przygotowania do Świat... Mam umyte 2 okna a 12 jeszcze zostało..... Pomijam fakt że od 4 dni włosów nie miałam czasu umyć
A zęby też naradzie tylko 2.....

Odnośnik do komentarza

Cześć! U nas maraton mikołajkowy. Zabawki już się nie mieszczą u Wojtka w pokoju, a to jeszcze nie koniec. Właśnie rozkrecam grająca zabawkę Czarka, bo mu się dzisiaj na nią ulało. A prawie nigdy mu się nie ulewa - taki pech ;)
Czarek ma 6 zębów. Widzę że dwójki dolne też powoli w drodze.
Od dłuższego czasu siada sam, raczkuje. Zaczal wstawać przy meblach - ale akurat z tym ma trudność, bo mamy takie meble które nie bardzo się nadają. Najlepiej mu idzie wstawanie przy mnie ;)
Ja też dalej karmię piersią, ale coraz lepiej je sam. Wczoraj dostał do rączek makaron świderki i pięknie sobie radził. W nocy kilka pobudek, ale ostatnio tylko po to żeby ściągnąć 2 łyki i śpi dalej.

Odnośnik do komentarza

Fajnie masz Anonimowa że z kotkiem takie relacje. Mój generalnie spitala ale jak nie ma gdzie uciec to widzę ze ma ochotę pacnac...
Coreczki to dla Was tez zdrówka kurcze..
Szoti a co ile Ty karmisz piersią? Dajesz też MM? Moja nie zna smaku MM i nie wiem czy ją uczyć czy to nie ma sensu?? Odstawie jak będzie miala rok z kawałkiem. I co wtedy? Trzeba MM??
Dzisiaj wyjątkowo była nocna pobudka. Ale jaki piękny widok!!! Stała na baczność trzymając się górnej barierki.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Magda można zostać zaskoczonym w nocy :)
Ja też nie podaje MM, nawet gotowe kaszki mleczne odpadły. Wszystkie płatki i kaszę na wodzie gotuje. Po roku już można podawać zwykle mleko, a tak się składa, że mamy swoje kozy i na wiosnę akurat będzie mleko. Ale nie wiem, czy skończę karmić zupełnie, może zostanie samo wieczorne karmienie, bo po nim mam łatwo z usypianiem. Jak Wojtka przestałam karmić, to był problem w tym temacie.
Teraz Czarkowi z produktów mlecznych podaje jogurt i mu smakuje, nawet bez dodatków. Czasem mu mieszam z jakimś musem owocowym i wtedy w ogóle jest pycha :)

Odnośnik do komentarza

Magda nie musisz odstawiać od piersi chyba że chcesz. Daeidka karmił dwa lata i miesiąc, sam się odstawił,ale jak miał 2,5 roku to przestałam mu dawać cyca w dzień, bo zrobiło się to męczące, 3 dni były ciężkie, a potem co raz lepiej. Po roku to można chyba już krowie dawać, raczej nie przekonasz do MM. Dawidek jak miał 1 rok i 11 miesięcy zaczął pić krowie na wieczór i potem był jeszcze cyc i przestał w nocy domagac się cyca, a po 2 miesiącach odstawił się . Ale mleko tylko podgrzewałam. Adasiowi od początku na wieczór dawałam Mm, bo po szpitalach i stresie,ewidentnie się nie najadał wieczorem, a i tak chciałam żeby w razie w ktoś mógł z nim zostać, bo z Dawidkiem to nigdzie nie mogłam wyjść, taki cycoholik. Adaś i tak woli cyca, bo od dwóch tygodni wypija tylko 100ml, a wcześniej 180.

Odnośnik do komentarza

Magda nie musisz odstawiać od piersi chyba że chcesz. Dawidka karmiłam dwa lata i miesiąc, sam się odstawił,ale jak miał 1,5 roku to przestałam mu dawać cyca w dzień, bo zrobiło się to męczące, 3 dni były ciężkie, a potem co raz lepiej. Po roku to można chyba już krowie dawać, raczej nie przekonasz do MM. Dawidek jak miał 1 rok i 11 miesięcy zaczął pić krowie na wieczór i potem był jeszcze cyc i przestał w nocy domagac się cyca, a po 2 miesiącach odstawił się . Ale mleko tylko podgrzewałam. Adasiowi od początku na wieczór dawałam Mm, bo po szpitalach i stresie,ewidentnie się nie najadał wieczorem, a i tak chciałam żeby w razie w ktoś mógł z nim zostać, bo z Dawidkiem to nigdzie nie mogłam wyjść, taki cycoholik. Adaś i tak woli cyca, bo od dwóch tygodni wypija tylko 100ml, a wcześniej 180.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja to nie szaleje bo jakoś nie przepadam za tymi świętami i nigdy nie lubiłam ich. Zimno, sztuczno i na pokaz... Ogólnie gdyby nie przymusowa wigilia to u mnie dzień jak codzień. Także ja nie sprzątam i nie gotuje. Mało tego mieszkanie z teściową zaczyna mi bardzo doskwierać. Ostatnio zrobiła się straszna aż czasami nie do wytrzymania. Dzisiaj też mnie zjeżyła że do tej pory mam ciśnienie podniesione.
Z pozytywnych rzeczy to mały rozrabiaka zaczyna sprawniej śmigać na czworaka pokonując przy tym większe dystanse i doszły nam kolejne 2 zęby (razem ma ich 8) ślini się okropnie i zastanawiam się czy kolejne nie będą wychodzić.
coreczki oj biedna malutka oby szybko wróciła do zdrowia. A u Ciebie jak przygotowania?

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Edzia powiem Ci ze ja lubię święta Bożego Narodzenia..... Teraz gdy mam dzieciaki to jeszcze bardziej.... Prezenty kolędy.... Tylko śniegu zapewne znowu będzie brakowało U nas już choinka ubrana.... Choć też w tym roku za dużo nie przygotowuje bo w Wigilię do mojej mamy jedziemy wracamy w pierwszy dzień świąt prosto do teściów a w drugi dzień w domu...... Więc trochę na łatwiznę poszliśmy

Odnośnik do komentarza

Coreczki zdrowia dla malutkiej. My dopiero skończyliśmy antybiotyk,ale dalej na wziewach jesteśmy.
Edziuidzie z ząbkami jak burza. A macie piętro dla siebie?
My właśnie zaczęliśmy robic swoją kuchnię, cieszę się jak dziecko, bo już mam dosyć latania na sam dół po każdą pierdoły z dzieckiem na biodrze.na razie elektrycy działają, w styczniu ma być hydraulik i meble.

Odnośnik do komentarza

Cebulka ja to jestem w szoku był marudny ale myślałam że to przez te 1 górne a w sobotę smaruje mu buzię i czuje 2 kolejne kiełki no szok. Cebulka właśnie już w tamtym roku kombinowałam ale przez te skosy nie mamy miejsca żeby zrobić dodakowo kuchnię i łazienkę na górze bo wtedy byłby tylko 1 pokój więc też jestem zmuszona chodzić z małym. Tyle że większość robie na górze mleko czy podgrzewanie czego kolwiek to nie muszę schodzić. Ale z każdą łyżeczką, miseczką i buteleczką lecę do mycia.

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...