Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie że smoczkiem jest tak że jak chcecie karmić to lepiej nie brać, a za laktator będzie dziecko pracować, i z resztą w 1 dobie dziecko nie potrzebuje jedzenia prawie wcale, więc nawet kilka kropli siary jest ok. Dawid na cycu wisiał non stop i skutek taki że mleko było w 3 dobie już na tyle że polozna mówiła że mogę jeszcze kilka dzieciaków wykarmić i wychodziliśmy ze szpitala z przyrostem wagi, a po pierwszej dobie był spadek. Dawid dostał smoka jak miał1,5 miesiące bo za dużo jadł i ulewał ale bez szału, teraz też nie biorę, jakoś dam radę bez. Ale Pinka nie chce karmić to smoczek jak najbardziej wskazany.
Magda aproboj jeszcze raz wyprać i potem wyprasuje, poninne zmięknąć.
Edzia ja kupiłam takie małe pudełko pieluszek, 22 sztuka i biorę całe, ale chyba w każdym szpitalu po urodzeniu dają niebieskie pudełko z próbkami różnymi i paczkę pampersów.
Już pisałam o tym ale biorę 2, a nawet 3 paczki chusteczek,bo z Dawidem mi brakło.

Odnośnik do komentarza

Cześć! Z tymi skoczkami, to nie ma reguły. Mój syn nawet przez minutę nie trzymał w buzi - od razu wypluwał. Za to na cycu mógł wisieć cały dzień i nawet położna mówiła, żeby spróbować go tym smoczkiem oszukać, ale cwaniak się nie dał :) za to moja siostra ma 3 dzieci, wszystkie były karmione piersią i wszystkie od początku kochały smoczka.
Laktator może się przydać, ale nie pakuję go do torby, najwyżej mąż mi przywiezie w razie konieczności. No i chyba tych pieluch tetrowych zabiorę więcej, bo pielęgniarki biorą w nich dzieci na badania. Ale nie biorę z wzorkami, bo ponoć nie zawsze wracają te same ;) no i z 2 flanelowe spakuję.
No i pamiętam, jak prawie sześć lat temu krzywo patrzyli na chusteczki nawilżane i trzeba było za każdym razem myć dupcię pod kranem. Ale to się chyba zmieniło :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Piszę bo w końcu mam chwilę świętego spokoju.
Od paru dni walczę z przeziebieniem bo Janek mnie zaraził. Ja niestety torby nie mam spakowanej jeszcze :(
W ogóle mam spadek formy psychicznej i fizycznej.... Z entuzjazmu po załamanie. Niby wszystko kupione, chciałabym aby Iga była już z nami a z drugiej strony chętnie odsunelabym to w czasie bo jestem przekonana że nie dam sobie rady....

https://www.suwaczki.com/tickers/7u22xzkrwq914hsn.png

Odnośnik do komentarza

Gosia sama mam różne myśli. Raz jest wielka euforia, po chwili strach i obawa czy Laura nie poczuje się odrzucona, jak ja się odnajde w tym wszystkim. Z jednej str źle już mi w tej ciąży bo średnio ruchliwa jestem, każda pozycja nie wygodna, tu boli, tam strzyka, z drugiej str chciałabym wrócić do stanu sprzed, tylko wiem z czym to się wiąże i tak w koło Macieju ;)

cebulka kupiłam sobie taki pojemniczek na płyn do mycia skoczków i butelek ;) dzięki bo rozwiązałas mi problem

monthly_2019_01/marcoweczki-2019_71681.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

Pinka na razie obudził się nawet nawet, ale zobaczę jak będzie w dzień, wczoraj szalał od 6 30 rano i dopiero o 21 padł. Mam nadzieję że jutro pójdzie. A u mnie leje się z nosa, wyglądam jak renifer o taki płaty wydzieliny z gardła odrywa. Dziś idziemy już do końca załatwiać kredyt i myślałam że pójdziemy sami a trzeba będzie z Dawidem iść, oby poszło sprawnie i gładko.
I spełniłam swoje małe marzenie jeszcze jak Dawida urodziłam to marzył mi się bujany wiklinowy fotel, tak fajnie karmić maluszka i się bujać, i znalazłam że laska w okolicy sprzedaje za 50 zł, więc będę z Adasiem się bujac

Odnośnik do komentarza

Pinka bujany będzie tylko dopóki będę karmić i usypiać na rękach. A tobie chodzi o to krzesło uszak z Ikei? Też mi marzy, ale to jak Adaś będzie miał tak 3 latka to będziemy robić im pokój, a nam z salonu sypialnie i wtedy kupię, bo mąż też taki chce, śmieje się że się starzeje bo chce tak usiąść z książką:)

Odnośnik do komentarza

cebulka dokładnie ten ;) ale muszę zaczekać aż moja siostra się wyprowadzi i będę miała swój pokój... Podoba mi się taka butelkowa zieleń... Wogole muszę wybrać się do Ikea bo chcę kupić kilka pierdol... Tylko zastanawiam się czy po najbliższej wypłacie czy już po porodzie bo jednak boję się ruszać gdzieś dalej.. Idzie 34 tc, córcia jest z 36 tc

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

A ja chwilowo mam dość wszystkiego. Nastrój poziom zero :( wszystko przez te nieprzespane noce. Najgorsze ze nic sie z tym nie zrobi. Nie moge zasnąć bo jest mi po prostu niewygodnie a jaśniepani zamiast pokopac sobie w dzień to największe kopniaki zostawia sobie na noc :( powiedzcie mi jak moja babcia urodziła 7 dzieci!!! Jestem nieprzytomna a jeszcze ta szkoła rodzenia dzisaj:(

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Magda malutka przyzwyczaja Cię do nocek;-) dla babci szacun. A w dzień też nie możesz usunąć?
Byłam dzis z Dawidem u lekarza i nic mu nie jest tylko trzeba przegrzać go w domu do poniedziłku, więc niestety nie dychne w tym tygodniu nic, w dzień nie śpi i trzeba go strasznie pilnować bo wszędzie włazi, cały czas chce piłkę kopać, więc mi plecy wysiadają, mam nadzieję że do poniedziałku wyzdrowieje i będę mogła wziąć się za pranie i prasowanie dla Adasia.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się zarezerwować wakacje nad Białym Jeziorem :) od 15 lipca, ostatni wolny termin. Dobrze,że będę na macierzyńskim i terminy jakoś są mi obojętne.

Magda ja też za cholerę w dzień nie zasnę pomimo tego że warunki do spania mam. Nawet jeśli Laura nie jest w przedszkolu to mogę sobie pozwolić na drzemkę przy niej.

Cebulka koniec wolności. Zostajemy w domu :( całe 3 dni przechodziła ... :/ Wogóle w przedszkolu łączą grupy bo tak mało dzieci przez te choroby chodzi. Zdrówka dla Was ;*

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

Pinka przynajmniej nie będziesz musiała Laurę odprowadzać. U nas też kosmos z chorobami, bo też grupy łaczą, w tym tygodniu przeniesiony na inny termin dzień babci i dziadka, oraz bal karnawałowy, w piątek w Daeidowej drugie razem z nim była 5 dzieciaków, normalnie 22. W sumie jest bardzo aktywny i nie widać żeby coś było nie tak z nim, w nocy nie kaszle i nie smarka, ale już przeboleje do poniedziałku żeby czegoś nie przyniósł z przedszkola. Super że już masz zarezerwowane wakacje.
Już w piątek wizyta, nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza

Cebulka dokładnie tak. Odpocznę od chodzenia. Dzisiaj aby muszę wywołać zdj naszej świnki morskiej ale mam blisko i podjadę bezpośrednio :) myślałam by jutro ją puścić z własnego lenistwa , ale zrobie tak jak Ty z Dawidem. Zostaniemy bo po pierwsze i tak nic bardzo nie robią bo są łączone grupy, po drugie by nie przyniosła czegoś gorszego. Do wizyty szybko Ci zleci. Będzie z usg? Teraz masz częściej wizyty wogole?

Szoti zdrówka dla Wojtka! No teraz mamy ten komfortowy czas, ze poki trwa l4 i macierzyński, to starszaki będą lepiej zaopiekowane :)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

Pinka USG będzie napewno, tylko nie wiem czy powie mi wagę bo u niego w gabinecie gorsze USG, a i dopiero będzie to 3 wizyta u tego nowego lekarza. A raz byłam u niego w gabinecie, a raz w szpitalu tam gdzie będę rodzić i tam mi mówił wage.A dziś będzie położną i posłucham serduszka. I tak z ciekawości ile płacicie za prywatną wizytę? Mieszkam w małym miasteczku i wsumie ten lekarz jest jeden z droższych i u niego place 150, a jak idę do niego na wizytę do szpitala to 180.

Odnośnik do komentarza

Osa987 dla własnego spokoju idź, jest to zalecane badanie w ciąży i zawsze lepiej sprawdzić, w 1 ciąży na tym badaniu wyszło że syneka trochy poszeżo e miedniczki nerkowe i miałam to zgłosić po porodzie żeby odrazu w szpitalu zbadali, tak że uważam że warto.
Była położną i słuchaliśmy serduszka i Dawid był zachwycony i mówił to mój braciszek Adaś:-) słodki jest

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...