Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przyłączam się do tych, które mają problemy ze spaniem :) biodra strasznie mnie bolą i całą noc kręcę się łóżku. No i jeszcze po kilka razy wstaję do łazienki...
Cebulka ja też nie wiem jak to będzie z tym terminem, bo w poprzedniej ciąży brałam Duphaston - być może trochę na wyrost i przez to zupełnie inaczej funkcjonowałam. Teraz mam innego lekarza i ten ma zupełnie inne podejście, nie straszy mnie tak jak tamta. I w sumie teraz biorę tylko witaminy.

Odnośnik do komentarza

Fajnie Wam z tymi porodami w drugiej połowie marca. Zawsze to cieplej, dłuższy dzień, więcej słońca i ogólnie mniej depresyjnie. U mnie po 20 lutym chociaż w głowie cały czas mi się marzy ten 1 marzec choć w moim przypadku to nierealne.

Walizka już wyczyszczona, wymrozona :) i nie wiem czemu, ale jakoś tak odciagam ten moment pakowania hehe

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

cebulka to widzę że i u Was tak tradycyjnie z tym rosołem haha ;) byłyśmy godzinkę, dolaczyla do nas Laury koleżanka, teraz się bawią u nas, później oddaje je sąsiadce już do końca dnia ;D a ja mam spokój i poczucie, że dziecko fajnie spędza czas. Też nie znoszę tych zimowych weekendów chociaż na zewnątrz naprawdę było super dziś. Wczoraj nie dalo się z zimna wytrzymać.

Edzia miłego odpoczynku ;) sama teraz siedzę przy książce i z ciekawości zajrzałam na forum czy ktoś się odezwal.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

Pinka u mnie rosół dziś raczej z lenistwa, bo mąż ma dużo pracy w domu, w sensie drzewa nanosić, odśnieżyć, babcie męża z Dawidkiem nie zostawimy bonie wyrobi za nim, więc nastawiłam i sam się gotuje:-) a druga sprawa że Dawid uwielbia rosół i ostatnio w domu to jedyna zupa którą je. Spotkaliśmy też w lesie dziś kolegów Dawida i tak się dzieciaki wyszalały że hej, musieliśmy szybciej wrócić bo siku się zachciało Dawidkowi. A wieczorkiem do nas przyszli znajomi z 2 letnie synkiem i też wybawili się i Dawid dopiero o 21 45 padł, mam nadzieję że ta noc da mi pospać:-)

Odnośnik do komentarza

Pinka kulki fajna sprawa, Dawid uwielbia. Tak że atrakcje masz na jutro przygotowane. Ja generalnie czuję się jak emerytka, bo biodra pieką, przejdę się trochy to odrazu zadyszka, ale róża tym nie narzekam, bo odpylacz, brzuch mi się nie napina, chyba że jak za dużo po chodzę to mnie ciągnie. Niby biorę magnez w witaminach i oprócz tego magnez , a ostatnio łapie mnie często Skórcz w stopach. A Ty jak?

Odnośnik do komentarza

cebulka nie miałam żadnego skurczu w innej części ciała niz brzuch na szczęście ;) biorę magne b6 forte. Chyba po ciąży jeszcze go pobiore. Urodziny mamy wcześnie bo na 10 i o 13 będziemy już w domu ale zawsze to 1 część dnia fajnie zleci. Z kolei w piątek mamy kolejne urodziny też na kulkach. Podejrzewam, że to będą jedne z ostatnich urodzin bo w lutym raczej będę się bała gdzie kolwiek jechać...

Dopiero kilka min po 7, młoda juz szaleje. Zaraz wstanę. Kawa i można zacząć dzień ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

Pinka Dawid się przebudził o 7 15 ale leżymy o na razie oglądamy bajki, ale to kwestia 15 minut dopóki psi patrol leci:-) a potem tez będzie szalał, ja się nie wyspałam bo tak mnie biodra piekły że się wierciłAM całą noc i na siku pobudki i dodatkowo Dawid jak usnął to się przebudził więc wzięłam go do nas do łóżka i tak się wiercił że dziś znowu będę miała zapałki w oczach. Ale już jestem zahartowana do częstych nocnych pobudek przy dwójce dzieci.

Odnośnik do komentarza

A ja juz jestem lekko zmęczona tymi pobudkami :( chodzę jak Zombie w dzień i jestem przez to w kiepskim nastroju od tygodnia ... a to jeszcze sie 8msc nie zaczął. Jak ja wytrwam te 2 msce. Ale do dupy mam humor dzisiaj. Jeszcze ten deszcz. Pada od tygodnia non stop. W jeden dzien tylko cos tam popruszylo. Ale dobra dziewczyny z innej beczki ;) Macie w domu jakieś fajne książki kucharskie, które możecie polecić? Naprawdę juz mi sie kończą pomysły a nie chce mi po internecie szukać.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Magda ja niestety nie z tych co korzystają z książek kucharskich ;( gotuję 6 potraw na krzyż z tego względu, że Laura nic innego nie zje ;) nie opłaca się kombinować póki co samej dla siebie. U nas rano 2 razy zerwała się śnieżyca. Ale przy gruncie jest chlapa bo temp plusowa.

Kurcze, Laura jest chora :( wczoraj pokaslywala raz na kilka godzin, a na urodzinach dzisiaj dała już niezły koncert kaszlu. Zjadła teraz gorący rosół, natarlam jej plecki i klatkę piersiową mascia rozgrzewająca plus lipomal. Mam nadzieję że nic się nie rozwinie. Jutro zapobiegawczo zostaniemy w domu

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

Magda ja mam dużo książek w tym całkiem pokaźny zbiór kucharskich, bo kocham je kupować i czytać. Ale w praktyce rzadko ich używam, raczej pooglądam zdjęcia i poczytam przepisy, luźno się zainspiruje. Może tylko z pierwszej Jadłonomii większość przepisów wykorzystałam i mogę ją polecić - jeśli ktoś da radę bez mięsa ;). A tak to tylko kupiona w jakiejś taniej książce Kuchnia polska Hanny Szymanderskiej - tam są różne przepisy na polskie potrawy, w tym dużo takich, których nie znałam. Pogrupowane tematycznie, więc jak mam jakiś składnik, co do którego nie znam zastosowania, to sobie tam sprawdzam i można się zainspirować. Ale i tak najwięcej znajduję w internecie...

Odnośnik do komentarza

Pinka to zdrówka dla Laurki!!!!! Mam nadzieję ze chorobsko sie nie rozwinie. Szoti dzieki za inspiacje!! Znalazlam niby troche fajnych pozycji ale troszkę kasy mi teraz szkoda. Wolę wydać na dzidziowe rzeczy. Ale ta Kuchnię Polską Hanny Szymanderskiej kupię bo jest w fajnej cenie. 10zl w mojej ulubionej (czytaj taniej) księgarni.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...