Skocz do zawartości
Forum

PAŹDZIERNIKOWE KULECZKI 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Tak Natka, mam ze smyka już właśnie w tych promocjach. Sprawdzcie 5-10-15, kuponiarnia.pl- tu super promocje. W 5-10-15 za 20 ubranej zaplacilam 250 zł. A jakość dobra i rozmiarowka tez. Jeszcze znalazłam DaWanda ale tam już nie tak tanio.. Ale przez to znalazłam stronę gdzie można zamówić indywidualne komplety robione na szydelku na chrzest a także jak wyjście ze szpitala plus wizyty .. Tyle ze wtedy koszt kompletu kaftanik- spioszki-buciki-czapeczka kosztują od 200 do 250 zł ale warto. Skusze się na jeden na wyjście i zostawie na pamiątkę.

monthly_2018_06/pazdziernikowe-kuleczki-2018_68047.jpg

monthly_2018_06/pazdziernikowe-kuleczki-2018_68048.jpg

monthly_2018_06/pazdziernikowe-kuleczki-2018_68049.jpg

https://www.suwaczek.pl/cache/7c35df14f9.png

Odnośnik do komentarza
Gość JustynkaR

Hej dziewczyny. Ja już po wizycie. 25 tydz. Wyniki wszystkie ok,nawet żelaza nie muszę brać. Dziś nie miałam usg tylko tętno badal. Od wagi wyjściowej mam 8 kg niezły klusek że mnie się robi he he. Pytałam się lekarza o ruchy dzidzi jak często powinny być i powiedział że najważniejsze żeby wieczorem je czuć bo w dzień wiadomo dużo się ruszamy. Następna wizyta 18 lipiec....jejku jak ten czas leci.....pozdrawiam i co tam u Was się dzieje dajcie znać

Odnośnik do komentarza
Gość paulina9494

JustynkaR- witam w gronie mam Klusków :D
Reni08- też w moczu miałam wykryte leukocyty i bakterie. Lekarz przepisał mi Monural i w poniedziałek idę na badania sprawdzić czy pomogło.
U mnie też dobrze. W poniedziałek idę też na glukoze, a 5 już kolejna wizyta bo mój lekarz jedzie na urlop :) także tylko dwa tygodnie miną od wizyty do wizyty. :)

Odnośnik do komentarza
Gość mamalastminute

Witajcie dziewczyny
Ja już po wizycie. Krew i mocz ok, skierowanie na glukozę za 2 tyg jest. Waga Milenki w 24tc 560gram czyli 50 centyl. Może nie będzie wielkoludem? Ja 5.5kg na plus. Na twardnienie brzucha dostałam Buscopan ale to prawdopodobnie skurcze przygotowujące bo szyjka długa i wszystko zamknięte. Czuję się ok. Mała ułożona poprzecznie ale na razie ma prawo mieć pozycję dowolną.
Pogoda paskudna a chciałam uprać ubranka pierwszy raz bo dużo mam używanych. Zastanawiam się czy uprać w normalnym proszku a poźniej w płatkach i dwa razy płukać? Znalazłam płatki w płynie do pralki Bebi, super sprawa. Loveli i innych wynalazków nie będę używać bo starszy syn miał mega alergię na takie wynalazki i leczyliśmy poźniej skórę. W jakiej temperaturze pierze się takie ciuszki? Kurcze niby 3 ciąża ale wszystko zapomniałam. Ile kompletów 56 i 62? Po 5 wystarczy czy więcej? Któraś używała 50? Przy dziewczynce? Ile pieluch tetrowych? Jaki rozmiar pampków 1 czy 2? Zaczyna ogarniać mnie stresik. Jak u Was?

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem na tym wątku nowa, chociaż na forum od 1.5 roku. Przyjmiecie mnie?
Spodziewamy się córeczki i właśnie zaczęłam zakupy dla małej, póki co przez internet ale pierwsze koty za płoty :-) Od kilku tyg nie możemy potwierdzić płci, bo bobas odwrócony pleckami do powłok brzusznych, szpagatu nie robi ale na genetycznych wskazanie było na dziewczynkę.
Dzisiaj odebrałam wyniki krwi i moczu i wyszły mi bakterie, zrobię we własnym zakresie posiew, bo wizyta kontrolna już w przyszłą środę. Niestety mam mały kamień na prawej nerce i to może być winowajca bakterii.
mamalastminute u mnie podobnie z wagą, w 23 w 3 d 554 g i lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kz9ejb2ry.png
Wybrana na mamę Aniołków - Maja, Julian.[*]

Odnośnik do komentarza

Witajcie! Ja po poniedziałkowej wizycie, usg nie miałam, Ehh dopiero mi zrobi między 30-32 tygodniem, choć w sumie to niedługo. Ja 1kg na plusie od wagi startowej, więc jestem zadowolona. Zaniepokoilo mnie tylko wysokie Tetno Małego na detektorze, ale lekarz powiedział, że tak może się zdarzyć i żeby się nie denerwować.. Wyniki wszystko w porzadku.

https://www.suwaczki.com/tickers/zrz6i09ka4pnert2.png

Odnośnik do komentarza

Oj ucięło mi post :(
Mama last minute też zastanawiałam się nad rozmiarami i czytałam o magicznym "5" więc przygotuje chyba po 5 body, śpioszków, półśpioszków, pajacyków itd w rozmiarach 56, 62. Koleżanka oddała mi paczuszkę ciuszków 56 bo jej synek np nie mieścił się w 56 już od początku ale przy córeczce to może być inaczej :) więc ja się zaopatrzę w 56 i pampersy dostałam w rozmiarze 1 na początek :) bo to chyba do 5 kg więc chyba będzie ok :)
Suzi witam na wątku :) Ja również czekam na córeczkę i po suwaczku widzę że mamy podobny termin :) Też zaczęłam zakupy ciuszków, to sprawia mi taką radość. Mąż niezbyt zachwycony ale kurierzy przychodzą jak jest w pracy hihi :)
Paulina przede mną też glukoza, wybieram się w sobotę, daj znać jak wyniki :)
Nie trać nadziei, ja też niestety nie miałam na wizycie usg :( chodzę do luxmed i tam tylko zwykłe badanie plus detektor tętna. Także muszę czekać jeszcze 4 tyg, do usg w 30 tc ehh... dłuży się :) chciałabym już wiedzieć co u małej i ile waży
Dziewczyny ostatnio zauważyłam że jak chodzę to napina mi się brzuch, jak się położę to mięknie. Myslicie że to groźne ? biorę magnez 3 razy dziennie. Dr powiedziała że mam się oszczedzać i tyle. W zasadzie myślalam ze taki urok ciazy ze brzuch jest taki twardszy niżeli jak urośnie nie w czasie ciąży :P poza tym często moja malutka wypina różne części ciała nadając brzucholowi śmieszne kształty i wtedy tam skóra mi tak ciągnie, ale i tak kocham to uczucie :)
https://www.suwaczki.com/tickers/p19u9jcgclai68qw.png

Odnośnik do komentarza

Marissa5 odniosę się do tego napinania brzuszka, bo tez to zauważyłam u siebie i tez mnie to martwi. U mnie jest odwrotnie, gdyż na stojąco tego jeszcze nie zaobserwowałam. Ja mam tak, że np. jak położę się na plecach przychodzi napięcie brzucha /skóry powiedzmy w lewej części, czasami środek. Może przy tym pojawić się uwypuklenie albo i nie. Jak jest wypukło te pewnie mała się wierci, przeciąga. Głaszczę brzuch, delikatnie zmieniam pozycję i to przechodzi. Również biorę magnez. Mój brzuch jest taki twardy, zaczął uwydatniać się dopiero tydzień temu i jest to inny brzuch niż po obfitym posiłku czy też u osoby z tłuszczykiem. Na pewno zapytam o to na następnej wizycie.
Co do rozmiarów to tez nie wiem czego ile kupić. Chyba dziewczynki są statystycznie mniejsze, więc przewaga będzie rozmiaru 56. A gdzie oprócz Smyka kupujecie ciuszki?

Nie trać nadziei fajnie, że wszystko u Was w porządku. Bardzo mało przytyłaś, ja mam już plus 6 kg!

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kz9ejb2ry.png
Wybrana na mamę Aniołków - Maja, Julian.[*]

Odnośnik do komentarza
Gość JustynkaR

Wow 1 kg na plusie? No ja mam 8 i wydaje mi się że to tak normalnie wody dzidziuś łożysko plus na pewno trochę tluszczyku. Ja mam coś spory brzuszek jak mnie pytają kiedy proszę i mówię że termin mam na połowę października to nie wierzą. W zasadzie to właśnie przez ostatnie 2 tyg mi tak urósł. Jeśli chodzi o ubranka to kupuje roz 56 i trochę 62. Dużo dostane od rodziny. Pampersy raczej 2. A co będziecie stosowały do pupy dzidzi? Ja parę lat temu używałam sudokrem ale u dziewczynek ciężko to potem wymyc więc linomag zielony używałam i super był może macie coś sprawdzonego sudokrem odpada

Odnośnik do komentarza

Suzi dzwoniłam przed chwilą do lekarza mojego żeby zapisać się na wcześniejsza wizytę to sprawdzić czy z szyjka ok. I powiedziałam o tych twardych uwypukleniach w miejscach gdzie czuje ruchy i lekarz powiedział że to są skurcze przepowiadające i że może tak być i jak jest do 10 dziennie to jest ok. I że mogę wziąć nospe jak dokuczają.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a ja mam inny problem. Od kilku dni biorę żelazo, od tego czasu mam niskie cisnienie a puls ponad 100 . Czuję jakby serce mialo mi zaraz wyskoczyc, nie mam siły nic zrobić:( myślicie że jest to spowodowane tym żelazem?

Odnośnik do komentarza
Gość JustynkaR

Dziewczyny mi się wydaje że ogólnie nasze serca bohs szybciej bo muszą przepompowac więcej krwi. Kiedyś pytałam lekarza bo tez miałam takie kołatanie serca i on powiedział że to od powiększające się macicy i zmian hormonalnych które w nas zachodzą. Nie laczylabym tego z brakiem żelaza choć nie wiem każdy organizm inny

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamusie :)
Dziewczyny, zazdroszcze wam. Wiedziałam, ze po odstawieniu fajek nie mam co się ludzic i ze nabiore kg ale już mam 20 na plusie. I to już przy unikaniu słodkich i tłustych potraw.. Ostatnio już nawet poddalam się i tak nie licze kalorii. Po ciąży pewnie powrót do fajek bo inaczej nie schudne tego :(

https://www.suwaczek.pl/cache/7c35df14f9.png

Odnośnik do komentarza

Hej wam :) nasze forum się rozkręca... Chyba każdy już zaczyna się stresować, przejmować. W końcu to już tak blisko. Zleci niewiadomo kiedy.

Marissa mam taki sam problem z mężem. Też krzywo patrzy na moje zakupy ale nie aż tak jak w poprzedniej ciąży. W końcu będzie miał ukochanego syncia.

Dziewczyny co do rozmiaru to powiem wam szczerze, że moja córka urodziła się z wagą 2950, spadła do 2800 i miała 50 zł długości... Ubranka w rozmiarze 50 były za duże, podwijalam jej nawet rękawki. Ale szybko przybrała... Jednak w tych pierwszych chwilach nie wyobrażam sobie jak by wyglądała w 56... Utopilaby się... Chłopcy podobno są więksi, więc zamierzam kupić 56 na początek i kilka 62. Wcześniej pisaliście o rożkach, ale dla mnie to jest zbędny zakup. Kupiłam dla córki i bałam się ją w tym trzymać. Nie czuję się dokładnie dziecka i bałam się że mi się wslizgnie z rąk.

Suzi wydaje mi się że twoje skurcze przy kładzeniu na plecach są spowodowane uciskiem na żyłę główną. Ja mam tak że jak śpię na boku i Chce się przekrecic to muszę bokiem usiąść i dopiero na drugi bok, bo wystarczy chwila na plecach i zaraz mi się macica stawia.

Justynka ja zamierzam na początku używać bepanthen a później alantan plus Maść. Tego drugiego używam u córki i nigdy nie miała odparzen oprócz czasu dużych biegunkę ale Maść alantan szybko zawsze pomagała.

Reni moja siostra po odstawieniu fajek przytyła 30 kg w ciąży, a później jak schudła, to była szczuplejsza niż przed ciążą. Ale nie wytrzymała i wróciła do palenia. Nie chciała truc dziecka i od razu butelkę ssało.

A my w końcu umeblowalismy małej pokój i czas się szykować na Oskarka :) miesiąc temu wynieslismy łóżeczko i zaraz znów trzeba będzie składać. Zamierzam kupić komode z przewijakiem żeby mieć wszystko pod ręką bo znam życie i inaczej po całym domu będzie się balaganic. A wy myślicie już i organizacji miejsca na artykuły higieniczne itp?

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny :) muszę widocznie przetrwać tylko te ciazowe kg i potem dam rade.. Ja chce karmić wiec wdroze jakąś dietę dla siebie i bezpieczna dla dziecka oby tylko się udało zrzucić :))
Ja musialam używać ciuszki w rozm 62 od razu, i teraz nie wiem czy zdecyduje się na 56, jeśli urodze w czasie to pewnie znów od razu 62.
Mi tez stawia się macica, ale głównie jak usiade po jakiejś pracy. Czekam cierpliwie wizyty i mam nadzieje ze szyji mi nie tyka. Dzidzua rusza się pięknie i regularnie, tym się nie martwie, nawet już wyczuwam kiedy będzie bardziej aktywna. Pewnie po urodzeniu tez te pory będą jej.
Coraz bliżej nam dziewczyny. Dzisiaj ciężko oddychać i juz bym chciała witac październik..

https://www.suwaczek.pl/cache/7c35df14f9.png

Odnośnik do komentarza

Tak Natka, juz planuje wszystko nawet jak będzie wyglądać kapanie, gdzie co poloze i jakie pampersy, a co do kremów to akurat was podczytuje i spisuje które polecacie.. Juz 12 lat od ostatnich dzieci u mnie to nie jestem na bierzaco i wiele zmienilo się i w wizytach u gina i w pielęgnacji.. Trochę to od nowa nauka ale bardzo mila :)

https://www.suwaczek.pl/cache/7c35df14f9.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamalastminute

Witajcie nowe mamusie
Natka-dlatego 1 komplet na 50 mam. Kupiłam w lumpexie więc wydatek żaden a w razie czego na lalkę będzie
Reni-ja też mam 6 lat przerwy ale myślę, że pewnych rzeczy się nue zapomina a i fajnie o nowościach poczytać i coś dla siebie wybrać
Marissa-ja ostatnio moją ginkę pytałam o to napinanie brzuszka. Kazała doraźnie wziąść Buscopan. I powiedziała, że to dobry objaw bo macica się przygotowuje do porodu powoli
Co do ubranek to zdecydowałam tak jak ty. Magiczna 5 i już.
Co do skurczy to też doraźnie biorę magnez rozpuszczalny plus b6.
A kremik to też Bepanthen i Alantan bo moi byli alergicy o tylko te ich nie uczulały
A pranie w płynie Bebi z płatków mydlanych bo po Loveli mieliśmy skórę do leczenia.
Co do kg to nie ma się co martwić. Ja mam 5.5 na plus ale drobna jestem i czuję się czasem jak czołg szczególnie wchodząc po schodach. Zrzucimy wszystko i będziemy super mamusie
Suzi- też czekam na córcię a mam 2 synów
Miłego weekendu kuleczki

Odnośnik do komentarza
Gość Marissa5

Dziękuję za odpowiedź mama last minute.
A dziewczyny, na jakiej wysokości odczuwacie ruchy dziecka ?
Ja od 2 dni czuje bardzo nisko, a zazwyczaj czułam na wysokości pępka lub odrobinę niżej lub wyżej. Teraz malutka cały czas jest niziutko i bardzo napiera mi na pęcherz. Trochę się martwię czy to nie wpływa na długość szyjki, bo w ostatnim czasie mi się trochę skróciła :( W czwartek mam kontrolę jej i się stresuję tą tendencją...
https://www.suwaczki.com/tickers/p19u9jcgclai68qw.png

Odnośnik do komentarza

Marissa może to powodować skracanie szyjki... Właśnie ja tak cały czas czułam dziecko nisko, poniżej brzucha, pod majtkami i lekarz kazał mi leżeć. Szyjka była jeszcze twarda i długa, ale mówił że nie znaczy że się nie skroci... Z tym że ja często nosiłam prawie 3 letnią córkę i ona mi spychala dziecko. Odkąd jej nie noszę i częściej odpoczywam, to mały zaczął się podnosić. Ale i tak jeszcze na wysokości pępka nie leżał.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza
Gość JustynkaR

Ja tak nam od 3 dni że nisko czuje dzidzie i mniej intensywnie niż jak wyżej. Może jest jeszcze dużo miejsca i tam się ułożyła? Też się martwię. A dziewczyny robiliście prenatalne usg w 24 tyg. W 3d? Ja miałam na takim zwykłym i się zastanawiam czy nie jechać prywatnie zrobić na lepszym sprzęcie.
Marisa na kiedy masz termin?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...