Skocz do zawartości
Forum

PAŹDZIERNIKOWE KULECZKI 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszystkie mamy :)
Znalazłam to forum i postanowiłam do Was dołączyć ! :) To moja pierwsza ciąża, więc wszystko przeżywam stresująco. Pierwszy trymestr był dla mnie ciężki, ale teraz już jestem dobrej myśli i zaczynam cieszyć się tym pięknym etapem w życiu ! Jestem w 15 tc, i termin mam na początek października :) Nie mogę się doczekać na moje maleństwo ! Wczoraj dowiedziałam się że zostanę mamą córeczki :)

Odnośnik do komentarza

Biedronka a dlaczego boisz sie powiedziec ? Tez sie bałam za pierwszym razem, ale wszyscy wszystko dobrze przyjęli ;) bedzie dobrze !
Via jesli przetwory z mleka pasteryzowanego to myśle ze nie ma problemu.
Mamalastminute odpoczywaj, należy ci sie zwolnienie. U mnie bardzo cieżko o zwolnienie i mimoo mojego złego stanu muszę co tydzień prosić o nowe zwolnienie bo wystawiają tylko na 3-5dni :/
Paulina gratulacje, to juz za miesiac i będziesz w pełni formie :) ah jak tez bym chciała zeby mi zaczęło brakować wymiotów i nudności !

Odnośnik do komentarza
Gość mamalastminute

Marissa-witaj. U mnie prawdopodobnie też córeczka. W poniedziałek się okaże. Jestem w 12tc. Mdłości powoli zanikają z czego się cieszę a i plamienia też przy odpoczynku nie ma
Emik-to faktycznie problem ze zwolnieniami masz...ja bez niczego dostałam od lekarza rodzinnego. Chcę w przyszłym tygodniu do pracy wrócić ale jak będę się dobrze czuć
Skowronka- ja mam dwóch synów 12 i 6 lat. Teraz termin na 24.10.

Odnośnik do komentarza
Gość paulina9494

Witam wszystkie nowe Mamusie! :)

Mamalastminute- zostało już niewiele do zrobienia. A gości przybędzie najprawdopodobniej setka. A jesli chodzi o jedzonko, to nie mogę się go doczekać :)
Marissa- 15tc. To tak jak ja :) mam nadzieję, że jutro też się dowiem kto tam u mnie mieszka :)

Odnośnik do komentarza

Emik39 rzeczywiście bardzo podobnie ;) myślałaś już jak małego przygotować na rodzeństwo? Ja jeszcze nie wiem jak się do tego zabrać dobrze że jest jeszcze czas.
Mamalastminute A jak u Ciebie chłopcy już wiedzą że będzie rodzeństwo? Jak reakcja? :)
Co do pracy to ja już powiedziałam raz żeby zdążyli znaleźć zastępstwo a dwa to brzuch mi taki wyskoczył już że szok. Chodzę w luźnych rzeczach żeby aż tak nie było widać ale ciężko go ukryć. A jak Wasze brzuszki?

Odnośnik do komentarza

Mój brzuszek też jest dość widoczny, ale na szczęście nie sterczący tylko ładnie zaokrąglony, inni już zauważają ciążę.:)
Szczerze Wam powiem dziewczyny, że od kiedy jestem w ciąży czuję się jakoś bardziej kobieca, bardziej chce mi się dbać o siebie, swój wygląd. Powiem Wam tez ze nawet sfera intymna z moim narzeczonym wraca do normalności, na początku nie było łatwo bo nagle się ode mnie odsunął, ale do brzuszka mówi już od samego początku, głaska i całuje :) Udało mi się w końcu wyciągnąć od niego skąd ta zmiana zachowania w stosunku do mnie- otóż widział jakie miałam dolegliwości na początku bóle brzucha i piersi, wymioty itp. i po prostu bał się, że może mi zrobić większą krzywdę, nawet za mocnym przytulaniem czy jakimkolwiek dotykiem. Od prawie dwóch tygodni czuję się lepiej i jego strach widzę też dzięki temu maleje :) A Wasi partnerzy/mężowie jak przechodzili pierwszą ciążę? :) mam termin na 5.10 ale lekarz powiedział żeby trzymać się pierwszego usg na 8.10 :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Zaniedbałam was trochę :) 5 stron miałam do czytania. Witam nowe mamusie. Ja byłam już na badaniu genetycznym. Wszystko ok. Kość Nosowska widoczna, przeziernosc karkowa 1,7 mm. Będę mamusią chłopczyka :) na 99 procent. Jak to lekarz powiedział "Ooo jaki frędzel" :).
Skowronka ja mam córeczkę 2 letnią (skończone w grudniu 2 lata) , która już wie, że będzie miała rodzeństwo. Bardzo często chce, żeby jej pokazywać zdjęcie z usg, całuję mi brzuszek, karmi do pępka i smoczek daje :). A jak przytula to wgl czuje takie wielkie szczęście. Jest malutka a wszystko rozumie.

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza
Gość mamalastminute

Skowronka-starszy syn wie ale nie wierzy do końca bo jeszcze brzuszka mi nie widać. Myśli, że go wkręcamy. Młodszemu jeszcze nie mówiliśmy. Teściowie też nie wiedzą. W poniedziałek po genetycznych pochwalimy się już oficjalnie.
Natka- super, że badania ok. Ja idę w poniedziałek.
Wia-u nas zero sexu niestety bo jestem na lekach. Mąż trochę niezadowolony ale rozumie. Wszystko nadrobimy jak tylko sytuacja z plamieniami i mdłościami się uspokoi. W pierwszej ciąży dzidzia w brzuchu to była dla męża abstrakcja. Jak zaczął czuć ruchy to uwierzył a jak się urodził syn to oszalał. Bardzo mi pomagał. Tylko piersią nie karmił.
Biedronka-pracą się nie przejmuj. Teraz ty i dzieciątko jesteście najważniejsi. Nie ma ludzi niezastąpionych.

Odnośnik do komentarza
Gość paulina9494

Oo, to u mnie odwrotnie. Ja odwróciłam się od Męża. To moja pierwsza ciąża i jakoś miałam strach przed założeniem. Teraz powoli już się przełamuje na co cieszy się mój Luby :p a jeśli chodzi o brzuszek to u mnie też już coś widać. Najczęściej przemawia do Niego moja 8letnia Bratanica, która robi mi zdrowe surówki przy kazdej mozliwej okazji, a gdyby mogla to by z Nami zamieszkala :) Dużo przytyłyście od początku ciąży? :)

Odnośnik do komentarza

Ja jestem w 15tc i narazie -1,5kg, brzuszka nie widać, dlatego nikt nic nie wie ;) ale ogólnie mam nadmiar kg, więc te -1,5 mega mnie cieszy :) w pierwszej ciąży bardzo przytyłam, a teraz chudnę, więc druga ciąża zdecydowanie mi służy :) :) :)
8letnia córcia, nawet jak odprowadzam ją do szkoły, to jednego buziaka dostaję ja, a drugi jest dla brata, w brzuszek - ona jest przeszczęśliwa :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vrjjgwy9sa1a5.png

Odnośnik do komentarza
Gość paulina9494

To wygląda na to, że wszystkie 8latki takie kochane :p dzis lekarz się śmiał, że widać, że święta były bo przytyłam 2 kilo. Po za tym wszystko dobrze. Malec szalał, rozciągał i miał poze jak "ojciec przed telewizorem" hihi. Lekarz ostatecznie nie wydał "werdyktu", ale powiedział, że dalej widać coś między nogami i nie znikło. Także nastawiam się coraz bardziej na chłopca :)

Odnośnik do komentarza

Fajnie że tyle nas jest :)
Paulina, Biedronka, Wia.w widzę że mamy bardzo bliskie terminy, ja też 5 października :) Jesteśmy tak na granicy września że jeszcze nasze kuleczki mogą okazać się wrześniowe :) Kiedy macie usg połówkowe zaplanowane ?
Ja na wadzę nie mam jeszcze żadnej zmiany, a to koniec 15 tc, więc zastanawiam się czy to normalne :P Ale brzuch już jest wydęty i spodni nie mogę dopiąć...
Wia.w ja też nie mogę się doczekać pierwszych ruchów :) nie nastawiam się że szybko to nadejdzie bo w pierwszej ciąży podobno później się je zauważa. Ale czekam cierpliwie !:)
U mnie na usg nie było widać płci, to że dziewczynka wiem z badań DNA, które musiałam wykonać żeby uspokoić się po usg, które nie do końca rozstrzygnęło czy jest ok, ale wyniki okazały się prawidłowe więc kamień spadł z serca :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mimo że się nie odzywam to czytam Was z ogromnym zacięciem i gratuluję wszystkich dobrych wiadomości. Zagladam do Was zeby nie oszalec bo ciagle bywam na forach o zlych wynikach badań Papka a tu takie fajne emocje.Ja niestety wciąż drżę o wyniki bo na testach genetycznych wszystko bylo w porządku natomiast Pappa- biochemia wyszła fatalnie. Teraz zrobiłam Nifty i czekam tydzień jeszcze na wynik. Trzymam za Was bardzo kciuki.
Marissa a jakie testy DNA robiłaś?

https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kv5ahtbrj.png

Odnośnik do komentarza

Monika, ja również robiłam NIFTY. Rozumiem jak się stresujesz bo czekałam na wynik 1,5tygodnia i to był najgorszy czas w moim życiu pełen stresu. Fora o których piszesz również wszystkie przeczytalam i na szczęście okazało się ze niemal zawsze historie kończyły się dobrze. Podobno ponad 90% nieprawidłowości na usg i pappa okazuje się potem po NIFTY lub amniopunkcji że wynik jest prawidłowy. Więc na pewno będzie dobrze ! Ale dobrze że zrobilas test bo będziesz miała spokojna ciąże potem a to jest bezcenne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...