Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Angelika124

Dzisiaj wykąpalam dziewczyny razem w wannie,nalalam malutko wody i Lusia sobie lezala na brzuchu. Ale mialy frajde :D Juz chyba podziekuje wanience,w malym mieszkaniu takie rzeczy bardzo ciesza jak cos staje się zbędne i można się tego pozbyć :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czytam czytam i jakos pisac nie daje rady. Piszę pracę dyplomową i zaliczenie z wykladow. Jeszcze dwa zjazdy i koniec semestru. Nie wiem po co mi byla ta podyplomowka. Jedna juz mam.
Angelika polecam skladana wanienke. Grubosc po zlozeniu 6cm. Ta nasza tyle ma i mozna ja powiesic wiec wisi za drzwiami na slupie. Ale musialo byc świetnie dla dzieci w takiej wspolnej kapieli. Super!
Co do kaszek to u nas bez szalu. Je ale jakos tak bez entuzjazmu. Do tych bezcukrowych daje jakies owoce ze swoich zapasów. Mamy z hipp i z czegos jeszcze.
Terminy sa odlegle do gin na nfz w niektorych przypadkach bo przykaz "z gory" jest dla wizyt ciężarnych. Tak w skrocie doszly do mnie juz jakis czas temu takie informacje. O pieniadze dla przychodni chodzi. Z takiej wizyty ciezarnej jest wiecej kasy niz ze zwykłej. A nasze zdrowie czasem jest spychane gdzies na bok.
Ok kończę.... dziecię wzywa...

Odnośnik do komentarza

Kelis, no ja dzisiaj z braku pożywienia dla dorosłych w domu zrobilam sobie na śniadanie kasze mannę (na mleku krowim, tylko takie mamy), dałam małemu spróbować i od razu poczułam się jak wyrodna matka... Ze taką nie dla dzieci i do tego na krowim mleku. Ale zjadł może z pół małej łyżeczki, resztę wypluwał.

Xyza, rozumiem cię doskonale... Ja mam teraz jakieś zaliczenia na zajęciach, prace grupowe na zaliczenie czy egzaminy już... Wczoraj poszłam spać o 4 rano, bo robiłam projekt... Jestem zombiakiem. Ale już bliżej niż dalej, także damy radę :) i jaka satysfakcja będzie, że mimo ogromu obowiązków jeszcze i to nam się uda :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika124

Ja się umówiłam dzisiaj na 15 lutego na NFZ,może nie najszybciej ale nie narzekam i poczekam. I tak szybko na tego lekarza bo czasami czeka się 3msc do niego.
xyza no kąpiel razem to super sprawa,no i nie ukrywam że dwa razy szybciej wykąpać dwie na raz :D Podziwiam Was dziewczyny,ja też bym wróciła na studia bo nawet licencjatu nie udało mi się skończyć z roznych powodów ale nawet nie wiem na jakie bym chciała,taka jakas nieokreślona jestem.....

Odnośnik do komentarza

Ja pluje sobie w brodę na co mi były te studia. Nie mam kompletnie czasu na pisanie pracy magisterskiej, został mi ostatni semestr. Teraz też same zaliczenia i żyję w ciągłym stresie. W dzień nie ma czasu na naukę bo dziecko nie śpi a wieczorami problemy z usypianiem. W tej kwestii nic u nas nie jest lepiej mimo upływu kolejnych tygodni

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hwna4yqot.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8dqk3ca9l15sz.png

Odnośnik do komentarza

Ola ja gotuję na wodzie. A dlaczego jak wyrodna matka? Nie rozumiem jaka jest różnica w ugotowaniu i zblendowaniu kaszy, a zalanie woda kaszy, która ma dopisek "dla dzieci".? Nie można tak? W moim odczuciu ta druga jest przetworzona, czyli mniej zdrowa. Pytam serio, bo chciałbym wiedzieć co jest lepszego w takiej kaszce instant, poza szybkością przygotowania. Zaznaczam, że nie mam nic przeciwko kaszkom z torebki :).

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqhgqsnqy5ljln.png

Odnośnik do komentarza

Kelis, może źle się wyraziłam - bardziej się przejęłam tym, że na krowim mleku z kartonu. To że nie dla dzieci też (choć mniej) spowodowało wyrzuty, bo może te dla dzieci są lepiej oczyszczone, bardziej restrykcyjnie sprawdzane pod względem jakości itd. Takie tam wątpliwości durnej matki ;)

Domka, ja się cieszę, że jestem w takiej lajtowej szkole. Z reguły nie muszę się uczyć za bardzo (1-2 razy poczytam zazwyczaj), a i tak załapałam się na stypendium naukowe;) ty masz teraz ciężej bo pisanie pracy... Trzymam kciuki, trzeba się zmobilizować, bo potem nie będzie łatwiej. Ja będę miała pierwsze seminarium w przyszłym semestrze, także zacznie się u mnie też... :)

Dziś też zombi, kończyłam coś na zajęcia i skończyłam po 3 w nocy. Odespałam z małym godzinkę w ciągu dnia. Dziś też coś będę robić, ale już nie tak długo, bo w dzień się nie da z dziećmi..

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika124

teraz dojrzałam że w kaszce mlecznej jest olej palmowy,jest tak samo szkoldliwy jak utwardzony olej palmowy?Przyznam że jestem w szoku bo nie spodziewałam się :)
My dzisiaj same cały dzień praktycznie....Mąż pojechał skręcać szafe do teściów

Odnośnik do komentarza

Angelika, nie mam pojęcia z tym olejem..

U nas najlepiej wchodzi kaszka 5zbóż i owsianka z bobovity-jest bezmleczne, bez cukru. Ja używam kaszek "instant", grysik u nas nie smakuje, spróbuję jeszcze jaglanej.

Dzisiaj mała mnie zadziwiła... byliśmy u mojej koleżanki, godzina w badań stronę w aucie, a mała szampański humor od rana. Jak wróciliśmy do domu, posadziłam ją opartą o moje nogi, a Misia siedziała sama, trzymając pion! Pierwszy raz nie złożyła się jak scyzoryk:) pola i trzyma pion, tylko jeszcze na boki ją trochę bierze. Szok:)

Odnośnik do komentarza

Martusia, gratuluję postępów małej :)
Mój kolosik wczoraj za to sam usiadł! Raz, i to chyba przez przypadek, bo leżał na brzuchu na macie, mąż siedział obok, i mały tak szalał, że podwinal nogę, potem się odepchnal i usiadł sam;) póki co tego nie powtórzył,woli jak się go posadzi (nie liczę tego na naszym łóżku, bo miękkie i jest mu łatwiej).

Angelika, no to są sytuacje, które "uwielbiam". Człowiek się nie może zdecydować na zakup czegoś, potem stwierdza że może jednak wystarczy mu to co ma i po co wydawać kasę, po czym ci się psuje to co masz w domu ;) życzę żebyś znalazła fajny wózek i za małą kasę :)

Domka, mnie to czeka za tydzień, choć zajęć nie mam dużo na szczęście.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika124

Wczoraj jakieś fatum :) Najpierw wózek, pękła rama więc nie do naprawy raczej tym bardziej że to już drugi raz. Raz mąż w pracy jakoś zrobił.pozniej stwierdziłam że zblenduje obiadek dla małej i już po nalalam wody aby wypłukać kielich,wlaczylam i rozlala się na cała kuchnię bo coś pękło....Chcialam odwiesić kurtkę i wieszak pękł ze wszystkim i kurtkami,ehhhh....
Mała już pozycję do raczkowania opanowała,na razie się buja :) Do siadania też trochę coś próbuje ale mało ja sadzam, raczej bawi się na dywanie sama.
Mąż mi taki starszy wozek, trzykołowy do biegania przyniosl (swoją drogą był nim dzisiaj z małą na spacerze i mówi że mega wygodny) wiec spokojnie mogę wybrać sobie spacerowy bo w razie co mam ten.

Odnośnik do komentarza

Angelika, mam nadzieję, że pechowy czas już się skończył :)

Domka, u nas nocki straszne.. cały czas cyc w buzi. Jestem w kiepskiej formie fizycznej i psychicznej pomału chyba też przez brak snu..mam wrażenie, że to się nigdy nie skończy..

Mała u nas je chętnie, ale często szybko kończy:) bardzo ją interesuje jedzenie, żebra od każdego.
Zęby póki co nadal 2, rosną sobie powolutku. Za to włos się puścił na czubie, mam teraz w domu małego punka:D

Wczoraj byłyśmy na chwilkę na podwórku, ledwo weszłam do domu, jeszcze w kurtkach poszłyśmy zamknąć okno i w momencie śniezyca i wiatr, że śnieg leci poziomo. I od wczoraj ciągle naparza, bo ciężko powiedzieć, że ten śnieg sypie. Normalnie świata nie widać...

Odnośnik do komentarza

Angelika
Współczuję pecha... Na jakiej spacerówce stanęło?
Domka
U nas też nocki kiepskie, zęby idą pełna parą. I irytujące pobudki poranne ok. 5.30
My tymczasem w Polsce u moich rodziców. Od 4 dni oduczamy smoczka, bo on też generuje więcej nocnych pobudek. Nie wiem jakie macie doświadczenia ale tak samo zrobiliśmy że straszą córka i nie było później problemu ze zgryzem itp. Idzie coraz lepiej, choć nie obyło się bez protestów. Mimo że używalismy tylko do spania.

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika124

Narazie spacerówka nie wybrana. Bylam dzisiaj w sklepie poogladac ale miła Pani nie pozwoliła dotykac wózków... Bo wszyscy chcą dotknąć a później one sa takie przebrudzone. No przepraszam,wydaje mi się że zakup za okolo 1000zł wymaga sprawdzenia chociażby materialu i powinni mieć wózki na ekspozycje :)
Strasznie nas poruszyly wydarzenia w Gdańsku,jakby coś dobrego sie skończyło bo WOŚP kojarzył mi się mega pozytywnie,nawet byłam wolontariuszem...A wydaje mi się że już wszyscy będą patrzeć na orkiestrę przez pryzmat tej strasznej tragedii :( Stasznie szkoda człowieka,rodziny,bliskich.... Ostatnio jeszcze ten pożar w Koszalinie,trudno nie zastanowic sie nad swoim życiem widząc takie tragedie. I takie zwykłe przyziemne problemy wydają się być niczym....

Odnośnik do komentarza

Masz rację Angelika... Nie chciałam poruszać tego smutnego tematu ale jestem wstrząsnieta tym coś się stało w Gdańsku. Nie mogę się pogodzić z agresją i tym całym skakaniem sobie do gardeł Polaków... Jak wyjeżdżałam z Polski 10 lat temu, było inaczej. Teraz...mam ochotę wracać do Irlandii.
PS. Ta sprzedawczyni chyba jakas nienormalna żeby wózka nie można było dotknąć, sprawdzić... Porażka

Odnośnik do komentarza

Angelika
Masakra, jak pech to pech. Tyle rzeczy naraz zepsutych.
Co do sprzedawczyni to dziwne. Przecież po to wózki są na wystawie, żeby obejrzeć, pojeździć, rozłożyć itp

Alexo
My nie oduczaliśmy, bo chłopcy sami odrzucali. Najpierw starszak ,a teraz mały też już pluje smokiem i nie chce go w buzi. Niby dobrze, tylko potem problem uciszyć jak jesteśmy gdzieś na dworze.

Ola
Fajnie, że już siada. U nas ostre próby, także myślę że niedługo da radę

Okazuje się, że marchewka to jest to. Mały wcina ją z takim entuzjazmem :) Nawet ziemniak zasmakował teraz bardziej. Wygląda na to, że zaczyna się jedzenie a nie tylko rozgniatanie kawałków w rączkach :)

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam Dziewczyny jedno-odpoczywajcie ile możecie,bo wyladujecie w szpitalu jak ja wczoraj...od rana do południa byłam na obserwacji,2 kroplówki,EKG,ciśnienie, konsultacje z innymi lekarzami (już mi mieli robić tk z kontrastem,ale lekarz stwierdził,że przy kp nie można kontrastu...)...na szczęście jestem już w domu,ale łapię każdą chwilę na sen lub leżenie...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Mnie również poruszyła tragedia w Gdańsku i Koszalinie, pomimo że nie znałam tych ludzi, cały czas myślę o tym...

Malutka mi zachorowała. W nocy nie spała gorączka 39 stopni, ale spadła po podaniu syropu. Katar, kaszel... Co lekarze przypisują takim małym dzieciom? Wydawać by się mogło, że nie ma lekarstw dla tego przedziału wiekowego w aptekach bez recepty

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hwna4yqot.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8dqk3ca9l15sz.png

Odnośnik do komentarza

Ola, co się stało?

U na wczoraj śniezyca, dzisiaj lało od rana. Teraz jesteśmy na chwilę na polu, choć jest wietrznie. Dla zdrowia umysłu mojego małej:)

Byłam wczoraj u koleżanki, w poniedziałek jedzie do szpitala, później podejmą decyzję kiedy wyciągać jej bliźniaki:) aż nam się łezka zakręciła w oku, bo od 10 lat trzymamy się we 4, zazwyczaj siedziałyśmy tak przy kielichu, albo kilku butelkach wina, a wczotaj jedna z 2latkiem, ja z prawie roczniakiem, trzecia na dniach rodzi, a czwarta w trakcie starań:)

Posprzątałem dzisiaj trochę, próbowałam odkurzacz, ale mała nawet w drugim pokoju panicznie się go boi i płacze. Kiedyś mogłabym nawet ją poodkurzać, a teraz sam dźwięk wprawia ją w atak paniki.. wie została mi miotła i mop:) jak posadzę ją w krzesełku do karmienia to czasem pozwoli mi umyć gary, albo trochę poprasować. Ale to takie cardio dla mnie- kilka ruchów żelazkiem i musze podnosci jej wszystkie zabawki, bo dalej ibtensywhie bada prawo grawitacji:D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...