Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Angelika124

Marja89 ważne że rośnie na długość,mój pediatra mówi że to ważne bo inaczej to mogą być problemy z tarczyca. A nie musi być pulchny,moja Hania teraz ma 4,5 i waży może z 13,5kg. Zawsze była drobna i szczupła ale ważne że rośnie. Wiem że chciałabyś aby był bardziej pulchny,też chciałam ale uwierz mi że to o niczym nie świadczy,moja chudzinka dobrze się trzyma,nie choruje,nigdy nie dawałam jej jeszcze antybiotyku (odpukac) i taka po prostu jest. Pediatra mówi że z dwojga zlego lepiej w ta strone,lepiej jak dziecko jest szczupłe niż za pulchne i trzeba ograniczyć.
A ja jestem zdziwiona że go dziwi że Tadzio nie siedzi. Lusia też nie,sadzam ja czasami ale za nią się nie nauczę. Nie będę jej przecież ciągać za ręce i zmuszać do siedzenia.

Odnośnik do komentarza

Angelika, niestety nie mam Facebooka :( ale powiem szczerze że nie wiem czy mogłabym coś poradzić, bo wózek trzeba samemu zobaczyć. Pomacac, przejrzeć. Pierwszy też kupiłam używany, Quinny Buzz, na zdjęciach super, wszystko czyste ale po kilku dzieciach i ciężko chodził...
Ale wtedy brałam i nie pytałam a to był błąd...
Ja bym pojechała zobaczyć osobiście. Albo chociaż mąż.

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko postanowiło ćwiczyć dzisiaj pompki. Opanowała pozycję na wyprostowanych qrękach, opierając się tylko palcami/stopami.
W nocy je do tego stopnia, że dwa dni z rzędu się przesikała. Pampers chyba ze 3kg ważył.. chcąc ją przebierać w nocy albo nad ranem mam więcej niż jak w banku, że się obudzi.. bo budzi ją dosłownie wszystko.. mały policjant!

Co do wózka- fajny ten, którym piszesz Angelika. Ale cena nowego powala.. my kupujemy w miare lokalnie, max 50km, zeby uniknąć rozczarowań..

Odnośnik do komentarza

Marja, to poszło Tadziowi na długość to co zjada :) ważne, że przybiera. Jak po szczepieniu? My powinniśmy iść za tydzień jak będzie wszystko ok. A co do siedzenia to taki urok chyba Twojego Tadzia, moja pediatra na każdym szczepieniu próbowała młodego podnosić za ręce i za każdym razem jej się nie udawało (olewał, że ma się podciągnąć, w domu też tego nie robił). Teraz się podciaga nawet za jedną rękę, bo sam mnie łapie za moją i pomaga sobie, żeby usiąść (nie ma siły jeszcze do końca sam usiąść, starcza tylko do połowy hehe). Ale starszy też później załapywał, że chcemy żeby się podciągnął za te ręce :)
Ile Tadziu ma cm? Mojego nie mierzyłam dawno, tylko po ubrankach podejrzewam-mamy teraz rozmiar 80 (niektóre rzeczy nawet 86 są dobre, ale to pewnie rozmiarówka).

Martusia, miałam ten sam problem z przesikiwaniem w nocy. U nas sprawdziła się rada koleżanki - na noc zakładam innego pampersa (tego białego, premium care). Tadzia już nie próbuje nawet przebierać w nocy od dawna, bo "tylko" siku, a jak przebiorę, to gwarantowane rozbudzenie i potem usypianie minimum godzinę od nowa...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie Dziewczyny o kaszki. Szczerze mówiąc nie znam się, bo starszy syn nimi pluł, ja zjadalam po nim i dupsko mi rosło ;) ale nie o mnie. Chodzi mi o to czy znacie jakieś kaszki z jak najmniejsza ilością cukru...?
Wiadomo że cukier w nadmiarze niedobry, że najlepiej unikać itd, mi też chodzi o inną rzecz-mój starszy ma próchnicę i chce żeby młodszy jednak tego uniknął... Dlatego szukam czegoś odpowiedniego, a nie znam się...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

MartusiaM
Anitka robi deskę niczym Ewa Chodakowska :D
Ola
Ma 72cm ;d to i tak drobniaczek ale ostatnio 2 miesiące temu miał 65 więc urósł. Z kaszek kupiłam holle i będę robić na mm. Koleżanka poleciła mi jakieś z lepszej półki. Bebilon profutura. Dziś debiut. Ale planuję dawać na śniadanko póki co :)
Tym siadaniem to się w ogóle nie przejmuje:) każde dziecko się rozwija indywidualnie. Wg mnie robi wszystko książkowo na swój wiek. No może podpór mógłby być wyższy ale fizjo mówiła że mamy jeszcze miesiąc :)

Odnośnik do komentarza

Ola
Ja używałam kaszki Holle, mają dobry skład. Tylko to nie są kaszki smakowe, także jeżeli o takie ci chodzi to trzeba dopiero je zmieszać z jakimś owocem. Ze smakowych chyba Organix ma dobre.
Teraz kupiłam kaszkę jaglaną z jakiegoś sklepu ekologicznego od producenta Lebesbert.

Marja
Nie wiem, czy to Cię pocieszy, ale mój Maciuś waży teraz około 7,2-7,3 kg (na wadze domowej). Także też z niego chudzinka, ale nie wygląda. Po jedzeniu jest zadowolony, dobrze się rozwija. Ale boję się, co usłyszę znowu od lekarki jak się pojawimy w gabinecie w przyszłym tygodniu. No i za miesiąc mamy gastroenterologa.

W ramach podtuczenia trochę malucha dałam mu wczoraj trochę kaszki. Zrobiłam na wodzie i rozrobiłam swoim mlekiem + ociupina oliwy. Nawet zjadł trochę, chociaż głównie interesowało go gryzienie łyżeczki. Póki co jeśli chodzi o BLW to się jedzeniem bawi i rzadko co trafia do buzi. Mój starszak jadł praktycznie od początku, ale widać nie musi tak być. Grunt, że coś nowego smakuje, a od jedzenia ma nadal pierś.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki Dziewczyny, coś z tego co piszecie poszukam w internecie i tu pewnie kupię, bo jak szukam w sklepach, to wszystkie w składzie maja masakre (chodzi mi o te owocowe właśnie, już wolę kupić bez owocowego smaku, ale zdrowszą, a u mnie w sklepach same owocowe...).

Marja, to maluszek - w porównaniu oczywiście do mojego Tadzia :) ale mój to jeszcze trochę i byłby poza siatką hehe;)

Mae, ja póki co podaje papki - kiedyś tyle kupiłam, że szkoda żeby wyrzucać. Od kilku dni co najmniej mu bardziej smakują, wczoraj był słoik "marchewkowa z ryżem", zjadł że smakiem :) ale też łyżka jest fajna do gryzienia:) muszę szybko zabierać, bo jedzenie skończyłoby się na rzecz gryzienia łyżki :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Ola
Ja jestem zadowolona z kaszek Organix, u nas są w Tesco. Są z resztą różne produkty tej firmy, chrupki, krążki ryżowe z owocowym posmakiem itp. Reszta tych o dobrym składzie tu nie dostępna ale może w Polsce sobie kupię, bo w piątek jedziemy do moich rodziców na dwa tygodnie.
Oskar dalej szaleje z raczkowaniem, zaczął się ostro podniosc przy meblach na klęczkach a nawet na stopy... Nie nadążam za nim, kilka razy upadł. I chyba mamy pierwszy ząbek. Czuć pod palcem, nocki do dupy.

Odnośnik do komentarza

Co nie zmienia faktu, że ogromną wygodą tych kaszek jest fakt, iż zalewa się je tylko wodą. Szybko kiedy dziecko płacze a nikogo nie ma w domu do pilnowania dziecka. Zużyje te dwie kaszki gotowe i może wypróbuje inne. Druga sprawa jest taka, że gdyby tak całkiem były szkodliwe to chyba nie wypuścili by ich na rynek, w końcu to produkt dla dzieci

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hwna4yqot.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8dqk3ca9l15sz.png

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika124

https://www.helpasklep.pl/pl/p/Box-Wikinga/164
Mnie te kaszki ciekawią,cena spoko więc chyba je wypróbuję,może dokupie też owoce do nich u nich które dodaje się do kaszki.
Moja Łucyjka nie za bardzo lubi te kaszki na mm,ładniej zjadła HiPP zbożowa,zrobiłam na wodzie,dodałam jablko i ciut oleju rzepakowego,ona też jest bez cukru.
Byłam na szczepieniu,malutka waży 7,555kg więc spoko.
Chyba jednak dam sobie spokój z wózkiem póki c o mam ten od 2w1. Nie jest jakiś super,trochę zniszczony ale nie chce mi się jechać po tamten,może znajde coś bliżej. My dzisiaj spaliśmy w 4ke bo Hania przyszła i Lusie wzielismy,masakra.

Odnośnik do komentarza

My dzisiaj mieliśmy debiut kaszki. Większość zjadłam ja ;D zrobiłam na mm.
Mae, po moim Tadziu też nie widać żeby byl chudziutki. Jest w sam raz :) ubranka nosimy na 68. Część teraz wyjęłam 74.
Mam książkę Moje dziecko nie chce jeść i muszę ją ogarnąć ;) ponoć bardzo uspokaja.
Angelika
No właśnie maluchy się tak podnoszą w gondoli najpierw ;) albo w łóżeczku. Mój dzisiaj i wczoraj zrobił też taka deskę chwilę. W końcu dupka się podniosła w górę :) fajnie się rozruszał i rozgadał ostatnio.

Odnośnik do komentarza

Marja,
U nas mała pokochała kaszkę 5 zbóż. Robię ją na wodzie, w sumie nawet lepiej wchodzi niż na wodzie z domieszką mleka. Mam też kaszkę ryżową i kukirydzianą z Holle, ale ta pierwsza strasznie zatwardza małą, a kukurydzianą nie za bardzo lubi.

Mój mały policjant (z racji czujności:) miał dzisiaj jakąś gastrofazę. Na śniadanie dużo kaszki z bananem i suszoną śliwką, na obiad tylko 30ml zupki warzywnej z filecikiem, ale za to kolacja 120ml(!!!) Kaszki. Szok! Daję jej jedzonko około godziny po cycu, najlepiej po drzemce, wtedy lepiej zjada.

Umówiłam się wczoraj do mojego gina na kontrolę. Najbliższy termin 22 marzec. Szok... ma branie:) ale obawiam się, że mam rozejście mięśni:/ jak je spinam to mieszczą mi się nad pępkiem między nimi 2 palce.
I okresu dalej brak.. dzisiaj czuję w podbrzuszu dyskomfort, który był zwykle zapowiedzią rychłego O. Ciekawe..

Odnośnik do komentarza

Martusia, niektórzy to mają branie. Moja mama właśnie się umówiła do gina na marzec... I nie ze na NFZ,tylko prywatnie... Ale ona akurat wybrała najpopularniejszego u nas lekarza, który dodatkowo przyjmuje jeszcze w Opolu w klinice, w której robiłam badania prenatalne. Może z tymi mięśniami nie jest tak źle, mi też się wydawało, że mi się tam nie wiadomo ile mieści, a jest z czasem coraz lepiej...? Trzymam kciuki :)
A okres ja właśnie mam od 3 dni, pierwszy po porodzie. Ale jak po pierwszym - może z kilka godzin byl nawet nie ból, a taki dyskomfort w brzuchu, a potem nawet nie czuje, że go mam :) będę się tym cieszyć, bo moze mi minąć ten bezbolesny stan tak po paru miesiącach, jak poprzednio.

Ja się zaczęłam martwić dziś bo mały zjada już od kilku dni ładnie inne rzeczy niż mleko, i o ile wcześniej jego kupki co 5- 10 dni nie były problemem, tak przy innych pokarmach już są/mogą być... Zwłaszcza jak mu zasmakowala marchewka z ryżem i takie zatwardzajace rzeczy. A tu dziś po kąpieli jak to mówił moj mąż "jelito mu chyba pękło" ;) armagedon kupkowy, chyba z 2 kg tego zrobił hehe;) i na szczęście bez problemu

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...