Skocz do zawartości
Forum

Maluszki na Luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Jasmina, mój lekarz dał mi skierowanie na badania z krwi (test pappa i wolne beta HCG), natomiast USG prenatalne (czyli badanie przeziernosci karkowej, kosci nosowej, przepływów w zylach i pracy serca) przeprowadziła mi moja lekarka prowadząca ciążę bo ma do tego uprawnienia. Od niej też dostałam ostateczny wynik badania a więc skorygowane ryzyko wszystkich trzech trisomii.

Odnośnik do komentarza

Początkowo termin miałam na 26 stycznia (dzień urodzin mojej siostry, ja jestem z 26 lutego!).
Po badaniach prenatalnych okazało się, że jednak 2 lutego. Może tak będzie lepiej... siostra jako mluszek dała w kość rodzicom ;)

Wszystkie baby w mojej najbliższej rodzinie (u męża również) urodziły się zimą. Może będzie dziewczynka? ;)

Odnośnik do komentarza

Ja nie robilam juz żadnych badań, trochę psychicznie gdzieś tam się podłamałam i próbowaliśmy od razu. Natomiast teraz czuję cały czas niepokój. W sumie dowiedziałam się 19 czerwca jak juz byłam w 8 tygodniu, czyli nieświadomie przeszłam czas poprzedniego poronienia. Byłam już na 3 wizytach przez miesiąc u różnych lekarzy twierdzili ze jest wszytsko ok. W piątek mam kolejna wizytę i właśnie musze się umówić na te badania prenatalne.

Odnośnik do komentarza

Jagoda1985
Jasmine to jesteśmy w podobnej sytuacji, tylko że ja poroniłam w 10 tyg 24.04 a dziecko przestało się rozwijać i bić serduszko ok 8tyg. Poroniłam samoistnie a później w sumie nie planowaliśmy a zaszłam w ciążę. Jak narazie wszystko jest oki ale na ramieniu siedzi mi strach...genetyczne mam 3.08

Ile czasu minęło od kiedy zaszłaświat ponownie ?
Odnośnik do komentarza

Jagoda jeśli chodzi o ZUS to czasem płaci sobie jak mu pasuje ale mi raczej wyplacaja końcem miesiąca zależy to też od tego kiedy pracodawca dostarczy zwolnienie do zusu. Bo ty jako pracownik masz prawo donieść do 7 dni a oni jako pracodawca ma obowiązek dostarczyć je bez "zwłoki" ale wygląda to tak że jak pracodawca nie doniesienia przez dwa miesiące zwolnienia to też może tłumaczyć się ze zrobił to bez zwłoki bo miał w tym czasie inne ważniejsze sprawy do załatwienia i ZUS tego nie będzie kwestionowal a ty zostajesz bez świadczeń

Odnośnik do komentarza

Ja też muszę ponownie wykonać to badanie ale wcale się tym nie martwię ponieważ to oznacza że przeszłam już toksoplazmozę i lekarz tylko chce się upewnić czy aktualnie nie mam jej w sobie ale powiedział że na 80% nie, tylko to jest po prostu formalność zrobienie tego wyniku. W poprzednich ciążach też miałam tak samo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...