Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

co do odbijania to jak mały przysypia przy cycu to jak biorę do odbijania to przysypia przy odbijaniu
Ale nie zawsze biorę do odbijania. Zalezy która to próba położenia małego do łóżeczka
Często za pierwszym razem mi sie nie udaje i synek chce znowu do cyca ale naprawdę wypija śladowe ilości mleka wtedy sobie daruje odbijanie

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki. Poczytuje ale nie miałam czasu się zebrać żeby napisać. My w dalszym ciągu mamy problem z brzuszkiem. Byłam ostatnio u lekarza kazała masować brzuch tak jak walkowanie ciasta i grzanie suszarka. Poprawa jest. Łatwiej puszcza sobie baczki i lepiej śpi. Jutro mamy szczepienie. Aż się boję.... Młoda robi masę 5100. Apetyt to ona ma. Co prawda już tylko mm. Ciężko mi się było z tym pogodzić ale teraz bynajmniej mam więcej czasu dla niej, a ona odwzajemnia to cudownym uśmiechem. Jutro kończymy 2 m. A co do smoka to daje ale jakoś specjalnie go nie potrzebuje tylko żeby się uspokoić i wypluwa. Ostatnio też miała wysypke na brzuchu i plecach. Kapalam ja 3 razy w krochmalu i wszystko zeszło.
Pozdrawiam wszystkie i mam nadzieję że u Was wszystko dobrze.

monthly_2018_02/styczniowki-2018_65659.jpg

Odnośnik do komentarza

Dorisss
Hej mamuśki. Poczytuje ale nie miałam czasu się zebrać żeby napisać. My w dalszym ciągu mamy problem z brzuszkiem. Byłam ostatnio u lekarza kazała masować brzuch tak jak walkowanie ciasta i grzanie suszarka. Poprawa jest.

a podajesz jakieś kropelki? my dajemy espumisam 2 razy po 13 kropli i delicje 3 razy po 9 kropli do tego rano probiotyk taki z witaminą d
no i muszę to napisać mała jest cudowna ileż ona ma włosów
Odnośnik do komentarza

Tak podaje espumisan 3 razy dziennie po 10 kropel. Po szpitalu i antybiotyku dawałam jeszcze dicoflor. Ale już koniec. No oczywiście jeszcze Wit d.
Dziękuję za miłe słowa. Włoski się trochę wycieraja no ale cóż siła wyższa.
Na szczepieniu nie było tragedii ale jest trochę niespokojna. Zobaczymy oby obyło się bez gorączki

Odnośnik do komentarza

Aż jestem ciekawa, jak to będzie z naszym szczepieniem...
U nas już drugi tydzień katar, a właściwie zatkany nosek. Za 2 tyg. mamy szczepienie, wie wiem, kiedy wreszcie z tego wyjdziemy. Kolki młody ma, gdy mu nie podam kropli... Ja dalej na rygorystycznej diecie karmiącej... Boję się jeść normalnie... :(

Czy któraś z was korzysta z nawilżacza powietrza w pokoju dziecka? Możecie coś polecić? Błagam pomóżcie

Odnośnik do komentarza

Irene kochana przestań się katować dietą. Będziesz nieszczęśliwa i dziecko też. Pokarm jest z krwi a nie treści żołądkowej. Najnowsze badania pokazują, że to co je mama nie wpływa na kolki lub brak kolki u dzieci.
Co do nawilzacza to ja używałam u moich synów, ale alergolog kazała nam wyrzucić. Powiedziała, że powietrze ma być suche i przede wszystkim chłodne. Może ma za ciepło w pokoju gdzie przebywa dziecko? Przed spaniem porządnie wywietrz mieszkanie i już. Lepiej dziecko ubrać cieplej na noc niż nagrzewać bardziej mieszkanie.
My też walczymy z katarem l, ale pomimo zimna (-9) wychodzimy na spacerki :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z1panlnke.png

Odnośnik do komentarza

W weekend pogorszył sie stan skory mojego synka. Tak jak wczesniej miał krostki typowe dla trądziku hormonalnego tak w weekend na twarzy pojawiły sie suche plamy mocno czerwone głownie na polikach . Ale tez za uszkami ina główce. Skorka zrobiła sie tam chropowata i dzien pózniej troche sie wysuszyli u zaczęła łuszczyć. Pojawiła sie Rez ropką na tych zmianach. Poza tym synek zaczął mocniej ulewac i zauważyłam ze go swędzą te zmiany przez go jest niespokojny. Diagnoza : albo atopowe zapalenie skory albo skaza białkowa. Przechodzę wiec na dietę eliminacyjna zeby sprawdzić czy to Zmniejszy ulewania i zeby pózniej powoli wprowadzać alergizujące produkty i sprawdzać czy to pogorszy stan skory . Poza tym mam używać emolienty do nawilżania skory i dwa razy dziennie ze wzgledu na epokę przecierać Znienione miejsca octaniseptem i nakładać maść z antybiotykiem .,

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a jak wasze wizyty u ginekologa po połogu? U mnie fatalnie . Samo badanie ginekologiczne i pobranie materiału do cytologii było bolesne. No i lekarz wykrył nadzerkevi polipa na szyjce macicy. Polip bedzie do usunięcia w szpitalu no chyba ze sam odpadnie. Poki co czekam na wyniki cytologii i jak bedą ok to za trzy miesiące do kontroli. Jak polip nadal bedzie to dostanę skierowanie do szpitala. Martwi mnie to . Nie wyobrażam sobie pobytu w szpitalu ze wzgledu na karmienie . Czy któraś z was miała kiedykolwiek polipa?

Odnośnik do komentarza
Gość IreneNiezalogowana

Szamika
Irene
Co do nawilzacza to ja używałam u moich synów, ale alergolog kazała nam wyrzucić. Powiedziała, że powietrze ma być suche i przede wszystkim chłodne. Może ma za ciepło w pokoju gdzie przebywa dziecko? Przed spaniem porządnie wywietrz mieszkanie i już. Lepiej dziecko ubrać cieplej na noc niż nagrzewać bardziej mieszkanie.
My też walczymy z katarem l, ale pomimo zimna (-9) wychodzimy na spacerki :-)

Tylko teraz ciężko jest wierzyć mieszkanie, gdy dookoła sąsiedzi palą w piecach czym popadnie :-( wieczorem jest najgorzej, ale w ciągu dnia też wywietrzony pokój cuchnie dymem. Dlatego pytam o nawilżacz. Biedronka, u mnie polog trwa, a ja już po 2 wizytach u mojego Gin i na izbie przyjęć. Moje krocze szybciej się pruje niż goi :| :-/ znowu byłam szyta, to rodzi taka frustrację, że nie macie pojęcia! Jeszcze co najmniej 2 tygodnie mam nie siadać... Zgodnie z zaleceniami lekarza nie noszę mojego dziecka, bo ciężkie i się napinam za bardzo,szczególnie gdy go podnosze po karmieniu,więc wszyscy się nim zajmują, gdy poje, poza mną... A ja nie lubię, gdy ktoś mnie wręcza w moich obowiązkach... Stąd dołek.
Odnośnik do komentarza

Biedronka u mnie wizyta ok, wszystko ładnie zagojone, lekarz mówił, że nawet blizny po szyciu prawie nie widać. Cytologie będę miała dopiero za pół roku.
Ja nie miałam polipa, ale miałam nadrzerke, która sama zniknęła. A ten polip to coś poważnego, czy może poczekać aż dziecko trochę podrosnie?

Irene no to niefajnie z tym wietrzeniem. U mnie też wieczorami wszędzie dym bo ludzie jakieś śmieci palą. Staram się wierzyć w dzień ale też nie jest idealnie. Irene a kto Cię szył, że szwy tak puszczają? Strasznie Ci współczuję, niewyobrazam sobie, żeby mieli mnie znowu szyć. Oby już teraz wszystko ładnie się goiło. Trzymaj się!

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z1panlnke.png

Odnośnik do komentarza

Co do nawilżania to doraźnie zanim kupisz nawilżacz możesz położyć na grzejnikach jakieś grube duże ręczniki namoczone w wodzie. Mam czujnik temperatury i wilgotności i faktycznie zaraz poprawia się powietrze. sama zastanawiam się nad nawilżaczem ale poki co ręczniki dają radę. A wilgotność w domu powinna wynosić między 40-60 % więc da się to osiągnąć.

Odnośnik do komentarza

U nas pierwsza doba po szczepieniu ok. Obyło się bez gorączki i marudzenia. Spała w nocy 7 h bez pobudki. W ciągu dnia nie ie budziła się na jedzenie ale jak podstawialam butle to zjadła. Dziś w nocy już się budziła więc wraca do normy.
W poniedziałek byłam też na wizycie u gina. Wszystko jest ok. Trochę bolało mnie krocze jak robiła usg. Rozmawiałam o kolejnym dziecku i nie widzi przeciwwskazań. Póki co dała tabl anty kontrola za pół roku a za 9 m zaczynamy brać tabl i później starania.

Odnośnik do komentarza

My dzisiaj bylysmy u lekarza po recepte na szczepionke i przy okazji chcialam zapytac o ta wysypke o ktorej pisalam i tak sie zdenerwowalam... Wizyta na nfz wchodze do gabinetu i mowie o recepcie i o wysypce a lekarz z za biurka mowi : natluszczac skórę. Nawet nie wstal i nie zobaczyl na córkę. Stwierdzil ze zbada ja jak przyjdę na szczepienie. No szlak mnie trafil. Pytam go czym mam to smarowac to mowil ze moze byc krem bambino...
Panu podziekowalam i poszlam prywatnie do innego lekarza.

Bierdonka okazalo się ze ta wysypka wlasnie od atopowego zapalenia. Tzn to jest takie poczatkowe stadium ze tak powiem. Doktor mowila ze sprubujemy to zatrzymac i przepisala dwie masci do zrobienia i probiotyk na klopoty z brzuszkiem bo czasem mala boli a na 2 tyg mam zrezygnowac z mleka, smietany itp

Odnośnik do komentarza

Myszka to tak jak u mnie. Dawaj znac jak sobie radzisz ze skóra maluszka. Dodam tylko zebu nas na główce tez jest ale mi to zaczęło wyglądać na ciemieniuche i faktycznie dałam radę w większości wyczekać. Zobaczymy czy wróci.
Ja bede jeszcze robić badanie kupki na krew utajona w kale. Wystąpienie krwi potwierdza skaze białkowa. Moze tez chciałabyś zrobić ?

Odnośnik do komentarza

Bierdonka u mnie mala ma ciemieniuche ale oprocz tego tez krostki na calej główce. Dzisiaj odobiore masci i mam nadzieje ze wszystko jej przejdzie . O tym badaniu nawet nie wiedzialam ze takie jest ale narazie zostane przy tym co lekarka przepisala. Za 2-3 tyg mamy miec kontrolę to zobaczę co mi powie

Dziewczyny wczoraj znajoma urodzila chloczyka 4430g . Chlop jak dąb :) moja corka teraz wazy 4600 a ma skonczone 6 tyg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...