Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Moja teściowa podaje smoczek młodemu kiedy tylko marudzi lub nie chce spać, choć ja nie jestem pewna, czy to dobry pomysł. Faktem jest, że młody lubi pospac przy cycu i odwleka ssanie, więc ze smoczkiem zasypia elegancko. Niestety coraz gorzej radzi sobie z piersią, szczególnie, gdy podczas karmienia robi się miękka

Odnośnik do komentarza

Ja mojego szkraba przez pierwsze miesiące myłam samą wodą i kąpiel raz na kilka dni, oczywiście pupa, rączki i wszystkie fałdki przemywane codziennie i jak kupa była do mydłem alepo z zielarni(pierwotne mydło bez żadnej chemii). Jak miał ok pół roku to rączki, buźka i pupa też tym mydłem przemywana, a kąpiel nadal w samej wodzie. zadnych oliwek ani talków tez nie używałam, na odparzenia mączka ziemniaczana- zawsze działa u nas, żadnych problemów ze skórą nie było, jest delikatna, mięciutka. w mojej szkole rodzenia mi tak radzili, żeby nie używać niczego, bo to tak czy siak wysusza skóre a oliwek mówili że nie stosować, bo skóa dziecka ma nauczyć się sama wydzielać łój. nadal kąpie raz na kilka dni, dziecko nie śmierdzi:) plus mówili, że częste kąpiele znmywają z dziecka flore, te dobre bakterie.

Odnośnik do komentarza

My też mamy trądzik niemowlęcy:( mi położna i pediatra powiedzieli żeby niczym szczególnym tego nie przemywać jedynie zwykła woda. Jeżeli chodzi o kąpiel to używam oilatum kapiemy się dwa razy w tygodniu. Jest to jedyny kosmetyk do pielęgnacji jakiego używam. Na odparzenia mamy mąkę ziemiaczana która naprawdę daje rade.
Wczoraj byliśmy na wizycie u pediatry i oczywiście usłyszałam że maluch waży za mało 4100 a zaczynaliśmy od 2560- teraz maluch ma 6 tyg. Jak się zapytałam czy mogę pozwolić synkowi pospać odrobinę dłużej niż 3h to pani dziwnie sie spojrzała na mnie tak jak bym miała zamiar zagłodzić własne dziecko.
Co do smoczka to niestety używamy :(

Odnośnik do komentarza

my mamy smoczek - nie dałabym rady bez niego. Mały ma bardzo silny odruch ssania. Nie zauważyłam żeby smoczek małemu zaburzał ssanie piersi :) Staszak nie miał a ten się wręcz domaga - jak nie smoczek to ssie paluchy...

Mój po szczepieniu też bardzo fajnie się zachowywał. Nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów.

Też mamy troszkę trądziku - przemywam samą przegotowaną wodą. A małego kąpiemy w płynie z rossmana. Srokao bardzo go poleca - przy straszaku byliśmy bardzo zadowoleni i teraz w sumie też. Smarujemy się oliwką z Hippa ale to raczej dlatego że po kąpieli się długo masujemy :)

Ewelson chyba ten Twój pediatra coś liczyć nie umie. Maluch ma dwa do trzech tygodni żeby nadrobić wagę urodzeniową po spadku i aż pół roku do podwojenia wagi urodzeniowej! Jak dla mnie świetnie przybiera. Popatrz na siatki centylowe :)

Bajla jak tam sytuacja u Was? Mam ogromną nadzieję że już lepiej!!

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Moja malutka miała pojedyncze kropeczki na buzi i szyjce. zaczęłam to smarować alantanem i sudocremem na potówki pomagało i momentalnie znikały. Oczywiście przemywam też przegotowaną woda, ale to nie znika zmieniają się w suche placki. Czy to wygląda jak trądzik niemowlęcy czy myślicie że to jakaś alergia?

Odnośnik do komentarza

Co do smoczka ja też podaję. Moja mała tak ja twój synek Caroline ma bardzo silny odruch ssania. Więc żeby nie ssała paluszków albo rączki wolę dać smoczek.
Bajla jak się czujecie?
Irene porozmawiaj z kimś zaufanym. Ja miałam problem z depresją kilka lat i bardzo się bałam, że powróci podczas ciąży lub po, bo początek ciąży kiedy hormony szalały miałam ciężki. Wiem jakie to straszne uczucie. Jak chcesz pogadać to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Gość Malwina2018

Hej Dziewczyny,

Podglądam Was od dawna, ale jakoś do tej pory ciężko mi było się zebrać i coś napisać. Formalnie styczniowka nie jestem bo moja Helenka przyszła na świat 09.02., ale mam nadzieje, ze to mnie nie skreśla ;)
Dziś mamy juz 2 tygodnie. Mała ssala pięknie, aż tu nagle od wczoraj zaczęła się bawić cycem, wypluwac i marudzić. Zastanawiam się czy to nie efekt tego ze laktacja mi się unormowalo i piersi nie są już takie twarde. Czy to moze byc to?? Mała ma bardzo silny odruch ssania. Najlepiej cały dzień na cycu. Chciałabym ja trochę przyzwyczaić do smoka, tylko jak??? Mam 3 różne kształty smoków i każdy z nich jej nie pasuje. Doradźcie coś. ..

Odnośnik do komentarza

Myszka u mojego wyglada to identycznie . Podobno pogarsza sie od ciepła stad zazwyczaj wysypuje twarz dziecka w miejscu gdzie styka sie z piersią mamy.
Ewelson ja tez ciagle jestem głodna. Podobno jak sie jest niewyspanym to ma sie większy apetyt. Brakuje energii wiec zukamy jej w pożywieniu. Wiec nie wiem czy ten apetyt z niewyspania czy dlatego ze karmie piersią

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny z dziećmi z wysypką - to najprawdopodobniej łojotokowe zapalenie skóry na tle naszych hormonów. Pisałam konkretnie do myszka12313 dwie, trzy strony temu po naszej wizycie u dermatologa. Wysypka u nas wyglądała identycznie. Dostałyśmy maść na receptę, po której zeszło. Nie należy używać cynkowych maści żadnych.
Moja Zosia też przy cycu zasypia. No i w wózku na spacerze oczywiście. Chociaż wczoraj zasnęła w bujaczku, ale to przypadek raczej ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...