Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Biedronka. Mamy luteine 2x100 mg, clexane 0,4 mg, acard 150 mg, jod 200 mg, Wit d 2000, DHA 600 i eutyrox 75. Nie wiadomo co było przyczyną poronien. W 2 c w 16t okazało się że mamy malowodzie. Była amniopunkcja. Badania wszystkie dobre. Nasze kariotypy też dobre. Zobaczymy co z tego będzie. Oby było dobrze.

Odnośnik do komentarza

Lucyna1985 mam niedoczynność tarczycy. Zespół antyfospolipidowy nie został stwierdzony. W drugiej ciąży z badań hist-pat wyszło że łożysko sie źle rozwijało więc lekarze twierdzą że lepiej brać. Kiedyś miałam problem z krzepliwoscia krwi. Teraz wszystkie badania są dobre. Więc to zapobiegawczo.

Odnośnik do komentarza

Doriss bardzo dużo przeszlas. Teraz się uda! Trzymam kciuki.
Lucyna1985 w pierwszej ciąży ruchy czuć później trochę. Ja teraz przy drugiej tez juz motylki czuje czasem. Ale czy to na pewno dzidziuś? :) Brzuszek glaskam,rozmawiam juz z dzidziusiem. Dolegliwości mniejsze.

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Dorisss
Lucyna1985 mam niedoczynność tarczycy. Zespół antyfospolipidowy nie został stwierdzony. W drugiej ciąży z badań hist-pat wyszło że łożysko sie źle rozwijało więc lekarze twierdzą że lepiej brać. Kiedyś miałam problem z krzepliwoscia krwi. Teraz wszystkie badania są dobre. Więc to zapobiegawczo.

Dorisss jak bym czytała swoje podsumowanie wyników. I do tego wszystkie badania na bieżąco w stanie idealnym. Szukaliśmy chyba w każdej możliwej dziedzinie. Przez przypadek przy badaniu genetycznym kariotypu Pani genetyk zaproponowała test na trombofilię wrodzoną. Ma ja podobno znaczna część populacji ale nie ujawnia się ona do wieku podeszłego lub w ogóle... U mnie widocznie mieszkanka hormonalna wywołana przez ciążę sprzyjała pojawianiu się mikro zakrzepów i serduszka przestawały bić... niby pierdoła a u mnie tak istotna. Pomogły zastrzyki (nawet mam mniejszą dawkę bo 0,3)! Dorisss będzie wszystko teraz książkowo! Całym serduchem w to wierzę :)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Nasza 3 ciąża tez była na clexane ale dopiero od potwierdzenia ciąży przez gina więc kolo 6 tyg. Tak samo jak branie acard 75 mg. Tym razem nowy lekarz. Od ponad pół roku brałam już acard i bardziej przyswajalny kwas foliowy. Clexane brałam już dwa dni po terminie miesiączki po dodatniej becie. Więc dużo wcześniej. Mam nadzieję, że to była dobra decyzja lekarza o szybszym braniu leków. Dopiero po tyg była pierwsza wizyta. No a w 3 c koło 9 tyg wiedziałam, że jest coś nie tak, bo minęły mi objawy jakie miałam (bolące piersi i sikanie w nocy).

Odnośnik do komentarza

Usłyszeć dzisiaj magiczne słowa "NFZ nie przedłużył kontraktów na badania prenatalne najprawdopodobniej na całym dolnym śląsku" bezcenne.....
Po kilkunastu tel i próbie kontaktu nawet z NFZ (nie wierzcie w cuda, że uda się tam dodzwonić) znalazła się jedna klinika we Wrocławiu która program zaczyna za dwa trzy dni. Wzięli moje dane mają dzwonić kiedy mam przyjechać. Nawet moja gin nie dała rady mi załatwić żeby mnie przyjęli w tym centrum którym ona robi na NFZ badania prenatalne.... Polska służba zdrowia to porażka. Coś Ci się należy ale oj przykro nam nie teraz....

Odnośnik do komentarza

Witam. Dołączam do Was. Z om mam termin na 19 stycznia wg usg podobnie. To moja pierwsza ciąża. Na razie czuję się bardzo dobrze zero wymiotów mdłości itp więc na zwolnienie jeszcze się nie wybieram. Jedyny problem który pojawił mi się w ciąży to duża wilgotność pochwy i przez to brak satysfakcji z kontaktów z mężem. Czy może któtaś z was ma podobne odczucia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...