Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2017


Aneta24

Rekomendowane odpowiedzi

Storczykowa taki nieszczęsny los matek, ale nie spodziewałam się, że dziecko aż tak boleśnie może przechodzić ząbkowanie, może dlatego, że późno wszystko się zaczęło, ale kurde z pogodnego i wesołego dziecka zrobiła mi się wredna maruda, drze się o wszystko (dosłownie się drze), nic nie mogę zrobić, bo chcę tylko na ręce, a ona już ponad 11kg waży, rzuca jedzeniem a zawsze ładnie jadła i to już sama rękami a tu dupa :-P

Co do połówkowego to ja miałam w poprzedniej ciąży ocenę narządów, kończyn, przepływy krwi pępowinowej, przepływy krwi pomiędzy komorami serca (to chyba te testy dopplera są), pomiary masy i wielkości ciała, waga dziecka, wielkość głowy i mózgu, ale tak najdokładniej to właśnie mózg i serce

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) jak mija Wam dzien ?
Kurde przegielam w tym tyg z zachciankami :( byla pizza, kebab i cheetosy :( az sie boje stanac na wage wrrr mialam sie zdrowo odzywiac i tak bylo do tego tygodnia. No trudno od nowego zaczne zdrowo jesc :D
Dzisiaj juz brzusio moj stal sie mocniej widoczny w koncu zaraz 5 miesiac. Moge sie nim cieszyc bo do tej pory nic nie bylo widac. A jak u Was brzuszki rosna?

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eni6rp8pj.png

Odnośnik do komentarza

Ja staram się zdrowo odżywiać, ale apetyt z pierwszego trymestru i zajadanie mdłości zrobiło swoje;)

Grzeszki się czasem zdarzają, ale generalnie staram się owoce, warzywa, nabiał..
Niestety apetyt spory i niby zdrowo, ale sporo jem. DO tego dochodzi jeszcze rzucenie palenia przed ciążą a i to apetyt wzmaga.
Staram się dzielnie trzymac, ale wnerwia mnie wałeczek tłuszczu nad paskiem od spodni.. Brzuszek rośnie i wiem, że część bębenka to ciążą, ale ślepa nie jestem i wiem, że częsciowo to zwyczajnie tłuszczyk.
Trochę mnie to wnerwia, bo nigdy nie miałam aż takich wałęczków wylewających się znad spodni i krępuje mnie to.. ale niestety nie zmniejsza to łakomstwa :P

A to mój brzuch sprzed 2 dni..

monthly_2017_07/grudniowe-mamusie-2017_59024.jpg

monthly_2017_07/grudniowe-mamusie-2017_59025.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzuay3z87t4tjb.png

Odnośnik do komentarza

Też sobie pozwalam za bardzo, ale co jak taki apetyt :( w I trymestrze apetytu takiego nie miałam... Będzie dużo do zrzucenia coś czuję. Ale co zrobić jak cały czas ssie.
Cieszę się, że nie jestem sama hehe. Potem dziewczyny będziemy razem walczyć żeby się pozbyć tłuszczyku i zbędnych kilogramów :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/jplhdn5.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam 3kg na plusie, ale trudno się dziwić, skoro się leży praktycznie cały czas, a ssanie w żołądku dokucza mi od samego początku.

Witaj Mumof2girls. Mamy ten sam termin:) Dolegliwości ciążowe nie przystopowały w 2 trym.?

Odnośnik do komentarza

Hejka dziewczyny!
Ja dzis się świetnie czuje nie wiem czy to kwestia wyspania (21-7) czy przez większona ilość witamin,A może zacząl się w końcu etap miodowy. Plany na dzisiaj sprzątanie całego domu, pranie wstawione, dziecko nakarmione, obecnie się objadam kanapkami ze smalcem własnej roboty a jeszcze wcześniej dokończyłam po synu płatki z mlekiem he he. O 11 wraca mąż to zrobię jeszcze tarte na ciescie francuskim z warzywami i serem camember. A jak mi sił starczy to zrobię następna turę smalcu z cebulka.
mumof witamy ja ta ciążę tez dużo gorzej znosiłam ale już jest lepiej

Mój brzusio tez coraz bardziej widoczny nie da się już go ukryć i nikt nie pomyli z ciążą spożywcza

Odnośnik do komentarza

Julita- szczęściara.. U mnie brzuszek nie jest taki zgrabny i wyraźnie ciążowy- bardziej taki rozlany na płasko, gładko przechodzący w tłuszczyk na biodrach, więc można się pomylić:P

Hmmm, tarta brzmi smakowicie.. Przepis proszę! Kiedyś próbowałam, ale nie wiem co poszło nie tak- czy masę do zalania słąbo przyprawiłam, czy skłądniki dałam nieciekawe..dość powiedzieć, że na obiad zjadłam kanapki:P
Przepis proszę taki łopatologiczny.. :D

Justyna- śliczny!! taki właśnie "brzuszek", a nie rozlane nie-wiadomo-co..
Tak pewno będe już miała- Mama moja w ciązy ze mną, jakoś ok 7 mca, miała podobno propozycję awansu bo dyrektor jakoś nie zarejestrował tego, że zaraz idzie rodzić..Sądził, że tak równo dookoła przytyła:)

Ksenka- nie takie balasty kobieta zrzucała, damy radę.. Musimy:)

Udanego weekendu Dziewczęta :*

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzuay3z87t4tjb.png

Odnośnik do komentarza

Hahah..to ja podniosę poprzeczkę- w czerwcu planowałabym chrzciny i zamierzam się na tę okazję "wylaszczyć " :D

A tak na serio- tak zwyczajnie po kobiecemu się tym czasem przejmuje, bo lubię się dobrze czuć w swojej skórze, a ostatnie miesiące spowodowały, że jakoś straciłam kontrolę nad swoim ciałem.
Dwie ciąże biochemiczne, Luteina po której przytyłam, rozchwiane horomony, ciąża udana i mdłości wraz ze skokiem apetytu, a do tego mega senność, więć tylko jadłam i spałam..z przerwami na pracę;)
Słowem- na głowie wszystko stanęło.
Daję sobie czas bo rozumiem, że to wyjątkowy czas w moim życiu..ale chciałabym też wrócić do swojej dawnej formy i dobrego samopoczuciaz samą sobą.

Mąż mój zupełnie się tym ne przejmuje, jak coś do Niego marudzę to mi mówi, że mam się ciążą cieszyć a nie narzekać.
W sumie to fajnie, że mnie nie strofuje i nie dokucza, a wspiera.. ale ja zawsze sama sobie machałam batem przed nosem.
Teraz dziwny czas- siedze i myślę, że boczki rosną..po czym idę do lodówki sprawdzić co by zjeść dobrego :P
Niech tylko bobas bęzie zdrowy- to najważniejsze..a boczkami zajmę się od nowego roku :D
Razem się zajmiemy!

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzuay3z87t4tjb.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny;) u mnie tak samo dobry apetyt jakim u was. Narazie 2,5kg do przodu. Przed ciąża wazylam 65kg przy wzroście prawie 175. Także źle nie było;) mi od środowej wizyty zmienił się termin z 9 grudnia(wg OM) na 04.12 według usg. Czyli aktualnie jestem w 18 tygodniu i 5 dniu. Przyspieszyła mi ciążę;) bo od poniedziałku zaczynam 19 tydzień. Czas leci jak szalony. Ruchów jeszcze nie czuję. Ale podobno mam czas. Miłego dnia dziewczyny życzę;) ja od środy już odpoczywam na spokojnie w domu. Buziaki ps. Wysyłam zdjęcie brzuszka z poniedziałku;)

monthly_2017_07/grudniowe-mamusie-2017_59037.jpg

Odnośnik do komentarza

Do tarty daje wszystkie warzywa jakie mam w lodówce.
Przepis
Ciasto francuskie podpiekam w piekarniku w 200st około 10 min w tym czasie robie farsz.
farsz
Cebula w piorka,marchew starta na grubych oczkach, papryka w kostkę, pieczarki. Starzenie na patelni na pół miękko i tak dojdą w piekarniku. Sole pieprze. W tym czasie gotowe jest ciasto nakładam farsz i pomidory w plastry na to ser camember zalewamy sosem.
Sos
Jajaka łącze ze śmietaną solą pieprzem.ja dziś nie miałam pieprzu dałam ostra paprykę. Mieszam na jednolitą masę i zalewamy . Wstawiam do piekarnika na 15-20min w 200st .
Zima używam mrożonych warzyw sklepowych brokuły itd

Odnośnik do komentarza

Julita mniam :D naoewno skorzystam z przepisu :) a u mnie na obiad mlode ziemniaczki z moim ulubionym sosem kurkowym do tego karkowka i surowka z salaty lodowej :)
Juz jestem glodna..
Mumof2girls to nie duzo. Ja w poprzedniej ciazy przytylam 35kg! Wiec teraz staram sie bardzo uwazac no ale nie zawsze wychodzi.
Ja nie mialam mdlosci wymiotow itp co by mnie od jedzenia odizolowaly :D no i start z nadwaga...
Ulaaa no Ty to juz calkiem z ta waga :)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eni6rp8pj.png

Odnośnik do komentarza

He dziewczyny to ja jestem najlepsza jeśli chodzi ok kg 5na plusie. W prawdzie wymiary z przed ciąży jak u Asia1991 identyczne;) Jem dużo staram się zdrowo,ale różnie bywa jestem 18tc. Wizytę mam w środę już nie mogę się doczekać. Mnie ta ciąża rozlewa brzuch jest mały,ale gabaryty coraz większe. Cieszę się tylko,bo zaczą się U mnie już ten szczęśliwy okres,bez dolegliwości;)Ja też muszę po porodzie szybko zrzucić,będziemy się motywować dziewczyny;)Ja dwa lata temu zrzucilam prawie 20kg także wiem,że możliwe;)

Odnośnik do komentarza

Klaudia w 18 tc to i ja pewnie bede miala 5 na plusie. Fajne jest to ze jestesmy swiadome ciazy swojego ciala itp ja bedac w poprzedniej ciazy wogole sie nad tym nie zastanawialam... fakt bylam mloda za mloda ale dzis niczego nie zaluje bo mam wspanialego syna :) ale nie o to mi chodzilo tylko o to ze dzis kobiety inaczej do wszystkiego podchodza tak zdrowo swiadomie itp to jest fajne
Ale sie rozpisalam :D swoja droga powinnam uczyc sie na obrone bo zbliza sie nieublaganie a ja co robie? Notatki na kolanach i na forum siedze :D

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eni6rp8pj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...