Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

W listopadzie kończę 34 lata (rocznik 83), mam syna Mikolaja (3 latka), teraz czekamy na Jędrka. Mieszkam we Wrocławiu. Obie ciąże wyszły nam w pierwszych cyklach starań.

Nie wiem, o co chodzi z tą glukozą, ale nie zrobiło to na mnie najmniejszego wrażenia. W smaku zwyczajne, potem nie odbijało mi się, nie było mi słabo. W pierwszej ciązy takiego badania nie miałam.

Byłam wczoraj na wizycie, wszystko z maluchem ok, waży prawie 1kg (poczatek 27.tyg).Wyniki badań są dobre (glukoza też). W zasadzie poza nieznośnym wzrostem wagi (16 kg na plusie) nic się ze mną nie dzieje.

Wczoraj kupiłam wózek :D:D:D używane bugaboo, wyglada jak nowy :) Kupiłam też proszek i płyn do płukania dla maluchów, więc powoli zabieram się za przegląd ubranek po starszym. cztery wielkie wory! :)

Ja karmiłam piersią około roku i teraz też mam taki plan. Ale nie dłużej. Butelek używalismy sporadycznie, dla małego nie było różnicy, jaka to firma. Nie załapał jedynie słynnej medeli calma. Po przejsciu na mm pił z tomee tippiee i takie własnie kupię, żeby było w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 30lat (rocznik 87) to nasz pierwszy Maluszek. Właściwie udało się w pierwszym cyklu "nie uważania" ;)) Będzie chłopczyk na 99% Stefcio. Mieszkamy w Łodzi.
Mogu u mnie też waga szaleje;) już 13na plusie a się nie objadam, no może tylko owocami. Martwić się będziemy później:)
Moje dziecko dziś nie wykonuje gwałtownych kopniaków, ale za to wyglądam jakbym miała tam obcego bo cały czas faluje mi brzuchol. Ostatnio zaczął odpowiadać na dotyk i się przemieszcza do miejsca gdzie trzymam dłoń, ale jest uparciuch bo babci ani ciotki nie chce kopać tylko mamę i tatę ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc9vvj3tedvfnf.png

Odnośnik do komentarza

W październiku kończę 36 lat ( rocznik 81), pierwszego syna urodziłam w 2002 r., drugiego w 2005, a teraz czekamy na Emilkę. Jest to nasze bardzo chciane i oczekiwane dzieciątko, w ciążę udało się zajść miesiąc po poronieniu. Mieszkam w okolicy Trójmiasta.
Już nie mogę doczekać się porodu ;) Czasem idę do szafy popatrzeć na te malutkie ciuszki, poczuć ten fajny, niemowlęcy zapach i wyobrażam sobie jak to będzie znowu mieć maleństwo w domu...
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Wyglada na to,ze jestem najstarsza-mam 37 lat, jestem z okolic Bydgoszczy. To nasze drugie dziecko. Pierwszy ma 2 lata, teraz bedzie Tobiasz.
Jesli chodzi o glukoze, to w pierwszej ciazy po jej wypiciu czulam sie fatalnie-mdlosci, oslabienie, sennosc. Robilam az 4 razy. Za ostatnim razem zle wyszlo. W tej ciazy robilam dwa razy bez zadnych efektow ubocznych i wyniki sa prawidlowe. Moze faktycznie przy nietolerancji glukozy gorzej sie czlowiek czuje po wypiciu takiej ilosci slodkiego.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 35 lat , jestem z okolic Warszawy . To moja trzecia ciąża pierwsza 19 lat druga 27 lat . Będzie Janek . Dzisiaj robiłam krzywą . Samo wypicie nie było złe ale po 3 godzinach zrobiło mi się bardzo słabo . Dostałam dreszczy i zawrotów głowy . Dzisiaj miałam też USG maleńki waży już 1300 G . Rozwija się dobrze a z USG wychodzi że jest to 29 tydzień .

http://suwaczki.maluchy.pl/li-73173.png

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj coś jest ciezki dzień jakoś tak mi ciężko i śpiąco a tu jeszcze tyle pracy i musze na budowę jechać panów skontrolować, a te bóle brzucha dają się we znaki czasem tak boli, aż same łzy się cisną do oczu jak kroku nawet zrobić nie mogę z bólu :/ nawet mówiłam siostrze że już mam dość tej ciąży a te moje 8 kg daje się we znaki a tu jeszcze czeka mnie dodatkowe parę kg.

To ponarzekałam. Zaglądacie może na inne fora? Zauwazylyscie ze dużo for przechodzi na prywatne albo na FB?

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza

monixs cieszymy się że dzidziuś zdrowo rośnie .
Sylwia26eM niestety takie uroki ciąży.ja tak miałam w niedzielę po weselu gdzie za dużo się nachodzilam tylko mnie bolało całe krocze kręgosłup i miednica. Moja Łucja chyba się znowu przekrecila i dalej siedzi na pecherzu .

Odnośnik do komentarza

Ja tez ponarzekam. Przez te upaly nerki sie odezwaly. Wiecej wypoce niz wysikam i pewnie zrobil sie piaskowy zastoj. Boli niemilosiernie. Ale chociaz brzuch mnie nie meczy. Tobiasz lezy na pecherzu od dwoch tyg. i przez to tez krocze boli. O kosci ogonowej nie wspomne. Mam tez 8 kg na plusie. Pewnie bez trudu osiagne 16.

Odnośnik do komentarza

Co prawda rzadko się udzielam, ale staram się śledzić forum na bieżąco

ja mam 25 lat, będzie drugi syn, pierwszego urodziłam jak miałam 23

mieszkam w małopolsce, rodzić pewnie będę w Krakowie, ale nie wybrałam jeszcze szpitala. Może któraś coś podpowie?

glukoze bardzo ciężko zniosłam w pierwszej ciąży - mdlałam, wyniki były ok, ciężko było wypić. A teraz spokojnie i wypicie nie sprawiło trudności i później czułam się ok. Trochę tylko taka otępiała byłam :)

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

To i ja napisze kilka slow o sobie. Mam 34 lata i 4-letniego synka Janka. Do lipca mieszkalam w Wiedniu a teraz okolice Szczecina.
W pierwsza ciaze zaszlam w pierwszym cyklu a o druga staralismy sie dwa lata. Duzy wplyw mogla miec moja hiperinsulinemia. Spodziewamy sie drugiego Synka, chyba Leona, ale imie jeszcze niepewne. Termin mam na 31.10 -> 30 tydzien i 6kg na plusie.
Ogolnie ciazowo czuje sie bardzo dobrze. Czasami tylko, jak dzis, dokucza mi straszny bol glowy, chyba ze wzgledu na niskie cisnienie i zmiane pogody. No i po raz drugi mam cukrzyce ciazowa. W pierwszej ciazy test robilam w 27tyg a teraz w 18.
Zycze Wam udanego weekendu :) My jutro idziemy na wesele, wiec mam plan potancowac na ile brzucho pozwoli ;)

Odnośnik do komentarza

No to teraz ja :)
Mieszkam na śląsku :)
Jest to moja pierwsza ciąża o która staraliśmy się 2,5 roku... 5 września mam 3 prenatalne :) wiec nie wiem ile maluszek waży :) ja mam 5kg na plusie :) będzie chłopak Pawełek :)

Dokuczają mi bóle pachwin i zgaga.... A tak to nie narzekam :)
Tez juz miałam glukozę no i wyszła mi 140 i lekarka powiedziała że jestem na granicy :) ale mam się nie martwić...

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3os65gkn05cd7i.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Staram się Was śledzić na bieżąco. Jak dotąd się nie udzielałam, jednak wasze ostatnie posty mnie zmobilizowały aby się przedstawić.
Mam 30 lat, pierwsze dziecko. Od prawie 3 lat wiem, że nie mogę mieć dzieci (wg lekarzy). Przedwczesne wygaśnięcie czynności jajników w wyniku chemioterapii zakończonej przeszczepem.
Po 4-5 miesiącach starań, zobaczyliśmy 2 kreski. Obecnie 29tc, termin mam na 8.11 ale pewnie będzie wcześniej ze względu na moje serce. W moim brzuszku mieszka dziewczynka, imię jeszcze nie wybrane. Jedynie Hania chodzi nam po głowie ale teraz to tak popularne imię,że sama nie wiem.

https://www.suwaczki.com/tickers/h84froeqwuidsbsu.png

Odnośnik do komentarza

dziewczyny, robiłyście badanie cholesterolu w ciąży??

ja zrobiłam przypadkiem robiąc badania na kolejną wizytę. w recepcji powiedzieli że mogę sobie zrobić cholesterol dodatkowo za darmo i zrobiłam.. i jestem przerażona.. mam 25 lat.. uważam że odżywiam się raczej zdrowo, a cholesterol mi wyszedł OGROMNY ponad 300...

co robić? martwię się o maleństwo i o siebie.. skąd wziął się taki duży? miała tak któraś z was?

Odnośnik do komentarza

Aminta witamy, co za historia :) Gratuluję córeczki, u nas przeważają chłopcy, więc przyda się nam tu do pary dziewczynka, by było bardziej zróżnicowanie :) Hania, ładne imię, choć jak piszesz, teraz dośc popularne. Ale nie ma co wariować, może w Waszym otoczeniu wcale tak dużo imienniczek nie będzie :)
Oprócz serduszka dobrze znosisz ciążę?

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was mamusie listopadowe,ja mam termin na 14 -go,to moja druga ciaza,mam juz syneczka 16 letniego kawalera:-),teraz spodziewamy sie dziewczynki.Ostatnio mam wrazenie,ze piersi jakby przestaly mi sie powiekszac,stanely w miejscu a wczesniej caly czas rosly i byly wrazliwe.teraz sie uspokoilo.Czy wy tez tak macie?czy powinnam sie martwic?

Odnośnik do komentarza

Witaj Ewenka:) Ja tez tak mam z piersiami. Zaluje, ze nagle przestaly sie powiekszac. Ale i tak jest lepiej niz w pierwszej ciazy, wtedy nic sie nie zmienily, za to od razu po porodzie poszly trzy rozmiary do przodu. Chyba nie ma reguly i wszystko jest w porzadku.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem rocznik 88- więc 29 lat i pierwsze dzieciątko:)Będzie synuś Jacuś:)
Termin jak Skorpionka 31październik lub 1 listopad:) Maluszek wyczekany, cieszę się bardzo, mąż też- chociaż marzył o córci:)Moi rodzice oszaleli, bo pierwszy wnuk:)
Teściowie brak słów, ostatnio miałam z teściową spięcie. Powiedziała mi wiele gorzkich słów, więc relacje z mojej strony obojętne- zresztą mąż też nie szaleje za nimi. Mamy górę domu- po babci jego i gdyby nie załatwił to by dom przepadł. Oni na dole mieszkają, w sumie mieli tu nie być, ale się wtrącili. Marzę o sowim kąciku, ale na razie brak całości na kupno, a kredytu nie dostaniemy. Mmam nadzieję, że stres nie zaszkodził malutkiemu, bo to nasz wyczekany i kochany synuś:)

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqe6hhw5c61oj2.png

Odnośnik do komentarza

Wiem że ten temat był już poruszany a chodzi mi o kombinezon zimowy dla naszych malenstw. Ja kupiłam rozmiar 68 i tak się patrzę na niego czy noworodek w nim nie utopi się . jaki rozmiar macie już kupiony lub zamierzacie kupić ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...