Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia2017listopad

U mnie 4 tydz 3 dni tak wychodzi z kalkulator ciążowego z internetu. Moja mama smieje się że przez brexit wzięli się za kobiety z Europy :) uk czy pl to tak we wczesnej ciąży takiej jak moja nie za wiele można powiedzieć. Wyszło małe polipy i ta krew. na tą krew podadzą mi progesteron żeby się to wchlonelo ( nigdy nie miałam takich krrwiaczkow) . O dziwo jestem dobrej myśli :) ale jak byłam w 9 tyg to stwierdzili że za wcześnie i nic nie mogą zrobić a teraz sieją panikę :)
Ja w pierwszej ciąży miałam mdłości w drugiej do 10 tyg ani raz mnie nie zmdlilo a teraz czas pokaże

Odnośnik do komentarza

Owca super wiesci.
Milka lekarz w szpitalu powiedział, ze plamienie moze być spowodowane zagniezdzeniem lub stosunkiem. Ostatni okres mialam 3 lutego.
Ewela trzymam kciuki aby bylo wszystko w porzadku
Runa tez wzielam suwak ze strony fajnamama ale nie zmienial sie. Teraz mam z babyboom.pl
Kasia kciuki zacisniete aby bylo ok.
Mdlosci od paru dni nie mam. Wzdyma mi brzuch i znowu dzis mialam male plamienie. Nie mam sily na nic.

Czekamy na Ciebie

Odnośnik do komentarza

Witajcie! Ale nas już dużo! ja jak kilka dziewczyn też miałam okres 25.01.17. w końcu po 2 tygodniach chodzenia po lekarzach wiem, że jest ciąża. Potwierdzona dziś na usg 6tc i 3 dzień. Wielkość 5,5mm. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. JUtro wizyta u endokrynologa. Trzymajcie się mamuśki zdrowo!!!

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqe6hhw5c61oj2.png

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia2017listopad

Felina - jak leczysz się u psychiatry umów się na wizytę u da ci leki które można brać w ciąży. Szkoda twoich nerwów lub zapytaj lekarza rodzinnego. Ja brałam 4 miesiące leki na depresję i lekarz mówił jak będę miała jakieś leki i będę w ciąży to żeby przyjść i da mi jakieś delikatne.
Ja w nocy też nie mogę spać :( zasypiam o 2 a od 5 oczy już otwarte. Tłumaczę to ciąża bo teraz jestem nawet spokojniejsza.
Depresja, nerwica choroby związane z układem nerwowym są od nas silniejsze i jest potrzebna pomoc i tylko silna osoba o nią poprosi. Ja nigdy nie rozumiałam ludzi którzy mają depresję nawet się smialam że czupki. Miałam i strasznie współczuję tym ludzia. Trzymaj się Kochana :*

Odnośnik do komentarza

U mnie dziś początek 7 tc :) W pn mam zamiar wybrać się wreszcie do gina, mam nadzieję, że zwolni się termin, jak nie to jestem umówiona na czw prywatnie. Czuję się super, minęła senność i zmęczenie, mdłości nie mam, jedyne co to mam wzdęty brzuch jakbym była w 5 mcu i ciągle bym coś jadła... Oczywiście zamiast się cieszyć, ten brak objawów mnie martwi. Ehhh oby do poniedziałku, oby się okazało, że wszystko jest w porządku :)
Miłego dnia Dziewczyny!

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia2017listopad

Do mnie właśnie dzwonili że szpitala beta 1450 podwójna :) mają mi ustalić termin kolejnego usg.
Do tych co mieszkaja za granicą to najlepiej iść do pl ginekologa i on wystawi zwolnienie z pracy. Wizyta kosztuje trochę ale najważniejsze nasze zdrowie. Miłego popołudnia

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Hej Babeczki!
Jak dobrze wiedziec, ze nie jestem sama w martwieniu sie o brak objawow... U mnie poza wydeciem i zmeczeniem nic nie swiadczy o ciazy. Ale zmeczenie tez moge odczuwac inaczej bo odstawilam kawe. Momentami wolalabym wymiotowac czy miec zgage jesli to mialby byc wyznacznik tego, ze wszystko jest dobrze (chociaz wiadomo, ze to wyznacznikiem nie jest).
W pierwszej ciazy tez nie mialam nic innego poza praktycznie przespaniem 3 pierwszych miesiecy;)
Staram sie nastawiac pozytywnie i Wam pozytywne moce sle!

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Powiem Wam jeszcze, ze troche liczylam na te paskudne wymioty, bo moja mama z bratem wcale nie miala dolegliwosci a ze mna wymiotowala do konca - przez 8 miesiecy. I myslalam, ze moze sie powtorzy u mnie znak "na core" ;)

Odnośnik do komentarza

Hej ja tylko na chwilkę.
Mam dziś wieczorem wizytę. Ciekawa jestem co mi lekarz powie. Trzymajcie kciuki.

Czytałam Wasze wpisy o mdłościach, ja tam wolę ich nie mieć. W pierwszej ciąży sporo się namęczyłam, leżałam 6 miesięcy (poronienie zagrażające), szpitale, plamienia i lekarz dawał marne szanse, miałam cukrzycę ciążową, rwę kulszową i wiele innych dolegliwości, ale synek urodził się zdrowy.
Na razie widzę, że ta ciąża jest inna. Miałam kilka zawrotów głowy, na słodkie mnie jakoś nie ciągnie. Ogólnie pogorszył mi się apetyt.

http://fajnamama.pl/suwaczki/6dg3c0y.png

Odnośnik do komentarza

Witam przyszle mamusie listopadowe. Jestem tu nowa, z reszta to pierwsze forum na jakim zalozylam konto. Ostatnia miesiaczke mialam 5.02. i wczesniejszy cykl 29 dni. Po 28 dniach zrobilam test ktory wyszedł pozytywny, nastepnego dnia drugi tez pozytywny poszlam na bete 06.02.-251 po 48 dniach beta 08.02.- 540. Teraz w poniedzialek 13.03. Beta wyszla 2526 a dzisiaj 16.03. wyszla 4845. Nie wiem czy ten przyrost nie jest za maly, chociaz wiem ze miedzy 1200-6000 potrzeba ok. 96 godz. aby wynik sie podwoil. Ja mam chyba 82% tak na oko. Czy to nie za malo w 5 tyg i 4 dniu od OM? W miedzyczasie mialam po 540 bete 1485 w sobote 11.03. Latam tak z ta beta chociaz wiem ze to nie jedyny wyznacznik zdrowej ciąży ale w czerwcu zeszlego roku mialam lyzeczkowanie w 9 tc-bez zadnych objawow dzieciatku przestalo bic serce :( bede wdzieczna za odp. i oczywiście wszystkim przyszlym mamusiom gratuluję ciąży oby sie zdrowo rozwijaly. :)

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

Przepraszam beta 4845 to przyrost 92%. Dodam iz nie mam zadnych plamien. Progesteron mialam 42 w 4 tyg. A norma do 49 byla. I tak z lekarzem zapobiegawczo ustalilam ze bede brac po 1x tabl. luttagen (progesteron). Czuje sie ok. Czesem cos mnie pobolewa w dole brzucha plecow ale to raczej normalne. Skurczow nie mam. Piersi bola ale nie wiem czy to nie od tabletek progesteronu. Mdlosci nie bardzo chociaz czasem zrobi mi sie na chwile nie dobrze jednak mam chorobe lokomocyjna to w miare szybko opanowuje takie akcje. Pozdr

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia2017listopad

Nie znam się na wyniku beta ale ja w poniedziałek miałam 600 coś tam a po 48 godz 1400 cos tam. I pani powiedziała że super przerosła i więcej nie będą mi robić krwi tylko muszą jeszcze zrobić usg wykluczajac ciążę pozamaciczna.
Na alergie dostałam wapno i sól fizjologiczna dziś pierwszy raz wzięłam. W pl lekarz rodzinny mówił że można brać zyrtek 1/2 tabletki dziennie. Mam nadzieję że się obejdzie.
Dobrej nocy

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia2017listopad

Normy beta hCG dla tygodni ciąży, licząc tygodnie od ostatniej miesiączki:
3. tydzień 5 - 50 mIU/ml
4. tydzień 5 - 426 mIU/ml
5. tydzień 18 - 7,340 mIU/ml
6. tydzień 1,080 - 56,500 mIU/ml
7. - 8. tydzień 7, 650 - 229,000 mIU/ml
9. - 12. tydzień 25,700 - 288,000 mIU/ml
13. - 16. tydzień 13,300 - 254,000 mIU/ml
17. - 24. tydzień 4,060 - 165,400 mIU/ml
25. - 40. tydzień 3,640 - 117,000 mIU/ml
Normy beta hCG dla tygodni ciąży, licząc tygodnie ciąży:
3. – 4. tydzień od owulacji – 9 – 130
4. – 5. tydzień od owulacji – 75 – 2600
5. – 6. tydzień od owulacji – 850 – 20,800
6. – 7. tydzień od owulacji – 4,000 – 100,200
7. – 12. tydzień od owulacji – 11,500 – 289,000
12. – 16. tydzień od owulacji - 18,300 – 137,000
16. – 29. tydzień od owulacji – 1,400 – 53,000
29. – 41. tydzień od owulacji – 940 – 60,000

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...