Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Weronikkka

Cześć Wam :) Od tygodnia wiem, że będą mamą!! Ale się cieszę :) radość przeogromna! Juz myslalam, ze nam sie nie uda, a tu taki prezent na wiosnę :) Moj maz nosi mnie na rekach i nie kaze nic rob ic, najlepiej abym lezala i pachniala :D
Po naszych wczesniejszych doswiadczeniach 2 poronieniach straciłam jakąkolwiek nadzieję na to, że bedziemy rodzicami. Teraz oczywiscie bede sie na maksa oszczedzac. Lekarz mowil zebym zrobila sobie badanie mthfr zeby wiedziec jaki kwas foliowy powinnam przyjmowac. Teraz biore standardowy, ale podobno wiekszosc z nas musi miec jakas inna suplementacje. Moze ktoras z Was robila juz to badanie i moze polecic jakies laboratorium? wiecie jak sie pozniej suplementuje kwas foliowy, gdy wynik nieprawidlowy?

Odnośnik do komentarza

Weronikkka zapraszam na temat Ciąża zaraz po poronieniu tu na forum. Jest tam kilka dziewczyn, które mają ta mutacje i na pewno odpowiedzą na Twoje pytania ;)
Ja też jestem po jednym poronieniu i otrzymałam tam dużo wsparcia i informacji.

Co do duphastonu, ja dostałam od gina, biorę 2x1. Mam nadzieję, że tym razem będzie dobrze. Od poronienia (sierpień 2016) nieustannie biorę Femibion 1 z dużą dawka kwasu foliowego plus tą metylowaną łatwiej przyswajalną wersją.

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Ciesze sie, ze nasze grono powieksza sie.
Mialam sie was zapytac kiedy zamierzacie pochwalic sie dobrymi nowinami. Wachamy sie i jeszcze chwile poczekamy.
Sylwia jeszcze nie zastanawialismy sie nad imionami
Owca czemu twoj maz nie mial by byc podczas wizyty i usg? Podczas pierwszej maz praktycznie nie kazdej. Dr nie robila problemow. Wyjasniala wszystko a podczas usg tłumaczyła. Chodzilismy prywatnie. W tej ciazy bede chodzia prytwanie i na nfz.
Olcia co za cham z tego lekarza! To sa pieknke chiwle kiedy chociaz na chwile moga zobaczyc swoja kruszynke.
Kasia2017listopad ja nie mam alergii. W pierwszej ciąży bralam duphoston 2x1. Teraz jeszcze nie przepisano mi.
Abcc badz dobrej mysli. Na pewno wchlonie sie.
Weronika podobnie w pierwszej jak i teraz biore folik.
Przez weekend pobolewaly mnie pachwiny. Staralam sie odoczywac chociaz przy dwulatce sie nie da haha

Czekamy na Ciebie

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Mi jest latwiej czekac z ogloszeniem nowin, bo mieszkam daleko od rodzing i przyjaciol, a jie chce tego robic przez telefon. Takze w sumie z koimi lekami to dobrze sie sklada. Ale za dwa tygodnie lecimy do Polski i wtedy juz podzielimy sie z najblizszymi.
Mam pytanie do dziewczyn, ktore juz maja Malucha w domu - czy zauwazylyscie ze w drugiej ciazy brzuszek inaczej wyglada. Ja mam wrazenie ze nisko jest juz taka wypuklosc widoczna, chociaz Dzidzius jeszcze maciupki. Cieszy mnie to bardzo. W poprzedniej ciazy przytylam 6,5kg i w pracy zorientowali sie dopiero w 5tym miesiacu.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Przy mthfr trzeba brać zmetylowaną wersję kwasu foliowego, zresztą lekarz powinien dobrać indywidulanie dawke, bo niektóre z nas mają wieksze zapotrzebowanie choćby ze względu na BMI. W ogole w standardzie dla kobiet w ciąży i ją planujących powinno być badanaie mthfr żeby przyszła mamusia wiedziała jaki brac ten kwas foliowy, aby skutecznie uzupełniać braki

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny co ja dzisiaj przezylam. Strasznie zestresowalam sie. Mialam plamienie. Pojechalalam do dr, sprawdzil i jest ok ufff. Dostalam duphaston 3x1.
Skorpionka ogolnie brzuch mam inny. Przed pierwsza chodzilam na fitness i nie mialam go wcale. Brzuszek ciazowy bylo widac dopiero w 5/6 mies. Teraz nie bylo czasu na cwiczenia :) i jest malutki brzusio. Jeszcze nie zauwazylam roznicy.

Czekamy na Ciebie

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia2017 listopada

Kochane ja miałam dziś przypadkowe usg na które czekałam 4 miesiące, związane z silnymi krwawieniami przy okresie. Powiedziałem że jestem w ciąży i się zaczęło, podejrzewają ciążę pozamaciczna dziś zrobili usg którego nie są pewni że względu na wczesna ciążę badanie krwi ( w środę powtórka) a za tydz kolejne usg potwierdzające gdzie ta ciąża jest. Jestem dobrej myśli ale zawsze jest trochę niepewności. O ciąży nie mówię nikomu dopiero jak będę gruba z dużym brzuchem. Mi lekarz kazał brać dwie tabletki kwasu foliowego, witaminę d, i Omega 3. Biorę to już parę lat. Witaminy dopiero po 12 tyg ciąży. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Kasiu oby Twoja beta ladnie przyrastala. Daj znac jak bedziesz miala wyniki.
Ciekawe ze mi tu nikt bety robic nie kazal. Dostalam skierowanie na badania ale to motfologia, tokso, tsh. Chyba zrobie ja dodatkowo prywatnie. Mam nadzieje ze przyrasta ladnie bo pierwszy test slabiutko a drugi juz konkretna krecha.
Milego wieczoru Babeczki!

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia2017listopad

U mnie to wszystko przez zupełny przypadek gdyby nie było tego usg dziś to bym nic nie wiedziała. W uk nie robi się na toksoplazme (ja robię prywatnie) i na betę z tego co wiem to też się nie robi. Z jednej strony jestem mile zaskoczony ich opieka a z drugiej trochę przerazilam się. W pierwszej ciąży miałam usg w 4 tyg i lekarz potwierdził pecherzyk tydz później że ciąża ułożona prawidłowo i kolejny tydz bicie serca. Ja latalam jak głupia na to usg a lekarz na kasę mnie naciagal. przecież u każdej z nas w 4 tyg tyg nie wiadomo gdzie dzidzia jest zagnieżdżana. ( tak mi się wydaje) dziś beta potem w środę a za tydz usg to będzie 6tydz) jestem dobrej myśli. Dobrej nocy

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia2017listopad

Sylwia - no niestety my jesteśmy nauczeni że ciążę się utrzymuje a w uk wszystko jest ok i naturalne. przechodziła to na własnej skórze. Z jednej strony cis w tym jest ale skoro doszło do ciąży to kobieta robi wszystko żeby ją utrzymać. Mi pierwsza ciążę prowadziła pani ginekolog a nie położna że względu na plamienia, brudzenia w 9 tyg i potem różnego rodzaju problemy. Ale wszystko skończyło się dobrze i urodziłam zdrowego dużego synka. Jak coś się dzieje to najlepiej zgłosić się egu w godzinach otwarcia to wtedy zobaczy cie ginekolog, usg i badania. Dziś jak byłam to wszystko było błyskawicznie. Tylko ciekawe jak będzie dalej mam nadzieję że dobrze. Trzymam kciuki. Całuję

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!
Zaglądam tu na chwilkę i witam się ze wszystkimi.
Zrobiłam dziś test - druga kreseczka jeszcze bladziutka, ale jest :D Z moich obliczeń termin z OM będzie na 22 listopada. Ale wszystko jeszcze przede mną. Cieszę się bardzo :)

Na forum jestem od dawna, mam 2,5 letniego synka i przez całą niemal ciążę obgadywałam z siernióweczkami 2014 nasz stan :) A potem dzieliłyśmy się swoją codziennością, gdy maluchy rosły :)

Pozdrawiam wszystkie listopadówki, mam nadzieje, że wszystko się potwierdzi i zostanę tu na dłużej :)

Odnośnik do komentarza

witam się i ja:) Przewidywany termin porodu 2 listopada. To moja 3 ciąża bo mam już dwie cudowne córeczki (4 i 2 lata).
Ciąża zupełnie inna niż poprzednie. Brak tchu,uderzenia gorąca,bezsenność i brak apetytu... sikam jak najęta co 5 minut, poza tym samopoczucie w normie:)) jutro mam pierwszą wizytę i usg. Mam nadzieje,że wszystko w porządku:)
Gratuluję wszystkim szczęśliwym mamusiom i życzę lekkiej radosnej ciąży!:)

Odnośnik do komentarza

Witam listopadowe mamusie :)
Dziś ujrzałam dwie kreseczki ... Chociaż już podejrzewałam co jest grane. W sumie to zaczynaliśmy z mężem myśleć o drugim dziecku, ale nie sądziliśmy, że uda się za pierwszym razem.
Mam już 8 letniego syna z listopada :) Choć termin miałam na październik.
Pierwszą ciężę przechodziłam fatalnie - wszystkie plagi egipskie. Mam nadzieję, że ta będzie lepsza...

Nie byłam jeszcze u lekarza i tak się zastanawiam w którym tygodniu iść, żeby było już coś widać?

https://www.suwaczki.com/tickers/hchykrntitpd1oc2.png
https://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0axze7kc42.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/6dg3c0y.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...