Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Nie odczuwam jakiegoś nadmiernego apetytu , ale pragnienie mam przeogromne . Wypijam 3 litry wody dziennie . Suszy mnie nieustannie , a głód odczuwam głównie rano , potem to różnie .
Po początkowych zawirowaniach , ogólnie czuje się dobrze , nic mnie nie boli , nie mam zaparć , wyniki badań bardzo dobre . Pierwszy raz w ciąży nie biorę leków , tylko witaminy , nawet anemii nie mam .

http://suwaczki.maluchy.pl/li-73173.png

Odnośnik do komentarza

Hej Mamuśki :) pozdrowienia z Zakopanego! :) spaceruję sobie jak staruszka, ale jest miło.
El96
Mi wyskoczyły hemoroidy w poronionej ciąży, niestety nie dałam sobie z nimi rady żadnymi maściami i czopkami, wręcz było coraz gorzej. Usunęłam laserowo w styczniu, w marcu już w ciąży i jak do tej pory nic się nie dzieję. Tak że z lekami jest różnie, ja polecam po ciąży zabiegi by pozbyć się całkiem problemu.
:) opowiedz coś więcej o sobie, który tc? Płeć? Itd :)

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

El96
Maści z apteki możesz śmiało wyrzuć do kosza. Najlepiej działają robione.
Dlatego koniecznie idź do lekarza.
Z takich aptecznych to ewentualnie Ruskorex czopki i Proctosedon maść.
Do tego możesz robić okłady z żelu Lotion 1000 tylko uwaga bo piecze bo jest przeznaczony na skórę ale zawiera heparynę i rozpuszcza skrzep a to właśnie skrzep boli.
Nałuż na gazę i potem delikatnie pomasuj.

Ja leczyłm pod okiem chirurga naczyniowego. Wchłonął się bez zabiegu. Głównie maściami robionymi ale też tymi, które napisałam.
Do tego można brać preparaty z diosminą np. Diohespan.
Najlepszy jest Detramax ale z uwagi na zawartość hesperydyny lekarz w ciąży mi go nie polecał.

O tyle mam zaufanie do mojego lekarza, że głownie robi zabiegi i z tego żyje a wcale się do zabiegu nie rwał.

Sorry za taki długi opis ale może komuś się przyda ;) oby nie bo nie życzę nikomu.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Długo mnie nie było, tydzień u rodziców i jakoś nie było czasu na internet;) już nadrobiłam :)
Jeśli chodzi o cyclo3fort to ja biorę, bo zaczęły pękać mi naczynka na nogach. I faktycznie ostatnio zaczęłam odczuwać hemoroida ale po 2dniach zniknął myślałam że to proctoglyvenol dał radę. Może to faktycznie tabletki.
U nas po staremu, mały rośnie jak na drożdżach i powiem Wam że nie spodziewałam się, że takie maleństwo ma tyle siły żeby tak mocno kopać..
Za 1,5 tygodnia się przeprowadzamy, więc jestem w szale pakowania:) skąd tyle tych rzeczy to ja nie wiem :D

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc9vvj3tedvfnf.png

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

KaroSt u mjie tez szal pakowanie i zycie na kartonach. Przeprowadzka juz w tem weekend :))
Jestem po porannej wizycie u lekarza. Maluch ma sie dobrze. Wazy juz 900g. Cukier udaje sie utrzymac w ryzach. Wyniki chyba nie sa najgorsze bo nic dodatkowo brac nie musze. Super wiesci na dobry poczatek upalnego dnia!

Odnośnik do komentarza
Gość żoo z robo

cyclo3 forte na październiku ktoś miał przepisane przez lekarza.
Ja w poprzedniej ciąży od lekarza miałam zgodę na wszystkie czyste preparaty z diosminą np. DIH, Diohespan.

Tylko mnie przestrzegali przed Detramaxem, on ogólnie działa najlepiej ale z uwagi na zawartość hesperydyny chirurg naczyniowy powiedział, żeby podchodzić do niego ostrożnie. To był sam początek jeszcze nie do końca potwierdzonej ciąży jakiś 4 - 5 tydzień.

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczynki! A ja mam dzisiaj zagwostkę - w zeszłym tygodniu miałam wizytę normalną u mojej Doktor- wszystko dobrze, było USG. To był 21 tc.
A dziś jestem umówiona na USG dodatkowo - połówkowe w tym 3d, tylko zastanawiam się czy iść skoro poprzednie wykazało że jest ok... lepiej pokazać Dzidziusia innemu lekarzowi, czy raczej dać sobie spokój?

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Tosca moim zdaniem to zalezy od tego jak dokladne badanie robi Twoja doktor. Jesli sprawdza wszystkie organy, dokladnie oglada serduszko i przeplywy to nie ma sensu powtarzac. A jesli robi tylko jak moja, tzn. pomiar glowki brzuszka i kosci - bardzo szybkie pogladowe usg, to warto sprwadzic dokladniej.

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia80

Moim zdaniem również wszystko zależy od tego czy masz przede wszystkim zaufanie do swojego lekarza, w jaki sposób robi usg. Moje pierwsze usg w 13 tygodniu trwało 1 godz i 15 minut a drugie już krócej 40 minut. Ze względu na wadę serca mojej pierwszej córki podczas usg sprawdza wszystko dokładnie. Ja mu ufam a jak będzie czas pokarze Ale wierzę w to że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...