Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nie chciałam zgadywania lekarki i dopóki nie była pewna nie chciałam, aby mówiła. W 21 tyg powiedziała, że synek- ja od razu zapytałam czy na pewno- czy to się nie zmieni. Ona mówiła, że nie. Zobaczymy, też do końca zawsze jest ta niepewność. Zobaczymy na wizycie następnej co tam słychać:)

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqe6hhw5c61oj2.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny

Co do plam też polecam to mydełko. Wyprać i mimo że plama nie zejdzie to na mocne słońce i schodzi.

Ja też mam bardzo duże uplawy, takie wodniste. Wody płodowe mam ok.
Jutro zapytam lekarza o to.

Ja jem wszystko czy zdrowe czy nie mam ochotę to jem. Ale wszystko w rozsądnych ilościach.
Nie masz ochoty na mięso to niby czemu masz jeść. W tym mięsie tyle witamin co nic.

Ja teraz też pani powiedziałam że chce poznać płeć ale tylko na 100% jak jest pewna. Jak nie wie do końca to wolała bym poczekać. Jednego dziecka byłam pewna ze chłopiec bo wyraźnie widziałam siuraka.
Do tej pory mówiłam że mam w brzuchu małe lobuziaki. Mąż i syn pozna płeć za dwa tyg. Syn ma urodziny w sierpniu ale z racji że wszystkie dzieci na wakacjach to robię mu wcześniej imprezkę i podczas rozkrojenia tortu zobaczą warstwy różowe i niebieskie :)

Wszyscy naciskają że dziewczynaka by się przydała tak jak by to wszystko było zależne od nas :))
Ludzka głupota nie zna granic ;)

Od paru dni mam problem z przekrecaniem się na boki podczas snu :)) a gdzie do końca :))
I boli mnie krocze tak jak by mnie ktoś w nie kopnął

Biorę się za obiad i jadę po synka
Miłego dnia

Odnośnik do komentarza

tak te warstwy tortu są super:)świetny pomysł. Dokładnie ludzka głupota nie zna granic, jakby to się tak dało pstryk i jest synuś albo córcia:)Masakra z tymi ludźmi:)Mój mały dziś zapragnął słodkiego od bardzo dawna, więc mu dałam i teraz mi aż niedobrze:)jednak słodkie nie jest dla nas, ale 2 godz łaziłam z kijkami to pozwoliłam sobie zgrzeszyć:)

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqe6hhw5c61oj2.png

Odnośnik do komentarza

Kasia2017Listopad - ale super pomysł z tortem! Niespodzianka na całego!

evli2 - To twoje kijkowanie mnie zachęciło i chyba dzisiaj pożyczę od Mamy kijki i wybiorę się na spacer:) Zobaczymy czy to dla mnie:-)

Tak szczerze podziwiam te z Was, które mają więcej dzieciaków. Ja będąc w ciaży i obecnie na wakacjach leniuchuję całymi dniami; chcę spać śpię, chcę gotować - to gotuję ale nie mmuszę... Szacun dla tych co mają dziecko w brzuszku i po za nim!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny u mnie też to samo, leń coraz większy :D tłumaczę sobie, że korzystam póki mogę i tak jakoś lżej ;)
Choć już nawet mąż troszkę ględzi, chyba zazdrości, że mam tak dużo wolnego i pieniądze "za nic" mam :)

A macie może kłucia w sutkach? Mnie czasami tak kłuje i szczypie, jakby jakaś osa mnie tam dziobała, patrzyłam, nic nie leci, sutek normalny, może bardziej wilgotny na czubku i "porowaty", ale ogólnie wygląda normalnie. Dziwne

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Co do sutków to mnie czasem strasznie swędzą. Az nie wiem jak się po tym drapać bo swędzą, a jednoczesnie bola ;) powoli pojawia mi sie przezroczysta wydzielina. Ja mam od kwietnia zwolnienie bo nie wysiedzialabym w domu. 3 tygodnie przelezalam jak miałam mdlości i mało nie oszalałam. Jeżdze z meżem do pracy i mu pomagam. Tak dlugo jak bede mogla tak dlugo bedę wychodzic z domu. Choc bardzo czesto i boleśnie stawia mi sie brzuszek i zastanawiam się czy to nie od przepracowania wlaśnie...

Odnośnik do komentarza

Witajcie
Już pare dobrych lat temu , również namiętnie korzystałam z tego forum jako przyszła kwietniówka 2010 :)
Teraz piszę tu do Was jako mama już 7 latki, mama fotograf. I chciałabym Was zapytać czy myślałyście może o reportażu z porodu ?
Pozwolę sobie tu z paroma zdaniami wtrącisz się w Wasz wątek , a Wasze opinie będą dla mnie ogromnie cenne .
Reportaże z porodu są bardzo popularne w Stanach u nas pomalutku zaczynają kiełkować.
Oczywiście nie mówię tu o zdjęciach robionych między nogami ( chociaż i takie się zdarzają:) ale o zdjęciach , które oddają chwilę, pokazują pierwszy krzyk dziecka, Wasze łzy radości czy przerażoną minę taty :) ( potem przecież i tak każdy się chwali jaki to był dzielny :)
Zdjęcia które są Waszą pamiątką na całe życie . Pamiątką dla Ciebie i Twojego dziecka .
Z doświadczenia wiem jak często później wraca się myślami do tego dnia, jak próbujemy przypomnieć sobie każdy szczegół . Czy nie byłoby fajnie móc przypominać sobie te chwile patrząc na zdjęcia ? Dodam raz jeszcze nie zobaczycie na nich nic oprocz ogromnej radości, emocji. Ja jako fotograf staram się tak wybrać czas i kadr abyście wyglądały jak najpiękniej . Podczas porodu nigdy nie stoje po stronie Waszych nóg, jestem jak cień, nie jestem z Wami cały czas podczas porodu, macie też czas tylko dla siebie i partnera. Uwierz , że momentami zapomnisz , że tam jestem :)
I moje pytanie brzmi czy są tu jakieś przyszłe mamy które takim reportażem były by zainteresowane ?
Oczywiście tych zdjęć nigdzie nie upubliczniam , są tylko dla Was.
Bardzo prosiłabym o Wasze opinie przyszłe Mamuśki :)

Pozdrawiam Paula

Odnośnik do komentarza

To ja się wypowiem. Myśle ze takie zdjecia to megaa pamiątka z tego dnia. Zawsze jak widzę takie fotki to ogarnia mnie wzruszenie i przypomina się własny poród. Ale ja jakos siebie w tym nie widzę. Bo to jednak jest się mokrym i upoconym no i do tego się więcej przytyje i mi np. do tego popękały żyłki na buzi i powiekach. Jakoś nie woerzę że wyszłoby to w takoej formie zebym to zaakceptowala :)
No i nigdy nie wiadomo czy porod nie skonczy sie cesarką.. i co wtedy?

Odnośnik do komentarza

Uważam, że to fajny pomysł, ale u kogoś :) chętnie oglądam takie zdjęcia w internecie, nieraz łezka napłynęła do oka na widok tych emocji z zaskoczenia. Ale nie chciałabym widzieć siebie spuchniętą, spoconą, być może płaczącą z bólu na zdjęciach, na całe życie. Piękny będzie mój synek, a nie ja w takim stanie. Ale to oczywiście tylko moje zdanie i jak napisałam, chętnie jednak oglądam takie reportaże.
Powodzenia w odnajdywaniu chętnych mam ;)

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Myślę jeszcze że to trudna nisza dla Ciebie będzie.
Bo porody się przeciągają, a jak już się umówisz to jednak musisz czekać do końca. Nie wiem czy to będzie jakoś super opłacalne.
No i terminy porodów takie różne..

Odnośnik do komentarza

Osobiście nie zdecydowałabym się na taką sesję. jeden poród naturalny mam za sobą i nie wspominam tego jako cos pięknego (poza finałem, rzecz jasna).
Natomiast fajnie byłoby miec piękne zdjęcia CHWILĘ PO urodzeniu, kiedy maluszek wita się z mamą i tatą. Zaluje, że nie mam takich zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Piekne zdjecia z tych chwil moga byc wyjatkowa pamiatka, ale ja chyba wole wspomnienia w sercu niz na zdjeciu (chociaz ogolnie zdjecia uwielbiam i robie mnostwo). Z porodu Synka nie mam zdjec, ale mam z pierwszego uscisku w moich ramionach i z polozna ktora odbierala porod. Pozniej maz zrobil jedno przy wazeniu. Na poczatku troche mi bylo zal, ze tak malo zdjec z tak waznego momentu, ale szybko zrozumialam, ze w tamtej chwili wazniejsze bylo skupienie sie na akcji, spokoju i Malenstwie niz trzaskanie fotek.
Jesli komus nie przeszkadza obecnosc fotografa i pomimo blysku fleszty skupia sie na tym co wazne to moze byc fajna opcja. Swoja droga ciekawe co na to lekarze, bo slyszalam ze czesto problemem jest maz a co dopiero fotograf, ktory poza porodem moze uchwycic jakies niedopatrzenia personelu.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, sięgacie czasami po nospę? Mi lekarka powiedziała że spokojnie można brać w razie potrzeby ...
ostatnio w weekend wziełam dwie, a dzisiaj znowu, chociaż mam pretensje do siebie że nie przeczekałam chwilę jeszcze ;/

Odnośnik do komentarza

Ja nie brałam jeszcze żadnych przeciwbólowych leków, ale mój lekarz mówi że na tym etapie to nawet ibuprom nie zaszkodzi maluchowi. No-spę i paracetamol to całą ciążę można na spokojnie łykać. Ja jestem od początku na L4 bo ciągle coś, więc wybieram kąpiel, poduszkę albo termofor-"detoks" od tabletek się przyda ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc9vvj3tedvfnf.png

Odnośnik do komentarza

A ja muszę się pochwalić ze mąż w weekend poskładal łóżeczko. Ze względu na malowanie, żeby wyschlo spokojnie i się nie wygielo od mokrej farby. Kuzynce zrobił się taki łuk z jednego boku po malowaniu. A w niedziele wybraliśmy się na zakupy i kupiliśmy materac. Wybraliśmy kokos plus pianka lateksowa :) jak myślicie powinien być dobry ?

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza

Bralam no-spe w pierwszej ciazy i biore teraz.Poprzednio lekarz z izby przyjec proponowal zamiennie Buscopan.Jednak ja znam sie dobrze na lekach chemicznych,a Buscopan jest srodkiem roslinnym.W kazdym razie dziala tak jak no-spa i tez mozna go brac w ciazy.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziś u nas wyjątkowy dzień!! Nasz Stefcio zaczął kopać, tzn już nie tylko wypina się ale czuję delikatne pukanie z tamtej strony!! Coś cudownego aż się popłakałam ze szczęścia a co najważniejsze mąż też poczuł jak się mały bawi w brzuszku. Jestem taka szczęśliwa, że nie umiem tego opisać, a bałam się że przez łożysko na przedniej ścianie tego nie doświadczymy. <3

https://www.suwaczki.com/tickers/atdc9vvj3tedvfnf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...