Skocz do zawartości
Forum

Wrzesniówki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Gość strawberry

Cześć dziewczynki,
My dziś świętujemy 2 latka! Na razie z babciami via skype, a party dopiero w weekend.
Też mnie coś zaczyna brać. Lekki katar od 2 dni i dziś w nocy ból gardła.
Jutro wizyta. Ciekawe czy doktorek zdradzi nam płeć. Najważniejsze, żeby wszystko było ok. Czuję, że będzie chłopczyk. Ucieszę się też z drugiej dziewczynki :)

Odnośnik do komentarza
Gość Jolablk.

U mnie tez ma byc dziewczynka!!!
Na zgage zazywam Reni. Jest bezpieczny w ciazy tak Przynajmniej twierdzi moj lekarz i Internet a ze w poprzedniej mi nie zaszkodzil to tym lecze zgage. Ale wsumie I tak w ostatecznosci zwykle na Noc. Za dnia lecze herbata mietowe. Pamietam ze moja mama w ciazy z najmlodszym bratem leczyla zgage Pepsi wsumie do tej pory tak zgage leczy. I ma cukrzyce! Ale nie daje sobie wytlumaczyc nic. Ostatnio 3 razy w tygodniu jest u lekarza z tego powodu bo jej sie pogorszyla ta cukrzyca i nadcisnienie po ciazy jej juz zostalo. I oczywiscie ona nie wie od czego jej sie pogorszylo ale Pepsi zlopie po 2 butelki 2L. Dziennie. I coraz silniejsze leki. Jest niereformowalna.

Odnośnik do komentarza

HEJ.Co do gazet mi nie szkoda pieniedzy bo to tylko 10 zł,na pewno nie jedna z was kupuje inne czasopisma typu Claudia,Tina,albo plociuchy,czy modowe .Ktoras wspomniała ze piszą głupoty w tych dla mam,takie same piszą w internecie ,wolę poczytać niż siedzieć przy komp albo z telefonem non stop,bo to bardziej szkodliwe.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09cwa1b5g945yw.png

Odnośnik do komentarza
Gość Jolablk.

A to zaskocze bo w zyciu zadnej kolorowej gazety nie kupilam. Jedynie co do szkoly na wos musialam co tydzien jakis fakt kupowac albo cos w tym stylu. Bo takie babka wymagania miala. A tak to wole kupowac ksiazki. Choc od kad mam dziecko to i na ksiazki szkoda kasy. 10zl dziennie razy 30dni to 300zl. 300zl razy 12 miesiecy i jestem o 3600 blizej z kupnem mieszkania dziecku badz oplacenia studiow. Chyba bym ta kwote wolala jakiemus dziecku w placic na operacje badz rechabilitacje.

Odnośnik do komentarza

U mnie na zgage tez rennie i tez na noc, chociaz czasem i w dzien, bo az mnie cofa od tej zgagi. W 1 ciazy sporo bralam i bez problemow, a to jedyna rzecz jaka u mnie dziala.

Ja nie kupuje tego typu prasy, bo szkoda mi kasy i czasu na takie tresci.

Przy problemach z drogami oddechowymi polecam nebulizator i sol. Wydatek spory ale sprawdza sie pozniej i przy chorym maluszku. Przynosi ulge juz po paru uzyciach.

Ja tez ciagle czuje sie paskudnie, ale juz przywyklam, tylko wkurza mnie uziemienie w domu, bo strach sie gdzies ruszyc samej z dzieckiem, zeby nie zemdlec, a nie raz juz bylo bliblisko i co wtedy?

Jolablk - no to nie jestem sama :) Ty juz masz jedna corcie, prawda?

https://www.suwaczki.com/tickers/l22n9vvjkwvojafh.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmpxurxf9n.png

Odnośnik do komentarza
Gość Jolablk.

Mam synka :) teraz ma byc coreczka. Za tydzien sie to potwierdzi... Nie podobalo mi sie ostatnie badanie niby prenatalne ale nic z niego nie wiem. Nie mialam zadnych opisow np tego jakie jest ryzyko itp. Nawet mi akurat na tym nie zalezy bo co bedzie to bedzie. Ale czuje taki niedosyt po tym badaniu. Wiec ide do innego lekarza prywatnie. Zawsze Warto zasiegnac opini innego lekarza.

Odnośnik do komentarza

No to jedziemy na tym samym wozku :) Ja chcialam 2 chlopca, bo zwyczajnie boje sie dziewczynek ;)
Tak jak umiem ogarniac chlopca w miare i juz sie sporo nauczylam, tak zastanawia mnie jak ogarne dziewczyne :D Bedzie ciekawie!
Ja po refundowanym usg tez niewiele wiedzialam, ryzyka tez nie podal lekarz, dlatego wolalam zabulic i isc do jednego z lepszych specjalistow. Chwila moment i juz wszystko wiadomo :) No i nie bal sie powiedziec jaka plec, a ten na nfz cos tam widzial ale sie migal ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/l22n9vvjkwvojafh.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmpxurxf9n.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki :) u mnie samopoczucie nawet ok :) po wczorajszym prenatalnym troche się uspokoiłam i wiem że z dzidzią wszystko ok :) miałam nadzieje że poznam płeć ale niestety nie udało się maluszek był leniwy i nie chciał się przekręcać co utrudniało trochę pomiary :) narzeczony był ze mną na usg i nie mógł się powstrzymać od zadawania pytań lekarzowi w sumie to dobrze bo i ja dużo się dowiedziałam :) był bardzo zadowolony że mógł ujrzeć maluszka ja zresztą też :) najważniejsze że maluszek zdrowy i ma 4,5 cm :) niestety nabawiłam się chyba infekcji bakteryjnej bo mam upławy i uczucie pieczenia :( co możecie polecić ?

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9ctgf6xiwiq4of.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)...
U mnie też ma być dziewczynka ;) więc jednak kilka Nas jest.
Mnie też zgaga męczy czasami, ale już przed ciążą się to zdarzało o dziwo mnie pomaga mleko! Neutralizuje kwasy żołądkowe a przy okazji w ciąży wskazane ze względu na wapń. Polecam. Może i Wam pomoże. Ja z moim ginekologiem umówiłam się na badania połówkowe w 22 tygodniu, sam zresztą mi zaproponował taki termin jak pytałam kiedy najlepiej je zrobić.
Mnie lekarz odradził detektor, mówi że może przynieść więcej szkody niż pożytku bo można coś czasami źle odczytać i niepotrzebnie się zestresować, niestety mimo to kusi mnie ogromnie.
Princessa, wypraszam sobie, najstarszą ciąże mam ja! ;) Oficjalnie o całe dwa dni ale to się liczy ;), też już marzę o ruchach maleństwa ale mam łożysko na przedniej ścianie więc pewnie jeszcze poczekam chwilkę...

https://www.suwaczki.com/tickers/w5wqej2819evzgte.png

Odnośnik do komentarza
Gość Jolablk.

Mnie tez dziewczynka przeraza ale chcialam corki i dam rade. Przeraza mnie przebieranie troche. Dziewczynki czesto podobno jakies infekcje lapia. Jak syn mi sie ze tak powiem caly ,,obsral,, to nie bylo problemu z wytarciem tego. A u dziewczynki boje sie ze bedzie ta kupa wszedzie wlazic. A tak to wsumie poki nie beda duzi to ta sama bajka. Tylko ubranka ladniejsze. Az nie moge sie doczekac kupowania slicznych sukienek kokardek itd
Ja na infekcje zwykle stosowalam iladian bo jest na infekcje mieszane. Jak nie pomoglo to juz znaczylo ze grubsza sprawa i konieczny antybiotyk i lekarz. Niby na infekcje bakteryjna lepiej zastosowac laktovaginal ale on jest tylko na bakteryjna a sama nigdy nie umiem stwierdzic jaka ta infekcja jest wiec Stosuje iladian. Poki co jeszcze mnie w tej ciazy nie zlapalo nic.

Odnośnik do komentarza

jolablk te gazety są raz w miesiącu i kosztują 3,99 więc to nie majątek, a można się dowiedzieć różnych ciekawych rzeczy, których musiałabym szukać w necie np. Dokładny opis wszystkich badań prenatalnych, jakie i gdzie kupić farby do włosów nie szkodliwe itd. Nikt z palca tego nie wysysa, wypowiadają się pediatrzy, położnicy itd. A jak się dojeżdża do pracy 35 minut kolejką to lepsze to niż głupie gierki na komórkę :-P

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv9vvjnfg7hbm8.png

Odnośnik do komentarza
Gość Jolablk.

Jestem tylko o dzien mlodsza:) 16 tydzien i 2 dni. Moj ginekolog uwaza ze tak. Zreszta on ma takie podejscie. Ze generalnie to nic nie jest bezpieczne w 100% ale wyleczenie infekcji jest bezpieczniejsze niz infekcja. Zadne leki nie sa testowane na ciezarnych ale wedlug wiekszosci ciezarnych a takze i mojej bo w poprzedniej ciazy 2 razy musialam zastosowac. I nic nie zaszkodzil.

Odnośnik do komentarza
Gość Jolablk.

PipPok ja Ci przeciez nie bronie kupowac ani czytac. Ale wolalabym zebyms mi nie nazucala tego czy ja mam czytac te bzdury czy nie . Bo mam swoje zdanie na ich temat. Jesli potrzebuje jakiejs informacji na temat zdrowia to dzwonie to lekarza. Ja na ten przyklad siedzac na przystanku Dawniej oczywiscie. Teraz mam samochod. Wolalam czytac jakas ksiazke . Zreszta potem po tych niby dokladnych opisach czlowiek siedzi i sie zamartwia. Zadko w ktorych gazetach porad udzielaja fachowcy i lekarze. Czesciej niestatety np mamy siedzace w domu. Ktore tak dorabiaja. Pomijajac fakt iz dziennikarze nie sa lekarzami czesto robiac wywiady koloruja wypowiedzi. Jest duzo ciekawych poradnikow dla rodzicow ktore tez mozna poczytac a sa wiarygodniejszym zrodlem. Internetu tez nie polecam czytac . Oczywiscie jesli wgl taki poradnik komus jest potrzebny. Mi nigdy nie byl. Teraz juz po 1 dziecku nie potrzebuje 2 raz instrukcji no nie wiem np jak wykapac noworodka. Choc nie powiem w 1 ciazy kilka tematow mi sie przydalo np temperatura kapieli. Dowiedzialam sie dopiero jak w ciaze zaszlam nigdy wczesniej nie bylo mi to potrzebne. Ale to sa pierdoly o ktore mozna kogos spytac I nie trzeba do tego specjalnej instrukcji. Zreszta nie ma uniwersalnej instrukcji opieki nad dzieckiem.

Odnośnik do komentarza
Gość Jolablk.

Ostatnio u fryzjera z nudów otworzyłam jakaś gezete by na poczekalni poczytac. Było to na urlopie w pl. W sierpniu. Był artykuł o zabawkach. Jak pediatrzy polecają kupować zabawki firmy Fisher price bo są interaktywne i wspomagają rozwój dzieci a potem o tym ze przestrzegaja przed kupnem chińskich zabawek. Bo są szkodliwe ze szkodliwych materiałów etc. Aż mi się śmiać chciało jak to czytałam i miałam ochotę wręcz napisać do tej gazety wysyłając im zdjęcia ślicznych zabawek Fisher price na których widnieje napis Made in China.

Odnośnik do komentarza

Nie mam nic przeciwko zabawka Fisher price bo praktycznie połowa z tych co mam w domu jest z tej właśnie firmy. Ale to co napisali jest bzdura zaprzeczajaca sobie. Dlatego nie czytam takich gazet a bynajmniej nie kupuje. Bo jak już gdzieś jestem i coś tam czytam to z przymrozeniem oka. Tutaj wsumie nie ma nawet polskich gazet. Choć kolezanka jest uzależniona i wysyła jej brat co miesiąc jakaś prenumeratę tutaj jakiejś gazety. Nie dla mam. Jakieś babskie pismo które w połowie jest zapisane poradami takimi odpowiedziami na listy czytelniczek. Jak dla mnie bzdury.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie zlapal mnie pierwszy skurcz. Trwal 20sek naszczescie nie bolesny. Cos czuje ze bedzie powtorka z rozrywki. Pora zaczac brac magnez. Za godzine koncze prace. Ide do domu. Odbiore malego wczesniej z przedszkola.

Odnośnik do komentarza

A ja tęsknię za polskimi gazetami! Chętnie bym sobie poczytała, jak się wybierzemy w najbliższym czasie do Polski, to muszę kupić chociaż Samo Zdrowie i poczytać w podróży. 7 godzin jedziemy zwykle, trochę sobie urozmaicę podróż :)
Mi polecono aż 300 mg magnezu dziennie - podobno jest w ciąży bardzo ważny i trzeba tyle brać. Tylko przestać ok 2-3 tygodnie przed terminem porodu, a tak to całą ciążę podobno tyle zażywać. Co myślicie o tym? Do tej pory brałam 3 tabletki (150 mg) ale pobolewał mnie brzuch, więc rzeczywiście zaczęłam brać 300 mg i na razie spokój.
Właśnie zastanawiam się nad inhalatorem, znajoma poleciła mi taki: https://www.aptekagemini.pl/inhalator-sanity-smart-easy-1szt.html
Co o nim myślicie? Jest dość tani, ale podobno dobry.
Tutaj chyba nie znajdę Rennie w aptece, ale dobry pomysł - pójdę i zapytam czy mi coś polecą. W sumie mamy jakieś tabletki w domu, ale nie są dla kobiet w ciąży, więc nie będę ich brać. Myślałam, że wszystkie są zabronione w ciąży :D
Dzięki dziewczyny za rady!
Pozdrawiam!

https://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribjagi2v0b.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...