Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamusie 2017


ineeska

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi się wydaje że tu bardziej o systematyczność chodzi niż o środek. W pierwszej ciazy stosowałam zwykły balsam intensywnie nawilżający albo nivea albo Garnier i nie mam śladu po ciąży więc teraz też nie wymyślam jakiś cudów na rozstępy tylko stosuje to co stosowałam do tej pory. Wiem że mnie to nie uczula więc nie będę eksperymentować

Odnośnik do komentarza

Ja narazie jeszcze nie zaczełam. Chcę żeby ta wizyta za tydzień minęła bo po niej będę spokojniejsza i wtedy się zabiorę za smarowanie. Ja w poprzedniej ciąży smarowałam się zwykłą niveą a potem pharmaceris macierzyństwo przeciw rozstępom. Tam gdzie smarowałam nie było nic a gdzie nie pomyślałam to coś zaczeło ale jak zaczęłam i tam to się zatrzymało a teraz nie ma śladu. Skóra jak u niemowlaczka hehe :D

Odnośnik do komentarza

Jestem już:).
Najpierw musiałam zadbać o męża... zadowolony z mojej przemiany....,że hej, no i w niemałym szoku...
Co do farbowania to odważyłam się po 12 tygodniu,ale zaznaczyłam w rozm telefonicznej z fryzjerką że jestem w ciąży i zapytałam czy byłaby możliwość intensywnego wietrzenia, bo nie chce się nawdychac, oczywiście, puściła mocniej ogrzewanie i wyciąg był i okno otwarte, wiec nawet nie czułam, stwierdziła,że ona tak robi jak tylko klientka jej powie że jest w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Ja sie smarowalam w pierwszej ciazy, kremy na rozstepy, zwykle balsamy itp a i tak rozstepy wyszly, jak sa sklonnosci do rozstepow to nie ma sily i tak wyjda.. :-( niestety :-( no i tez zalezy ile sie przytyje. Warto sie balsamowac bo rozstepy beda "lagodniejsze" (tak mysle :))

Odnośnik do komentarza

Ja stosuje praktycznie od początku ciąży olejek na rozstępy babydream z rossmana. Po prysznicu smaruje obficie ciało od piersi w dół na wilgotną skorę. Nie żałuję go, bo jest tani (ok. 12 zł) i ma super skład (w odróżnieniu od drogiego bio-oil np. ktory na pierwszym miejscu w składzie ma parafinę). Rano smaruje się balsamem oillan mama, 200 ml za 25 zł. Napisane jest by stosowac od 8 tc. Także wieczorem natluszczam a rano odzywiam skórę. Ja mam tendencje do rozstępów, trochę mi ich zostało po okresie dojrzewania.
Włosów nie farbuje, naturalnie mam ładny odcień blondu, taki złoty a po lecie dodatkowo efekt ombre. Mąż wyrzucił by mnie z domu jakbym się pofarbowala :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki :)
Ja kupiłam z bielendy krem przeciw rozsępom ale jeszcze nie smaruje, choć powoli chyba zacznę bo brzuszek zaczyna powoli być ciążowy :)
Aktywny weekend i poniedziałek za mną dlatego mniej się udzielałam ale czytałam przed snem ;)
Kupiłam sobie wczoraj leginsy ciążowe w hm i dopiero jak je ubrałam, to poczułam jak w zwykłych było i niewygodnie :D polecam Wam, mierzyłam też jeansy, leżaly super ale 130 zł a jak mi się nogi roztyją to już ich nie wcisne, były takie na teraz a szkoda mi tyle kasy, narazie leginsy muszą wystarczyć, dokupie tylko rajstopy z miejscem na brzuszek i będę śmigać :)
Axam, super że imprezka no i fryz się udało, podziwiam że taką mega imprezkę udało Ci się ogarnąć.
Aniołkowa-mama szacun że się tak smarujesz, ja nie mam w nawyku balsamowania się po kąpieli i coś czuję że moje smarowanie nie będzie tak systematyczne, a do tego skłonności do rozstępów..
Ale wiecie że rozstępy to wcale nie rozsępy a pręgi tygrysa. ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37cwa19pxss0gg.png
https://www.suwaczki.com/tickers/thgfskjo3b9dlzoo.png

Odnośnik do komentarza

Ja mialam ze 3 pary spodni ciazowych i dla mnie byly nie wygodne, teaz latam w leginsach a w lato w szerokich kieckach i bedzie ok ;) w pierwszej ciazy paktycznie nie mialam ciazowych ciuchow oprocz tych spodni w ktorych i tak nie chodzilam. Ja lubie sukienki odcinane pod biustem wiec swietnie sie sprawdzaly i w ciazy i nie musialam nic kupowac. Teraz troche przerzucilam sie na obcisle wiec trzeba bedzie uzupelnic garderobe na lato. No o w czerwcu wesele, wymyslilam sobie juz sukienke ale chyba sama sprobuje uszyc, tylko maz mi manekina bedzie musial zrobic ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

Hela90. Wiem, że muszę się smarować i dlatego staram się być systematyczna. Olejek mam pod prysznicem, więc smaruję zanim z niego wyjdę, a rano i tak odsłaniam brzuszek na zastrzyk, więc od razu wsmarowuję balsam. I tak nastawiam się, że "pręgi tygrysa" mi wyjdą. Ale wolę zrobić co się da, przynajmniej nie będę mieć do siebie wyrzutów, że zaniedbałam. Może dzięki temu będą mniejsze. Najwyżej na jakiś laser pójdę i tyle.
Co do ciążowych ciuchów, w przyszłym tygodniu w Lidlu będą takie spodnie ciążowe i bluzki. Nie jakieś super eleganckie, ale po domu spoko. I w super cenie - 35 zł i 23 zł. Co do hm, ostatno byłam i strasznie drogo. Kupiłam luźną sukienkę "nieciążową" w innym sklepie :)

Odnośnik do komentarza

Alutka bedzie dobrze !! :-)
daj znac po wizycie :-)

Ja w pierwszej ciazy mialam jedne spodnie z hm i chwalilam sobie .. w praniu nic sie z nimi nie robilo, noe przecieraly sie. Drugie kupilam za 10 zl, nowe z metka, sukienke i spodnice tez po 10zl, bo kolezanka kolezanki likwidowala sklep. Dres ciazowy z hm mialam i tez zdal egzamin. Bluzke biala z hm taka wyjsciowa jak do lekarza szlam czy cos. W Hm maja ceny ciazowych ciuchow z kosmosu jak dla mnie, ciuchy dostalam w prezencie od mezusia :-) .musze odszukac tych chiuchow. Latem kupowalam zwykle getry kolo domu.

Odnośnik do komentarza

Witajcie, na biezaco Was czytam, ale ostatnio jakos nie mialam sil na odpisywanie. Do czwartku postanowilam wszystko nadrobic i Wam odpisac (w czwartek 26.01 mam wizytę i badanie genetyczne i tak by nie zapeszać, chcialam sie odezwac po nim) i trafiam na taka wiadomosc.

Alutka33....aż się popłakałam! !! Tak mi przykro. Nawet nie potrafię tego wyrazić.
Dlaczego nie może być tak, że wszystkie szczęśliwie donosimy ciąże?
Trzymaj się Kochana. Nie potrafię sobie wyobrazić co czujesz, ale jestem z Tobą całym sercem!

Odnośnik do komentarza

Jezu, Alutka- nie potrafię znaleźć słów, to jakiś pogrom. Zastanawiam się czy na każdym forum tak dużo przypadków obumarc dzieciaczków.
Też już byłam pewna, że na tym etapie już wszystkie dotrwamy....:(
Alutko, w którym tygodniu płód obumarl, mówił coś lekarz?
Trzymaj sie, wiem, wiem - łatwo napisać.

Odnośnik do komentarza

Mi przez te choroby jakies glupoty w moczu powychodzily i dostalam skierowanie na posiew. Jutro musze zrobic i wysle meza zeby zawiózł, a za tydzien kolejna wizyta po ewentualna recepte na antybiotyk, bo niby nic nie boli i nie piecze, ale mowila ze moge miec bezobjawowe zapalenie.

A jak wrocilam to mi synek zrobil awanture ze go nie zabralam do pani doktor bo chcial dzidziusia zobaczyc. W koncu zadowolil sie zdjeciami, a mam ich sporo, bo najpierw usg bylo przez brzuch ale slabo bylo widac i zrobila dopochwowo i wszystkie paluszki moglam policzyc ;) wszystkie pomiary w normie, wiec mam spokoj na jakis czas z zamartwianiem, ale natepne usg dopiero polowkowe.

monthly_2017_01/sierpniowe-mamusie-2017_54299.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

Tak mi Alutka siedzisz w glowie, ze nie potrafie sie na niczym skupic..

Czlowiek mysli, ze bedzie dobrze, ze najgorsze ma za soba a tu jak grom z jasnego nieba :-(

Ja mam wizyte w piatek, az jestem w strachu ..

Cichadoro, zrob posiew, zobaczysz co Ci wyjdzie , nie pozwol by lekarz cos zlekcewazyl. Chodzi nie tylko o Twoje zdrowie ale tez dzidziusia.. z drogami moczowymi nie ma zartow.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...