Skocz do zawartości
Forum

Czerwcóweczki 2017


Gość nanutka

Rekomendowane odpowiedzi

Daga, nie no nie nastawiaj się jeszcze na 100%, ja tylko tak słyszałam o tej płci ale szczerze też po cichu liczę jeszcze na chłopaka ;) Koleżance się dopiero na połówkowym okazało że chłopak, ale wcześniej był obrócony i nie dało się sprawdzić.

Ja ruchy w 1 ciąży poczułam raz w 15tc jak się najadłam baaardzo słodkich ciastek :) A tak regularnie to chyba koło 18-20 już nie pamiętam dokładnie. Teraz jeszcze nic.

Co do wózków, jak dla mnie ważne są duże, pompowane koła i łatwość w podbijaniu, najlepiej na żywo pooglądać wózki i najwyżej kupić przez neta. Waga akurat dla mnie nie miała znaczenia bo nie wnoszę, jak macie mały bagażnik to liczą się wymiary po złożeniu. Dużo można poczytać na tym forum:
http://forum.gazeta.pl/forum/f,101614,Wozki_Dzieciece_Wozkomania.html

Dziewczyny z maluchami - rozważacie wózek podwójny?

Odnośnik do komentarza

Daga, nie no nie nastawiaj się jeszcze na 100%, ja tylko tak słyszałam o tej płci ale szczerze też po cichu liczę jeszcze na chłopaka ;) Koleżance się dopiero na połówkowym okazało że chłopak, ale wcześniej był obrócony i nie dało się sprawdzić.

Ja ruchy w 1 ciąży poczułam raz w 15tc jak się najadłam baaardzo słodkich ciastek :) A tak regularnie to chyba koło 18-20 już nie pamiętam dokładnie. Teraz jeszcze nic.

Co do wózków, jak dla mnie ważne są duże, pompowane koła i łatwość w podbijaniu, najlepiej na żywo pooglądać wózki i najwyżej kupić przez neta. Waga akurat dla mnie nie miała znaczenia bo nie wnoszę, jak macie mały bagażnik to liczą się wymiary po złożeniu. Dużo można poczytać na tym forum:
http://forum.gazeta.pl/forum/f,101614,Wozki_Dzieciece_Wozkomania.html

Dziewczyny z maluchami - rozważacie wózek podwójny?

Odnośnik do komentarza

Jednak miałyście rację lekarz stwierdził że kiedyś przeszłam przez toxo.. Ale na szcZęście to nie zagraża malenstwu :) przy okazji dowiedziałam się oczywiście w 80 procentach ze będzie córeczka :).. także już się uspokoilam wyniki mam dobre z prenatalnych oraz resztę pozostałych :).. Ale dziękuję Wam za pomoc :*

Odnośnik do komentarza

Ewcia87 ja najpierw brałam duphaston i niezbyt dobrze się po nim czułam, od dwóch tygodni biorę luteinę.
nie odczuwam teraz dolegliwości żadnych,ale ma plusy i minus, Luiteina jest sporo tańsza od duphastonu,ja za 3 opakowania czyli 90 tabletek zapłaciłam 18 zł. tylko ten minus, że rano i wieczorem dopochwowo. Duphaston łyk i już...do tego ta dzienna luteina w moim przypadku się nie bardzo wchłania, więc sama wiesz...

co do wózka - Karolcia ten sam ból - ja też 4 piętro, coś co do auta wlezie. Ja słyszałam tylko, żeby nie kupować trójpaka w sensie spacerówka, gondola i nosidełko fotelik) chciałabym gondole z tym fotelikiem, żebym w sumie na szybkie zakupy mogła z auta przepiąć fotelik do wózka i heja...a spacerówkę potem jakąś leciutką...

no to czekam do 19.12 się może okaże :)... dla chłopca imię mamy...dla dziewczynki nawet najmniejszego pomysłu!

Odnośnik do komentarza

Dagaaa jeszcze nie znam płci, może na prenatalnych coś podglądne ale to za ponad tydzień. O widze że też masz 19.12 :-)

Co do ruchow to różnie, ja w pietwszej ciąży czułam około 17-18 tc.

A wózki hmm ja mam dwa tako 2w1i babydesign 3w1. Polecam obie firmy, solidne wykonanie, koła nie do zdarcia. Tylko babydesign jest poręcznierjszy i zajmuje mniej miejsca po złożeniu. Tylko teraz już są prwnie jakieś inne modele

Gościówka ja na początku chyba kupie dostawke do mojego babydesign bo syn będzie miał w czerwcu 22miesiące, już teraz nie chce siedzieć w wózku więc na początku spróbuje z tą dostawką.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Ewcia87 czuję się bardzo dobrze, na początku brałam 6 tabletek pod język dziennie, bo miałam jakąś infekcje i musiałam brać Pimafucin, a po tygodniu dostałam dopochwowo raz dziennie, więc wkładam na noc i tak od 8tc do teraz.

Jeśli chodzi o wózek to też chciałabym jak już 2w1 bo spacerówkę dostałam od kuzynki . Podoba mi się Bebetto Holland ale one są 3w1 albo Peg-Perego a ten znowu cenę ma dość wysoką no nie wiem... Słyszałam o tych Tako i też są ładne. Dobrze że jeszcze jest trochę czasu :D

http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk3wbptaemf.png

Odnośnik do komentarza

Ale dużo czytania-aktywnie się zrobiło :)

Macie już wybrane jakieś imiona? My myśleliśmy, że dziewczynka, to udało nam się wymyślić, ale jak na genetycznym się okazało, że chyba chłopak to nie mamy pomysłu :)

Co do ruchów, to boję się że ich nie rozpoznam, bo moje jelita jeżdżą cały czas intensywnie :D

Miłego weekendu dziewczyny!

https://www.suwaczki.com/tickers/l22np07w9wvpzqve.pnghttps://www.suwaczki.com/tickers/atdcp07ww3v22e12.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja jeszcze nie mam wybranych imion z reszta jeszcze nie znam płci. W poniedziałek mam genetyczne to może się dowiem, ale nie nastawiam się, bo pomyłki bywaja. Np.u znajomych, koleżanek jeśli trafila się pomylka to tak, że miała być dziewczynka a urodził się chłopiec, nigdy odwrotnie. Albo lekarz mówił dziewczynka ale proszę się nie śpieszyć z malowaniem pokoju na różowo. Czyli różnie może być.
A jeśli chodzi o wózek to według mnie najlepsze sa duże pompowane koła, wtedy lekko sie prowadzi i dziecka nie trzęsie tak na wertepach. Minus to ze taki wozek bedzie ciężki. Lepiej nie kupować 3 w 1 właśnie. Myśle ze gondole nie opłaca się kupować najdroższej, lepiej zainwestowac w spacerówkę później. Gondola bedzie uzywana głownie przez pare miesiecy dopuki dzidzia nie będzie siedzieć, bo jak już bedzie siedziec to nie bedzie chciec leżec :) na spacerach, bedzie ciekawe świata a wtedy lepsza spacerówka, która bedzie służyc znacznie dłużej. Takie moje zdanie, poki co jeszcze dużo czasu przed nami.

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny,
Dużo tu ostatnio się dzieje, fajnie :) Wczoraj byłam u lekarza i bobas jest już spory, ma 11 cm i waży 135g. Niestety płci jeszcze nie znamy, obrócony był i nie chciał zmienić pozycji :) Mam pytanie przyjmujecie jakieś witaminy? Czy lepszy jest Pregna Plus czy Femibion Natal 2, czy któraś z Was może któryś przyjmuje? I jeszcze jedno pytanie, czy jest może wsród nas mama, która podobnie jak ja skazana jest na robienie sobie zastrzyków Clexane całą ciążę?
Jeśli chodzi o pracę, to ja nadal pracuję i zamierzam jak najdłużej się da, chociaż mąż już mi marudzi, żebym poszła na zwolnienie. Jednak wydaje mi się, że w domu nie wytrzymam. Pracuje któraś z Was przed komputerem? Czy przestrzegacie 4 godzin?
Powodzenia na badaniach i jak najmniej dolegliwości ciążowych.
PS. Chyba zaczynam powoli odczuwać ruchy dziecka, albo tak przynajmniej mi się zdaje. Jestem w 15 tc. Według USG nawet już w 16.

Odnośnik do komentarza

Nikiti, ja biorę Pregna Plus. W poprzedniej ciąży pracowałam tylko 4h, bo pracę mam wyłącznie przed komputerem, ale była to inicjatywa pracodawcy, nie moja :)

Imiona mam wstępnie wybrane, jeszcze muszę ustalić na 100% z mężem bo on ma trochę inne zdanie ;) ale pewnie go przekonam :)

A co do wózków ja mam 2w1 i fotelik Maxi Cosi Cabrio + baza Isofix, kupowany osobno, do większości fotelików można za ~50 zł dokupić adaptery tak by wpiąć na stelaż różnych modeli wózków. Swoją drogą w foteliku i tak nie woziłam, tylko gondola a potem spacerówka. W gondoli mały jeździł ok 6 mcy, potem już nie chciał. Później dokupiliśmy jeszcze lekką parasolkę jak miał ok roku. No a teraz albo podwójny, albo dostawka tak jak Joasia, tylko się obawiam że będzie za mały na to, u nas różnica 1.5r będzie.

Odnośnik do komentarza

ja biorę mama dha premium plus, są to tabletki z kwasami dha, tylko ostatnio słyszałam opinię, że po tych kwasach dziecko jest dużo większe niż powinno być. Słyszałyście coś o tym?

jaaa też jutro pierniczki! :)

co do imion, to chlopiec Stasio :] po moim dziadku kochanym...a dziewczynka, którą lekarz wypatrzył (niepotwierdzone jeszcze) na usg nie mam bladego pojęcia!

gościówka z fotelika maxi cosi jesteś zadowolona? a kupowałaś go gdzieś w sklepie czy przez internet? ...fotelik trzeba przymierzyć do auta przed zakupem?

Odnośnik do komentarza

Karolcia91 jeśli Cię to pocieszy to u mnie to samo :). Do tego naczytałam się, że mężowie na wieść o dziecku traktują żonę jak królową,jak szkło i inne podobne głupoty... nic podobnego! :p
Mój mąż co prawda troszczy się, wysyła na zwolnienie, ale jakoś tak w nim zrozumienia brak ... humorów nie mam jako takich ciążowych, nieco płaczliwa jestem bardziej jak mnie zdenerwuje...a on zamiast pocieszyć, to się jeszcze wścieka,że beczę i tak na okrągło... A jak tam u Was z tymi mężami? może Wasi jakoś tak baaardziej wyrozumiali?

Odnośnik do komentarza

Karolcia super, że wyniki ok :)
Nie wiem czy już pisałam ja biorę femibion natal i Vitrum 3d forte :)
Jeżeli chodzi o imię to dla chłopczyka ja bardzo chciałabym Michałka ale mój mąż nie chce dać się przekonać więc chwilowo na liści również Antos albo Karolek :) a dziewczynka albo Madzia (Magdalena) albo Monika :)
A co do męża to z moim różnie to bywa raz do rany przyłóż a innym razem zmierzly jak nie wiem, nic mu nie pasuje, marudzi a to w końcu ha jestem w ciąży :D

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49tv73tl6x4bd0.png

Odnośnik do komentarza

Daga, z fotelika jestem bardzo zadowolona, a jeszcze bardziej z bazy - wpinasz jednym ruchem i już, nie trzeba się męczyć z pasami. Kupiłam przez internet na promocji, chyba ze względu na wygląd (wściekle różowy w cętki) kosztował tylko 350zł. Nie pamiętam żebym przymierzała do auta, obejrzałam tylko w sklepie.

A na męża narzekać nie mogę na szczęście ;)

Odnośnik do komentarza

Theamy u nas Szymek był typowany od samego początku, jeszcze zanim znaliśmy płeć...i tak już zostało.

Dagaaa ja w pierwszej ciąży od połowy brałam witaminy z dha a syn urodził się 3060 i 54cm więc mały. Także w moim przypadku to dha raczej nic nie zmieniło

Karolcia super wieści. Wiesz nam hormony szaleją i to co przed ciązą nas nie ruszało to teraz wkurza strasznie. Choć pewnie też faceci tak jakoś dziwnie podchodzą do naszego stanu....a jeśli pierwsze dziecko to już w ogóle. Mój czasami super, zapyta o samopoczucie ale czasem to ja padam mam dość domowych obowiązków, opieki nad dzieckiem a on sobie nic z tego nie robi

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

joasia to tak jak u nas z córką, jeszcze nawet w ciąży nie byłam, nawet starań nie rozpoczęliśmy to na święta dostałam od męża nasze zdjęcie w ramce z wesela a z tyłu podpisane "żebyśmy zawsze byli tak szczęśliwi jak w tym dniu razem z Aska" no i po prawie roku bez 3 tygodni taka nam się Aska urodziła :) a patrz termun z OM wypadał na 24 grudnia tylko małej spieszyło się na świat i urodziła się 5 :D

https://www.suwaczki.com/tickers/3i49tv73tl6x4bd0.png

Odnośnik do komentarza

Dagaa, z tą wagą różnie bywa, bo mam dwie znajome, co miały niby duże dzieciaszki z połówkowego, a potem się okazało, że hipotroficy nawet.

Ci do fotelika to my na start mieliśmy Maxi Cosi City od mojej przyjaciółki i akurat nam służył ponad rok, bo moje dziecko z tych mniejszych. Teraz też chyba kupimy ten sam model, tylko nowy, bo ten po dwójce jest zajechany;)

Co do wózka to mnie chyba czeka podwójny:) bo mając szkraba i niespełna dwulatka tak chyba bedzie najlepiej.

28.06.2017
http://www.suwaczek.pl/cache/6ed4493815.png
Czekamy na kolejny egzemplarz:)
http://www.suwaczki.com/tickers/tb736iyemsf6nv2e.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...