Skocz do zawartości
Forum

Mamusie po 30-stce czyli "k�cik mamutków"


gabalas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Przepraszam ze was zaniedbuje ale wiecie praca dom- praca i tak w kolo, do tego nadrabiamy prace kolegi, a w srode jeszcze z centrali przyslali pismo zeby zrobic im analize pracy kierowcow od 01.01.2008 do czwartku do godziny 13 i siedzialysmy z Grazynka jak glupie i i juz w czwartek konczylysmy (ja jej zliczalam wszystko a ona wprowadzala do kompa) i jak gdzies cos nie walnie i wylaczyl sie prad i .... okazalo sie ze Grazynka nie zapisywala tego na biezaco wie wszystko przepadlo i dawaj od nowa, oczywiscie nie wyrobilysmy sie z praca i jeszcze dzis konczylysmy. Do tego do tygodnia jest awaria telefonow, TPsa ciagle mowia ze zrobia i nic, ludzie wsciekli bo sie do nas dodzwonic nie moga by tez nie mamy wyjscia na miasto i dzis naczelnik kazal mi pisac pismo opierdzielajace ich, ale ma byc dosadnie. Wiec opisalam sie jak glupia zeby bylo dosadnie ale nie chamsko i byl lekko w szoku bo powiedzial ze nadaje sie na polityka bo ich opierdzielam ale w kulturalny sposob. Potem byla gadka szmatka na temat dzieci i budowania sie i na koniec zapytal czy juz mamy psa na budowie, a jak powiedzialam ze nie to zapytal kiedy mam imieniny lub urodziny to wydzial sie dla mie zlozy na jakiegos pieska, ale nie jakiegos kundla tylko co fajnego zeby dziecko mialo z kim sie bawic, po prostu jajcarz z niego a tak wszyscy nim strasza. W sumie list nie poszedl bo naczelna stwierdzila ze to jest za delikatnie i ze telekomunikacja nie zrozumie aluzji i mam byc bardziej zeby tego nie nazwac chamska- mam byc stanowcza i dosadna :)))))
Poza tym usmialam sie z naszego audytora, bylam u informatykow zeby obgadac ich zamowienie i wszedl on, od razu Rysiek (naczelni informatykow) na bezczelnego przy nim mowi "chowaj papiery, ty nic tu nie masz" wiec audytor pyta to po co pani tu jest, wiec mowie ze przyszlam towarzysko, skrzywil sie bo jak to w godzinach pracy (zero poczucia humoru) wiec mowie ze tak bo wiedzialam ze pan przyjdzie i dopiero gosc zakumal, ale potem przylazl do nas jak to powiedzial "z donosem ze personel z administracyjnego chodzi do informatykow w celach towarzyskich" myslalam ze moj naczelnik go smiechem zabije.
Na szczescie dzis juz weekend.

http://piotrunio.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

Odnośnik do komentarza

Częściowo przeklejam, bo nie mam już sił wszystkiego pisać:

U mnie po wizycie u lekarza niezbyt dobre wieści, tzn. z jednej strony dobre, bo mała raczej nie jest uczulona na mleko i nabiał, więc powoli mogę wrócić do normalnego jedzenia (z serem i twarogami :) ) Ale nadal nie wiadomo od czego ma wysypkę. Na razie mam wrócić do poprzedniego proszku do prania, w międzyczasie zrobić badania krwi i moczu, bo na dodatek, pomimo dużego apetytu, mała bardzo mało przybiera - w ciągu ponad 2 tygodni zaledwie 55g. Za 3 tygodnie lekarka wraca z urlopu i zobaczymy co dalej. Przy okazji mam pytanie, czy któraś z Was robiła już badanie moczu, szczególnie dziewczynki? Jak się do tego zabrać? Bo z wyjaśnień lekarki niewiele wynika. I czy do badania krwi dziecko musi być na czczo?

Gunia, to Ty niezłe jazdy masz w tej pracy!! Dużo sił i bycia "stanowczą i dosadną" - to sie przydaje nie tylko w pracy ;)

Monika - Ty to masz siły niespożyte, tyle się narobiłaś w ogrodzie!!!

Odnośnik do komentarza

newania, ja mam co prawda chłopca, ale 'łapanie' siusiu do badania wygląda podobnie. W aptece kupisz specjalne torebki do łapania tego siusiu i taką torebkę przyklejasz do ciała i zakładasz pieluszkę. Jak złapiesz siusiu, to przelewasz do pojemniczka i gotowe.
Jeśli chodzi o badanie krwi, to ja pierwszy raz robiłam jak mały miał ponad rok i był na czczo. W Twoim przypadku pewnie będzie to trudniejsze, bo dziecko jest młodsze, ale myślę, że kilkugodzinna przerwa w jedzeniu wystarczy. Dla pewności spytaj lekarza albo kogoś w laboratorium.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzsg18zqzog1mi.png

1% dla Sebastianka: http://sebus.pl/procent.php

Odnośnik do komentarza

Witam piątkowo

Przesunęliśmy nasz wyjazd nad morze (na razie o 1 dzień), bo Maciuś ciągle gorączkuje w okolicy 40 stopni ::(:, byłam z chłopakami w przychodni (szkoda, że naszej pediatry nie było). Na razie nic się nie dzieje ale może się wykluć angina skoro tak wysoko gorączkuje. Jak jutro tempka minie to wyjedziemy, a jak nie, to przesuniemy wyjazd o kilka dni. Zobaczymy. Dziś popołudniu miałam już problem ze zbiciem temperatury więc dzwoniłam do ambulatorium dziecięcego (nasza przychodnia już zamknięta była) żeby się poradzić w sprawie Pyralginy do zbicia tej tempki skoro Nurofen ani Paracetamol nie dawał rady, ale tam jednoznacznie mi ją odradzili, zalecając częste (nawet co 15 minut) ochładzające kąpiele. Pomogło na chwile, do spania dostał Paracetamol, zobaczymy jaka będzie nocka.
Dziś Maciuś wstał dopiero o 8.50 - rekord jego życia (wcześniejszy to 7.20). Nieźle go męczy ta tempka ::(:

Monika – ja piję rozpuszczalną Jacobs Cronat Gold – dla mnie najlepsza, ale może faktycznie mi się przepiła. Dziś zrobiłam sobie 2 mrożone – pychotka :yes:
Dobrze, że likwidator wycenił szkodę, dużego odszkodowania życzę.

Słonko – fajnie, że macie piękną pogodę, choć faktycznie mogłoby nie być aż tak upalnie.

Gabi – ale dziś pospałaś, super.
A wózka jeszcze trochę poużywasz, ale zobaczysz potem jak fajnie jest bez :yes:
Chińska zupka z Radomia :Śmiech:

Devachan – super, że Vic tak szybko robi postępy nocnikowe :great:

Agatron – niestety u nas Nurofen popołudniu już sobie nie radził ze zbiciem tempki ::(:

Gunia – wesoło masz w pracy.
A co u Piotrusia i jak budowa?

Newania – ja mam chłopaków ale mocz łapie się podobnie, zresztą widzę, że Agatron już o tym napisała. Ważne żeby wcześniej dokładnie umyć okolice narządów (nie wiem jak ładnie to nazwać). Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Monia38
Witam.
http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/herbata3.jpghttp://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/kawa2.jpg dla spragnionych.

Dziubala sdrówka dla Maciusia.

Słonko trzymam kciuki:D

Nie mam weny...powiem tylko że mam głupią córkę. Właśnie jest nad wodą od wczoraj z Matim i ...:36_2_43: Tylko patrzeć jak się wyprowadzi.

Współczuje tylko Ty sie nie denerwuj wiem łatwo powiedziec.
Ale ja tutaj tez obserwuje taka podobna sytuacje a rodzice mowia a niech robi co chce jest dorosla. Hm......

Julcia
http://www.suwaczek.pl/cache/ee7437e67d.png
Zosia
http://www.suwaczek.pl/cache/4d94e4ac9b.png

Odnośnik do komentarza

slonko2208
Monia38
Witam.
http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/herbata3.jpghttp://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/kawa2.jpg dla spragnionych.

Dziubala sdrówka dla Maciusia.

Słonko trzymam kciuki:D

Nie mam weny...powiem tylko że mam głupią córkę. Właśnie jest nad wodą od wczoraj z Matim i ...:36_2_43: Tylko patrzeć jak się wyprowadzi.

Współczuje tylko Ty sie nie denerwuj wiem łatwo powiedziec.
Ale ja tutaj tez obserwuje taka podobna sytuacje a rodzice mowia a niech robi co chce jest dorosla. Hm......

No właśniejest dorosła, i co ja mogę....
Wszyscy jej mówiążegłupia iźle robi, ale ona podobno go kocha i wierzy że on się zmieni.
Podobnojego ojciec był taki sam i sięzmienił. Przyznam,żezaczynam to miećgdzieś.

Odnośnik do komentarza

witm,
monia, no niestety wiele nie mozesz i inaczej niz na ledach sie czlowiek nie uczy, tyle ze czasem to bledy i tak nie ucza... wspolczuje tej bezsilnosci tule!!!!!

dziubala, jak Macius???

u nas tez uply, juz blisko 30st bedziemy sie pluskac w basenie. monia, nie doczytalam czy w tym roku nie masz basenu??

u nas po staremu, dzis pobudka o 10tej dla wszystkich, wczoraj poszlismy spazc pooooozno :)
milej soboty

Odnośnik do komentarza

Witam sobotnio

Jestem w radosnym humorze - Maciuś nie ma gorączki ::):::):::):
K pojechał z Adasiem na myjnię, Maciuś ma drzemkę więc zaraz zacznę pakowanie, trochę tego będzie :Szok::Oczko:. Wyjeżdżamy późnym wieczorem, a jutro plaża i posiłki podawane do stołu, nie mogę się doczekać :D

Słonko – super tajemnica, a kiedy planowana jest jej realizacja?
Udanej wyprawy do NL ::):

Monia – nie dziwię Ci się, ręce opadają ale cóż zrobić, ona jest dorosła, oby tylko więcej nie musiała tak cierpieć jak ostatnio.

Moniq – nieźle pospaliście :Śmiech:

Mamutki, życzę Wam pięknej pogody, dobrego samopoczucia i super humorów :Śmiech:
Do miłego :Całus:

Odnośnik do komentarza

agatron, ja ten basen mam przez cale lato z jedna woda.... filtr zalaczam codziennie albo raczej co noc, wkldam co drugi tydzien po 2 takie duze piguly chlorowe (nie znam polskiego nazewnictwa) do oczyszczania wod, sa tez specjalnep/glonom ale akurat mnie nie potrzebe.
kupic warto to pzykrycie babelkowe na bsen albo chociaz zwykle przykrycie i zakladac je n noc, to zapobiega wyparowywaniu wody a ta babelkowa trzyma cieplo
u nas basen sie sprawdza trzeci rok, chlopaki jak widzisz 5 i 2 latka, mlodszy do pach a starszy do pasa woda, jest gdzie sie bawic, co do naki plywania to troche malo miejsca aleprzyuczenie moze byc :)

Odnośnik do komentarza

monikouette
agatron, ja ten basen mam przez cale lato z jedna woda.... filtr zalaczam codziennie albo raczej co noc, wkldam co drugi tydzien po 2 takie duze piguly chlorowe (nie znam polskiego nazewnictwa) do oczyszczania wod, sa tez specjalnep/glonom ale akurat mnie nie potrzebe.
kupic warto to pzykrycie babelkowe na bsen albo chociaz zwykle przykrycie i zakladac je n noc, to zapobiega wyparowywaniu wody a ta babelkowa trzyma cieplo
u nas basen sie sprawdza trzeci rok, chlopaki jak widzisz 5 i 2 latka, mlodszy do pach a starszy do pasa woda, jest gdzie sie bawic, co do naki plywania to troche malo miejsca aleprzyuczenie moze byc :)

Czy tgo przypadkiem Jawel, bo ja mam cośtakiego ale ni w ząb nie mogę rozczytać co tam napisane:Oczko:, ale cośmidzwoni, że do basenu też.

Odnośnik do komentarza

Hejka

Mleduję się po kilku dniach nieobecności, czasu nie było, a w dzień jakoś szkoda mi teraz siedziec wdomu. Praktycznie całe dzionki poza domem jestem. Werka dziś wróciła od babci, jutro mykamy na festyn. Ciekawe, jak Justyś zniesie jutro to wszystko.

A co do basenu, właśnie ja też nad takim się zastanawiam. Ogród mam duży, więc jak się wprowadzimy to zakupię taki basen. Na razie Werka będzie korzystać z małego, pompowanego baseniku.

Muszę zmykać, bo coś grzmotnęło i dziewczyny się zbudziły.

Pozdrawiam, pa.

http://ticker.7910.org/as1cCDgNw0N0010MDA0NjAxZHwwNmR8SnVzdHlzaWEgLSA.gif
http://ticker.7910.org/as1cvfqVM000010MTM3bGR8MDYyMGR8V2Vyb25pc2lhIC0g.gif

Odnośnik do komentarza

hej
MONIA WLASNIE MY TEZ TAKI KUPILISMY TYLKO TEN 366 NA 91 CM ALE FRAJDA ILE WYTRZYMA TO NIE WIEM BO NIKT U NAS NIE MIAL TAKIEGO ,KUPILISMY PLYN SPECJALNY I JEST PRZECIEZ POMPKA A NA NOC ZAKLADAMY FOLIE ZEBY NIC NIE NALECIALO

DZIUBALA SUPER ZE JESTES ZADOWOLONA MALY ZDROWY WIEC W PODROZ ZYCZE ZEBY BYLA UDANA

WLASNIE PRZED CHWILA POKLOCILAM SIE Z CORKA BO ZROBILA SOBIE ZDJECIE I NIE PODOBA MI S IE A ONA W RYK ZE WSZYSTKO MI SIE NIE PODOBA I CIAGLE SIE CZEPIAM ZBLIZA SIE DO 18 I SZALAJE JAK JA WYTRZYMAM Z JEDNYM PO 19 SZALEJACYM I NASTEPNA TERAZ NIE MAM POJECIA

A TERAZ KILKA ZDJEC Z ODPOCZYNKU I TO ZDJECIE O KTORE SIE POKLOCILAM POWIEDZCIE CZY MIALAM RACJE CZY ZA DUZO FAKTYCZNIE

ZDJECIA Z NOWEGO BASENU POZNIEJ A JUTRO WYJEZDZAMY DO LICHENIA TRZEBA WRESZCIE JECHAC BO TAM JEST PIEKNIE TA GOLGOTA I PARK SA NAJPIEKNIEJSZE ZDJECIA TEZ BEDE ROBILA TO WSTAWIE

Odnośnik do komentarza

u mnie bardzo mało czasu - czyli niedoczas ann chyba się sklonował:sofunny:

dziubala super, że już po gorączce - odpoczywajcie, łapcie jod a przede wszystkim dobrze się bawcie

monia koszulki wow!!!!! ja na pewno takiej nie ubiorę co by m. nie drażnić:sofunny: basen też mi leży, chociaż my raczej nie stawiamy dużego, na razie Kuba ma pompowany, mały a poza tym szlauch jest ciągle w obrotach:sofunny:
co do Wery to szkoda gadać, nie przeżyjesz za nią życia:ehhhhhh: życzę jej żeby sie typek jednak zmienił bo inaczej ciągle będzie odchodzić i... wracać z nadzieją:ehhhhhh:

manenka obiektywnie patrząc to córka wygląda ślicznie na tej fotce, serio, wiem, że drażni cię poza ale uwierz mi, to jest normalne i zupełnie naturalne, że chce ładnie wyglądać i upodabniać się do modelek
córki moich koleżanek, często młodsze od twojej, robia podobne fotki, to taki owczy pęd czy jak to nazwać
nie chcę tu niczego narzucać, doskonale rozumiem co czujesz będąc jej matką ale przecież nic złego nie zrobiła i wydaje mi się, że więcej zdziałasz w kontaktach z córką jeżeli będziesz ją wspierać i zarazem delikatnie kontrolować
dobrze się daje dobre rady:ehhhhhh: przede mną jeszcze sporo czasu do okresu dojrzewania i teraz wydaje mi się, że uda sie przebrnąć przez niego łagodnie hehehe marzycielka jestem

słonko udanego odpoczynku!!!! po cichutku trzymam kciuki za przeprowadzkę

lehrerin udanego festynu

newania oby udało się złapać winowajcę wysypki u Daruni

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...