Skocz do zawartości
Forum

Kwietniowe maluszki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

cześć Dziewczyny :)
dołączam do forum i do grona szczęśliwych oczekujących... choć nie do końca do jeszcze do mnie dociera... to pierwsza ciąża, staraliśmy się w sumie od niedawna i chyba dlatego jestem jeszcze w szoku... Poza tym, miałam objawy jakbym normalnie miała dostać okres, ale spóźniał się dwa dni, zrobiłam test i wyszły dwie kreseczki, choć druga bardzo blada. Tak bardzooo się cieszę :) i nasuwa mi się mnóstwo pytań, dlatego znalazłam to forum, poczytałam. Do niedawna nawet nie wiedziałam, że są takie fora. Fajnie, że tak się nawzajem możemy wesprzeć, wypowiedzieć, wymienić spostrzeżeniami. będę często zaglądać. a tak się zastanawiam co mogę a czego nie mogę robić, np. basen - można iść czy nie? albo fitness? taniec? podzielicie się swoimi uwagami?

Odnośnik do komentarza

Wisienka_1 przykro mi, że jedno maleństwo nie dało rady się rozwinąć, pewnie pokochałas juz oboje :(
Asia1608 dziś modlitwa za was :*
elżunia witaj gratulacje :)
Na wizytę najlepiej taj jak piszesz 6-7 tydzień, ale możesz zrobić betę dla potwierdzenia ciąży.

25 cs
"Nie rezygrnuj z marzeń, to że coś nie dzieje się teraz, nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

2d2ee61de68e37c42a59c7f1ad2fdef6.png

Odnośnik do komentarza

elżunia mnie też wypada 5 tydzien i ide na wizyte w piatek bo juz dawno sie zapisalam na kontrole jak jeszcze w ciazy nie bylam. powinno juz cos widac. mowia ze kolo 8 uslyszysz serduszko wiec jesli chcesz poczekac to mozesz. co do aktywnosci na pewno trzeba bardziej uwazac i zalezy jak bedziesz sie czuc. ja na przyklad chcialam cwiczyc w pierwszej ciazy to nie dalam rady z oddechem. brakowalo mi tchu. moja tesciowa twierdzi ze w ciazy ma sie sily za dwoje ale ja mialam calkiem na odwrot. tanczyc tanczylam na weselach tylko te wolne ale mialam juz wtedy wielki brzuch. mysle ze co do aktywnosci doradzi Ci lekarz bo zalezy czy jest jakies zagrozenie czy nie. jak to mowia kazda ciaza inna. niektore musza uwazac a niektore maja energii dwa razy wiecej. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Elzunia w 7/8 tygodniu, najlepiej iść ponieważ dopiero wtedy na pewno zobaczysz zarodek i bijące serduszko. Zwykle dopiero wtedy lekarz zalozy karte ciąży. Wczesniej lekarz jedynie okresli czy ciąża sie zagnieździla prawidłowo. Tak było u mnie, z tym że ja bylam wczoraj na pierwszej wizycie ze wzgledu na poronienie mojej pierwszej ciąży w styczniu tego roku. Teraz następną wizytę mam dopiero 24.08. Wtedy sie dopiero okaże czy mozemy sie z mezem cieszyć na 100%. Niestety na początku wszystkie musimy uzbroić się w cierpliwość, co chyba jest najtrudniejsze :-)

Odnośnik do komentarza

Elżunia - po pierwsze gratulacje,po drugie (z całym szacunkiem do wszystkich dziewczyn) fora to złe miejsce by sie czegoś dowiadywać :( tutaj fajnie jest sie wygadać, poczuć wsparcie że w tej samej sytuacji jest nas więcej... ale to tyle... na takich forach rzadko spotkasz osobę NAPRAWDE kompetentną i bezpieczniej dla ciebie i malucha o takie rzeczy pytać specjaliste czyli.... ja bym ci radziła iść jak najszybciej do gina żebyś mogła z nim właśnie o tym wszystkim porozmawiać. A najwyżej za 2 tygodnie drugi raz na usg :) aktywność w ciąży to ogólnie rzecz biorąc indywidualna kwestia, choć po prawdzie, jak wszystko w człowieku :)

A ja już dziś pognałam do kibla siku i drugi test znów pozywny :) dalej kreseczka bledsza niż ta kontrolkowa ale różnica w barwach mniejsza niż na wczorajszym :)
Haha ciekawe czy dziś będę mieć produktywny dzień- obecnie ucze sie do wrześniowego egzaminu zawodowego i wczoraj może na pół godziny udało mi sie skupić? :D

Odnośnik do komentarza

Co do aktywności to tak jak piszecie indywidualna sprawa.W pierwszej ciąży miałam zakaz na kąpiele w jeziorze i basenie,a w późniejszych zakaz na wszystko,teraz doktorek kazał mocno zwolnić i leżeć i pachnieć,"wyjąć petardę z tyłka i tyć"-śmiesznego mam gina.
Moniek po stracie kolejna ciąża nie jest łatwa psychicznie,ciągła analiza,obserwacja i wmawianie sobie że będzie dobrze pomimo wszystkiego.Oby nie dać się zwariować:)

https://www.suwaczki.com/tickers/wnid9vvjxelfeepw.png]Tekst linka[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/ug379vvjmbbyuikr.png

Odnośnik do komentarza

elżunia Witaj i gratulacje! Jeśli czujesz taką potrzebę, to idź do gina, ale nie warto się nastawiać na ciekawe widoki na USG, bo po prostu jest zbyt wcześnie. Co do aktywności - sama zapytam gina w piątek, bo mam to samo pytanie :).
Wisienka_1 kochana, najważniejsze, że jeden daje radę, musi być dobrze. Rozumiem, że zwykle to masz "petardę w tyłku" haha, faktycznie śmieszny gin! Ważne, że masz do niego zaufanie.
Pena89 czy coś się wyjaśniło?
Po jutrze już mam wizytę nie mogę się doczekać!

https://www.suwaczki.com/tickers/ckai9jcgi48kbqja.png

Odnośnik do komentarza

Ja dziś lece na pilates - miał być trening obwodowy, ale z przyzwoitości go na razie zamieniłam na coś lżejszego. Potem będę myśleć co robić do 25.08 (wtedy mam wizyte),ponieważ aktywna fizycznie byłam zawsze... no ale dziś poinformuje trenerke jednak, mam nadzieje, że mnie nie wyrzuci z zajęć :D

Miłego dnia dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

aal pozwolę odnieść się do Twojej wypowiedzi "fora to złe miejsce by sie czegoś dowiadywać :( tutaj fajnie jest sie wygadać, poczuć wsparcie że w tej samej sytuacji jest nas więcej... "
Jak będziesz przy końcu ciąży uwierz mi zmienisz zdanie. To forum będziesz traktować jako świetny drogowskaz. I za nim zapytasz gina, zapytasz nas ;) Bo pytań co dzień będzie mnóstwo. A to twardniejący brzuch, a to skurcze, a to dziwny śluz, czy już jechać, co się naprawdę przydaje w szpitalu, jak sobie radzić ze zgagą, czemu palce sztywnieją itp.
Uwierz mi że forum to jednak jest kompendium. Ale oczywiście w ważnych sprawach zawsze trzeba się radzić lekarza.

Ja wizytę mam przyspieszoną. Dziś 21.50, z racji na moją chorobę.
Wczoraj zaczęłam 7 tydz.

Serduszko czasem bije już w 6 tyg.
Faktycznie najlepiej na pierwszą wizytę udać się między 7-8 tyg.

W poprzedniej ciąży r. 2013/2014 trzeba było mieć udokumentowaną 1. wizytę do 10 tc żeby otrzymać becikowe.

http://www.suwaczek.pl/cache/673b0f16bd.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9ee138bc50.png

Odnośnik do komentarza

Asia, absolutnie nie chce kłótni czy wojen, nie mam nic do nikogo, każdy czerpie z czego chce :) Dla mnie kompendium wiedzy to Bręborowicz (podręcznik dla studentów i młodych lekarzy z ginekologii i położnictwa) oraz zalecenia PTG (polskie towarzystwo ginekologiczne) :) o skurczach, śluzach, brzuchach wiem na tyle dużo, że raczej na forum zostawie pytania właśnie o ubranka czy kosmetyki no i wsparcie psychiczne - bo to naprawde bardzo ważny element :)
niestety często czytam potworne głupoty wypisywane na forach związane z moim zawodem - stąd wiem, że na innych płaszczyznach może być to samo - a jak sie czegoś nie wie, to sie nie umie ocenić czy to akurat prawda (bo zdarza sie ze ktoś dobrze napisze) czy kolejna totalna głupota. Wole od razu szukać w miejscach do których można mieć bankowe zaufanie :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczyny :)
aal o sport najlepiej lekarza zapytać, ja zapomniałam i poszłam na siłownię, niby nic wielkiego nie zrobiłam, taki obiegowy na najmniejszych ciezarach, a potem 2 dni mnie brzuszek kłuł :/ chyba zostawię to na 1 trymestr, tez mi będzie ciężko, ale teraz dziecinka nie jest jeszcze dobrze zabezpieczona. Z tego co czytałam łożysko tworzy się około 10 tyg. Wolę dmuchać na zimne.

Laseczki, smarujecie już czymś brzuchy? Mamusie, jakie macie doświadczenia?
Ja już dwa olejki kupiłam i zawzięcie wieczorem się masuję :D może uchronię się przed rozstępami, choć na tyłku i piersiach już troszkę ich mam z okresu dojrzewania :/

Odnośnik do komentarza

hej dzien dobry. co do smarowania sama nie wiem czy się smarowac nie wiadomo czym bo przy pierwszej smarowalam a i tak przy parciu najwiecej mi sie zrobilo rozstepow. wczesniej ich az tyle nie zaobserwowalam. moja siostra bez przerwy smarowala sie olejem kokosowym podobno najlepszy ale wiadomo olej jak olej tlusty jest zanim sie wchlonie mozna zalatwic sobie niejedna pizamke. nie wiem czy ma jakies rozstepy miala cesarke wiec moze mniej ale jeszcze jej o to nie zapytalam bo wczoraj wyszla do domu.

Odnośnik do komentarza

Ja sie smarowałam przed ciążą zawsze jakimiś bajerami więc i teraz też będę to kontynuować tym bardziej że przyjaciółka która niedawno urodziła śmiała sie że mam sie pospieszyć bo ona ma zapas niewykorzystany po swojej ciąży i chce mi dać to żeby sie nie zmarnowało :D

poza tym olaboga, pomylili mi sie lekarze i gdyby nie dzisiejszy fitness to nawet bym nie zwróciła uwagi! Otóż te wcześniej umówioną wizyte 25 to miałam do ortodonty xD a do gina dopiero na 31. No a że na fitnessie babka powiedziała że spoko, zaprasza, ale musze jej przynieść świstek, że moge ćwiczyć, no to polazłam do przychodni od razu i mam wizyte przrstawioną na 16.08, jakby sie juz udało jakąś słit focie pęcherzykowi trzasnąć to bym miała piękny prezent dla męża z okazji rocznicy ślubu <3 bo właśnie 16 mamy. A ćwiczenia i tak bym dokładnie do 16 zawieszała bo od jutra mam 4 dni kursu 12 godzin na dzień to by nie było czasu 15 święto no to bardzo fajnie że tak szybko to wszystko sie ogarnie :)

Odnośnik do komentarza

Witaj elżunia! :)

W poprzedniej ciąży smarowałam się jak sobie przypomniałam, czyli rzadko ;) Brzuch nietknięty rozstępami, za to pojawiły się na piersiach (mnóstwo, ale to pewnie przy nawale, bo miałam wtedy "cyce jak donice":P ) i na pośladkach po bokach, bo pojawiły mi się "bryczesy" :P Teraz jak będę pamiętać, to masło shea pójdzie w ruch.
Co do aktywności, to jak będę miała siłę, to jakieś ćwiczonka dla ciężarnych będę robić, niestety muszę zrezygnować z moich ulubionych rolek, ukochany basen też ryzykowny, ze względu na możliwość złapania infekcji :/ Póki będzie pogoda to wycieczki rowerowe. Jak już będzie większy brzuszek, to może chociaż kijki? ;)

http://lbdm.lilypie.com/0IXHp2.png http://lb4m.lilypie.com/dWEAp2.png
Pamiętamy... (*) 23.02.2012.

Odnośnik do komentarza

Hej.
Jeju was nadrobić w czytaniu to nie lada wyczyn hihi
Pisalyscie o l4 itp. Ja właśnie skończyłam macierzyński roczny i jestem na zwyklym urlopie. W 1 ciazy od razu poszłam na l4 bo miałam problemy duże krwawienia itp. czyli mój szef nie widział mnie sporo czasu. A w tej ciąży jak zabije serduszko i lekarz założy kartę ciazy to tez poproszę o zwolnienie. Jeszcze zdążę się napracować. ... do emerytury mam sporo czasu. Pierwsza ciaza bardzo mnie zmieniła. Wczesniej byłam typowa karierowiczka praca praca praca a teraz to się z tego śmieje. Jak patrze na moja córkę to wiem ze to w życiu najważniejsze a teraz będę mieć droga pociechę i przepełnia mnie duma i radość.
W piątek mam wizytę. .. juz się nie mogę doczekać ale nie wiem czy nie będę musiała przełożyć. We wtorek robiłam badania min na toxo.i nie wiadomo czy będą wyniki a prosił żebym była już z wynikami.
Ja rodzica i teścia jeszcze nie mówiłam. Jak usłyszę bicie serduszka to powiem.
Pytanko do mam z maluszkami ok 1 roku... czy nosicie dzieciaki dalej na rękach? Bo ja staram się jak najmniej ale większość czasu jestem sama z córką i musze po schodach znosić czasem trzeba przytulic itp. Jak się dużo z nią nachodze to mnie bardzo ciagnie i kuje w brzuchu... macie tez tak? Musze giną zapytać o to na wizycie.
To chyba tyle milego wieczorku.

Odnośnik do komentarza

Rysia u mnie identyczna sytuacja z synkiem i też odczuwam ból jak więcej się go nadzwigam. Staram się ograniczać noszenie ale czasem po prostu się nie da z drugiej strony często nie mogę się powstrzymać i trochę razem warjujemy a ja później się martwię czy nie zaszkodziłam brzuszkowi. Mam takie mieszane uczucia bo z jednej strony nie chce zaszkodzić dzidzi w brzuchu a z drugiej przykro ze synek miał by coś na tej mojej ciąży stracić.

Odnośnik do komentarza

Rysia mi się mojego dwulatka czasem zdarza nosić. Np jak siądzie na chodniku albo na posadzce w sklepie i nie chce żadnymi siłami ruszyć. Albo tak jak mówisz jak chce się przytulić ale to raczej wtedy do niego kucam i nie reaguję na "hopa-hopa"

Jestem po wizycie. Serduszko bije, wszystko jest prawidłowo. Dostałam luteinę,magnez, acard i coś prewencyjnego na poantybiotykową ewentualną grzybicę. Acard dlatego że w poprzedniej ciąży miałam nadciśnienie.

Lekarz powiedział, żebym się zanadto nie cieszyła że nie mam mdłości, bo mają jeszcze czas się pojawić.

6 tygodni i 1 dzień.

http://www.suwaczek.pl/cache/673b0f16bd.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9ee138bc50.png

Odnośnik do komentarza

Asiu właśnie miałam się zapytać skąd acard od początku...Ja mam ciśnienie jak zdechły kot nawet jak się zdenerwuję.
Gratuluję serduszka:) Wcześnie... Ja na ostatniej wizycie w 5t3d w opisie doczytałam że FHR miarowe,doktorek nie komentował tego ale wynika że była czynność,co daje wielką nadzieję że będzie dobrze :)
Moje plemienia nie wiadomo skąd strasznie mnie martwi ale pomału ustępuje.
Pozdrawiam gorąco,idę zmusić się do śniadania. Od dwóch tygodni schudłam już prawi 2 kilo...Normalnie bym sie cieszyła,ale nie w tej sytuacji...

https://www.suwaczki.com/tickers/wnid9vvjxelfeepw.png]Tekst linka[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/ug379vvjmbbyuikr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...