Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
joolita

Jak pozbyć się wszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam delikatny problem - moje dziecko właśnie wróciło z biwaku i przywiozło na głowie wszy !!!! Co mam zrobić - pierwszy raz mam taką sytuację ! kupiłam już szampon w aptece - ale czy to wystarczy ? On cały czas się drapie ! Znacie jakieś skuteczne metody ?????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość margos0604

Brrr.. nie mam a po przeczytaniu czuję jakby mi coś maszerowało po głowie. Współczuję. Nie znam innych sposobów ale profilaktycznie powinna myć cała rodzina,żeby się nie rozniosło to paskudztwo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Minka00

U nas kiedyś była plaga w przedszkolu :/ kilka dzieci złapało..nas na szczęście ominęło ale pamiętam, że kuzynka kupowała dla córki taki fajny grzebyk na wyczesywanie taki metalowy z okrągłymi końcówkami i jej mała szybko uporała się z tym problemem! Polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ew2112

no to współczuję,musisz koniecznie kupić gęsty grzebień na wszy ,bo samo mycie na pewno nie wystarczy,w zeszłym roku znajomi kupowali dla córki z podwójnym rzędem ząbków,bo złapała w przedszkolu i byli zadowoleni,popytaj w aptece na pewno ci doradzą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jola1-1

Mój syn raz przyniósł z przedszkola taki "prezencik". Do dziś mam lekką fobię na tym punkcie. Ja stosowałam szampon specjalny kupiony w aptece. Nazywał się chyba "Y". Nie wiem czy one jeszcze są, ale był dobry. Oprócz tego gęsty grzebień, najlepiej dwurzędowy i też tylko z apteki. Poza tym wszystko ciągle prałam. Dosłownie wszystko, koce narzuty, ubrania, ręczniki, wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość michalina-12

Gdzieś słyszałam że najlepszym przyrządem jest właśnie grzebień dwurzędowy i metalowy - najłatwiej usuwa problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W aptece jest bardzo dużo preparatów, które pomagają uporać się z tym problemem. Pomocny może okazać się również ocet, wystarczy delikatnie wsmarować ocet we włosy, a następnie spiąć włosy i włożyć pod jakiś czepek na 10-15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karolka25

pamiętam jak moja siostra miała wszy,brrr,mama kupiła wtedy dwurzędowy grzebień chyba się nazywał nitcomb czy jakoś tak,dopiero jak to wszystko wyczesała plus szampon oczywiście to udało nam się pozbyć tego paskudztwa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Danutako

Ostatnio to mam wrażenie że wszy są prawdziwą plagą i nie wiem nawet skąd one się biorą. Na pewno nie są to względy higieniczne, to jest fakt, ale ciekawe skąd one w ogóle przychodzą...Co do leczenia to ja u dziecka wpinałam niedawno gumki do włosów SAnity Cichowsza i one mają za zadanie chronić przed wszami. Póki co zdają egzamin i oby tak dalej. Są w dwóch kolorach, ładnie pachną i jeśli chodzi o wygląd to niczym nie różnią się od klasycznych gumek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas w mieście, też jest plaga, od każdej z mam mającej dziecko w wieku przedszkolnym słyszę, że w przedszkolu plaga.
Podobno pomaga smarowanie olejkami i po prostu sprawdzanie głowy dziecka jako prewencja. No zobaczymy :)

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość leonas

Jak dziecko wyjeżdżało na kolonię to kupiłam CICHOwSZA na wypadek wszy i ponoć zdarzały się takie przypadki że wszy były, ale na szczęście moja córka miała ochronę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Weronikaros

Podobają mi się gumki CichoWsza tak chronią przed wszami żeby jednocześnie nikogo w oczy nie kuć. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wejk

Ja z gumek Cichowsza korzystam u córki od jakiegoś czasu i spisują się na plus – przyjemny zapach, wytrzymałe są, dyskretnie chronią przed wszami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto się też zainteresować preparatem Nitolic Prevent, który jest w formie sprayu. Ochrania on skórę głowy przed wszami i gnidami. Stosując go regularnie można być spokojnym, bo dziecko na pewno nie przyniesie z przedszkola, czy ze szkoły tego paskudztwa. Dodatkowym plusem jest też to, że powstał z naturalnych składników i nowa formuła sprawia, że w ogóle nie tłuści włosów. Warto się w niego zaopatrzyć, by zawsze był w naszej domowej apteczce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość avv

Skłaniałabym się do gumek Cichowsza, moja chrześnica przez pewien czas je nosiła i z tego co siostra mówi wszystko było okej, żadnych podrażnień skóry ale też żadnych wesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kalina99

Prawda jest taka, że dzisiaj wszy są tak naprawdę wszechobecne. Dzieci mogą je przynieść nie tylko ze szkoły, ale także złapać w autobusie, czy przymierzając ubrania w sklepie. Dlatego też regularne przeglądanie głowy, jak i stosowanie wspomnianego już środka Nitolic prevent jest jak najbardziej uzasadnione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość renatakrajj

Dobre działanie mają gumki CichoWsza, chronią, nie alergizują skóry, a jednak szczególnie dzieci mają tendencję do uczuleń różnego typu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dabb

Bardzo dobrze nam się sprawdza CichoWsza. Córce to pierwszy raz kupowałam jak na zimowisko jechała, wszy nie ma do dziś, choć wśród jej rówieśników wiem, że się pojawialy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość renata1990

Ja odkryłam Cichowsza przez internet i fora dla mam, tak to bym nie widziała że coś takiego istnieje w ogóle..polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...