Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
joolita

Jak pozbyć się wszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość elizaii

Też będę podpowiadała CichoWsza, polska marka Sanity, sprawdzony naturalny skład, żadnej trującej chemii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kubakarski

Moim zdaniem   CichoWsza to dobry pomysł na profilaktykę. Żona te gumeczki kupiła pierwszy raz rok temu i od tamtej pory stosujemy je regularnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Minda

Masakra z tymi wszami. U nas była walka w zeszłym miesiącu. W aptece polecono mi zestaw Pipi NITOLIC, zastosowałam u córki, ale dodatkowo w zestawie był też płyn który dodaje się do prania (Nitolic wash) - pamiętajcie, że nie wystarczy pozbyć się wszy i gnid z włosów, trzeba też wybrać ubrania, pościel, koce. Ale u nas spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość robiki99

Mamy ten sam preparat i też póki co dobre doświadczenia jeśli chodzi o skuteczność. Samo upięcie gumeczek CichoWsza jest proste szybkie, ja sobie z tym radzę bez większego problemu a dłonie mam dość duże i słabo nadające się do takiej precyzyjnej pracy, ale córka nie narzeka żebym ją tym męczył itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adelani

Dramat z tymi wszami w dzisiejszych czasach. U nas też był problem, ale na szczęście zadziałaliśmy szybko, z Parasidose - u całej rodziny. 15 minut i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wiktorit

Pozbycie się wszy to jedno, ale koniecznie trzeba pamiętać o prewencji. Ja niestety to zaniedbałam i córa ponownie przyniosła wszy ze szkoły. Poza płynem zwalczającym, kupiłam też ten zabezpieczający przed wszami - Pipi Nitolic Prevent Plus, w formie spray. Bardzo wydajny produkt, w przystępnej cenie i po prostu się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość majka111

Zobacz takie coś jak CichoWsza – specjalne gumki do włosów dla dziewczynek, które mają odstraszać wszy, nasączone naturalnymi składnikami więc na pewno będą dla dziecka bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość justa887

Mam syna, więc odpada. Na szczęście jak do tej pory wszy złapał tylko raz, chociaż alarm nam w przedszkolu ogłaszają co chwilę. Od września już ze 3-4 razy na pewno. Jak znalazłam u niego wszy to od razu mąż leciał do apteki, babka mu poleciła parasidose, bo nie trzeba powtarzać kuracji, działa już po jednorazowym użyciu i to tak samo na wszy i na gnidy. Bardzo dobrze się sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika89

Parasidose u nas zadziałało za pierwszym razem, bez problemów z aplikacją i przykrego zapachu, problem z głowy dosłownie 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość hela

Czy tego typu preparaty mozna stosować u małych dzieci? Muszę coś koniecznie kupić, bo syn wrócił z zimowiska z wszami i zanim zauważyłam zdążył zarazić młodszą siostrę 😞 Co dałam radę to wyczesałam, ale jutro koniecznie apteka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eriwna

Parasidose u nas też dało rade, szybko poradziliśmy sobie z problemem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ina

A co w ciąży? Zanim się zorientowałam, że córka ma wszy to zdążyła mnie zarazić. Tylko mąż nie złapał, no ale na krótkich włosach to inaczej. Nie wiem czego mogę użyć, parasidose mogę, skoro i u niemowlaków jest dozwolony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Helka

Parasidose to dobry wybór, wystarczy jedno użycie, do tego nie podrażnia, nie śmierdzi i mogą stosować kobiety w ciąży. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolka
W dniu 29/2/2020 o 3:17 PM, Gość Helka napisał:

Parasidose to dobry wybór, wystarczy jedno użycie, do tego nie podrażnia, nie śmierdzi i mogą stosować kobiety w ciąży. 

Dla małych dzieci też się nada? Mówię o takim 3 latku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Helka
Godzinę temu, Gość Karolka napisał:

Dla małych dzieci też się nada? Mówię o takim 3 latku. 

Jasne, Parasidose możesz stosować u dzieci od 3 miesiąca życia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AnnaKa

Moje dziecko przyniosło wszy z przedszkola. Od 3 dni z nimi walczę :( co polecacie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karos

Ja u swoich  3 i 4 latka, po tym jak oczywiście problem pojawił się w przedszkolu, zastosowałam seboradin p/wszom i gnidą dla dzieci od 3 roku życia. Na początku kompres oraz szampon...już po 2 użyciach było lepiej...dodatkowo po pozbyciu się "niechcianych lokatorów" cały czas profilaktycznie spryskiwałam im głowę lotionem...mam nadzieję,że jak pójdą znowu do przedszkola problem nie powróci, bo jest to naprawdę uciążliwe :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...