Skocz do zawartości
Forum

Marcowe maleństwa 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Anitaa wlasnie z tym liczeniem to jest roznie. Moja doktor liczy w taki sposob ze teraz jest 33tydzien i tak sie przyzwyczailam:) ja tak jak wczesniej pisalam bede miala zdejmowany szew i pessar w 37 albo 38 tygodniu (zgodnie z obliczeniami doktor hehe....)a w zwiazku z tym ze juz przed zalozeniem szwu wtedy bylam w 18tygodniu mialam rozwarcie 2cm i szyjke krotka (niecale 1,5cm) to mam duze szanse na porod zaraz po zdjeciu podtrzymywaczy:)ale co bedzie to sie okaze.

Odnośnik do komentarza

Jej ale dzis duzo sie dzieje:) Wiola gratuluje synka! Moja kolezanka urodzila dokladnie w dzien terminu i jej coreczka miala dokladnie takie same parametry wagowe i wzrostowe ;) super!

Witam Moniii1982 i mam nadzieje, ze tym razem juz wszystko bedzie dobrze. Kornelia bardzo ladnie - mam dwie kolezanki o takim imieniu i obie bardzo sympatyczne:) i nigdy nie slyszalam, ze czuja sie skrzywdzone imieniem:)

Odnośnik do komentarza

MadziaK83 maly jest tak sliczny, ze az nie moge lzy same plyna:) a jeszcze na chwile co do wyliczen tygodni ja nawet nie podaje nic ona zawsze wpisuje do karty ciazy dokladny tydzien plus dzien (czyli np dzisiaj wpisalaby 33tyg i 3dni) no i ja zawsze tak podaje jak ona z przyzwyczajenia:)
EWAlina tym razem musi byc dobrze juz tak daleko jestem, ze codziennie dziekuje za kazdy kolejny dzien i traktuje to jako wielki sukces:)

Odnośnik do komentarza

Jeny, jenyyyyy!!! Ale wiadomosc, az musialam pare razy przeczytac czy dobrze widze! Wiola Gratulacje, a jednak! Duze chlopaczysko, 37tc to juz naprawde pieknie. Super ze wszytsko z wami okej, jest śliczny! Dobrze ze masz juz to za soba, tak sie balas sn i widzisz jednak i Ciebie spotkalo cc. Ale mam nadzieje ze to dobrze i sie nie bedziesz meczyc z cisnieniem..
Czesc Moni, milo nam ze dolaczylas chociaz przed koncem. Ja mialam byc Kornelia ale po porodzie mama stwierdzila ze wygladam jak Kamila hehe :D
Tez nie mam planu porodu, nic gin nie mowila. zapytam na wizycie..
Reszty nie pamietam co czytalam taka bylam zafascynowana Wiola :DDD

Odnośnik do komentarza

Gosia888 w zwiazku z tym, ze pracujesz w szpitalu Orlowskiego mam pytanie. Co powinnam zabrac do porodu? Czy szpital cos zapewnia czy lepiej wszystko miec swoje. Zbieralam sie, zeby zadzwonic i zapytac, ale moze Ty moglabys udzielic mi informacji. Ja spakowalam dwie torby jedna dla mnie druga dla malenstwa mam tam spakowane wszystko i torby sa tak wielkie, ze stwierdzilam wstyd bedzie sie z tym pojawic:)

Odnośnik do komentarza

Moja kolezanka rodzila w szpitalu w Jeleniej Gorze i tam jesli chodzi o plan porodu to zawsze jak przyjmowali ja w ciazy do szpitala, a byla 3 razy zanim urodzila, to dawali jej do wypelnienia wlasnie ten plan porodu czyli tam zaznaczala czy zgadza sie na naciecie krocza, na podanie oksytocyny itp. Z tym planem jest tak, ze jest to brane pod uwage o ile pozwala na to sytuacja. I kolezanka mi mowila, ze jeszcze w trakcie porodu polozna ja pytala "widzialam, ze wyraza pani zgode na naciecie krocza i chyba bedzie taka koniecznosc to ja bym naciela, ale tak nieduzo, dobrze?". Takze miala mila polozna, ktora zwracala uwage na ten plan porodu. I z tego co mi wiadomo tam gdzie ja bede rodzic to wlasnie daja taka ankiete przy przyjeciu do szpitala zapewne o ile jest na to czas.

Odnośnik do komentarza

Piekne to cudo Wioli, waga i wzrost imponujace jak na ten tydzien :) jeszcze raz gratuluje i az zazdroszcze, ze ma juz dziecie przy sobie.
Witaj Monia! Ciesze sie, ze juz jestes na takim etapie, doskonale Cie rozumiem co oznacza kazdy dzien do przodu, a co dopiero tydzien! :) ja ide na zdjecie szwu w poniedzialek, ale u mnie byl zakladany w 16 tygodniu i to profilaktycznie na zamknieta szyjke. Duzo lezalam i szyjka do tej pory zamknieta choc miekka. Zobaczymy kiedy urodze.
Gosia Twoj szpital to chyba jedyny jakiego nie odwiedzilam w czasie zajec na studiach, reszta warszawskich zaliczona. Tam nas chyba nie chcieli :)

Odnośnik do komentarza

A co do planu porodu to ja sciagnelam ze strony szpitala w ktorym bede rodzic i uzupelnilam ostatnio z moja gin. Ogolnie wyszlo tak, ze mozna zasugerowac swoje preferencje, ale ja oprocz tego prawie pod kazdym pytaniem dopisalam "wg sytuacji na sali porodowej". Bo wiadomo, ze nie beda brali pod uwage planu porodu i czy ciac krocze czy nie jak dziecku tetno bedzie spadac. Wiadomo, ze fajnie by bylo ochronic krocze, ale nie za wszelka cene :)

Odnośnik do komentarza

Ahh no i odebralismy wozek wiec wstawiam zdjecie. Spacerowka lezy zapakowana w worku i dluzo tak jeszcze pewnie bedzie lezala;)

I bylam dzis w biedronce i sa te cotton balls swiatelka 20szt za 39,90. W zestawie nawet baterie maja. W tej biedronce co ja byłam zostaly dwa kolory taki jak ja mam czyli bialo-bezowo-brazowe i jeszcze jeden zestaw byl z samymi bialymi. Ja mam akurat w brazach sypialnie wiec jak znalazl:)

monthly_2017_02/marcowe-malenstwa-2017_54713.jpg

monthly_2017_02/marcowe-malenstwa-2017_54714.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny za info w sprawie planu porodu, bo juz naprawde zaczynalam sie zastanawiac dlaczego nie mam:)
Ania6824 rowniez sie ciesze, ze i Tobie udalo sie dojsc tak daleko, a wrecz o wiele dalej ode mnie. Ja wlasciwie lezalam od pierwszych tygodni ciazy z powodu poprzednich strat ale niestety nie uchronilo mnie przed rozwarciem ani skroceniem szyjki. Wlasciwie to mialam ogromne szczescie ze akurat trafilam do lekarza w ostatnim momencie, bo za dzien lub dwa mogloby byc za pozno i gdy jeszcze byl czas na dzialanie. A ja nawet nie podejrzewalam, ze cos sie dzieje niedobrego. No ale bylo minelo teraz tylko sie cieszyc ze sie to wszystko przetrwalo:)Bede trzymala kciuki w poniedzialek oraz czekam na relacje jak bylo. U mnie szew wlasciwie nie trzyma juz szyjki jest prawie luzem, no ale ciekawa jestem czy zdjecie boli itd:)

Odnośnik do komentarza

Jestem i ja, w pełni emocjonalna.
WiolaBijan gratuluję kochana młody jest prześliczny, cudo małe :* :* dobrze, że zrobili CC.
Camilla wizytę mam jutro. I usg, chyba że mi nie zrobią bo to by było 3w 3 tygodnie.
grazka ja zaopatrzylam się w domową lewatywe i zrobiłam przed wyjazdem do szpitala, bo miałam ten komfort, że nic nie poleci extra. Teraz też mam pod ręką ;)
Madzia to ja Ci powiem, że z Wercia wody zaczęły saczyc się o 19 wieczorem i poszłam spać. O północy wstałam siku, a tam krew. Zadzwoniłam do położnej i kazała przyjechać. Ktg, badanie i mówił że wody się sacza i krew to czop mi odszedł. Kazała wracać do domu i jak nic się nie będzie dziać do 18 to wracać na wywołanie. Wróciłam, przyjęli mnie po 19 ale okazało się że jakieś wody boczne tylko odeszły czy coś w tym stylu. Przebili mi wody i zaczął się poród właściwy.
Tu tak w Anglii odsyłają, bo bez wód można niby chodzić do 24.
Daj znać po wizycie :)
ania6824 i Moniii1982 bardzo mi przykro z powodu Waszych aniołków, tym bardziej trzymam kciuki za Was :* :*
Witaj Moniii1982. Im nas więcej tym weselej :)
EWAlina wózek bombowy, bardzo mi się podoba :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/2g9whb1.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgh64qcgnz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...