Skocz do zawartości
Forum

Marcowe maleństwa 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Madzia - każdy inaczej reaguje na szpital i tyle.

Ja ogólnie dużo w szpitalu spędzałam czasu więc trochę przywykłam. Ciąże to jedno. Potem bylam 3 razy na zabiegach i operacji bo ciągle paskudztwa narastały na macicy i jajniku.
Ale w ciąży pierwszej 14 lat temu ;) na OCP była duża sala 10 osobowa :) kobitki wszstkie były super ... śmiechy, zamawianie pizzy na oddział i wiele wiele innych.

z synkiem 10 lat temu to już tak fajnie nie było. Na sali jedna, dwie osoby i zależy jak się trafiło :)

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r8i9yw0dc0.png

Odnośnik do komentarza

Madzua do Myslenic jade 15-20 min;) 5Zn 40m8n do krak a na sam ujastek n8ewiem bo dokladnie nawet niewiem gdzie to jest chyba na hucie??a juz nie licze swiatel korkow jakies przebudowy drog eh pewnie z godzine by zeszlo..Tez juz bym kupila 68 ale w sumie niewiem czy to juz takie na kr rekaw brac czy dlugi jeszcze.He zjadlam kilka krajanek i mlody sie zuca w brzuchu:D wiecej nie dostanie basta:p dowalilo sniegu ale temp na plusie wiec bedzie ciapa:/wcz mi jebnol zamek w kozakach wiec zostaly mi adidasy:/

Odnośnik do komentarza

Aisla ja wiedziałam, że wody chustają, ake aż tak. To muszę jakoś łóżko zabezpieczyć, bo mamy nowe. I samochód też od niedawna. Żart. Chociaż to też by było jakieś doświadczenie. To fajnie rozplanowałaś publiczne karmienie. Moja przyjaciółka karmiła w sioernarketowych łazienkach, aż mnie odrzucało albo w sklepowych przymierzalniach. A z reguły i tak nie dało się z nią za bardzo wyjść, bo młody był takim niedojadkiem
Madzia i Wiola wasze długonogie a u mnie mała ma od początku ten wymiar 1,5 tygodnia w plecy w porównaniu z resztą. Ale g by to były 3 tygodnie bym się martwiła. Ja o dziwo wyspana. Spałam 4,5 godziny, mój rekord od tygodnia, ale w ogóle nie wstawałam. Mój organizm chyba zgłupiał z tego nadmiaru szczęścia i wstałam z lekkim ćmieniem głowy, ale już jest ok.
Madzia ja właśnie wróciłam z Lidla. Nigdy nie widziałam tylu facetów kupujących staniki do karmienia :p ake kupiłam tylko biustonosze, kołdrę i poduszkę, bo my bardzo jesteśmy zadowoleni z tych produktów i ten otulaczo-śpiworek. Ma 90 cm długości, więc na jesień też jaj znalazł.
Zalotka, to było mu powiedzieć, że zawsze ta waga niepewna. Niezależnie kiedy robiona. Ale jak za tydzien się widzicie, to poczekacie. Ważne, że reszta ważnych rzeczy w normie
Kasik to cieszę się, że nastrój dopisuje. I że po wizycie w porządku
Karina ja się zastanawiam czy to nacięcie nie jest przypadkowe i się po prostu do tego przyznał. Bo sprzęt do tej procedury nie wygląda zachęcająco. Raczej nikt specjalnie nie uszkadzałby szyjki.
My jaj pisałam wyżej wróciliśmy z Lidla. Nmpanowue więdły prym w kupowaniu biustonoszy i wybieraniu ubranek. Mało było ciężarmych, ake konsultowałyśmy się jeśli chodzi o rozmiary biustonoszy. Każda dawała mi 4-5 miesiąc a jak im powiedziałam, że za dwa tygodnie spokojnie mogę rodzić, to pytały ile przytyłam, co jem, jakieś rady odnośnie ciąży. Ja w swoim żywiole a mąż myślałam, że mnie udusi, bo do pracy musiał
A mąż z rana- pamiętaj dziś jest czwartek, w razie co jesteś przygotowana? A do Marysi- mam nadzieję, że dobrze policzyłaś tygodnie. Jaj źle, to przypominam, że jeszcze masz tydzień. Nie ma to jak wsparcie z samego rana.
Ogólnie w stolicy sypie i miałam jednak lekką traumę z chodzeniem, bo nic a nic nie posypane, ake już jesteśmy bezpiecznie w domu.

Odnośnik do komentarza

gosia to fajnie ze zakupy sie udaly, i super ze jestescie juz bezpieczne i obylo sie bez zadnych przygod ;) teraz nie bierz sie za nic ryzykownego i powinno byc ok ;) oh mnie tez odrzuca jak slysze ze ktos karmi w toalecie - masakra przeciez niektore wygladaja potwornie. Z reszta abstrachujac od tego w jakim sa stanie, raczej ciezko wyobrazic sobie spozywanie posilku w toalecie :/
Aisla i wlasnie super z karmieniem wymyslilas. Ja tez nie mysle siedziec z dzieckiem non stop w domu bo kota do glowy dostane, wiec takie triki sie na pewno przydadza :)
Wiola ja 68 to spokojnie letnie ciuchy moge kupowac bo tu juz na 100% bedzie lato w pelni. Z reszta ja sie nie wypowiadam w sprawie tych spiworkow do wozkow itp z prostej przyczyny, ze tu juz praktycznie wiosna jest, w marcu powinno byc jak w PL w maju. U nas moj maz jest wysoki, a ja raczej srednia wiec pewnie corunia po tatusiu dlugie nozki ma :D

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześc dziewczyny.
Kasik dobre wieści po wizycie super się czyta ;-)
Aisla o matko jedyna z tymi wodami ja zaraz na wizytę jadę ale myślę że mnie zmoczy tylko deszcz ;-)
Przepraszam nie mogę się skupić bo zbieram się na wizytę , cholera chyba mi jeszcze hemoroid jakiś wyszedł :-( Trzymajcie się a ja się odezwę pewnie wieczorem .

Odnośnik do komentarza

Grażka powodzenia na wizycie! Daj znać po :)
Gosia nie ma to jak poczucie humoru Twojego męża, bardzo budujące, no ale pewnie nie chciał nic złego :) ważne że już w domku jesteście całe i bezpieczne, fajnie że zakupy udane :) Ja ostatnio w rossmanie widziałam stado panów próbujących znaleźć odpowiednie pieluchy ;) choc my się śmiejemy a jakby nas mąż wysłał po np płyn hamulcowy taki a nie inny to też by pewnie śmiesznie wyglądało :D
Wiola, nospa, magnez i do wyrka! A.w ogóle to pytałam w szpitalu że czasem takie.klucie mnie łapie na dole brzucha nad kością, to mi powiedzieli ze tam są jelita i dziecko może.naciskac i to stąd. No to z tym szpitalem to rzeczywiście kawałek masz :/ tak to jest w hucie i to głębokiej, trzeba mieć paszport :D
Zalotka my oboje z mezem długie.nogi mamy, tzn on ma 180cm i długie.nogi a ja mam 170 i tak długie jak jego ;) więc oby młody miał po tacie bo facet z takimi szczudlami to przesada :p
Gosia a z tymi nóżkami to w ogóle.slyszlaam że to wcale.nie tak jak wychodzi ze kość udowa krótka.to potem dziecko ma krótkie nogi bo zwykle ma.normalne.
Gosia jak weszłam wczoraj do szpitala i zobaczyłam babeczki z brzuchami to mój wyglądał przy nich na połowę ciazy, one jak siedziały to z.brzuchem na kolanach a mój to taki tylko babel wystający. Zresztą od 2 miesięcy przybyło mi w obw. 2cm tylko. Babka z którą leżałam była w 30tc i miała większy brzuch już ja, choć ona była.cala duża i spuchnieta do tego. Dziwne od czego to zalezy.
Wiola.moj rano się kręcił a teraz śpi, zjadłam ananasa ale dalej śpi, w szpitalu non stop się ruszał, pewnie też dosypia stresy które.mu mamusia zafundowała.
Kasik to rzeczywiście trochę się nasiedzialas. Oby już jak najmniej.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Kurde wlasnie dzw ze szpitala zw sa wyniki mamy do odebrania!moze siostra podjedzie odebrac o spruboje soe skontaktowac z ta onkolog.Boje sie strasznie:( bo wiadomo najczarniejsze mysli eh:( Madzia ja to mniej wiecej pewnie jak ta wspollolatorka ze szpitala nie mam pojecia czym to jest bo moja mama jak byla w ciazy to w pracy jej wody odeszly a szwfowa nawet noe wiedZiala ze w ciazy jest.Moja siostra Aska znowu tez byla taka beczka:D a siostra Baska miala w 9mies brzuch jak ja w 6;) Spoko brzuch przestal bolec obiadek nastawiony ide sprzatac w szafkach w kuchni

Odnośnik do komentarza

Madzia a mnie ostatnio brzuch nie rośnie. Nie wiem czemu ale już tak chyba ze trzy tygodnie ma 103 w obwodzie.
Grazka powodzenia w szpitalu.
Ja w marketach to byłam spokojna bo są pokoje do karmienia i to czasem zamykane od środka także żadnego skrępowania i spokój:)
Gosia fajnie, że zakupy udane. Też się zastanawiam nad tą kołdrą bo chyba muszę kupić większą Jagodzie a do łóżeczka dla Łucji zostanie ta co jest. Tylko nie wiem jakie tam rozmiary są tej w Lidlu.
A, sprawdzałam i u mnie w szpitalu nie ma tak żeby ojciec mógł nocować. Jedynie co pocieszające to, że wszystkie pokoje są takie jak lezałam. Czyli dwuosobowe z łazienką i miejscem dla dziecka. To mi ulżyło bo z wiecej jak jedną babką bym nie wytrzymała.
Kasik ale Ty masz już duże dzieci, szok:)
Wiola, no będę miała cc ale nie wiem jak on to planuje i po co do tego szpitala bo mi nie powiedział.
Ale raczej bez powodu nie wyciągają dziecka przed terminem. A ja nawet bym nie chciała. Tzn fajnie by było wcześniej ale z drugiej strony boję się o niską wagę dziecka więc wolę żeby było w brzuchu jak najdłużej.
Zalotka mogę Cię pocieszyć, że ja chyba już się nie dowiem ile moje dziecko waży, chyba że mi w marcu zrobi usg i poda ale jakoś wątpię. Ostatnia waga 1200 to chyba miesiąc temu była.
Aisla ale miałaś z tymi wodami. Nie do wiary ile sytuacji krepujacych:/ i nie wiedomo co robić ja ciągle leci i wszystko przemaka. No wyjatkowo Ci odchodziły. To już lepiej jak wszystko na raz wyleci.
Kasik a co to u Ciebie za wiek, że tak piszesz?
Madzia ja go spytam po co to skierowanie tak wcześnie jak mi będzie dawał.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

Gosia tak patrzę teraz na wymiary tego kpl do spania. To są standardowe? Dokupi się na to jakąś pościel, oprócz tej z Lidla?
Masz na to już pościel czy dopiero dokupisz?
Ja nie wiem co zrobić, kusi mnie ta kołdra z poduszką ale razem z dwoma kpl poscieli wyjdzie 120 zł. A na razie Łucja nie będzie tego używała więc Jagoda może spać pod tym co jest a później mogę kupić nowe jak już faktycznie będzie trzeba. No i nie wiem, mam dylemat.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

Anita, kołdra jest 100x135. Nie za gruba. U nas niby w pojedynczych ojciec może nocować, ake jak pisałam dużo zależy od zmiany. To dobrze, że macie dwójki. Bo u nas tylko 2 jedynki a reszta sal 3-6 osób. Czasami z jednej rodzinnej porodowej robią położnictwo jaj jest przepełnione i 3 tam leżą. Ja też nie chcę szarpana go dziecka. Ni tylko chodzi o wagę, ale ten termin też jest w przybliżeniu plus/minus dwa tygodnie. Ja miałam usg w 22 tygodniu, później 31. A to ostatnie na izbie. Bez upadku bym żyła e niepewności do terminu porodu. Na nfz powinnaś mieć usg trzeciego trymestru.
Wiola jak zaczął się poród a jest wskazanie do cc, to nią mają wyjścia, muszą zrobić cc, żeby przypadkiem jakaś kobieta z podejrzeniem dużej masy płodu czy położenia miednicowe go nie urodziła dołem. A poród różnie postępuje. Wiola trzymaj się z tymi wynikami. Wiem, że to trudna sytuacja a nań łatwo mówić
Madzia ja to chyba spokojniejsza jak mąż taj zażratował. Ja z męskimi rzeczami np narzędziami czy płynami nue msm problemu. Ja to córka tatusia i tyle napraw czy remontów razem przeszliśmy. Ale fakt mąż też czasem tych damskich rzeczy nie łapie. A widzę, że Filip tak samo ruchliwy jak nasza Marynia dziś. Łaskawie raz na jakiś czas się wypchnie. Parada będzie jak mąż wróci.
Zalotka tego klimatu zazdroszczę. U nas taka zmienność i to jest dobijające. A prasowanie to ryzykowna rzecz?:p tylko to man dziś w planach. Oj już się śmieję z tych przygód, bo dzięki Bogu dobrze się kończą.

Odnośnik do komentarza

U nas sa sale2 osobowe co dopiero po remacie caly oddzial:)ale dzidziusia tylko przez szybe mozna zobaczyc lub tatus moze w specjalnym pokoju.Lazienka 1na 2 sale wiec spoko.Pamietam jak Kacpra urodzilam to sale 4os luzka zgrzypiace..a w lazience prysznic ktory sie nie zamyka z chwiejacymi sie drzwiami..jeszcze ja pod prysznicem a wlazla mi sprzataczka bo nigdzie zamkniec nie bylo..wiec teraz bede miec luxusy:D

Odnośnik do komentarza

gosia no wiesz prasowanie =gorące Żelazko, lepiej ubierz cos grubego co by się nie poparzyc :D ale poza tym myślę że w miarę bezpieczna jesteś ;)
kasik pamiętam ta Twoja diagnozę, a tu proszę taki uśmiech losu :) jak widać czasem natura lubi zagrać lekarzom na nosie
gosia Miś Miłego zażywania witaminki D :)
U mnie sale są jedno lub dwuosobowe, w każdej jest możliwość spania dla męża i w każdej jest łazienka i miejsce dla maluszka, także pod tym względem szpital jest super :)
Wiola pamiętam jak moja koleżanka też miała taką sytuację że była pod prysznicen a tu sprzątaczka jej się wpakowala, masakra to też pewnie nieźle krepujacee.
Kurcze a z tym lidlem to patrzyłam z ciekawości na gazetkę i u nas nie ma tej oferty. Pewnie co kraj to inaczej. Mam nadzieję że to dopiero będzie a nie przegapiłam;)

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Zalotka to u was luksusy w szpitalu! U nas są niby sale gdzie może tata spać.za.jakas opłata ale tylko wtedy gdy są akurat wolne, czyli np gdy jest dużo rodzacych to wstawiaja do takiej sali dodatkowe łóżko dla pacjentki. A że ostatnio porodowki zawalone to nie mam na co liczyć. Doszłam też do wniosku że wolę.ten pobyt przespać niż.ciagac męża do spania w szpitalu, w domu zwierzaki też go potrzebują, no i niech on ma chwilę wytchnienia.
Wiola z tymi butami to lipa :/ może daj do szewca żeby zamek naprawić? Bo jeszcze miesiąc w adidasach w zimie to kiepsko, a jeszcze ślisko to żebyś się w nich gdzieś nie wywrocila.
Kurcze to czekamy niecierpliwie na wyniki mamy, oby były pozytywne. Daj znać od.razu jak uda się je odebrać.
Kasik 36 i menopauza? No wiem ze się zdarza i wcześniej ale zwykle to chyba po 50 jednak więc chyba przesadził lekko lekarz.
Gosiamis co za.ksiazke znów zamowilas? Miłego spacerku, rzeczywiście ładne słonko wylazlo :)
Ja na razie pościeli nie kupuje, skoro i tak dziecko nie używa to po co trzymać, jest tego wszędzie pełno. Te ubranka 68 mnie zainteresowały i może skarpetki bo mam tylko 4 pary chyba.
Gosia to uważaj kurcze na to żelazko! I brzuch czymś osłon w razie w. No ja akurat na samochodowych się nie znam, za to na budowlance kiedyś podszedł miły Pan i chciał zabłysnąć i doradzić to koniec końców.nie wiedział o czym do niego mówię a dwóch jego kolegów.patrzylo na tą.sytuacje z rozbawieniem ;)
A no widzisz Anitka, mi też.nie rośnie, tyle.ze już od 2 mc, mam 96cm, za to mocno się wypełnił, jak był miękki wcześniej tak teraz pełny dziecka ;)
a te planowane cc to wyciągają po zakończonym 39tc jeśli ciąża przebiega dobrze, u mnie będzie 39+2 więc to praktycznie termin. A można też (zależy jakie się ma wskazanie) poczekać na akcje porodowe i wtedy do szpitala i tną od.razu.
Wiola no widzisz to pewnie w ciąży każdy reaguje inaczej, jedna cała.spuchnie a druga przytyje tyle.co piłeczka z przodu, nie ma reguly.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Ale mam dziś lenia :)

Na 16 idziemy na msze i odbiór alb. Trochę mi się nie chce bo trzeba dreptać na pieszo a ciapa straszna na drodze.

Chyba teściowa mi maszynę naprawiła :) więc od jutra szycie zaległości :)
I mam ochotę na drutach niuni sweterek zrobić ale nie mam żadnego wzoru.. w necie patrzyłam ale jakoś trudne mi się wydaje.

Dresiki fajne w Lidlu :) ale nie mam jak pojechać..

Gosia - moja mama straciła okres jak miała 42... ale u mnie pewnie przez te zabiegi. Nie wiem, nie znam się.

u nas w szpitalu mąż może zostać na noc ale tylko jak się pakiet wykupi

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r8i9yw0dc0.png

Odnośnik do komentarza

Ostro piszecie, ja dzisiaj tez mam wizyte na 16.30- mam nadzieje ze wszystko zamkniete i twarde bedzie. Bylam rano w tym lidlu, kupilam stanik, rajstopki i spodenki dla malego. Nie wiem czy niemowleta nosza rajstopy w sumie bo corka z lipca a na zime ubieralam jej wiec teraz po urodzeniu jak bedzie zimno to chyba zestaw body+rajstopy moga byc. Zapomnialam juz jak sie ubiera takie maluchy, heh co dopiero Kasik czy Grazka maja powiedziec po takich przerwach. Ja was podziwiam ogolnie, ze tak swietnie sie trzymacie i dobrze znosicie ciaze. Moja mama jest dwa lata starsza od Grazki a ma rozne choroby i steka a jakby w ciazy byla to chyba nie do zniesienia :D
U nas sale jedno osobowe albo dwu, ale w tych dwu lazienka na korytarzu niestety ;/ Ale raczej maz nie bedzie ze mna nocowal bo wolalabym zeby byl z corka a ja i tak bede ciagle spala i karmila to ciaglej jego opieki nie potrzebuje. Lubie czasami byc sama z jakimis rzeczami, mam taki komfort psychiczny a starsza nie moze sie czuc zepchnieta na bok.
Wiola ojjj szkoda ze buty trzasly na ostatniej prostej, moze sobie jakies kup na przyszly rok juz bo sa mega wyprzedaze zimowych wszedzie. a gdzie u was dzidzie za szyba?
Trzymamy kciuki za dobre wyniki mamy!
Madzia dobrze ze jakos dochodzisz do siebie :) Ja czesto kupuje dla meza jakies czesci do rowerow i jak mi daja kilka kompletow do wyboru to zawsze wygladam jak blondynka i dzwonie zeby sie dowiedziec ;P Maz chyba jednak lepiej sobie radzi w babskich sprawach niz ja w meskich, zawsze kupi fajny perfum czy cos do ubrania :P
Grazka powodzenia na wizycie!
Gosia fajnie ze i u Ciebie zakupy na plus, dobre jakosciowo rzeczy, ubranka maja w Lidlu;) koldry nie kupowalam jeszcze :) Uwazaj przy prasowaniu albo zostaw na piatek :D
Asla ja Cie ale przygody z tymi wodami, tego sie troche boje ze tak chlusnie.. W nocy jeszcze pol biedy gorzej w dzien gdzies na zakupach czy cus ;/ Ja tez karmilam wszedzie, pieluszka na cyc i git. W lazienkach nie zdazylo mi sie, w marketach maja pokoje dla mam z dzieckiem z krzeselkiem i przewijakiem :) Czsami na spacerze, w parku.. ale przewaznie gdzies na lawce z boku i z pieluszka, nigdzie cycem nie swiecilam a jak trzeba to trzeba toc dziecko najwazniejsze :P

Odnośnik do komentarza

wiecie co ja tez nie wiem czy moj maz bedzie ze mna na noc zostawal. Szczerze mowiac nie bralam takiej opcji pod uwage i zdziwilo mnie kiedy w szkole rodzenia o takiej mozliwosci powiedzieli. Nie mam wprawdzie zadnych zwierzakow w domu, ale mysle ze ja sobie w szpitalu poradze, bede go potem bardziej w domu potrzebowac :) a jakby mial do pracy pojsc czy cos to lepiej niech sie wyspi we wlasnym lozku. Daleko z reszta nie ma, bo do szpitala raptem 5 km mamy.
Wiola oczywiscie i ja trzymam bardzo mocno kciuki za wyniki mamy

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...