Skocz do zawartości
Forum

Mamuśki listopadowe 2016


Gość Monalika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Panifiona

Hej , jestem grubo w tyle.
Wszystkim mamusiom gratuluje !
I pytanie ktora jeszcze nierozpakowana ? Ja dzis 7 dni po terminie i jestem juz mega sfrustrowana. jutro szpital sie klania i jestem przerazona wywolywaniem porodu i zostawieniem corki samej na nie wiem ile...

Odnośnik do komentarza

Panifiona martwiłysmy sie o Ciebie, fajnie, ze sie odezwalas:)
trzymam kciuki, żeby po wywołaniu akcja szybko sie rozkreciła i szczesliwie zakonczyła. A może maluszek Cię zaskoczy i dziś sam zechce wyjść:)

Nuinek figura super, ja podobnie jak Fiołe do wiosny sie wylaszcze!! u mnie niestety prawie 10 kg i stoi waga w miejscu, a to juz miesiac po porodzie. Zazdroszcze troche tego nawału pokarmu, bo u mnie czasem dwa cycki Hania wydoi i za godzine znowu chce. Jutro wazenie, jak mało przybierze to pewnie kupimy mleczko.

dzis noc jakas ciezka byla...mala ma katar i chyba to jej przeszkadza. Mozna cos na to zaradzic?

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywf71xlzpdv0fe.png

Odnośnik do komentarza

Witam. Gratuluję wszystkim mamom. Sama mam trzy córeczki, więc wiem jakie to szczęście i ogromna zmiana. Jednocześnie oprócz roli mamy realizuję się jako studentka na kierunku Psychologii. Piszę pracę magisterską (pod kierunkiem dr Joanny Kwaśniewskiej) dotyczącą sytuacji kobiety przed ciążą i w trakcie ciąży, a różnymi wymiarami macierzyństwa. Byłabym wdzięczna za wypełnienie krótkiego kwestionariusza (nie więcej niż 20 min), w okresie do 8 tygodni po porodzie. Kwestionariusz jest w pełni anonimowy i możliwy do uzupełnienia w formie elektronicznej pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfnFZ2OdlWaWWxYubEY6Wj8ILtDd6LepIt3EdR3kfc9F1JklQ/viewform?c=0&w=1
Z góry bardzo bardzo dziękuję! :)

Odnośnik do komentarza

My dużo kładziemy małego na brzuszku.
Koleżanka właśnie miała taki problem karmieniem że mały się krztusil i doradca laktacyjny zaproponowała właśnie żeby karmila leżąc a dziecko na niej.

Na katar trzeba nawilżac powietrze. My też maść majerankowa stosujemy i sterimar wogóle nie tylko w katarek. Wpuszczalam też swój pokarm. Odciągamy katarkiem do odkurzacza. A lekarz dała nam isonasin septo

Odnośnik do komentarza

Cześć Wam!! :) :*

Kurde co chciałam wejść i cos napisać to forum się ścinało!! :/ Ale nerw miałam :/

No i co kobietki życie ! :D dom sprzątanie pranie gotowanie dzieci/dziecko i leci czas co :D

u nas w miarę ok jutro dzwonie zarejestrować małego do okulisty i do pediatry po niedzieli mam się z nim pokazać. Mamy problem z brzuszkiem :/ przed zrobieniem kupki okropnie się pręży krzyczy :( i ogólnie czasem krzyk jest 2 godziny i nie mogę w żaden sposób mu pomóc :( widać że to brzuszek macha rączkami, nogi prostuje bardzo i podkurcza też, daje espumisan ale sama nie wiem czy pomaga bo różnie go łapie :/ dzisiaj odpukac zaczął spać po 3 godziny teraz śpi 3,5 już! Czekam aż oczy otworzy i lece mleko grzać bo zaraz afera jest ;) Wcześniej jadł co 2 goziny jak w zegarku! Dziś była położna waży 3 kg ze szpitala wychodziliśmy z wagą 2670 -poniedziałek.
Co do ulewania u nas też tak jest właśnie zauważyłam kiedy się pręży stęka krzyczy cofki mu się robią wtedy częściej jak zje. Nie zawsze mu się odbije kładę go na siebie i wtedy czasem porządnie odbije, nie na widzi leżec na brzuszku! A Seba zawsze tak na mnie zasypiał ;) Emilowi się to nie podoba ;)
Wczoraj pierwsza kąpiel w domu było spokojnie był zadowolony mylam mu ciałko Sebastian mi pomagał mył głowe :D czasem go wozi w wózku jak płacze ;)

To mówicie że ten esputicon lepszy niż espumisan ? A te krople sab simplex ? Delicol w szpitalu mu dawały matko tyle tego że w głowie się przewraca... Nie waidomo co dać by za dużo tego nie było a żeby pomóc dziecku

Paulina śliczna córeczka :) dobrze,że to cc zrobili!

Ania ja też mam taki brzuszek mały ;)

Nuinek po Tobie to ciaży nie widać znaku nie ma :D

Mi 4 kg zostały do ,,zgubienia" jeszcze.

Agulka a nasz Seba w domu siedzi cały tydzień bo cos smarkać zaczął i podkaszlywać :/ mam nadzieję że przejdzie. Szybko faktycznie Łukasz wstał do przedszkola :) a Ty masz czas dla siebie i Hani

Monalika u mnie to samo czas pędzi dom ogarnąć obiad dziecko prania dużo niby mąż robił ale wiadomo 3 tyg mnie nie bylo w domu. Pomaga u was espumisan ?

My nie mamy gdzie wyjść sniegiem nas zasypało a mieszkamy przy głownej drodze i gdzie z dzieckiem pójdę :D
Szczerze- to nawet mi się nie chce... ale po weekendzie pojade do lekarza to może pochodzimy chwile zależy jak będzie się zachowywał czy z brzuszkiem ok będzie-oby

postaram się na bieżąco pisać :)

Buziaki dla Was :) i dla dzieciaczków! :*

http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbj44jqyhqptts.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44jy754j0c9.png
http://s1.suwaczek.com/20160604310123.png

Odnośnik do komentarza

Fajnie się tak czyta jak kazda opowiada o życiu z dzieckiem:-) Ja dziś wymiekam przy Mojej Natalce... spała dziś przez cały dzień w sumie może 4-5 godziny... cały czas cyc , jak przyznała i dałam Ja do wozka to ryk i znowu cyc a w miedzy czasie zmienianie pieluszki... Ale dziś w końcu odpadł Kikut pepowiny:-)
jutro będziemy mieć rodzonba wycieczkę bo muszę jechać do Krakowa do pracy (około 30km) załatwić z papierami o macierzynskie:-) a potem do lekarza bo ma Nas zwazyc i sprawdzić jak przybiera na wadze przy obecnym karmieniu:-) a jak będzie dużo czasu to może do dziadków wstapimy między Pracą a Lekarzem:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i498ribdtlc9238.png

Odnośnik do komentarza

Patrycja ja karmie na leżąco (leżę na boku, biodra trochę do tylu, pierś na wysokości nosa maluszka i przytuleni do siebie jesteśmy) albo na siedząco (jak musi dojeść)

Ania Szymek tez coraz mniej śpi, wczoraj od 4 biedulek chyba męczył się z gazami i nie chciał spać u siebie, tylko na brzuszku na mnie. Później położyłam go z Nami do łóżka i musiałam czuwać żeby nie zasnąć z nim w łóżku. Dziś kupiłam krople, esputicon nie było i Pani poleciła BOBOTIC FORTE. W ciągu dnia podałam mu już 2 razy i ładnie bączki szły i dwójka, zobaczymy jak w nocy.

U Nas karmienie co 2-4 godz zazwyczaj :-)

Angelaa u Nas ulewa zazwyczaj ostatni łyk, a może go nie przełyka już. Ciężko stwierdzić :-P

No czas pędzi i zawsze go za mało przy dzieciach. Ja czasem jak Mały marudzi to nawet nie mam kiedy zjeść :-/ i jak tu produkować pełnowartościowe mleczko :-P

Ruda u nas przez tydzień oczko prawe ropialo ale przeszło.

Fiole tez myśleliśmy kiedyś o chrzcinach w święta ale nie xalatwilismy tego i teraz planujemy na wiosnę żeby tak zimno nie było może. Chociaż chciałabym jak najszybciej

Mały właśnie śpi, już w sumie ponad 2 godz wiec zaraz wstanie na jedzonko. Mąż do 22 w pracy, wiec czekamy i spać :-P

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e4ta8zno5.png

Odnośnik do komentarza

Moja malutka tez w nocy meczy się od tych wzdęć.. Dziś położna zobaczyła jej kupkę i powiedziała ze jest w niej śluz i ze się błyszczy (kupka) i ze prawdopodobnie mała nietoleruje laktozy i stad te przelewanie w brzuszku gazy itd Poleciła dawać jej przed każdym jedzeniem jakieś kropelki które będą pomagały w trawieniu laktozy. Mam nadzieje ze pomoże bo dziś całą noc stękała.

Odnośnik do komentarza

A ja się martwię bo od dwóch dni nie mamy kupki niby takie dzieci raz na tydz mogą robić ale byla z każdą pieluszka a teraz nie ma. Brzuszek miękki, gazy są a kupki zero. Czasem aby pieluszka zabrudzona od baczka a dziś ślad jak 5zl. Przejrzałam neta wszerz i wzdłuż. Robiłam masaż brzuszka i słychać pracę Jelitek.. Ale nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza

Jestem z marcówek, ale jako położna się wypowiem. Noworodek karmiony piersią może tydzień nie robić kupki, niektóre źródła mówią nawet o dwóch tygodniach. Mleko mamy to tzw dieta bezresztkowa, więc dziecko nie ma z czego jęk produkować. Jeśli dziecko jest spokojne, nie ma twardego brzuszka, nie ma trudności z uspokojenie go, to proponuję zostawić je w spokoju. Jak będzie widać, że będzie niespokojny, trudny do uspokojenia, napinał się, będzie miał problemy z uchwycenie piersi czy butelki, to wtedy można zastosować masaż, podać np Espumisan. I najpierw go uspokoić, dopiero reszta

Odnośnik do komentarza

Część mamusie:-) w kwestii brzuszka się nie wypowiem bo "odpukac" mamy spokój z tym i oby tak zostalo:-)

Co do karmienia to Ja najbardziej lubię w dzień w fotelu z poduszką do karmienia a w nocy też z poduszką ale na łóżku :-)

Odpadł w końcu kikut pepowiny dwa dni temu:-) Karmimy się tylko piersią ale zdarza się ze jak mała je przez dwie godziny i już zmeczona i ani myśli skończyć to wtedy robię jej porcję mleka żeby dojadla ale to raz Góra dwa razy na dobę... wczoraj byłyśmy i pediatry na kontrolnym dążeniu i okazało się ze prawidłowo przybiera na wadze:-) co Mnie bardzo cieszy bo zależy Mi żeby karmić corcie piersią :-)

Wczoraj zrobiłam sobie "kluski" na mleku i dziś mala robiła kupki ze sluzem i dziś już mleka nie piłem żeby zobaczyć czy jutro też będę takie kupki czy to po prostu od mleka - a pije takie prosto od krowy tylko przegotowane:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i498ribdtlc9238.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...