Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mamuski wczoraj to już za nie mogłam he he oczy mi uciekły i poszlam spać :) widziałam że temat mycia okien był poruszony ja też zaczelam powoli myć ale stopniowo po jednym oknie na dzień bo jak posprzatam jeden pokój to padam jakbym pole ręcznie orala :) ale też slyszalam że mycie okien nie służy do 12 tyg ciąży zaprzyjazniona położna powiedziała mi w poprzedniej ciazy ale jezeli ciaza nie jest wyzszym stane zagrozenia to mozemy funkcjonowac normalnie zreszta to juz sprawa indywidualna jak kazda z nas sie czuje :) i toxo tez bylo poruszone kurcze widzialam ze prawie kazda z was miala robione badania pod tym wzgledem a ja w poprzedniej ciazy nie mialam mimo ze nie mam kotow tylko dwa psy ale bylam w 6 miesiacu ciazy i ugryzl mnie kot smiesznie brzmi ale tak bylo bo ratowalam go przed moimi psami bo to byl malutki kotek i mi sie go zal zrobilo a w sumie to jestem alergikem na siersc a moje psy to rasowki z wlosami ale powracajac do tematu toxo zglaszalam to mojej gin i ona to zlekcewazyla a wrecz zaczele sie smiac jak kot mogl mnie ugryzc a na przed ramieniu miałam bardzo długo zgrubienie i ślady zębów. Tym razem jak moj gin nie da mi skierowania na badania to sobie zrobię prywatnie. Czasami się zastanawiam czy to też nie była przyczyną że moj aniołek nie żyje nie wiem już sama za dużo myślę o tym chyba. Pozdrawiam i życzę miłego leniuchowania :)

image mg][img]http://www.suwaczki.com/tickers/2shfnyfi2q96ip5d.png" alt="http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqdqk3ih7isvsa.png[/i
mg][img]http://www.suwaczki.com/tickers/2shfnyfi2q96ip5d.png" />

Odnośnik do komentarza
Gość Maniaaa

Jezeli chodzi o plamienia to ja tez ciagle sprawdzam czy u mnie sie nie pojawily.
Wczoraj tez sie skusilam na chipsy, wiem ze nie sa zdrowe ale mialam taka ochote ze hoho. Caly czas dbam o to co jem wiec taki maly grzech nie zaszkodzi. Pije tylko wode lub ewentualnie wode z sokiem a przed ciaza codziennie cole.
1groszek1: mam takie same mysli jak ty.

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Z ciekawości zajrzałam do was by sobie przypomnieć jak to było na początku. Poza tym też jestem dzieckiem urodzonym w październiku :) zodiakalny skorpion - już wam współczuję przyszłego wychowywania :)

Chcę was uspokoić, że ból brzucha na tym etapie to zwykle norma. Wszystko się w środku rozciąga, przesuwa. Mnie brzuch pobolewał chyba do 14/15 tc.
Natomiast co do zmęczenia to hmm na końcówce jest jeszcze gorzej :D

Trzymam kciuki za dobre wyniki na badaniach prenatalnych! Aaa i nie wierzcie na 100% jeśli wam podadzą płeć. U nas mówili chłopak, a na połówkowych okazało się, że jednak dziewczynka :) na tym etapie narządy płciowe wyglądają podobnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Widzę że my to do października będziemy srebne golabeczki he he a w październiku po kolei będziemy wpisywać że porodowka poszła w ruch ja to będę ostatnia z was wszystkich jeżeli mi nie wywolaja wcześniej porodu ale mam żyć świadomością że ciąża zakończy się wcześniej:)

image mg][img]http://www.suwaczki.com/tickers/2shfnyfi2q96ip5d.png" alt="http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqdqk3ih7isvsa.png[/i
mg][img]http://www.suwaczki.com/tickers/2shfnyfi2q96ip5d.png" />

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie przyszłe szcześliwe mamy. ja jestem aktualnie w 7 tygodniu ciąży potwierdzone bo byłam już u lekarza, jest to moja pierwsza ciąża, termin mam na 23 października. ciąża nie do końca planowana tzn. główny problem tkwi w tym że mam umowe o pracę do 31 marca a wtedy bede już w początku 3 miesiąca, mam szanse dostać umowę na czas nieokreślony, boje się strasznie że do tego czasu jednak sie troszkę zaokragle no i nici z umowy. mąż nalegał a ja myślałam że ten pierwszy raz nie skończy się ciążą:( stało się niestety inaczej nie cieszę sie z tego i wyobrażałam sobie to inaczej, nie czuje miłości do tego dziecka a nie ma się z kim podzielić moimi uczuciami.

Odnośnik do komentarza

~zz30
Witam wszystkie przyszłe szcześliwe mamy. ja jestem aktualnie w 7 tygodniu ciąży potwierdzone bo byłam już u lekarza, jest to moja pierwsza ciąża, termin mam na 23 października. ciąża nie do końca planowana tzn. główny problem tkwi w tym że mam umowe o pracę do 31 marca a wtedy bede już w początku 3 miesiąca, mam szanse dostać umowę na czas nieokreślony, boje się strasznie że do tego czasu jednak sie troszkę zaokragle no i nici z umowy. mąż nalegał a ja myślałam że ten pierwszy raz nie skończy się ciążą:( stało się niestety inaczej nie cieszę sie z tego i wyobrażałam sobie to inaczej, nie czuje miłości do tego dziecka a nie ma się z kim podzielić moimi uczuciami.

Jeśli teraz nie czujesz miłości to na pewno poczujesz więź z dzidzia kiedy juz da ci znać ze jest w twoim brzuszku :-) a gdy wezmiesz maleństwo w swoje ramiona Miłość przyjdzie sama chociaż ja od poczatku ciąży czuje wielka miłość do dzidzi i zawsze tak było.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj na śniadanie zjadłam kapuśniak pychaa i jabłko :) nocke miałam nie przespana, ale czuję się dobrze. Dalej nie mam żadnych objawow. Ja też jestem waga:). Musisz dac sobie czas. Tak jak pisze Renata jak poczujesz pierwszego kopniaka albo obraz usg w późniejszym czasie pokochasz i będziesz starać się zapomnieć te słowa które wypowiadalas o braku miłości. Trzymaj się.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

ja tez tak mam, ze za kazdym razem gdy ide do toalety obsesyjnie sprawdzam czy nie mam zadnego plamienia. Normalnie paranoja.
Co do objawow to tez jakos ciezko mi na zoladku i bardzo czesto mocno mi sie odbija.
Poza tym jestem tez zmeczona, w pracy moja szefowa juz 2 razy mnie pytala czy cos mi dolega bo jakos blado i inaczej wygladam. Oczywiscie zaprzeczylam. Poki co nie zamierzam jej nic powiedziec.
Kolejne badanie u lekarza mam 23.03. a prenatalne na nastepny dzien. Tez sie obawiam tym bardziej ze 25.03. lece na 3 tygodnie do USA w podroz, ktora zaplanowalam jeszcze przed ciaza. I czeka mnie w sumie 7 lotow.
Moj lekarz prowadzacy nie ma zadnych przeciwskazan - dostalam recepte na rajstopy kompresyjne na czas lotu i zalecenie aby duzo pic i spacerowac podczas lotu.
Wiec jak wroce to zdam wam relacje jak bylo :-)
Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09px9igkcroliw.png

Odnośnik do komentarza

Justin85 zazdroszczę, my w listopadzie na Dominikane byliśmy i powiem Ci ze w jedna stronę lot trwał 13 godzin to jakos dosyć szybko mi zlecialo a droga powrotną mimo że lot trwał 11 H to była dla mnie męka.
W celach turystycznych jedziecie czy rodzinę macie w Stanach? Mi też się marzą ale tam wize trzeba mieć..

Odnośnik do komentarza
Gość Sroczka

Witam Kolezanki :)
Jeny dopiero sie obudzilam, po prostu nie ogarniam mojego zmeczenia juz. A jesscze bym z checia spala no ale to juz przesada. Rano zawsze jak sie budze to soe zle czuje, zoladek mnie boli i tak czuje sie jakas przeziebiona a nie jestem. Potem jak juz wstane sie ogarne to jest lepiej no a po poludnii znowu kryzys :( . Ale mimo tego ze od poczatku ciazy sie tak mecze przez to zmeczenie ciagle itd nie wyobrazam sobie zeby bylo inaczej. Bo malenstwo jest nanwazniejsze :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny powiem Wam że na te bóle głowy to chyba najlepszy jest spacer... powoli pogoda zacznie nam sprzyjać. Ja przez ostatnie 3 tygodnie przeszłam grype z wysoką temp. :/ wczoraj stres ogromny przed wizytą u lekarza ale wszystko jest ok :) lekarz i tak powiedział że po takiej infekcji dobrze,że dziecko żyje... widziałam jak się rusza.. uwierzyłam dopiero,że noszę w sobie dziecko..

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj jestem zombie, synek późno ząbkuje i przebiega to bardzo boleśnie, dzisiaj całą noc nie mógł spać i my razem z nim, głowa mi pęka, teraz też jest strasznie marudny, bo niewyspany, dopiero się dzień zaczął, a ja już myślę o tym, żeby móc iść spać;(

W poprzedniej ciąży na początku pracowałam dość intensywnie, funkcjonowałam normalnie tak jak wszyscy mówiłam, przecież nie jestem chora, no może nie dźwigałam specjalnie, ale uważałam się za bohaterkę i chciałam ćwiczyć i pracować do samego porodu. Jak pojawiły się problemy i bardzo wcześnie dowiedziałam się, że niestety kolejne miesiące będę leżeć i to bez żadnego wstawania i z uniesionymi nogami, to wtedy się przekonałam, co to jest prawdziwe bohaterstwo. Jak w 37 tygodniu pozdejmowali mi wszystkie zabezpieczenia i mogłam wstać, to się nogi pod mną uginały. Piszę to żeby Was trochę ostrzec, dziewczyny nie ma co bohaterzyć, trzeba na serio na siebie chuchać i dmuchać.

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sx3e3knfv3xjvk.png

Odnośnik do komentarza

Hej niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży 5tydzień... byłam na usg jest pęcherzyk :D:D:D:D
Ale od środy miałam delikatne brązowo mleczne plamienia naprawdę delikatne... już jakby minęło :) ale od wczoraj mnie zaczelo mulić.. chyba się zaczyna ... dzownilam do gin. z tymi plamieniami ale on stwierdzil że to może być czas miesiączkowania i że mam się nie martwić bo wszystko oki.. brak żywej krwi bólów itd... wizyta 21.marca boję się i doczekać nie mogę......

Odnośnik do komentarza

Cześć Kobietki :). Ojoj ale pospałam dzisiaj. Teraz dopiero oczy otworzyłam. Zz30 pokochasz szybciej maleństwo niż Ci się zdaje. Ja z moim na maja mamy wykupione wczasy w Albanii. I mam nadzieję że do tego czasu wszystko będzie dobrze. Poczytałam sobie, że jeżeli łożysko się wytworzy to krwiak już nie będzie zagrażał dzidzi.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki wam dziewczyny termin wyliczyłam z kalkulatora na 29paździenika hehe i cieszę się strasznie chce żeby było wszystko oki. nachętniej codziennie bym chodziła do lekarza i sprawdzała czy wszystko oki.. to moja pierwsza ciąża staralismy sie prawie rok... z mężem i nie wyobrazam sobie zeby bylo coś nie tak... 21 mam wizytę i nie mogę się doczekać.. jestem na l4 bo pracuje bardzo fizycznie i nie chce zeby bylo cos nie tak.. leze odpoczywam żeby było oki... a moje objawy to piersi jejuuuu niesamowity ból i mdłości ale tylko mdłosci ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...