Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

O a ja wczoraj nie dodalam postu :/
Jam tez mam dwie torby do szpitala. Dzis tylko dokupie czapeczki bo wszystko mam na wieksze banki :D jeju ostatnio mi sie dobrze spi, az dziwne..
Dzis mam wizyte a pozniej jade na ostatnie zakupy.
Moj w koncu bedzie w poniedzialek! Juz sie nie moge doczekac bo na wtorek zlozy mi kuchnie i bedzie mozna ukladac w szafkach! :p no i Tesknie za Nim tez :D
No Pauka to Cie dopadlo to chorobsko, kuruj sie bo i dzidzia pewnie ma juz dosc, pamietam jak ja ciagle kichalam i kaslalam. Brzus mi sie ciagle napinal :(
Ja tez mam nadzieje ze jeszcze zdarze na wrzesniowe spacerki :)

Odnośnik do komentarza

ona1981

A starszak właśnie budzi Maluszka w brzuchu. Ostatnio lubi obserwować jak braciszek szaleje. I pomyśleć, że na początku przez tydzień focha miał, gdy dowiedział się o rodzeństwie.

Ona, ja tez sie ofoszylam jak mi mama powiedziala o przyszlym rodzenstwie :)
Dzieci czuja sie "zagrozone" ale to szybciutko przechodzi ;)
Odnośnik do komentarza

totek1623-
powroty po rozłąkach są takie cudowne:D Pewnie zaszalejesz w nowej kuchni i nagotujesz M na pon.

W nocy w miarę spałam. Spałam barrdzo dlugo bo tak od 1 do 7 z 1 może przerwa na siku!Przez to wieczorne obżarstwo nie mam sily nic teraz przełknąć,właśnie piję herbatkę z miodem,umyję się i pójdę do ciucholandów moich dwóch.

Mam nadzieję,że każda miała dobrą noc.Nikt nie urodził?:D

Odnośnik do komentarza

Hej,
Ja nie urodziłam :)) my nastawiamy się na październik. Mówimy córeczce, że wcześniej nie może wyjść bo tatuś w październiku ma urlop :) Może posłucha. A dziś noc miałam średnią bo brzuch non stop twardy jak skała miałam i nic nie pomagało. Teraz też :/ oby szybko przeszło.
Co do pakowa się to dop torby się suszą i sama nie wiem jak ja to zmieszcze wszystko. Koleżanka która rodziła w tym roku mówi aby zabrać: papier toaletowy swój, ręcznik papierowy, chusteczki nawilżone, suszarkę i 2 duże ręczniki. A gdzie woda i inne rzeczy.. wszystko takie gabarytowe.. ehh ja nie wiem jak się spakuje. A u nas nie można mieć walizek :(
Z dobrych wieści to ubranka juz mam poprane tylko musze wielkosciowo ułożyć bo prałam wszystko do rozmiaru 68 i troszkę tego wyszło. I trzeba komplety do szpitala porobić :)
Ostatnio coś dopada mnie panika przed porodem, ale na szczęście szybko przechodzi.
Pauka fajnie pokoik masz urządzony :)
My to tylko panele zmienilismy i ściany pomalowalismy, ale nic mebli nie mamy. Dop tak myślę na roczek kupimy. Na razie tam stoi wózek, fotelik i nasze rzeczy. Ogólnie to szaf nam brakuje. Malutka na razie będzie z nami w sypialni spać. Dziś łóżeczko mamy dostać...

Odnośnik do komentarza
Gość agitsguciopp

Hej dziewczyny :) ja.noc przespana, juz po śniadaniu oglądam program na TLC p bankach które nie wiedziały ze sa w ciąży i nagle rodzą :D

Ja tez nie mam.zadnych skurczy.. Potem Wam pokaze jaka ja mam malenka torbe spakowana, tak mi się wydaje ze mala hahah :D

Odnośnik do komentarza

Ela dasz radę,przynajmniej będziesz spokojniejsza że dzidzi płucka są bardziej wykształcone
Ja nocke przespałam w miare ok,za to teraz przy śniadaniu skurcze mnie łapią i kurcze trzymają dość dlugo ponad minute każdy.
Ja spakowałam sie do małej walizki ale niemam tam jeszcze kilku rzeczy wiec niewiem gdzie upcham reszte.
Podklady gabarytowo są duze wiec ich jeszcze nie wlozylam niema kosmetyczki mojej juz nie mówiąc o jakiejs wodzie jedzeniu, ehh niewiem czy nie za mała ta walizka...

Odnośnik do komentarza

U mnie papierowe ręczniki kazali zabrac.
Dziewczyny pomocy:-( Wizyte mam dopiero na 27 a nie wiem czy wczesniej mnie wcisna. Dopadla mnie znowu jakas infekcja:-( z tydzien temu przestalam.brac Nystatyne. Poszlam do apteki pani dala.mi dopochwowo lactovaginal i doustnie lacibios femina. Jak myslicie pomoże? Nic nie zaszkodzi dziecku? Na ulotkach pisze, ze moge brac. Macie jakies doswiadczenia z tymi probiotykami?

Odnośnik do komentarza

Ja brałam lactovaginal przed ciążą, profilaktycznie. Nie sądzę, żeby mogło pomóc jeśli infekcja jest silna. To raczej pałeczki kwasu mlekowego, które powinny w pochwie żyć.
Ja ostatnio nawet nie zdawałam sobie sprawy z infekcji, piekło mnie, ale zwalałam winę na ucisk dziecka. Dopiero przy badaniu lekarz stwierdził infekcję i dostałam 6 globulek, chyba dość silne to było, bo od razu wszystkie pieczenia ustały. Moim zdaniem powinnaś się wcisnąć wcześniej, na tym etapie ciąży takie infekcje to norma, ale lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza

totek1623
Czemu reczniki papierowe i swoj papier bierzemy?
Zabieracie kosmetyczke? To bedzie czas na to zeby ladnie wygladac wgl?
:D
jezuuu.. ja tez sie nie zmieszcze :D:D

ja tez biore kosmetyczke ale nie z kosmetykami do makijazu tylko do pielegnacji,wszystko miniprodukty; żel p/prysznic,zel do hig.int.,szampon,krem itp.(nawet troszke płynu do naczyń żeby umyć sobie miseczke po swoim rosołku i nie tylko).
papiet toalet. tez biore bo jakby miało braknąć albo jakby mial byc ten podobny do papieru ściernego to wole swój, a reczniki kuchenne żeby sie wycierac po myciu tam na dole takim a nie materiałowym.wbrew pozorom w szpitalach brakuje czesto postawowych art.higienicznych

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cvcqgg368jcku.png

Odnośnik do komentarza

Mari ja tez dziś leżę,miałam w planach tyle rzeczy ale niemoc mnie ogarnęła i klops ,siedzę na tyłku

Totek ta kosmetyczka to jak moja 3 ręka :) mam w niej taki fajny puder w kamieniu co na szybko buzke przeleciec tylko i od razu inaczj wygląda. Pamiętam po poprzednim cc jak juz w miare moglam chodzic i mąż przychodzil w odwiedziny to jakoś ni tak glupio bylo ze buzia cala czerwona i wogole nie korzystnie wyglądałam.
Wprawdzie maz rozumial i nic nie mówił ale sama dla siebie wole pod reka miec swoje magiczne rzeczy i nawet na leżąco sie ogarne hehe.
No i tak jak któraś juz pisala zel pod prysznic jakas szczoteczka pasta wszystko do tej kosmetyxzki wrzuce i juz.

Odnośnik do komentarza

Kochane ja po wizycie dzisiaj jestem załamana. Mały obrócił się z powrotem do góry główką. Mój lekarz mówił, że trzeba mieć nadzieje, może obróci się znowu tak jak powinien.
Boję się bo nie chce cesarki widziałam jak koleżanki się męczyły i na początku nie mogły wstać do maleństwa. Nie chce czekać na łaskę i nie łaskę położnych. ale Rodzić pośladkowe tez jest strach, że z synkiem albo ze mną będzie coś nie tak.
Pan doktor powiedział, ze kobietą które rodzą drugi raz nie robi się cesarki chyba że dziecko jest za małe albo za duże.
Mam przyjść pod koniec września i będziemy myśleć co robić. Może mały się obróci. Waży już 2200 i strasznie ruchliwy jest. Siedzę i płaczę.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza

Miśka - przede wszystkim, co to za bajka, że jak rodzisz drugi raz, to nie można zrobić cesarki? Spokojnie, jak będzie konieczność to zrobią. Z tego co wiem, to jeśli Twój maluch jest ułozony pośladkowo to na pewno nie będziesz rodziła naturalnie. Już się od tego odchodzi. Ostatnio czytałam, że można się zdecydować na to, by lekarz spróbował odwrócić malucha przez brzuch. Szanse na to, że się uda są, ale może też się nie powieść, i wtedy robią od razu cesarkę, więc jeśli już to ta próba odwrócenia będzie w 39tc albo 40tc. Ale lekarz to na pewno z Tobą omówi i zapyta czy chcesz :)

Odnośnik do komentarza

Miska spróbuj pomóc dziecku się'Przekręcić.. nie wiadomo czy to pomoga ale zawsze trzeba próbować. W Internecie jest trochę artykułów o tym co robić, mój parę dni temu leżał w poprzek,też już pomału się stresowałam tym bardziej że każdy ruch był dla mnie cierpieniem tak bolało. O uczuciu już nie wspomnę. I siadalam na piłce i lekko kręciłam się na boki, świeciłam latarka w dół brzucha lekko przesuwalam z góry do dołu, podobno jeszcze pomaga leżenie z nogami w górze i miednica.. któregoś ranka czułam że próbuje się przekręcić za pierwszym razem mu się nie udało a za drugim zrobiłam pozycję na kleczki, bo czytałam że wtedy dziecko mam więcej miejsca i się przekręciło. Nie wiem teraz w jakiej pozycji leży, na początku też jakoś krzywo leżał ale teraz już albo głową do dołu albo do góry..ciężko mi powiedzieć. Ale jestem w 33tc to jeszcze może się zmienic,moja lekarka powiedziała że miała przypadek ze dwie godziny przed porodem się ułożyło dobrze. Także nie płacz a próbuj działać :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Co on infekcji to może warto spróbować zwykły krem clotrimazol? Kosztuje ok 3zł bez recepty. Ja jak zaczynało mnie swedzic od razu kupiłam nie czekając na wizytę bo wiedziałam że to mogę stosować na bank, potem miałam lekkiego stracha czy dobrze zrobiłam ale lekarka pochwaliła że dobrze zrobiłam. Raz na jakiś czas jak czuje coś niepokojącego to się posmaruje i z głowy ale jak to infekcja poważna to może nie pomóc nie wiem sama

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Witam mamuśki pażdziernikowe bardzo ale to bardzo długo nie zagladalam i cięzko mi nadrobić ten czas jak sie czujecie bo już za długo to nam nie zostalo ja już nie moge sie doczekać a że termin mam na 30.10 ale termin mi sie zmienil i dokładnie nie wiadomo kiedy urodz e ale napewno nie w terminie tylko wcześniej 12.10 już musze wstawić sie do szpitala oddalonego o 80 km od miejsca mojego zamiszkania poniewaz wystapiła u mnie cukrzyca ciązowa i jestem na insulinie a przed koncówka wakacji miałam przygody z podtrzymaniem ciązy bo mój synus juz w 31 tyg się pchał na świat jestem w trakcie dostawania sterydu na rozwój płucek malutkiego dziś dostaję ostatnia dawkę.Pozdrawiam

image mg][img]http://www.suwaczki.com/tickers/2shfnyfi2q96ip5d.png" alt="http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqdqk3ih7isvsa.png[/i
mg][img]http://www.suwaczki.com/tickers/2shfnyfi2q96ip5d.png" />

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...