Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba ważne zeby było po 35.

Jak sie czujecie. Ja nie wiem czy cos sie nie zaczyna dziać. Młody mocno pracuje na dole. Poza kopniakami czuje jak mojta rekami bardzo nisko. Napiera na wyjście bo czuje ucisk na dół i na miednice. Ewidentnie mu ciasno. Te kłucia w pochwie są mega częste. Nawet jak leżę. Spacer jest jak wyprawa w góry... Lekarz zapewnił ze jest juz bezpiecznie. Młody jest duży, 2 tyg temu jak miałam fałszywy alarm dostaliśmy sterydy na płuca wiec te tez są gotowe.

Odnośnik do komentarza

Myślę ze 35 tc na GBS jest jak najbardziej ok , podobnie jak 37. Lekarz wie co robi, ja zaczynam swirowac, że jak wcześniej urodze to nie będę mieć wyniku. No ale wtedy podejrzewam że profilaktycznie antybiotyk dostanę.
Też mam uczucie kłucia, okropne uczucie. A po seksie to się czuję jakbym co najmniej 3 dni sprzatala... Także chyba zrobimy sobie do 1.10 miesiąc przerwy, a potem na wywołanie porodu będziemy intensywnie pracować :D

Odnośnik do komentarza

ona1981 -
Kochana moj widzac moja rozpacz od razu przystapil do akcji i jakos ja zmyl:)

totek1623-
ja tez lozeczka nie mam zlozonego. Nawet jak bedziesz w szpitalu to maz czy szwagier na szybko złoża:) PIerwsze noce i tak bobasy beda w naszym ramionach.

Materac do lozeczka kupuje moj dzis w Ikei zwykly piankowy.

Boże ile TY Mari83-
bierzesz rzeczy do szpitala.Ja nie rodzilam wiec sie nie znam,ale na stronie mojego szpitala nie ma prawie nic w porownaniu z tym co TY masz. Chodzi o te mascie itd..cholera:P
dokupie to tantum rosa i recznik papierowy bo narazie mam papier schowany.

Jakoś nie pomyslalam,że w szpitalu laduja brudy w jednym koszu i potem trza szukacswoich,to moze dla malego jakies najbrzydsze wezme??a ja chcialam go ladnie ubrac:(z tych najmniejszych pewnie po 2-3 tyg wyrosnie:P
Własnie ja mam cala walizke zawalona bo wszystko trzeba miec swoje. Rozki,PIELUCHY.ciuchy itd.
To ja powinnam ze 4 torby zabrac.

W ogole jak zaczne rodzic to pewnie tych moich ciastek w szale nie znajde..:(

Ja dzis mam pierwsza noc od daaaawna przespana bez wspomagacza,spalam 8,5 godziny bez przewy na siku!!!!ale od godziny leje mi sie krew z nosa i nie umiem zatamowac:(

Ja GBS mialam pobierany na ost wizycie czyli 34tc 5 d. Dzis jade do szpitala odebrac wyniki.

Zjadlam sniadanko,takie zdrowe,jogurt naturalny z masa owocow:)Wczoraj do nocy jadlam czekolade milke oreo i chipsy wiec troche mialam wyrzuty.

MIłego dnia Wam zycze:*

Ja posciele lozko,pojde sie myc bo jeszcze leze i biore sie za prasowanie. Mam garstke doslownie.

Odnośnik do komentarza

Ja mam kokos pianka gryka, obejrzałam dokładnie gryke, żadnych robaków, więc nic nie będę wyrzucać. Przy zmienianiu pościeli w łóżeczku będę materac oglądać. A ponoć ta gryka jest fajna jak maluszek już jest bardziej ruchliwy, to wtedy taki magaz ma.

Jestem strasznie poirytowana, mamy remont w jednym pokoju jeszcze i idzie to jakoś jak krew z nosa, a dopóki tam nie skończymy, to nie ma sensu sprzątanie sypialni. I tak czekam i czekam, mam nadzieję ze do końca tygodnia przyszłego będę miała już wszystko gotowe, łącznie ze złożonym lozeczkiem.
Dziś mam dzień lenia, taka jestem obolala, szczególnie biodra mi dołączają, po nocy nie przeszło... a na obiad beda dziś naleśniki, mam takiego smaka od wczoraj! i na czekolade i chipsy tez mi smaka narobilyscie.. :D

Odnośnik do komentarza

W ogole dziewczyny powiem wam, że byłam ostatnio na takich dniach otwartych oddziału polozniczego i była dziewczyna która jest instruktorem chustonoszenia. ZAKOCHAŁAM SIĘ PO USZY! Mam już nawet wybraną firmę i mam zamiar nosić od około 2-3 tygodnia w chuscie. Jeśli któraś jest zainteresowana zaletami noszenia w chustach to napiszę więcej ☺

Odnośnik do komentarza

Nie wiem skąd pomysl, ze jak położna przebierze dziecko to ciuszki trafiaja do jednego kosza na brudy i trzeba swoich szukac... nie wiem w jakim szpitalu tak jest i dlaczego polozna ma niby dziecko przebierać?

U nas owszem, szpital daje ciuszki po urodzeniu, ale nie trzeba z tego korzystac. Zawsze gdy dziecko ejst jeszcze na brzuchu u mamy polozna pyta czy ciuszki szpitalne czy swoje. Ja na pewno dam swoje. Poza tym polozna ubiera dziecko tylko raz, jak sie urodzi a pozniej juz przciez malenstwo trafia na sale razem z mama i mama sie nim zajmuje :)

Odnośnik do komentarza

Wowania właśnie siostra moja która rodziła też spytała mnie jak to możliwe że niby później położna sama dziecko przebierze:P ale koleżanka tak właśnie powiedziała że jak od wielkiego dzwona położna sama przebierze dziecko to nie patrzy czy są to ubrania szpitala czy matki i wyrzuci do kosza na brudne ciuchy. Może wezmę do torby parę sztuk swoich i zobaczę jak się sytuacja będzie miała ale te, mam nadzieję trzy dni, wytrzymam oglądanie dziecka w szpitalnych ciuchach :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Tantum Rose tez mam spakowana 3saszetki do torby ;)
Zgadzam się z WawAnia odnośnie ciuszków dla maluchów - u nas tez tak jest jak napisałaś.
Materac do łóżeczka kokos-lateks wg mnie ok.
GBS mi pobierał lekarz jakoś w 34tyg.

Odnośnie husty to jakoś mnie nie przekonuje-może jestem staroswiecka :) ale nie kupuje jej.
Moja malutka też szaleje w brzuchu że aż ja podskakuje.Chyba jej ciasno już.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

Witam kochane;)
Co do chusty i nosidełka też nad tym myślałam fajna sprawa ;)
U nas z tymi ciuszkami jest tak, że położna przebiera dzidzie i w ogóle jak mama miała cesarkę bo na początku nie wstaje się z łóżka. A jak naturalnie się urodzi to od razu samemu no i jest wybór można mieć swoje albo szpitalne. Mnie też koleżanki straszyły przy Franusiu, że ciuszki giną ale mnie tam nic nie zginęło.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza

Hej!
Totek wydaję mi się starczy, a jak nie zawsze ktoś może Ci dowieźć, ale faktycznie może jeszcze jakieś body w razie co? Ja biorę na 56, chociaż moja córcia jak się urodziła miała 57cm, ale była tak podkurczona że spokojnie starczyło ;)

Już sama nie wiem, może tych ciuszków wezmę trochę więcej, ale w sumie liczyłam na to, że wróce do domu z mniejszą ilością prania ;)

A bierzecie do szpitala laktator?

Ja badanie GBS mam mieć teraz w poniedziałek, a będzie to 34tc.

Co do chusty to ja nie jestem przekonana, ale chętnie poczytam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/h44eugpjwj2a035p.png

Odnośnik do komentarza

Totek
Ja biorę dla córeczki do szpitala 3pajace na długi rękaw 56cm i 1szt 62cm;2body na długi rękaw 56 i 62cm;2body na krótki rękaw 56 i 62cm: 2szt polspiochow 56 i 62;4pary skarpetek;2czapeczki cienkie i 1 grubsza na wyjście i pajac z weluru 62c na wyjscie;kocyki 2szt.cieplejszych jeden a drugi bawelniany;pieluchy tetrowe 4szt i flanela 3szt (1szt używam jako przescieradlo dla dzidzi do lozeczka szpitalnego). Becika nie biorę bo za gorąco w nim dziecku (przy pierwszym mialam 2szt.becikow i raz uzylam jeden-dziecko się upocilo w nim).rękawiczki dla dzieci są wg badań niezdrowe (zaburzaja rozwoj psychoruchowy itd.)-przy pierwszym kupiłam kilka par i nigdy nie użyłam ich.obcielam pazokietki i było ok. Sama bym nie chciała spać/lezec w rękawiczkach wiec po co mam dziecku to fundowac?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...