Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

hej dziewczyny. ja dziś byłam na zakupach, kupiłam 2 staniki do karmienia jeden zwykły bawełniany, jeden wyjściowy z fiszbiną :D
tak mi się spodobały moje cycki w nich, że chyba po karmieniu też będę je nosić, tak fajnie piersi wyglądają :D:D

a no i na allegro zamówiłam 2 koszule do karmienia i szlafrok, do szpitala. więcej chyba nie potrzebuje, koszule do porodu dostajemy w szpitalu.

co do smarowania brodawek, najlepiej zacząć ok 2 miesiące przed porodem, zeby je zahartować i nie pękały podczas pierwszych karmień, lepiej dla nas - nie będą bolały to się szybko nie poddamy ;) mam fajną maść od nas ze szkoły rodzenia, potem podeśle Wam nazwę :) nie trzeba jej zmywać do karmienia, co moim zdaniem jest bardzo istotne!!

byłam w sklepie zobaczyć jak moje zamówienie, wózka nie ma, mebli nie ma, nie wiadomo kiedy będzie :( i nawet nie moge poprać ciuszków.. bo gdzie to dac? do reklamówki znów? bez sensu, chciałam od razu do szafek poukładać :D

Odnośnik do komentarza

Ja to prawie z domu.nie wychodze tak zaczelam wstydzic sie swojego wygladu,zbrzydlam tez. Mam takie cienie pod oczami i nawet jak naloze podklad,a codziennie nakladam nawet jak jestem w domu-to wygladam bardzo zle.Brzuch zaczal dodawac mi lat,zawsze chcialam,ale wygladam jak jakas matrona.Piersi zwisy(czesto chodze bez stanika).

W sob mamy impreze,bedzie basen itd,gdzie ja taki babsztyl do basenu z ludxmi haha.Jak pomysle,ze moge miec jeszcze wiekszy brzuch....co bedzie za 3/4tyg...ciuchy kupuje tylko w lumpeksach,getry i spodniczki.

Odnośnik do komentarza

Serio bez stanika!!ciagle,tak nie lubie stanikow,krepuja mi ruchy jakos. Nie cierpie ich.

Moj do mnie mowil:moje zwisy to wtedy zakladam. Do ludzi jak wychodze to nosze a w domu nie. Spie w ogole calkowicie nago. Czasem majtki teraz bo mi ta luteina sie rozpuszcza i syfek zostaje.

W ogole po lewej i prawej stronie brzucha oraz nad piersiami mam strasznie widoczne zyly. W ciazy mi takie powyskakiwaly. Pelno zyl.

Zrobilam tarte warzywna na kolacje i dalej prasuje:-((

Odnośnik do komentarza

Podczytuję Was regularnie:) Ja przytyłam już 9kg, ale nie widać tego zbytnio bo mam prawie 180cm a i wcześniej miałam niedowagę, brzuch mam taki średni i na szczęście (odpukać) nie mam jeszcze rozstępów.
Dziś byłam na wizycie (29w5d) i mały waży 1490 z czego się bardzo cieszę bo wcześniej wolno przybierał na wadzę i się nawet poryczałam wróżąc hipotrofię. No i kość udowa w końcu nadrobiła bo wcześniej była 2 tyg do tyłu i też to przebeczałam bo to bywa markerem zaburzeń genetycznych. Dziś pierwszy raz od dawna wyszłam z wizyty z myślą że wszystko będzie ok.
Z kosmetyków kupiłam dziś małemu żel do ciała i włosów z hipp, a do tyłka krem linomag bobo na co dzień i w razie odparzeń maść linomag. Czytałam u sroki że mają dobry skład, więc mam nadzieję że podpasują dzieciątku.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5ee78h57my.png

Odnośnik do komentarza

Mari, co do badań to moja zapomina o tych obowiązkowych na kolejne tygodnie, sama muszę prosić o posiew czy biocenozę ale stwierdziła ze powtórzymy przeciwciała na HIV. Ręce mi opadły, chyba u niej na fotelu miałabym złapać...
Rozstępy jak zaczęły wychodzić to końca nie ma. Wiedziałam ze tak bedzie - geny. Tygrysie paski :-)
Co do spania nago to jest mega opcja. Mi jest tak cieplej i lepiej sie czuje w swojej skórze (chociaż teraz i tak czuje sie jak słoń).
Brzuch mnie swędzi od rośnięcia, znowu więcej twardnieje i od pewnego czasu pojawia sie siara. Młody zawładnął wszystkim :-)

Odnośnik do komentarza

agitsguciop: z tego co pamiętam sroka hipp polecała, ale rossmanowe też i z racji że tańsze to się pewnie przerzucę później na rossman. Właśnie rozmawiałam z bratem któremu niedawno urodziła córka i oni stosują bepanthen na pupę i odparzeń nie ma wcale, myją jakimś mydełkiem i stosują oliwkę bambino.
Ja kupiłam w jednym żel do włosów i ciała z tego hipp baby, poza tym ten krem i żel z linomaga i octenisept. Jeszcze kupię oliwkę jakąś (ale nie wiem czy będę używać na co dzień) i jednak coś awaryjnego na gorączkę, mam nadzieję, że tyle wystarczy.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5ee78h57my.png

Odnośnik do komentarza

Poprasowalam:-)
Jutro kolejne pranie. Najwiecej mam rzeczy na 56:-((mama przyszalala w ciucholandach,nie powiem ciuszki piekne,ale tyle tego,a chlopczyk ma byc pokazny(przynajmniej z wagi).

Na 62 i 68 mam po 3-4rzeczy,dalej tez. Bede co jakis czas kupowala,ciucholand obok:-)

Ja mam zamiar kupic zel do mycia ciala,oliwke,krem do pupci na co dzien. Mam Alantan i Sudocrem.
Nie kupuje zadnych lekow bo i tak jestem na tyle nieswiadoma,ze z kazdym pierdnieciem albo jego brakiem u dzidzi pojde do przychodni i powiedza co mam kupic.

Evi -
faktycznie przy Twoim wzroscie tak malej "masy"zapewne nie widac. Ja mam 158cm to brzuch mi odstaje na pol metra(jutro 33tc 1d)mimo,ze przytylam tylko ok 5kg.

Odnośnik do komentarza

Ewi27
Bardzo dobry wybór i zakup kosmetyków.też je mam i polecam.wprawdzie nie czytałam o nich ale testowałam w praktyce wiele różnych kosmetyków na pierwszym dziecku i stwierdziłam, że te są najlepsze.plus Emolium do kapieli na pierwszy miesiac jeśli dziecko ma ciemieniuche.a mój synek miał.

Na sutki obolałe od karmienia polecam Bepanthen maść (można też jej użyć dla dziecka jeśli ma większe odparzenia i Linomag nie pomógł). Ja niczym nie smarowalam przy pierwszej ciąży i nie smaruje teraz sutków tylko je podczas brania prysznica rękawica dość szorstka myje żeby "przyzwyczaic" do tarcia :) przy pierwszym dziecku 2dni mnie bolały i smarowalam po każdym karmieniu Bepanthenem a na 3dzien juz było spoko.

Zuzu111
Masz rację rozstępy to kwestia genów. Jeśli ktoś ma predyspozycje to obojętnie jakie super środki stosuje i tak mu wyjdą.a jeśli nie ma to może nic nie stosować i jest ok. Ja używam balsamu z Ziaja dla mam na rozstępy i balsamu Emolium na suchą skórę. I odpukać nic mi nie wylazlo.

Pauka89
Lepiej nos stanik nawet jesli nie lubisz, bo Ci te obwisle piersi zostaną niestety.to samo podczas karmienia piersią. Trzeba nosić stanik żeby podtrzymywać cyce.Mama mnie na to wyczulila i się zmusiłam przy pierwszym dziecku.rzeczywiście rezultat był dobry.jak przestałam karmić po 1,5roku piersi wróciły do stanu sprzed ciąży -jedynie sutki ciut większe się zrobiły -antenki takie :) dlatego dziewczyny polecam noszenie stanika.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

Ja stanik noszę praktycznie non stop. W dzień normalny, na noc sportow y choc czasem i na dzień zostawiam sportowy. Nie chce po ciąży flakow zamiast cyckow, tym bardziej ze mam ladny biust :-D

Totek - co do Bio Oil mogę polecic z calego serca! Stosuje codziennie od 13tc i rozstepow brak. Wiem tez ze jak sa jeszcze świeże rozstepy to tez regularne stosowanie pozwoli się ich pozbyc. Moja przyjaciolka nie smarowala piersi przez pierwszy miesiac po urodzeniu synka bo karmila, ale wlasnie po miesiącu jak przestala to wrocila do smarowania bo jej powychodzily i nie ma po nich sladu:)

Odnośnik do komentarza

no dobra to kupię też tylko płyn do kąpieli i balsam z rossmana, octenisept, coś do pupy i na gorączkę.

oliwki nie kupuję, bo teraz już nie zaleca się smarować dziecko nia, chyba, że masaż, ale to zawsze można dokupić.

ja od 4mca smaruje się bio oilem + krem albro serum na rozstępy, na poczatku rzadko, teraz regularnie codziennie albo 2x dziennie. jak mi się jeden krem skończy to kupuję następny inny, skóra jest delikatna, co prawda wyszły mi rozstępy - ale 4 malutkie kreseczki, więc myśle, że jest spoko :)

Odnośnik do komentarza

agitsguciop - ja ze spraw kosmetyczno-medycznych mam taka liste dla porównania, tylko ze ja zrobilam juz zamowienie wszystkiego zeby miec z glowy wiec moze i za duzo do przodu: :)
wszystkie kosmetyki kupilam z ziajki, plyn do mycia, pozniej balsam, oliwke tez kupilam i sama uzywam tej w zelu johnsona wiec i tak wszedzie stoi :p na ciemieniuche.
krem do pupki tez mam z ziaji, z tlenkiem cynku. ma super konsystencje i cene
sudocrem
bambino do buzki i tak na co dzien
osctenisept do pepuszka,
sól fizjologczna
aromactiv od urodzenia
woda morska
witamine d nawet kupilam :D
kupilam tez 3 mydelka z johnsona
I ogolnie wiele innych rzeczy bo jak pisalam robilam zamowienie w aptece wiec i dla siebie podklady i bla bla ba :P
Ja dzis dzien planuje zaczac od zadbania o siebie, wstawie tylko pranko, lece pod prysznic, potem zrobie sobie paznokcie, i moze nawet uloze wlosy :P

Odnośnik do komentarza

Wasze położne środowiskowe o suplementacji witaminami na pewno wam będą przypominać na wizytach patronażowych, ale mamy karmiące piersią suplementują D i K, z tym że wystrzegać się w aptece jednego preparatu zawierającego obie witaminy, tylko każdą kupić osobno. Natomiast przy karmieniu mlekiem modyfikowanym suplementacja witaminą K jest już praktycznie niezalecana, bo dawkę dla noworodka (250 mikrogram) można już w mleku znaleźć. Jeżeli jest mniej to trzeba sobie przeliczyć ile z mlekiem dziecko dostaje i ile jeszcze podać :)

Odnośnik do komentarza

ja to na włlasną rękę nic nie kupuje,żadnych witaminek.
Octenisept też mam.

zjadłam śniadanko i tez musze pranie wstawic.

Totek-zadbaj o siebie:)
Ja na paznokcie ide w sob na 8 rano do kosmetyczyki(manicure i pedicure),a co:)
raz w ciazy pojde,wieczorem mamy ta impreze.

wlosy mam proste jak drut wiec nie mam co ukladac i tak zawsze wygladaja na przyklapniete. Myłam głowę we wtorek rano,dziś mi sie znow nie chce.Bede chodzila w takich,związanych.

Miłego poranka wszystkim życze:)

Odnośnik do komentarza

ja kupilam ta witamine bo podawalam ja mojej chrzestniaczce pamietam. Ale dopoki mi lekarz nie powie przy wypisie co mam podawac to tez nic nie bede robic.
A K jeszcze wlasnie nie wiem czy bedzie potrzeba wgl wiec nie kupilam.
Ja mam lampe w domu wiec hybryde robie sobie sama, ale o stopy to juz poprosze moja Kaske co ze mna mieszka bo ostatnio juz mialam duzy problem jaka poze przyjac do tego zabiegu :D
Do porodu nie mozna miec pomalowanych paznokci slyszalam :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...