Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Miśka, nie jestem lekarzem, ale może Twój Mały ma trzydniówkę ?Moja Mała siostrzenica ostatnio to przechodziła, moja siostra podjechała na pogotowie. No i tam jej powiedzieli że to trzydniówka najprawdopodobniej. Charakteryzuje się ona właśnie wysoką gorączką, nawet 40 st .Po trzech dniach znika nagle tak jak się pojawiła, a potem po tych 3 dniach może jeszcze wystąpić wysypka. Podobno wiele maluchów to przechodzi.

Odnośnik do komentarza

Zuzu- nie sluchaj tych " dobrych" rad! Spisz z dzieckiem i jesli Wam to odpowiada to innych to nie powinno interesowac.
Ja tak jak WawAnia nie wyobrazam sobie spac z mala :) chociaz kilka razy probowalam nie mowie ze nie ale mala jeczy wygina sie ciagnie mnie za wlosy az wkoncu sie rozplacze odkladam i spokoj. (Przez 1 miesiac) spalam z nia znaczy bardziej ona spala ja czuwalam bo spala mi na piersiach. I ciezko ja bylo nauczyc spac w lozeczku ale tak mnie kregoslup bolal bo ciagle w 1 pozycji az powiedzialam Dosyc! I teraz spi w rozwalona na calym swoim lozu. Ale ja karmie mm pewnie jak kp by bylo to tez bym z nia zasypiala. Bardzo bym chciala sie do niej przytulic ale ona ma na moje zachcianki wywalone ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka ze każdy robi jak uważa za słuszne i innym nic do tego. Ja bardzo bym chciała żeby Moja spała w swoim łóżeczku w nocy ale z drugiej strony bardzo lubię ją czuć jak się przytula :) Poza tym niestety jak już się obudzi na pierwsze karmienie to potem budzi się tak często ze latanie z nią do drugiego pokoju to by końca nie miało. Już w ogóle bym mię spala tylko nosiła albo marzyła przy jej lozeczku :) Jeszcze zdąży się sama tam naspać. Tak mi się przypomniala znajoma co ze swoją spała do 4 roku życia więc widzicie różnie to bywa choć ja uważam to już za grubą przesade.

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór. Błażej od pół godziny walczy w łóżeczku. Smoczek be, karuzela też. Ale mama uparta i nie wyjmuje. Tylko starszak zamiast zostawić niech sobie kwięka siedzi i go zabawia. Ja małego biorę do łóżka rano. Wtedy jeszcze do 10 sobie śpimy. Dzisiaj znowu spacerek był. Ale nie taki długi ;).

monthly_2017_03/pazdziernikowe-mamusie-2016_55442.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Miska1990 a moj Tymek, czyli starszak dokladnie tak reagował na zęby, mial 3-4 dni gorączkę po 40 stopni i czasem, nie zawsze, dosc rzadka kupe, a po 2-3 tyg wychodził zabek. Z reguły po 3 dniu szliśmy do lekarza i zawsze wszystko było ok, zlecali badania moczu albo krwi ktorych juz nie robiliśmy bo goraczka ustepowala.

https://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jybsrf15q.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ijpbx1hpq5mq38zb.png

Odnośnik do komentarza

Dziś zasypianie słabo :( zasypia w swoim łóżeczku, ale w cągu 2 godzin już ją 3 razy wyciągałam do przytulenia do cyca bo płakałą smutno :( Moze coś jej się śniło? Jeść nie jadła, 2 łyki i spanie.

Teraz wyszłąm do kibelka, kazałam mojemu jej pilnować (bo spała jak ją zostawiałam), no i co? 2 min mnie nie było, wracam mała w łóżku poziomo! i się śmieje... Wie chyba, że tata jest od zabawy ehh

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza
Gość WawAnia

Moja spi ale tez miala problem z zasnieciem. Po powrocie ze wsi była chyba rozregulowana. Zawsze zasypia przy butli i wtedy juz tylko biorę ją do odbicia i klade do lozeczka. Dziś nie zasnela. Probowalam niuniac na rękach ale byl o dziwo krzyk wiec położyłam do lozeczka i usiadlam obok. Odjechala po 15min :) ja juz rez ide spac! Dobranoc Mamusie! :)

Odnośnik do komentarza
Gość Totek16233

Wawania, 15 min usypiania nazywasz trudnym? :)
Dla porównania Mój Cholernik mnie postanowił sprawdzić, jakie są moje granice cierpliwości.
Pomyslalam wieczorem, tak się przytula, może usnie tak na moim łóżku. Przysnal na dwie minuty po czym nagle wpadł w taką histerie, że biegiem przenosilam Go do kołyski. Nie minęły kolejne dwie w kołysce i spał. Ale uwaga, budzil się dziś co pół godziny do teraz właśnie... Zaraz Go chyba pogryze :D
Se myślę, poczekaj będziesz starszy, ja Ci dam drzemke w dzień....

Odnośnik do komentarza

Witam po weekendzie!

W sobote robilismy impreze wiec od rana krotki spacer,gotowanie i do 2 w nocy goscie. W nd spacer na 2 tury,razem ze 3 godz,pogoda piekna. Pozniej obiad u moich rodzicow. Nogi od chodzenia mnie bol.
Dzis za to u mnie leje i chyba nie wyjdziemy ale mozliwe,że bedzie gosc:)tylko kurcze nie kupilam nic do picia wiec musze poczestowac kawą lub herbatą.

Mał zasnal o 20,kar ienie o 2 w nocy i nie spal do 3,pozniej pobudka 5:45 i nie spał do 6:30.Od razu po karmieniu ost odlozylam do lozeczka,toczyl walke i sie poddal-spi do teraz,ale ja od 5:45 juz nie:(
Jak tak rano codziennie wstaje to glowa mi pęka.

EmMadlenoby Twoja Zosia już wyzdrowiala,straszne to. Katar dla takiego dziecka musi byc bardzo meczacy,a tego odkurzacza to ona pewnie strasznie sie boi...

Jakie Wy dziewczyny dlugie spacery robicie o matko!!No,a przepraszam nie macie parcia na pęcherz??Ja to max 1,5-2 godz,ale w bolach sie zwijam juz po pol godz spaceru bo malo sie nie zesikam!!wiec spacery takie przyjemne dla mnie nie sa,a raczej uciazliwe.
OnaTy w obcasach to juz w ogole....no chcialas byc piekna:):)ja to wczoraj w trampkach i a'la skórce:)

co do spania z malym to tez sobie juz tego nie wyobrazalam,przez 2 pierwsze miesiace z nim spalam(czyt.nie spałam)i pozniej juz wolalam 200razy go odkladac do lozeczka zeby sie nauczyl....

oj mi sie juz spac chce...:(
miłego poranka:*

Odnośnik do komentarza

Ona ale śliczny bąbel z Błażeja :) ja już pisałam wcześniej o tym ale przyjmuje zasadę jak mi położna powiedziała: do 3 miesiąca dziecko się nie przezwyczai potem coraz trudniej więc trzeba bardziej uważać.. Więc Jaś śpi w łóżeczku. Podobno nie wolno chwalić swojego dziecia bo się odmieni ale ja pochwalę że ładnie się do łóżeczka przezwyczaił.. był okres że w wózku spał było mi wygodnie tylko chwilę pobujac w nocy i spał ale później zauważyłam że on jest mega spocony a po drugie jak się zsunal to nogi miał podkulone. Więc wylądował w łóżeczku.. tylko problem jest że dosyć często się budzi.. nie wiem już sama ile bym mleka nie dała mniej czy więcej to zawsze budzi się o stałych porach! 1, 4 i 6.. I od 6 już nie śpi tylko gada do zabawek w łóżeczku.. zazdroszczę dziewczynom które przesypiaja prawie całe noce.. A my mamy problem z jakąś paskudna wysypka :/ już chyba od ponad miesiąca pojawia i znika zmieniłam teraz mleko na bebiko pepti tak lekarka zalecila podaje któraś mama? Boże sama miałam łzy w oczach jak mu dawałam butelkę, śmierdzi jakąś pasza dla zwierząt! Na początku nie chciał ale teraz już drugi dzień pije.. nie to że stare NAN smakowało pysznie ale w porównaniu z tym to niebo a ziemia.. zobaczymy może to pomoże bo już sama nie wiem od czego to ma.. U nas pada.. Chyba dziś balkon tylko mały zaliczy..

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Biedne te Wasze chorowitkow, wracajcie szybko do zdrowia! :)

ona1981 ale laska z Ciebie, super fryzura! Jak ja Ci zazdroszczę takich prostych włosów!!

Pauka89 u mnie też wczoraj tramposzczały poszły w ruch :-D

Pola od początku śpi w swoim łóżeczku. Dla niej to ostatni bastion. Właśnie leży i wali poduszką w karuzelkę. Skubani spała od 18-6 rano ciągiem, objadła się jak Bąk i teraz ją energia rozpiera. Niech się uwalczy z tą poduszką, może się wreszcie zmęczy...

Dziś czekają nas zakupy, musimy kupić krzesła do stołu i stolik kawowy. W Jysk są wyprzedaże, może coś uda się nam upolować ;) Kurde zaś będę z moim bój toczyć, bo on woli drewno, ja biel ...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza
Gość WawAnia

Totek - nie napisalam ze trudne, tylko ze miala problen zasnac :D no i w sumie to wyszlo 40min, bo 15min to walczyla w łóżeczku :)

Pauka - moze po ciazy Ci zostalo to czeste bieganie do toalety? :D ja w ciazy latalam wlasbie co 1,5-2h, to byla tragedoa! A teraz to luzik. Czasami jak ide rano to potrafie kolejny raz isc o 13:00 :D w miedzy czasie oczywiście mi sie zachce ale jak nie moge akurat isc bo np niuniam Małą na rekach (od jakiegos czasu zasypia na drzemki na raczkach:), to zapominam ze mi sie chcialo :D

Cukinka - Twoja Pola jest bezkonkurencyjna! :D ale ja bym chyba wolala ze zasypiala mi te dwoe godziny pozniej zeby nie wstawala o 6 : D wysypiasz sie? Co do mebli, tez wole biel! Chciałam stol z bialym blatem to salonu bo mamy biale meble ale moj sie nie zgodził :/ w efekcie mamy ciemny stol (meble sa biale z czarnymi bokami), ale za to obicia krzesel mamy jasniejsze i dodatki biale :D

Odnośnik do komentarza
Gość EmMadlenn

Cukinka wybierzcie białe drewno :)
Padam ze zmęczenia... ja jeszcze się nie wyleczylam, Zosia kaszle.. pełno kataru... mam nadzieję że ten antybiotyk zadziała i jej to wszystko przejdzie bo masakra.

Odnośnik do komentarza

Emmadlen a jaki antybiotyk macie?

Izu nie wiesz co piszesz :) przy nutramingenie bebilon pepti to cukierek.. jak pierwszy raz podalam nutramingen to Franek mial odruch wymiotny (i autentycznie- dla mnie zapach jak wymiociny). Dzwonilam do lekarki bo caly dzien nic nie jadl a przeciez musial, co powiedziala?: Jak zglodnieje to zje. No fakt przyzwyczail sie pozniej..
Jak sie okazalo ze mozemy przejsc na pepti to bylam przeszczesliwa :)

Ale leje, szkoda :(

Dziewczyny mam pytanie, otwieracie okno w pokoju w ktorym jest dziecko?
Bo ja przy Franku otwieram czasem na 5 minut, a jak Nas nie ma w pokju to caly czas sie wietrzy.
Tesciowa mowi ze oszalalam zeby otwierac okno (i mi je zamyka jak wychodze czesto:) )
A Moja mama znowu ze chyba glupia jestem, zebym nie trzymala dzieciaka w takim zakisnieciu.
Jak Franek jest u Mojej mamy to Oni maja ciagle uchylone okno w kuchni a On zawsze jest w salonie. No i nic Mu nie jest przeciez :) nie wiem. Jak o tym mysle to sie glupia robie bo to taka glupia sprawa a jednak taka wazna :D

Odnośnik do komentarza
Gość EmMadlenn

Dziewczyny promocja na Dady jest :)
Totek dostała Amotaks. Zobaczymy...
zaczely sie zielone, smierdzace kupy ze sluzem...
U nas okno jest otwarte w innym pokoju prawie cały czas, czasem w pokoju w którym jest mała otwieram na mikrowentylacje, unikam po prostu przeciagow:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...