Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cukinkaa

My po spacerze :) u nas 17 stopni, więc wskoczyłam w New Balance'y i letnią kurtkę, a Pola z tejże okazji zaliczyła pierwszy spacer w spacerówce :) obie odetchnęłyśmy z ulgą. Mi lżej i poręczniej, a Młoda wreszcie mogła świata podziwiać. Prawie 3 h łaziłyśmy :) Kocham wiosnę <3

Odnośnik do komentarza

EmMadlenmy jeszcze przed...czeka nas to wszystko. Nawet nie mamy planów co do tego kiedy robimy. Mój ma ciagle te sprawy o alimenty i nie chce ze mna o tym gadac,po sprawie.

Ja dzis jestem wsciekla normalnie!Miałam isc na spacer bo u mnie gorąco i...dupa!Mały miał "drzemeczke"poranna od 9:50 do 13:45!!. Byla u mnie siostra w tym czasie. Obudził sie,karmienie,szybkie ubieranie i wynioslysmy go na spacer. Ubralam go chyba za cieplo,zaczal plakac i bylismy tylko pol godziny!:((normalnie depresji dostałam! Wrocilismy to juz wrzaski,piastki w buzi,na rekach zle,na macie zle,w bujaczku tez. Wreszcie znow usnal przy cycu pol godziny temu. Zalamalam sie,że taka ladna pogoda,a ja kisne w domu. Jutro od razu po karmieniu rannym(jak za dawnych czasów)pedzimy na spacer,czyli juz przed 10,aby wyrobic sie pzred drzemka. Niech mi te 3 godziny drzemie na spacerze.

cukinkaze tez tak na letniaka wyskoczylas:)tez musze jakies adiki sobie kupic i ta kurtke koniecznie. Dzis jak wyskoczylam w moim zimowym placie,czapce i szaliku to az mi glupio bylo...około srody poprosze mame czy przyjdzie do malego i sama pojade na zakupy.

Zazdroszcze Wam wszystkim dzisiejszego spacerku,ale jak pisala chyba Mazosta piekna pogoda dopiero sie zaczyna,ile jeszcze dni pieknych bedzie.

Zycze Wam wszystkim zdrowka i dzieciaczkom. Nie mozna chorowac!!

Moj Miki dzis 9 dzień bez kupy!

Odnośnik do komentarza

Hej
U nas dziś w słońcu było 19 stopni!! W cieniu 12. Cudo!!
My dziś bylismy 2 godzinki taka piękna pogoda. Chociaz Macio spal tylko z 40 minut :) poszlismy po Ige do pkola i na plac zabaw. Moja starsza szalała a Maćkowi gondolę podniosłam do pozycji półsiedzącej i był taki szczęśliwy że szok :D gadał, pluł, śmiał się machał rączkami i nóżkami i każda mama chciała go nosić a jemu w to graj :D:D Wrócilismy do domu a jak Tata wrócił to Maciek chciał mu chyba wszystko opowiedzieć bo taki był pobudzony :)
My tez przed chcinami jeszcze. Nawet jeszcze nie byliśmy u księdza.
Jak ubraliście dzieciaki dziś? Ja krotkie body, cienki sweterek rajtki i welurowy kombinezonik. no plus czapka :) Do spania musiałam dać kocyk bo mój się nakrywa po same oczka. Dopiero jak zasnął to mu buzię odsłoniłam.
Teraz mały ma drzemkę a mężuś robi pizzę na kolację :) mniam :)

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza
Gość EmMadlenn

Ależ Wam zazdroszczę tych spacerów! Pauka, jednocze się z Tobą w depresji bezspacerowej... dodatkowo jestem tak chora że już czekam żeby mała wykąpać i położyć spać.. jutro polecę do lekarza.
Ja mojego M też nie budzę w nocy do dziecka wcale, po co ma wstawać... żeby patrzeć jak karmie? ;) niech odpoczywa, on pracuje ciężej niż ja w domu żeby ten dom utrzymać.

Odnośnik do komentarza

Irena z Paulinka mojego Szkraba wczoraj nasza Ciocia pediatra osłuchała, no i czysto, powiedziała, że jak jest wesoły, je normalnie i nie nasili mu się to, to żebym nie szła do lekarza, bo w przychodniach teraz można coś gorszego złapać.. Powiedziała, że w trzy - cztery dni powinno przechodzić, mówiła że z katarem spokojnie na spacer, ale żeby się wstrzymać dopóki brzydko kaszle.. No i do nosa daje mu nasivin dwa razy dziennie, a na ten kaszel mokry dwa razy dziennie po pół łyżeczki prospanu. W ogóle pięknie otwiera buzię na widok łyżeczki, a jak spróbuje syropu, to się strasznie krzywi, zobaczymy co to będzie za niecałe dwa miesiące jak zacznie jeść inne rzeczy poza cycem. Ja w ogóle wracam już na całe trzy dni w tygodniu na uczelnie do pracy, ale będę przyjeżdżać na karmienie. Kładę się już, bo rano będę nieprzytomna ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlanlidotqnetp.png

Odnośnik do komentarza

Sowka no, własnie ale Ty masz ciocie, która osłucha... Wczoraj sie wstrzymałam z lekarzem, myślałam, że przejdzie lub zmniejszy sie, ale dzis dostała takiego napadu kaszlu, że zwymiotowała więc się wystraszyłam i umówiłam do lekarza na 17:45. Też się boję cy czegoś gorszego nie zalapie w przychodni... ale z drugiej strony nie chce żeby wdało się jakies zapalenie oskrzeli czy płuc :(

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yrl68dqgxhmxw.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ksigskn1n.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. U nas dzis znowu kolejn dzień z pięknym słoneczkiem ale za to wiatr szaleje :/ Wczora prawie caly dzien byłysmy z Ala ja podworku. Z rana u neurologa wizyta pokazala ze wszystko jest ok, aczkolwiwk kurcze Ala nie pokazala jak sie wygina i lekarka stwierdziła ze lezy wporzadku symetria ok i nic nie trzeba ćwiczyć a ja nadal mam wątpliwosci.
Wogole dziewczyny zadała pytanie czy sobie gaworzy... i odpowiedzialam ze tak. Ale tak czytam o gaworzenoi ze dzieci mówią a gu aga a bu itd itp a moja tylko mowi aaaaaaaaa albo eeeeeee i koniec. Hmmm. Niewiem czy to wporzadku czy juz wymyślam.

No i skończylysmy wczoraj 5 miesiecy. Tzn.Alicja skończyła :))
Milego dnia :)

monthly_2017_02/pazdziernikowe-mamusie-2016_55314.jpg

Odnośnik do komentarza

czesc! jestem! :)
Boze dziewczyny co ja przezylam ostatnio to az sie wierzyc nie chce ze funkcjonuje..
sesja malo mnie do szpitala nie poprowadzila.. Franus jest chory, no wiec w dzien nie dalo sie robic nic. Wiec uczylam sie do 3-4 w nocy.. az wstanie na karmienie.. Ale jak Franus przestal spac to sie zaczela jazda.. Ja musialam o 6 wyjezdzac do warszawy a kladlam sie okolo 5.. Pobilam rekordy niespania bo przez 4 dni spalam doklanie 3,5 h.
Wracalam do domu samochodem okolo 21 to juz tak nie myslalam ze zostawilam na stacji benzynowej karte debetowa ;(
rano jej szukam a tu dupa. na szczescie Pan ja odlozyl i czekala na mnie! Rafal by *** przy samej **** ukrecil :D:D

Franus kaszle. Przez mieszkanie w tyle osob ciagle ktos jest chory i on tydzien zdrowy - dwa chory :( A kazdy sie glupio obraza jak prosze zeby Go nie calowali :/
Kaszel brzydki, jezdze co pare dni na kontrole ale plucka czyste co mnie dziwi wiec inhalacje robimy tylko. Ale gardelko Go boli bo co zakaszle to placze. Nosek zatkany... i ani spac ani jesc.. Ale rzynajmniej w nocy zaczal spac wiecej.
Dzis Go "przebujalam" i popalismy sobie do 10 bo musialam odespac :)

Franus zdrowieje, szczepimy sie i lecimy do Tatusia :) wiec mysle ze jakies dwa tygodnie i juz Razem!
Boje sie troszke podrozowac z Nim samolotem (pod wzgledem np 2-godzinnego krzyku) ale jak mysle ze bedzie rodzinka w komplecie to jestem to w stanie przezyc.

groszek- mega pomysl z takim uwiecznieniem miesiaca na karteczce z maluszkiem!! Jak pozwolisz sciagne sobie na pol roczku - ale tylko do celow prywatnych, bez publikacji :)

Frank sie zrobil przeswietny! Zaczely sie schody pt. zakladania pampsa bo mi po prostu ucieka! Przekreca sie na brzuch jak szalony!
Jak chce zajrzec do noska dzieje sie to samo..
Ucieka mi.. :P
Zjada swoje stopki (swoja droga podziwiam te akrobacje)
duzo kuma juz :) super.
No wlasnie pogoda jak marzenie a u Nas choroba.

Ale co jeszcze moge powiedziec: czary czy nie czary.. pomogly! Dziec mi jezdzi w samochodzie i po prostu az mnie szokuje! :P

Dobra wiecej napisze przy okazji bo nie bedziecie chcialy czytac takiego referatu :D
Ja wlasnie pije kawke i w koncu czas na porzadki :)

MILEGO DNIA!

monthly_2017_02/pazdziernikowe-mamusie-2016_55318.jpg

monthly_2017_02/pazdziernikowe-mamusie-2016_55319.jpg

Odnośnik do komentarza

Chorowitkom zdrowka!
Mój Maciek kaszle już od 3 tygodni bylismy trzy razy u lekarza i osluchowo czysto. Mowi że to alergia tylko ciekawe na co??? Zrobimy mu panel pediatryczny i zobaczymy moze cos wyjdzie.
My dzis byliśmy drugi raz u ortopedy. Wszystkie dzieci płakały a on jedyny nie:) wszystko z bioderkami ok. Mamy sie jeszcze pokazac jak Macio skonczy 8msc.
u nas też straszny wiatr ale pewnie wyjdziemy na spacer.
Groszek nie stresuj sie. Wszystko z mała dobrze. Dzieci rozwijają się w swoim tempie.Jedne dużo gaworzą inne mniej. Niektore sie przewracają juz z pleckow na brzuszek a Maciek nie. A ortopeda mowi zeby sie nie przejmować grunt że jest aktywny. Alicja pewnie teraz ćwiczy coś innego wiec na gadaniu sie nie skupia :)

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Franus i Ala cudowni :)
Totek mój też takie akrobacje na przewijaku wyprawia. Tylko że on sie na boczki przewraca i potem do tyłu wygina. Boże co ja się nameczę żeby go przebrać a jak jest kupa to już całkiem :)
Ja nie pozwalam calować Maćka i mam w nosie że krzywo patrza. Zdrowie dziecka ważniejsze.
Jak teraz ubieracie dzieci na spacerki jak jest cieplej?

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Ja sie czuje jak polamana. Wczoraj wieczorem jak przekladalam Małą z kanapy na mate to cos mi strzelilo w ramieniu i tak mnie bolalo ze masakra. Nocka tragedia, nie wiedzialam juz jak spac. Kazda pozycja sprawiała bol a jak pospalam w jednej dluzej niz 1h to tragedia! :/ maz mi w nocy spryskal to miejsce ketosprayem i w sumie od 3:00 w nocy pospalam do jakiejs 6:30 ciagiem bo wtedy Zosia sie obudzila ;) rano mimo bolu obiecalam sobie ze w yjde z Zosia na spacer. No i dobrze, ze o 10:30 bylysmy juz na zewnatrz bo przed 12:00 rozszalal sie taki wiatr i slonce w cholere poszlo :D to wrocilysmy do domu :)

Odnośnik do komentarza

nadrabiam Wasze posty i musze sie pochwalic ze Moj Maz jest bardzo pomocny, az dziwne. Bylismy na weselu chyba w tamten weekend.. Wrocilismy o 4 ja po 6 do szkoly.. On oczywiscie sie napil jak to facet ale wstal grzecznie do Franusia jak wyjezdzalam to jeszcze dalam Mu butelke i rozbudzilam swojego ze juz wyjezdzam. Dzwonil okolo 8 ze sobie wstali i ma nadzieje ze Franus okaze zrozumienie dla Taty :D
Moj wstaje w nocy zawsze jesli jestesmy Razem bo karmimy mm wiec nie uwazam ze tylko ja mam zarywac nocki. Rafal tez jest tego zdania wiec sie rozumiemy :)

Odnośnik do komentarza

Chorowitkom zdrówka zdrówka i jeszcze raz zdrówka!

No już się zaczęłam martwić o naszego Totka a tu proszę - jest :) Nie przejmuj się co se ludzie myślą bo dla Ciebie dziecko jest i zawsze będzie najważniejsze więc olac ludzi.

My wczoraj 3,5h jezdzilysmy po wiosce - ile luuudzi spotkalaaam :) Teraz też spacerujemy już 2h no wiatrek jest ale nie za duży i wiosenny więc korzystamy - pewnie znowu mi nogi w d... wejdą :D Ale czego matka nie zrobi dla dziecka...

Moja też nie składa sylab - najlepiej jej idzie buczenie, ostatnio krzyki (chyba sprawdza jak głośno da rade 'gadac') no i 'nieee' jej świetnie wychodzi :D

Odnośnik do komentarza

katka11, tak, ja robiłam Młodemu badania na alergię. Za panel pediatryczny , IgE całkowite i morfologię z rozmazem zapłaciłam 250zł.. a robiłam w takiej prywatnej przychodni w Bydgoszczy u Gizińskich. Widzę, że Luxmed chyba tańszy, ale ja poszłam na badania tam, gdzie przyjmuje nasza alergolog (chodzimy oczywiście prywatnie...). W piątek powinny być wyniki (u nas czeka się 5 dni roboczych).
A co do ubierania na spacery, to wczoraj było u nas ok. 12 stopni więc na to co ma po domu (spodenki, body z krótkim i bluzka z długim rękawem) założyłam mu cienki kombinezon polarowy, taką już cieńszą czapkę i przykryłam cienkim kocykiem. Mijałam wczoraj baaaardzo dużo wózków i specjalnie zwracałam uwagę, Młody chyba był najcieniej ubrany ;) Ale u nas w domu jest zimny chów ;) i odpukać póki co Kazik nawet kataru nie miał...

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp8nj9ljuv.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...