Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

99to tez nie duzo.normalnie. Ponad 100jeszcze nie ma':-))moj mi mierzyl bo mu kazalam. Mnie sie wydaje,ze w ciazy moj nie jest tak mily i dobry dla mnie jak przed:-(((tylko mowi,ze mam nic nie robic,a tak to jest tak sobie. Wczesniej bylo lepiej.

Ja to mam 2problemy:brak snu i nie wyprozniam sie:-(((musze dzis albo jutro zakupic jakas laktuloze.

Zjadlam obiad i chce mi sie spac. Jakas burzowa pogoda nA niebie. Kosmetyki chyba zostawie na koniec. Mam w koszyky w gemini pare kosm i termometr bezdotykowy,ale jeszcze nie kupilam.

Odnośnik do komentarza

To ja mam jakieś niskie tętno bo ok 60 lub 70, a ciśnienie też niskie bo ok 100/60.
Wczoraj miałam USG w równo skończonym 27 tygodniu mały waży 1077 więc gigantem nie jest. Zmartwiło mnie bo kość udowa jest ok 2tyg w tyle, wcześniej było wszystko w porządku. Naczytałam się dużo o tych rozbieżnościach, wystraszyłam, mimo, że lekarka mówi, że wszystko jest w porządku. Mam nadzieję, że mały nadrobi tę różnicę.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5ee78h57my.png

Odnośnik do komentarza

sowka91, EmMadlen co do wiaderka to ostatnio na szkole rodzenia położna mówiła żeby się z tym wstrzymać. aż dziecko będzie trochę większe. Tłumaczyła to jakoś, że niemowlęta, w tym pierwszym okresie (typu 2-3 miesiące) to w wannie, podczas kąpieli machają rączkami i to wzmacnia ich te obręcze barkowe. I, że spotkała się parę razy z tym, że jak rodzice od początku kąpią w wiadrze zamiast w wanience to się nieprawidłowo rozwija ta obręcz i później trzeba iść na rehabilitacje. Czyli mówiła, że wiadro super, ale po tych 2-3 miesiącach dopiero.

Hej dziewczyny, dawno mnie nie było ale pracy ogrom, dużo zmian w firmie i próbuje wszystko mieć pod kontrolą ale się nie da ;)
Z takich nowości to zaczęłam zajęcia w szkole rodzenia
Zaskoczyło mnie, że tak mało kosmetyków polecała położna używać przy pielęgnacji (smarować oliwką/olejem kokosowym itp, pachwiny i okolice odbytu maścią - jakaś na A, a tak to praktycznie żadnych więcej kosmetyków...)
Zaczynam kompletować wyprawkę, znaczy póki co wrzucam wszystko do koszyka na allegro :D
Ale do końca daleko...
Chociaż motywująco na mnie zadziałała ta rozsypana już wrześniówka, bo ja mam termin na 1 października, z ostatniego USG 25 września więc... chyba czas się zacząć bardziej przygotowywać :D
No i jestem już naprawdę ogromna, brzuch mam gigantyczny a Tymek szaleje jak wariat. Te kopnięcia i rozpychania są coraz bardziej bolesne a nie przyjemne, więc nie wiem jak będzie we wrześniu skoro on teraz już się tak nie mieści...
No i czuje przez niego spory nacisk na szyjkę, więc jak poczytałam o waszych skracających się to jestem przerażona na myśl o czwartkowej wizycie u lekarza :/

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

hej.

a ja nawe nie wiem nie mierze sobie pulsu w domu, bo dobrze się czuję.
mam jedynie problem z oddychaniem czasami, no, ale to normalne :D położe się na lewym boku i od razu lepiej .

dziś jakiś ciulowy dzień, w nocy nie mogłam spać po raz pierwszy odkąd jestem w ciąży :o jakoś tak się ciągnie i ciągnie. dłuży mi się ten czas cholernie ostatnio

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za informację, w takim razie wstrzymam się te dwa trzy miesiące, a później zobaczymy, czy dalej będę miała chęć kupić wiaderko ;) Ja wczoraj od 21 miałam straszne zawroty głowy, później w nocy raz wymiotowałam, a właściwie dopiero teraz czuję się normalnie.. Już się konsultowałam z ginekologiem, czy pędzić do lekarza, czy na IP, ale zostałam uspokojona, że to raczej nic z dzidziusiem skoro brzuch nie boli i nie ma innych objawów.. Możliwe, że się czymś zatrułam po prostu.. Co do spania, to właściwie równo ze skończonym 27 tygodniem zaczęły się nocne wędrówki na siku, więc sądzę, że już tak będzie do końca.. Mam do Was pytanie, czy znalazłyście idealny wózek 2w1 lub 3w1? Tak,żeby i gondola i spacerówka miały super opinie? Ja przymierzam się do Bebetto Luca, wiem że gondola jest rewelacyjna, ale boję się troszkę tej spacerówki.

Odnośnik do komentarza

~sowka91
Mam do Was pytanie, czy znalazłyście idealny wózek 2w1 lub 3w1? Tak,żeby i gondola i spacerówka miały super opinie?

Ja spędziłam pół dnia w sklepie z wózkami testując wszystko i zdecydowałam się na anex sport, zarówno gondola jak i spacerówka są super
dodatkowo ma taki uniwersalny (do dokupienia) adapter na foteliki samochodowe

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Ja co do wozka to sie przymierzam wlasnie albo bebetto holland lub torino albo tako moonlight/omega. Z kosmetykow to chyba wybiorę te serie babydream z rossmana,najwyzej pozniej dokupie cos innego.
Wanienke mam po starszym synku,wprawdzie niebieska ale w sumie mi to nie przeszkadza zeby i dziewczynka w tyn się kąpała.
Któraś z Was pisała ze w aptec Gemini juz ma w koszyku termometr bezdotykowy, ja dla synka 5 lat temu kupialm taki bezdotykowy na podczerwień do czoła z microlife i służy nam do dzis. Jest super zwlaszcza jak dzieck spi a trzeba zmierzyc temp takze polecam.

Odnośnik do komentarza

ja juz padam,jak mam intensywniejszy dzien to wszystko mnie boli. Ja dzis spontanicznie zakupilam wszystkie wkladki poporodowe i inne pierdoly lacznie z paczka pieluszek, nie wiem co mnie tak wzielo, bo nawet za bardzo nie mam na to miejsca, ale momentami to mnie tak wszystko boli i uwiera, ze mam wrazenie, ze to juz :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv73qq58mc2l.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3leg3crmo.png

Odnośnik do komentarza

Hej:) Udało mi się nadrobić tylko kilka ostatnicj stron:) Co do oliwki to stosujemy ją tylko na ciemieniuchę, bardzo łatwo ją w trn sposób usunąć. Nawilażane chusteczki mają przeróżne składy, nawet Nivea zawierają glikol i olej mineralny i nie są dobre dla skóry dziecka, czytajcie uważnie składy. Polecam stronę:http://www.srokao.pl/2015/06/analiza-chusteczki-nawilzane.html?m=1. W sklepie porównajcie skład z tym na stronie, bo zauważyłam, że np Dady z Biedronki zmieniły skład i mają już gorszy niż ten opisywany na stronie. My stosujemy Gaga zielone z Tesco. Co do kąpania w wiaderku, uważam, że to gadżet wciskany mocno na siłę, drogi i nie widzę sensu. W wanience super.kąpie się na początku i jest tańsza i wygodniejsza, a potem można po kilku miesiącach z tej najmniejszej przenieść się do normalnej wanny. Nie wiem dlaczego zwykłe, plastikowe wiaderko ma kosztowac 80-90zł, to śmieszne jest.

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sx3e3knfv3xjvk.png

Odnośnik do komentarza

Ja zdecydowałam się na Bebetto Vulcano, bo jest najlżejszy, wizualnie najzgrabniejszy, a spacerówkę ma identyczną jak Nico, więc jest ona trochę dłuższa i szersza niż w standardowych wózkach 2w1. Z wózkiem miałam ogromny problem, bo jak mi się podobały, to były albo wielkie i ciężkie, albo zgrabne i z fatalnymi opiniami od sprzedawców i użytkowników. Tak prawie wdepnęłam w Graco i X Landera :(
A fotelik mamy Recaro Young Profi Plus, bo ma 5 stopniową regulację oparcia, więc nie ma problemu, że noworodkowi lata główka i jest mocno zapadnięty w foteliku, a kilkumiesięczniakowi będzie głowa wystawać poza fotelik :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

~sowka91
Mam do Was pytanie, czy znalazłyście idealny wózek 2w1 lub 3w1? Tak,żeby i gondola i spacerówka miały super opinie? Ja przymierzam się do Bebetto Luca, wiem że gondola jest rewelacyjna, ale boję się troszkę tej spacerówki.

Ja długo szukałam tego idealnego, czytałam opinie. Będąc w sklepie zakochałam się w Bebetto Holland, ale czytając opinie przestałam go chcieć... Poza tym co 2 dziecko w nim jeździ.

Potem zastanawiałam się między Riko, a Camarelo. Długo porównywałam, oglądałam, czytałam opinie. Wygrało Camarelo ze względu na wielkość spacerówki. Porównałam ją w sklepie z Riko.. i masakra. Riko jest tak mała, jak dla lalki.. Na zime na pewno odpada.
Także wybrałam Camarelo Sirion 2w1, piękny, lekki i duży!

Nie radzę kupować 3w1, jeżeli chcesz nosidła/fotelika używać głównie w aucie. Nie są bezpieczne, ani testowane. A nie trzeba dużo więcej dopłacać, żeby mieć solidne nosidło przede wszystkim bezpieczne :) My wybraliśmy droższe - kiddy, można dziecko dać na pozycje leżącą :)

a jakie chusteczki nawilżane polecacie? te z pampersa są dobre? chciałabym niedługo zacząć kupować i nie wiem co wybrać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...