Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Ela27
Ryzyko podstawowe trisomi 21 1:201 ryzyko obliczone 1:95. W uwagach wynik badania przesiewowego ( usg i badanie krwi) nieprawidlowy

Ela27 - specjalnie zerknęłam na swoje wyniki i opis. W moim przypadku badano ryzyko wystąpienia zespołu Downa i Edwardsa. Ty widzę, że miałaś zespół Downa i tu mi się coś nie zgadza... podajesz 1:201, a ryzyko obliczone 1:95, skąd te dwie wartości? czy może 1:201 to ryzyko zespołu Downa, a 1:95 to ryzyko zespołu Edwardsa?

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie jest to ryzyko ze względu na wiek. Jestem tego pewna, bo niemożliwe żeby 2lata różnicy robiły tak straszną różnicę w ryzyku. Najlepiej gdyby Ela wrzuciła zdjęcie z wynikiem...

Ja kończę w tym roku 26 lat, a ryzyko z wieku mam wpisane 1:1300 i dopiero później mój wynik.

Odnośnik do komentarza

Okej, ja wyżej przeczytałam 27, a ne 37... to może faktycznie ze względu na wiek ryzyko wstępne jest tak wysokie, a później po korekcie o wyniki krwi itd jest zmiana na 1:95... przy moim opisie badania podane jest, ze wysokie ryzyko zaczyna się od wyniku 1:250... ;/

Odnośnik do komentarza

Ela, tak tak, wiem że w każdej :) tylko tak napisałaś, że na początku nie złapałam, że ta pierwsza wartość jest tą podstawowa, a ta druga Twoją obliczoną.

Dziwi mnie, że Twój lekarz nie kazał zwrócić się do genetyka najpierw... przecież nim wykona się jakieś dalsze badania powinno się najpierw ten wynik skonsultować z genetykiem

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście wynik nie jest zadowalający ale niema co się denerwować, umówić się na wizytę u genetyka i on doradzi co dalej a może inaczej zinterpretuje. Ostatnio moja siostra miała taki sam wynik jak Twój pojechała na dodatkowe badania, które wykazały ze maluch jest zdrowy, w listopadzie urodziła zdrowego synka. Trzymam kciuki za Ciebie i maleństwo Ela musisz być dobrej myśli a zobaczysz ze wszystko będzie dobrze :*

Odnośnik do komentarza

Z tymi wynikami to różnie.. mojego kumpla narzeczona też miała bardzo kiepskie wyniki, mimo a w moim wieku była jak zaszła w ciążę. Genetyk chciał ją wysłać na kolejne badania, inwazyjne.. ale wiadomo, inwazyjne wiążą się z dużym ryzykiem jednak, więc się nie zgodziła. Urodziła zdrowego synka :) więc trzymam kciuki, żeby u Ciebie też było dobrze! :*

Odnośnik do komentarza

witam.
Ja dzis juz jestem po drugiej wizycie u połoznej i kolejnym rozczarowaniu:-/
kobieta tylko sprawdziła mi cisnienie, próbkę moczu, omówiła poprzednie wyniki krwi i to wszystko.wielce zdziwiona że nie czuję ruchów dziecka jeszcze????to dopiero 17 tydzień, pierwsza ciąża plus jestem otyła więc co ona sobie wyobraża.
ąż strach pomyśleć że ktos taki może poród odbierać,teraz jetem szcześliwa że moge sobie sama sprawdzic bicie serduszka mojego maleństwa w domu.
pozostało czekać na drugi i ostatni skan 20 maja.

Odnośnik do komentarza

Ela- już wybiegam troche w przód. Ale tak jak napisała WawAnia aminopunkcja niesie za sobą powikłania(poronienie) musisz się zastanowic czy jak na badaniach wyjdzie cos nie tak, czy decydujesz się usunąc ciąże. Bo jesli,bedziesz chciała urodzic zdecydowałabym się na twoim miejscu na inne badania sprawdzajace. Mi lekarz teraz powiedział,że 1 na 200 ciaz po aminopunkcji jest zagrozona. Sama robiłam to badanie i osobiscie bym się nie zdecydowała na to badania. Ale moim zdaniem wszystko jest okej z dzidziusiem twoim:* Umów sie do genetyka i innego lekarza który wykona ponownie usg. 85 % wad usg wykryje tj.downa,i inne. A jak ci usg wychodzi powiec?? Nt było powiekszone czy co?

Ja wam powiem,że troche mnie usg uspokojiło,ale dopóki dzidziusia nie m na swiecie nic nie wiadomo. Wrzesniówka z forum w 17 tygodniu dowiedziała,sie ze jest cos nie tak. A wczesniej robił badania genetyczne i wszystko okej. U niej wystąpił zespół podobny do mojej córeczki,i jestem w takim szoku,że żadne badanie usg nie wykryli takiej wady. Mi zwykły lekarz,na zwykłym sprzecie w 12 tyg już stwierdził,że jest zle. Ale nie ma co myslec bedzie co bedzie..

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Ela - czy ten lekarz ma dobre opinie? Bo jak jest doświadczony, to myślę że nie masz co się martwić. Jak na usg było wszystko widoczne. Myślę że to błąd testu krwi. Tym bardziej jak często zdarzają się źle wyniki. Przeważnie jak jest zespół Downa to na usg jest więcej nieprawidłowości np. Coś z serduszkiem . Nie zawsze ale przeważnie. Czy konsultowalas się z innymi lekarzami?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Ela27 mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze.

Odnośnie ruchów to w pierwszej ciąży miałam łożysko na przedniej ścianie, pierwsze ruchy (których byłam pewna, że to nie perystaltyka jelit:) ) poczułam koło 20-21 tygodnia.
Teraz już wiem czego się spodziewać i jeszcze nic nie czuję.

Brzuch mam taki, jak w 30 tygodniu w pierwszej ciąży. Niestety w drugiej często jest większy. Wtedy miałam tak mały, że w 40 tygodniu wszyscy myśleli, że to 6-7 miesiąc.

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sx3e3knfv3xjvk.png

Odnośnik do komentarza

izadeutchland
magalena3 U mnie prawdopodobnie też ciąza zakończy się przed czasem możesz mi napisać czy u ciebie coś się dzialo czy gin tak zdecydował ze względu na ryzyko wystąpienia zawału łożyska? Mój gin powiedział mi że położy mnie do szpitala na monitorowanie KTG i 36/38 tyd ciązy bedzie decyzja o zakończeniu ciązy.Ja też myślę że mój aniołek czuwa nad nami aby tym razem było wszystko ok bo czasami mam załamania nerwowe i wszystko do mnie wraca z listopada.A co do brzuszka mój to już gigant mój gin powiedział oby tak dalej he he

Moj gin kazal mi jezdzic do szpitala jakbym tylko cos podejrzewala i zle sie czula i takim to sposoben bylam 4 razy w szpitalu. Chociaz skierowanie do szpitala mialam wypisane i mialam sie zglosic po skonczonym 36 tygodniu ale zglosilam sie wczesniej.W moim malym miejscowym gdzie mnie znali z pierwszej ciazy. Tylko tym razem jak uslyszeli nazwisko tak nie bylo ze mam czekac na izbie. Podczas przeprowadzanego wywiadu z polozna do przyjecia wlasnie ona zwrocila uwage ze nadmiernie sie mecze. I ordynator po przeprowadzonych badaniach wyslal mnie do Matki Polki na perinatologie z podejrzeniem zatorowosci plucnej. Na szczescie wykluczyli ta chorobe ale powodem bylo dziecko ktore niedosc ze bylo ruchliwe to na ten tydzien nawet sporo wazylo jak na moje rozmiary. Tak sie ulozyla ze naciskala mi na zyly wrotne/zwrotne jakos tak. I moj organizm nie byl wystarczajaco dotleniony a wiec lozysko dostawalo mniej tlenu i bylo podejrzenie zatorowoaci plucnej.

Jaj cos to pisz pytaj na prv albo na forum. Postaram sie pomoc jak tylko bede mogla.

Pozdrawiam wszystkie mamusie. Wlasnie jestem po karmieniu coreczki i czekan az zasnie. Milej nocki i malo wstawania na siu siu :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

A jeszcze zglosilam sie sama do szpitala bo mam detektor tetna i cos mi sie wydawalo ze maloya jako sie przestala ruszac i zaczelam nasluchiwac serduszka. Tan wsio ok do czasu gdy nie nie czulam zeby sie ruszala a serduszko ucichlo i po kilku sekundach znowu zaczelo bic. Tak wiec szok w samochod na IP. Odrazu na oddzial mnie wzieli to byla niedIela kolo 17 porobili badania itp. Wszystko wpprzadku. Ok 21 przyszedl lekarz ktory byl na zmianie i mowi ze kontaktowal sie z ordynatorem i rano zrobia mi cc. Tak jak cala w skowronkach ze az kolo 4 nad ranem regularne skurcze mnie zlapaly. Dodam ze lezac w matce polce dostalam odrazu sterydy na rozwoj plucek dziecka wiec nie bylo strachu.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...