Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, wyniki prenatalnych będą i muszą się różnić, bo na ich wynik ma wpływ ogromna ilość czynników, nie tylko tych dotyczących dziecka, ale również matki. Jeśli któraś otrzymała dokładny raport z USG prenatalnego, można zauważyć że nawet przynależność etniczna ma znaczenie. Dla całej populacji badanej jest pewne ryzyko podstawowe, dla każdej pacjentki ryzyko skorygowane, na podstawie właśnie tych wszystkich czynników oraz wyniku USG. Ważne jest, jak się nasze wyniki mają do średnich przystosowanych właśnie do naszych czynników:) Nie wiem czy to zrozumiale napisałam, mam nadzieję że tak:)
Ja badanie ginekologiczne miałam 2 razy, na drugiej wizycie i dzisiaj, miałam pobraną cytologię no i przy okazji wyszło że mam jakąś infekcję:( bezobjawową, co najgorze. Także dostałam leki i mam nadzieję, że przejdzie wszystko.

Odnośnik do komentarza

Mamusie! Pytanie do was. Miałyście może zapalenie pęcherza w ciąży? Jakie leki dostałyście od lekarza?
Ja chyba mam to zapalenie, byłam u lekarza a ta mnie odesłała do domu i dała skierowanie na badanie moczu na jutro!!!A w necie czytam, że lekarz nie powinien czekać na wyniki badań ale jak najszybciej dać jakieś specyfiki bo nieleczone zapalenie pęcherza jest bardzo niebezpieczne... Kurcze, zestresowałam się, zjadłam już całą pakę żurawiny, piję herbate z żurawiną... Jak nie urok to ...

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

Ja zapalenia pecharza nie mialam, ale dzisiaj idebralam wyniki i mam jakies bakterie w moczu. Jutro mam powtorzyc wybnik, bo moze zle pobralalm probke. Generalnie to nic nie czuje,zeby dzialo mi sie cos z pecharzem. Zurawina dziala cuda. Jedz, pij :):)

A ja mam do Was pytanie dot. Kwasu foliowego. Bierzecie jeszcze? U mjoe 14 tydzien i lekarz mi dzis powiedział,ze w tym okresie juz nie jest konieczne,zebym przyjmowala. Mam odstawic??

Odnośnik do komentarza

Super że wszystko u Was ok dziewczyny :) ja jak miałam bakterie i białko w moczu to dostałam antybiotyk amotaks.
od kilku dni jakiegoś doła złapałam, próbuję coś z tym zrobić to złość zaczyna dochodzić. jak powiedziałam wśród rodziny i znajomych o ciąży to nagle jakaś zazdrość się pojawiła.. teraz widzę z kim warto trzymać.. a raczej wychodzi że nie ma z kim rozmawiać.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Czytam o waszych badaniach prenatalnych i super że wszystko w porządku. Ja oprócz usg testu pappa zrobiłam na własną rękę badania nifty. Wyniki wszystkich badań były ok, i mam nadzieje że maluchy zdrowe :). Co do bakteri w moczu nie ma co się odrazu denerwować. Wystarczy nie dokładnie się umyć i dotknąć krawędzią pojemnika i będą bakterie w próbce. To naprawdę nie musi być zapalenie pęcherza.

Odnośnik do komentarza

mamusiamuminka1ja zapalenie pęcherza stwierdzonego nie miałam,ale w moczu wyszły mi bakterie i to bardzo liczne, powtarzałam mocz kilkakrotnie i to samo aż w końcu doktor kazał zrobić posiew i sie okazało że próbka jałowa...na co zgłupiałam i ja i lekarz. Objawow żadnycj tego niema więc żadnych leków nie przyjmuję.

Co do kwasu foliowego to ja jestem w 15tyg (14+1) i lekarz kazał brać 15mg i to na receptę dostałam.
Prócz tego witaminy magnez i wit d3

Odnośnik do komentarza

groszek1 ja badanie moczu zrobie dopiero jutro rano a objawy mam typowo jak na zapalenie pęcherza- wiem, bo już miałam kilka razy. Kiedyś pewna doktorka poradziła mi żebym przed oddaniem moczu do badania zaaplikowała sobie tampona i od tej chwili nie ma ANI JEDNEJ bakterii w moczu. Zobaczymy jutro.
Tymczasem dokupiłam jeszcze w aptece sok z żurawiny 100% i sikam co 10 minut. Chyba powoli przechodzi:)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
My też po prenatalnych (mój lekarz robi tylko usg, bez krwi). Wszystko w porządku :) Dr śmiał się, że mamy dobrze wychowane dziecko- maluch bardzo ruchliwy i Dr bał się o dokładność pomiarów, ale gdy zapowiadał co chce zmierzyć (kark, nosek itp) to maluszek zastygał w bezruchu i pokazywał odpowiednią część ciała- normalnie model/modelka :)))
Mój mąż tak przeżywał wizytę, że następnym razem chyba zacznę nagrywać jego reakcję ;P
Udało się zrobić usg przez brzuch i lekarz sam był w szoku, że tak ładnie widać. Kolejne 1,5 kg zjechałam z wagi.

Zapalenie pęcherza to moja częsta przypadłość i teraz też się przybłąkała- pomógł sok z żurawiny (100% jest w Netto za ok 8 zł) -> 1/3 szkl soku+woda min (u mnie gaz)+miód = mój ukochany napój <3 Wypijałam tak 2 szklanki dziennie i po tygodniu ketony w moczu spadły z 40 do 0 :) <br />
Jutro zaczynam II trymestr :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk5brxo5cj.png

Odnośnik do komentarza

Madziorek114, a na prenatalnych lekarz Ci powiedział ze jest pewny dziewczynki czy tylko sugerował ? Bo byłyśmy i tego samego i jestem ciekawa czy w moim przypadku też się sprawdza jego słowa ☺☺ co prawda nie dał pewności i różowego pokoju nie kazał jeszcze robić no ale coś musiał widzieć skoro pokusił się o opinie☺

Dziewczyny, wynik bakterii w moczu zależy w dużej mierze od tego ile czasu minie od oddania próbki do laboratorium a ile do badania, próbka powinna być przevowywana do 4 h i to w odpowidniej temperaturze, gdy jest przetrzymywana dłużej i czeka na badanie ponad 4 godz. to bakterie się mogą namnozyc ☺ stąd pojawiaja się w moczu nawet jak nie ma żadnych objawów, także spokojnie. Martwić się należy gdy bakteriom w moczu towarzyszy białko i leukocyty, erytrocyty.

Odnośnik do komentarza

Wy już myślicie o polowkowych,a ja dopiero mam Pierwsze prenatalne... nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę swoje maleństwo.... Ja co kilka dni mam wymioty. i wstręt do pieczywa. Pisałam wam ze moja sis też jest w ciąży. Niestety dzisiaj poronila. I dopiero w poniedziałek ma się zgłosić do szpitala na czyszczenie. Bardzo mnie to zdenerwowalo....

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...