Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

mila2
Emerson_B ja pracuje ale najgorzej jest rano o 5 wstać i tak gdzieś koło 12.00 tak bym chętnie wtedy podusię przytuliła. A o 19 tez bym już spała. Ale chciałam popracować do czerwca u mnie w pracy nikt jeszcze nie wie. A dziś zaczęlam 9tyg :) chodziasz mówią ze jak juz jest 9tyd i 1 dz to ze to jest 10 tydzień.

czyli ja jestem w 8 tygodniu? 7t3d

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny muszę Wam to napisać, bo pękam ze śmiechu!!!!! teksty przeczytane na marcóweczkach:

"- jestem juz w szpitalu w razie czego ZADUPCZYŁAM JUŻ SOBIE CZOPA"

:D

następny:
"- budzę się w nocy i myślę oohhhooo MOKRO!Wody odeszły!!!
a to u mi się tylko DUPA SPOCIŁA"

hahahaha po porostu Boskie są te dziewczyny! jakie bezpośrednie :):)

Odnośnik do komentarza

Tak jak jest np. 7tydz i 1 dzien to juz zaczynasz 8 tydz.
Myslę ze my tez się tu tak zżyjemy to poleca różne teksty. W sumie całkiem fajna z nas paczka październikowych mamuś. Ja zmęczenia nie czuje. Klade sie spać po 23 wstaje bez budzika po 7.
Pracuje po 8 godz na stojaco to juz pod koniec dnia nogi wysiadaja. Ale mam fajnego lekarza i powiedzial że mam mu dać znać kiedy nie bede sie czuła na siłach zeby pracowac to pociagniemy zwolnienie. Naprawde lekarza mam super, ma takie ludzkie podejście, wszystko mi wytłumaczył. W dodatku na NFZ wiec tym bardziej mi miło

Odnośnik do komentarza

Odnośnie tygodni ciąży:
Wiek ciąży podaje się licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Podawany jest czas, jaki upłynął od tej dany, czyli przykładowo, jeśli lekarz wpisuje Wam 7 tygodni i 2 dni (7w2d), oznacza to, że upłynęło już 7 pełnych tygodni i 2 dni tygodnia ósmego. Czyli ósmy tydzień nadal trwa, co oznacza, ze jesteście w ósmym tygodniu ciąży.
Mam nadzieję, ze logicznie to wyjaśniłam :)

Odnośnik do komentarza

Jestem wreszcie po pierwszej wizycie, okazuje się, że mimo iż od okresu mija prawie 8 tydz, to jestem w 6 tyg (przez nieregularne cykle - od porodu jeszcze się nie unormowały). Serduszko słyszałam:)
No i dzisiaj niespodziewanie pojawiły się też pierwsze objawy:) Mdli mnie tak przy każdym wejściu do kuchni i zmianie pieluchy młodego, że nie mogę wytrzymać.

Już raz pisałam o podnoszeniu rąk do góry, może to powodować skracanie szyjki macicy.

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sx3e3knfv3xjvk.png

Odnośnik do komentarza
Gość Sroczka

Marcoweczki maja teraz napiete dni :D jeszcze troszke i my tu bedziemy tylki pocic :D.
Jeny Kobietki. Jak ja czytam ze ktos okna myje, firanki wiesza, dywaniki pierze... Ja jestem tak leniwa ze najchetniej bym w lozku spedzila caly tydzien albo lepiej. Strasznie zazdroszcze ze macie ochote cokolwiek robic. A juz wgl te pracujace ciezarowki, podziwiam bardzo.
Dobranoc Kochane :*

Odnośnik do komentarza
Gość Satanlovesme

Od piątego tygodnia wiem, że jestem w ciąży. Nie planowałam tego ale się cieszę. Byłam u gina i wyszło mi, że 7tydz 6 dzień. Widziałam serduszko i jestem mega podjarana. Tylko strasznie boje się, że nie dam sobie rady z dzieckiem i faktem, że teraz 90% mojego życia będzie się kręcić tylko wokół tego pieluchowego tematu. Martwię się tym, że przed ciążą nie brałam kwasu foliowego. Czuje się ogólnie jak śmieć. Narkolepsja totalna, zasypiam nawet jak ktoś do mnie mówi, normalnie w ciągu dnia. Apetyt nieco się mi zwiększył bo ogólnie jestem raczej niejadkiem. Mdłości miewam ale nie jakieś straszne, ani razu nie było wymiotów. Głównie czuje się mega zmęczona i śpiąca. Sapie jak wejdę na 2 piętro. Co za dramat. Mam nadzieję, że to szybko minie bo boje się, że utyje 30kg od tego leżenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Niuniaczu

Powoli oswoisz sie z tematem.Daj sobie czas,nawet kobiety planujace ciaze czasem go potrzebuja.Bo jednak okazuje się to nowa sytuacja. Ja te jesten pelna leków czy wszytsko ok,jak sobie poradze itp. Hehe a nie mam 20stu lat. DO TEGO hormony buzuja to normalne. Na poczatku tez mi sie chciało spac strasznie,mialam taki tydzien ze wiecznie za mało snu.a teraz w druga strone,marzy mi sie przespac jedna calutka noc. Wiec korzystaj poki mozesz. Kondycje tez mam do bani,sprzatniecie mieszkania 2tyg temu zajelo mi calutko dzien,a zwykle max 2h to robie.Na 2 pietro wchodze i czuje się jakbym wrocila co najmniej z kamieniołomów. Pierwszy trymestr często bywa taki ciężki, drugi bedzie lepszya a 3ci pewnie znow wegetacja

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny z rana .U mnie znów zapowiada się ładna sloneczna pogoda .
Bardzo juz tesknie za wiosna chociaż bliżej do niej niż dalej lato tez jest piękne choć nam pewnie z tymi brzuszkami nie raz da.w.kość :-) nie Lubie za to zimy dla mnie to np udreka ubierać dzieciaki w te wszystkie kurtki czapki szaliki rękawice ....:-p najlepiej wręcz gdy ubieram ich pol godz na dwór a ona wracają po 15 minutach i później suszenie tego wszystkiego wręcz "przepiękne":-)nie raz tak się zastanawiał jak to będzie kiedy pojawi się jeszcze jeden szkrab ale myślę ze po prostu będzie jeszcze bardziej wesoło :-D pozdrowionka dla Was

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) Jade właśnie do pracy a tak mi się nie chce nic robić. Najchętniej to bym wróciła do łóżeczka spać :P
Zazdroszczę Wam kobitki energii do sprzątania bo ja tylko patrzę i wzdycham jak widze jak strasznie mieszkanie zasyfione ale nawet ręką mi się nie chce ruszać jak wracam po pracy.
Renata super masz rodzinę - ja zawsze chciałam mieć trójkę dzieci ale nie wiem jak to będzie i czy za stara nie będę - tak to jest jak się karierę chciało robić...ech ech
Miłego dnia Kochane!

Odnośnik do komentarza

Molli możesz je kupić bez recepty. Płaciłam za nie (28 tabletek) coś około 27zł.
Ja mimo brania tabletek poranne wymioty mam codziennie, ale chociaż już nie wymiotuję po każdym posiłku. Całkowicie odstawiłam mięso i teraz jem same zupy i chleb z serkiem śmietankowym.
MaZos mi też z dnia na dzień coraz ciężej jest pracować. Nic mi się nie chce i na nic nie mam ochoty.
RenataG83 zazdroszczę tej energii. Ja ostatnio jedyne na co się zdobyłam to wstawienie ciuchów do prania. Rozwieszał już mąż:D

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d2btnsi9e.png

Odnośnik do komentarza

Ja poki co czuje sie bardzo dobrze, co prawda padam jak mucha przed 22, ale za to od rana mam mnostwo energii. O ciazy dowiedzialam sie 2 tygodnie temu i nadal odwiedzam silownie 4 razy w tygodniu, czasem nawet z samego rana kolo 6-7 przed praca. Mam nadzieje, ze juz mi tak zostanie, chyba, ze najgorsze dopiero przede mna, heh...

Kiedy u Was zaczely sie mdlosci i zle samopoczucie?

http://www.suwaczek.pl/cache/c687c77d16.png]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...