Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

NataliaFlores ooo to ona też była akurat tam w Lovandi. Z tego co opowiadała to było super i zdjęcia sama oglądałam, naprawdę ekstra, takie delikatne.
madziorek114 no wybierz się wybierz, ja już odkąd zobaczyłam tamte zdjęcia koleżanki to się doczekać nie mogę aż moja maleńka się pojawi i lecimy na sesję :) akurat to będzie jakoś przed mojej Mamy urodzinami, to na prezent dam jej taki albumik ze zdjęciami Hani. Hanulka to będzie jej pierwsza wnuczka, też już jak na szpilkach siedzi :) a jak Wasze Mamuśki na przyszłe wnuki? :)

Boże dziewczyny jak mnie dziś boli kręgosłup! w żadnej pozycji nie czuję się komfortowo.. ale już bliżej niż dalej:)

Odnośnik do komentarza

AgaMi, spokojnie, to nie wymaga żadnej kondycji! Uczysz sie prawidłowo oddychać (pomoże przy porodzie) odciążać/rozciągać kręgosłup (dla mnie zbawienie juz teraz) i otworzyć miednice (przyspiesza poród)
Do tego taka lekka gimnastyka po prostu poprawia nastrój :)
Polecam zdecydowanie :)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Irmiroza - moja mama już wariuje, jak tylko pojawiam się w polu widzenia (albo słyszenia) to pyta na co mam ochotę, a jak coś nam daje to dla mnie, dla męża, i dla dziecka :D to pierwszy wnuk dla moich rodziców :)

A co do ćwiczeń to ja się wybieram na basen jak tylko znikną mdłości do końca. Lekarz polecił mi brać zapobiegawczo Vaginal Active, wieczorem po basenie.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

u mnie rodzina też wariuje i non stop powtarzają że muszę jeść za dwoje... a najgorzej jak jedzenie odrzuca.
Jakie do tej pory miałyście badania robione? ja miałam morfologia, glukoza, mocz, hiv i toxo. teraz dostałam skierowanie na morfologię, mocz, hbs i wr. Najlepsze, że jak byłam w październiku w szpitalu to miałam cały pakiet zrobiony, a lekarz stwierdził, że są już nieaktualne...

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

hej ;) dłuuugo mnie nie bylo bo niestety na telefonie nie działa mi forum a na komputer rzadko wchodze... Po badaniach prenetalnych super ! dzidzia rosnie ;) z miesiaczki było 12ty i 3 dzien a z usg juz 13 ;) tylko waga dzieciatka mnie zdziwila bo az 57g a CRL 6.36 czyżby mala kluseczk a?:) a co do płci to jak o nia zapytałam to lekarz mi powiedział ze dopiero na badaniach połowkowych... A szczerze skoro teraz jest wszystko ok i na kolejnych usg tez tak bedzie to raczej nie bede sie na nie wybierac gdyz to dodatkowe koszty które wole przeznaczyc na cos dla dzieciatka :) U nas wiadomosc przyniosł zajączek w koszyczku i wszyscy szczęsliwi :) Tylko ze strony ukochanego nikt nie wie ale stwierdziłam ze to jego sprawa jak sie nie moze zebrac i powiedziec ... A tak poza tym cos niby zaczelam jesc a dzis znowu od rana wymioty i mega bol głowy i z łozka nie moge wstac :( Pozdrawiam ;*

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

Dagmarcia piszesz, że 57g to mała kluseczka?? Mój dzidziuś ma 71 g przy CRL 6,29 cm!!!To dopiero kuleczka:)) U mnie lekarz powiedział na prenatalnych, że na 100% chłopak.

Jeżeli chodzi o badania ja miałam morf, mocz, glukoze, WR i teraz pójdę na toxo, hiv i jeszcze hbs czy jakoś tak...No i dostałam zalecenie, że mam łykać MAMA DHA. Ktoś łykał już, wie ktoś coś??

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

Dagmarcia - według mnie wszystko jest u Ciebie okej, z wagą i wymiarami dzidziusia :) po 10 tygodniu ciąży maleństwa rosną bardzo różnie, jedne szybciej, inne trochę wolniej, więc na tym etapie na razie nie ma się co zastanawiać nad tym. Im dalej, tym ta waga ważniejsza :)

Co do tygodni. Skoro napisałaś, że był to 12 tydzień i 3 dzień, to oznacza dokładnie, że byłaś wtedy w 13 tygodniu :) Tu znowu kłania się kwestia liczenia :) 13 tydzień oznacza dokładnie to, że skończyłaś już pewnych 12 tygodni i trwa u Ciebie 13 tydzień :) później analogicznie, jak będziesz w 13 tygodniu i np 5 dniu, to już mówimy, że jesteś w 14 tygodniu :) tak to działa :) bo przecież jak zachodzi się w ciążę, to nie ma czegoś takiego jak tydzień zerowy, tylko jest pierwszy tydzień, choć liczysz dopiero dni :)

Odnośnik do komentarza

mamusiamuminka1
Dagmarcia piszesz, że 57g to mała kluseczka?? Mój dzidziuś ma 71 g przy CRL 6,29 cm!!!To dopiero kuleczka:)) U mnie lekarz powiedział na prenatalnych, że na 100% chłopak.

Jeżeli chodzi o badania ja miałam morf, mocz, glukoze, WR i teraz pójdę na toxo, hiv i jeszcze hbs czy jakoś tak...No i dostałam zalecenie, że mam łykać MAMA DHA. Ktoś łykał już, wie ktoś coś??


To mnie uspokoiłas ! Bo czytam na internecie wage dzieciatka i powinno wazyc z 20g max a tutaj 57g ale mnie uspokoiłas ;) Mi niechciał powiedziec;( chyba wybiore się do innego po płec !

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

WawAnia
Dagmarcia - według mnie wszystko jest u Ciebie okej, z wagą i wymiarami dzidziusia :) po 10 tygodniu ciąży maleństwa rosną bardzo różnie, jedne szybciej, inne trochę wolniej, więc na tym etapie na razie nie ma się co zastanawiać nad tym. Im dalej, tym ta waga ważniejsza :)

Co do tygodni. Skoro napisałaś, że był to 12 tydzień i 3 dzień, to oznacza dokładnie, że byłaś wtedy w 13 tygodniu :) Tu znowu kłania się kwestia liczenia :) 13 tydzień oznacza dokładnie to, że skończyłaś już pewnych 12 tygodni i trwa u Ciebie 13 tydzień :) później analogicznie, jak będziesz w 13 tygodniu i np 5 dniu, to już mówimy, że jesteś w 14 tygodniu :) tak to działa :) bo przecież jak zachodzi się w ciążę, to nie ma czegoś takiego jak tydzień zerowy, tylko jest pierwszy tydzień, choć liczysz dopiero dni :)

Ajj z tym liczeniem w 1 kalendarzyku pokazuje 14 w innym 13 ;) Wazne ze jak mowicie wszystko z waga wporzadku tylko ten interenet straszy ! A dzidzia niech rosnie zdrowo ;) Ja łykam Falvit mama poleciła mi pani w aptece za 60 tabletek dałam cos koło 43 zł ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

w sumie mi też lekarz kazał brać tylko kwas foliowy. ale ja mam problem z hemoglobiną i bez wspomagania się witaminami przed ciążą miałam ją w granicach 10-11. później trafiłam na fajną panią ginekolog, która poradziła mi połączyć witaminy z kwasem foliowym. po półrocznej kuracji udało mi się nawet oddac honorowo krew :) tylko przed morfologią mam przez 3 dni nie brac witamin tylko kwas foliowy bo wynik moze byc fałszywy. teraz za miesięczną kurację femibion natal 2 płaciłam coś ok 37 zł
a teraz tak nietypowo. w jakiej pozycji śpicie? bo ja na plecach i na prawym boku i radzili mi przestawić się na lewy bok bo podobno jest wtedy lepiej dla dziecka. słyszałyscie cos o tym?

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, jestem po wizycie kontrolnej (bez USG bo za tydzień mam prenatalne wiec nie ma sensu naswietlac dzidziusia). Z gabinetu wyszlam że skierowaniem w trybie pilnym do neurologa i recepta na pierwsze 30 szt zastrzyków :( mam je przyjmować codziennie w brzuch + Acard na noc. Jeśli neurolog nie zaleci inaczej to czekają mnie zastrzyki do końca ciąży. Nie dość że brzuch będzie rozciągnięty i wielki to jeszcze pokluty i w silnikach po zastrzykach. Trzeba trochę pocierpiec :(

Co do witamin to biorę Omega Med optima forte.

Odnośnik do komentarza

Z tym spaniem to jest coś takiego, że jak leżysz na plecach to z łożyska krew odpływa. Jak na prawym boku to uciskasz jakąś główną żyłę i tez masz złe ukrwienie nie wszedzie takie same i dlatego najlepiej jest leżeć/spać na lewym boku :) jakoś tak to wszystko jest:) ja też biorę omegamed optima forte z tego względu, że mają tę zalecaną ilość kwasów DHA( ok 600jedn.) - bardzo ważnych dla rozwoju mózgu i wzroku. wcześniej brałam pregna plus ale nikt mi nie powiedział o tych kwasach :( a ja w ogóle nie jem ryb i ich po prostu nie dostarczałam :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...