Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Emka kurcze to życzę Tobie też tony zdrówka!!
Milutka ale Ninka księżniczka!!! U nas z pepco też rozmiar 74 aktualnie, chociaż pajace 74 już za małe (te z pepco). Ale te dzieci rosną... Ja zamówiłam na promocjach smyka trochę ciuszków. Polecam, teraz naprawdę są okazję. Np. Kupiłam taki misiowy kombinezon na wiosnę - renifer chyba, za 29zł:-)
Qarolina a jak dostać paczkę z hippa? Bo wchodziłam na ich stronę i tam nic nie znalazłam, że wysyłają...
U mnie też już strzelają. Mieszkam w bloku i tu na osiedlu się baaardzo niesie i huk straszny. Wczoraj jak achtunga puścili to małego mi obudzili. Też boję się jutra... Nie wiem co to będzie...

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

A nas czeka pewnie przepychanie tych kanaliki lzowych. Az mi się płakać chce jak sobie pomysle bo to podobno straszny zabieg ; ( U nas furore robi pączka krokodyl mała go przytula przez sen strasznie słodko. No i kupiłam misia edukacyjnego w Biedronce jest super śpiewa i rusza pyszczkiem przy tym i ma super dużo funkcji. U nas były teraz w promocji.

Odnośnik do komentarza

Mam taką ocieplana sukienkę ze spodenki. Ale tak sobie myślę że i tak musze kombinezon ubrać bo zimno w kościele strasznie. Mam biły kombinezon to może kupie zwykła biała sukienkę juz na imprezę bo ta ocieplana sukienka i tak będzie za gruba w restauracji. My ogólnie robimy chrzciny tylko dla najbliższej rodziny tj rodziców i rodzeństwa bo jakbym chciała ciotki zaprosić to wyjdzie nam małe wesele. Może ciocia na ciacho zaproszenie tydzień po.

Odnośnik do komentarza

My chrzcimy 8.01. Gosia będzie miała wtedy 4 mc i tydzień. Ja kupiłam na olx używane. Sukienka polarowa do tego są spodenki polarowe i taki płaszczyk/paltko polarowy. Oczywiście pod spodenki założę rajstopki. Była też w komplecie czapeczka i buciki, a dokupiłam w txm24 rękawiczki. Może w lokalu ją przebiorę ale nie wiem, a zresztą coś muszę i tak mieć na zmianę. Jednak wątpię że druga sukienka będzie biała. Ona ma tyle sukienek po kuzynkach i nie ma gdzie tego nosić, że szkoda kasy na nowe. Ja ogólnie i tak biorę wózek do kościoła i wsadze ją w śpiworek. U nas chrzest jest po mszy więc wtedy ją wyciągnę z wózka.

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny tak czytam o praniu rzeczy niemowląt i chciałam poruszyć ten temat na forum. Opinii jest tyle co matek zapewne. W jakiej temperaturze pierzecie ubranka? Czy prasujecie? Do jakiego wieku dziecka zamierzacie prać je osobno od swoich?
Ja piorę w 40st, używam płynu Bobini. Próbowałam Lovelle, ale Mały dostał uczulenia na główce i wydaje mi się, że to od niego. Osobiście przestałam prasować jakiś czas temu. Po prostu nie wyrabiałam się. Sama z małym, który miał kolki, zdarzało się że nie miałam czasu na zjedzenie czegoś(z resztą same wiecie). Myślę, tzn mam nadzieję że ten brak prasowania nie wpłynął jakoś na jego skórę. Czytałam, że po 4 m-cu można prać razem z ciuchami dorosłych, tylko bez płynu do płukania. Tak też zamierzam spróbować powoli po jednym ciuszku. No chyba, że wyprowadzicie mnie z błędu...

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki mam pytanie czy uważacie że na kupno kury babci dany jest już za późno?? Czy to przydatne?czy raczej strata kasy??
Moniko szczerze ja piore swojej starszej 6 lat dalej w dzidziusiu. Piore w 30 stopniach. Ale na te ubranka dosłownie raz i od razu prane. Szczerze ubranek małej nie prasuje??? Bo chyba ze naprawdę mocno pogiete i gdzieś wychodzimy. Ale zazwyczaj na mokro je "strzepuje" i wieszan na prosto nie scisniete i wtedy są nie pogiete.

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

Milutka ja kurkę kupiłam tydzień temu:-) Mama Joasi też więc też może niech się wypowie;-) ja osobiście uważam ją za super zakup.
1. Karmię małego na niej - jest lepiej wyprofilowana niż rogal, który miałam pożyczony wcześniej
2. Mały poleży na niej troszkę opierając się pleckami. Zdażyło mu się zasnąć w tej pozycji.
3. Kładę go też na brzuszku i opiera na niej rączki i główkę jak się zmęczy. Dużo więcej widzi, chętniej podnosi główkę i rozgląda się wokół. Potrafi tak kilkanaście minut poleżeć.
Dla mnie super.

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Fajnie, że o tym piszecie. Ja piorę obecnie w bobini, wcześniej w białym jeleniu, płynu do płukania używam poprostu jakiegoś rodzinnego białego soft, obecnie jest to lenor, więc i rzeczy małej w nim płuczę i nasze. jeśli chodzi o prasowanie, no cóż wciąż prasuje a pod nosem psioczę i zastanawiam się czy to ma większy sens, zdarzyło mi się założyć coś bez uprzedniego wyprasowania bez szwanku na zdrowiu :) może ten czas lepiej spożytkować na coś przyjemniejszego :)
Co do prania wspólnego hmmm nie myślałam o tym jeszcze, póki co jest mi wygodnie prac Oli rzeczy oddzielnie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

A co do kurki, Ola dostała teraz od Mikołaja, bardzo się z niej ucieszyłam ja, bo wiem że wy tu zachwalałyście. niestety nie bardzo wychodzi mi karmienie przy jej pomocy, myślę, że dlatego, że przyzwyczaiłam się radzić bez niej, poprostu mi "ucieka", opierając pleckami niby ok ale Ola się z niej co i rusz zsuwa, jedyne co wychodzi najlepiej to leżenie na brzuszku, wydaje mi się jednak, że leżąc bez niej Ola ma większe pole do popisu jeśli chodzi o poruszanie się. Za to przydaje mi się jako podgłówek, podpieracz pleców przy karmieniu na leżący, także tak to. Może poprostu nie umiem jej używać.

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Czesc wszystkim.
Dawno sie nie odzywalam bo mamy armagedon.
Mamy pierwszego zeba. Jedyna na dole po prawej. Dziś zostalam nią ugryziona. Haha. Ale niestety placzu co niemiara.
Co do wyczynów maluchów. To ja z mojej Emi jestem bardzo zadowolona. Przewraca sie z pleciw na brzuch i z powrotem choc juz rzadziej. Obracala sie do niedawna tylko przez jeden bok na lewo a teraz juz przez oba potrafi. Łapie przedmioty w raczke i wyciaga nieporadnie raczki jak cos ma przed oczami zeby to zlapac. Raz przelozyla sobie grzechotke z jednej do drugiej reki.
Jeśli chodzi i pranie to ja używam loveli do prania i bobini do płukania. Ciuszki nadal prasuje. Nie wyobrazam sobie inaczej. Kupuje juz tozm. 74 bo wiekszosc 68 jest kuz male.
A wyparzacie jeszcze butelki i smoczki? Bo ja tak. Ale podobno od 3 miesiaca juz nie trzeba.
5 stycznia skończymy 4 miesiące.
Pozdrawiamy mamusie i calujemy maluszki :*

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczynki:)
Madzikcz,gratulacie zabka:) To chyba nasz pierwszy forumowy zabek,o ile sie nie myle?
Karola,bardzo wspolczuje,ze Twoj Synek musi tak cierpiec,mam nadzieje,ze szybko wroci do zdrowia.
Jesli chodzi o ciuszki,to ja od poczatku piore w 40 st w plynie loveli,prasowalam przez pierwszy miesiac. Od jakiegos miesiaca plucze w lenorze sensitiv,albo bialym lenorze. I wrzucam na ogol jakes swoje bluzki,albo koszule nocne do rzeczy Malutkiego,wychodze z zalozenia,ze skoro karmie piersia i spimy razem,to i tak mamy wspolna flore na skorze i robie tak od poczatku.
Byl poruszany temat powrotu do pracy i nie wiem,czy wiecie,ze Mamom kp przysluguja dwie polgodzinne przerwy w pracy na karmienie. U mnie w pracy np dziewczyny wychodzily godzine wczesniej do domu.
Spokojnej nocy:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Madzikcz również gratuluję zabka! ☺ my czekamy z niecierpliwością na pierwszego ale póki co niestety jeszcze brak ale za to slinotok mega i ciągle całe pięści w buzi i jeszcze często krzyk przy tym , wiec myślę że to o zęby chodzi. Dziś próbowałam zastąpić Igorkowi te pięści gryzaki ale tylko chwilę się interesował.
Kilka razy się przekrecil ale ogólnie należy do leniuszkow.
Dziś mieliśmy podobna sytuacje o której któraś z Was pisała ( przepraszam juz nie pamiętam kto ) a mianowicie pojechaliśmy do znajomych w odwiedziny a Igor cały czaś płakał marudzil , nie był głodny , pielucha zmieniona a płacz okropny i tylko na chwilę czymś udawało się go zająć wiec bardzo szybko musieliśmy wrócić do domu. A w domu? Kurcze inne dziecko śmieje się guga aż w szoku byłam bo juz myślałam że może kupy nie może zrobić czy coś . Ehh wiec na razie tez odstawiamy odwiedziny.
Pisalyscie tez o chrzcinach :) my dopiero 22.01 organizujemy :) dziś udało mi się kupić sukienkę w happy mum do karmienia :) a Igorek jeszcze nie ma stroju , musze jechać z chrzestna coś wybrać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyebgdvuj3l.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yda9zax6q7.png

Odnośnik do komentarza

Madzikcz super, ze się odezwałaś:) gratulacje ząbka, oby był jak najdłużej. Zdolna ta Twoja Emi:) Moja kiedyś się przewróciła kilka razy z brzucha na plecy i teraz już nie robi tego??
My właśnie po karmieniu, ale moja brzuch boli i zasnąć nie może. Za to ja śpię żywcem.
Dziękuję za opinię o kurce:)

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...