Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Maaag ja mam krem z Rossmann babydream przejedyny na wszytsko i super skład.
A mój Stefan daje popalić kolejną noc. Masakra steka i nie chce spać dałam mu espumisan. Nie wiem co mu się dzieje. Ja chodzę taka zmęczona już.....pobudka o 23 później zasnął na godzinę jadł o 3 stekal godzinę wstał o 5 i do teraz marudzil L. Masakra jakas......

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsve6yddajp3o3a.png

Odnośnik do komentarza

U nas kapie tylko mąż, z jednej strony powinnam się nauczyć Ale to jest jedyna czynność przy której on nie protestuje a tak czuje ze jakbym pokazala ze potrafie to mialabym kolejny obowiazek przy malej. Niby moj maz jest kochany i szaleje za mala ale czasami jak walnie tekst to nie wiem śmiać się czy płakać np. Wczoraj mala płacze wieczorem bierze ja na ręce mówię mu żeby pochodził , po 5 min wraca chce oddać mala bo go ręka boli?!?!?! Nóż K... chłop jak dąb Nie daje rady a ja muszę bo energię to chyba wg niego z kosmosu czerpię. I tak to bywa, więc Bordo nie przejmuj się;- )

Maag ja stosuje bepanthen na codzień , nie każdą zmiana pieluchy ale kilka razy I jak do tej pory żadnych odparzen .

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqdf9hz10jjtap.png

Odnośnik do komentarza

Jejku czy to jakieś apogeum boleści?
Nas z mężem oboje rozkłada gardło, kaszel, katar. Najgorsze że u Maciusia też słyszę katar i dziwne głośne przełykania jakby go w gardełku drapało... Zapisałam go na wizytę do jego pediatry na NFZ (dzieci chore). Najbliższy termin za tydzień we wtorek!! Czy to normalne? W tydzień to może mi tu zapalenia płuc dostać...

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Maaaaaaag każdy ma swój sposób na odparzenia. U nas duża poprawa była pierwsza clotrimazolum, a zniknęły całkowicie w jeden dzień dopiero jak w ruch poszedł sudokrem, bo krostki były tak czerwone że pupa jak żywy ogień i stwierdziłam że mam to gdzieś co mówią o sudo skoro Mała cierpi.

U nas już cały dom na nogach. Ja zaraz idę po ciepłe bułki, pies chrapie, a na cały dom niesie się rozmowa Basi z Tatą. Codziennie mu opowiada dość żywo co jej się śniło.

Ja nie mogę złego słowa powiedzieć, bo ręką mojego P od noszenia boli dopiero po ponad pół godziny, jak go poproszę żeby wstał to wstaje i karmi. Jak ja karmię to on wstaje zmienić pieluche. Kąpiemy razem, ale jak Mała zacznie lepiej trzymać głowę to ja się wycofuje z tej czynności, bo on sobie świetnie radzi tylko nie umie w siebie uwierzyć.

Miłego dnia życzę, pełnego słońca na przyjemne spacery

Odnośnik do komentarza

Imbir
Mała ja odroczylam pneumokoki bo wybrałam 6w1 - już to wydaje mi się dużo jak na 6 tygodni+ moja jest drobniutka przy porodzie 2800 jak szczepilam to 3900 i jakoś nie chciałam jej obarczac kolejnymi wirusami moja lekarka przystala na mój rok myślenia.

MalaMi jeśli synek obraca główkę tylko w jedną stronę to pilnuj żeby za tym nie szły nóżki. I nas bardzo szybko tak się stało i byłam już u rehabilitantki bo mala zacZęła układać się tylko w C. Przede wszystkim zawsze gdy się da koryguj główkę, spróbuj ukladac tez malego w zagłębienie z poduszki. Ja np biorę rogal do spania z ciąży składam na pół i w rynienke dajesz dziecko przed oczy dużo zabawkę, albo poprostu gadacie. Ważne by mobilizować żeby skupiał wzrok i brodą w dół. Jak nosisz na rękach to łokieć trzymaj dość wysoko , główka w zagłębienie.

Co do tv , moja zauwazyla i choć ogólnie wyłączam albo zaslaniam jej to przyznam wam że właśnie ze względu na jej problemy z ulozeniem zaczęłam go wykorzystywać. Nie chciała leżeć na brzuszku za cholerę, dopóki nie obrocilam jej w stronę tv. I teraz chociaż dluuuzsza chwilę leży.

Ja okres miałam po 9 tygodniach- praktycznie bezbolesny.

Udanej nocy!!!

Olta , Padme, Martek gdzie jesteście?

Imbirku u mnie wlasnie Filip jak lezy na brzuchu to uklada sie w litere C;/ bylas z tym u pediatry czy od razu zalatwialas rehabilitanta?

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

U nas na pupę stosuje linoderm zielony i to nie za każdym razem, smaruje nim też pod paszkami i w fałdce na szyi bo odkąd pojawił się drugi podbródek to mamy tam problemik. A z pupą tylko jeden raz na samym początku pojawiło się zaczerwienienie i krosteczki jak użyłam pieluszek dady 1,teraz ich używamy już bez takich rewelacji.
Ja wczoraj na moją pomarudziłam a ona jak usnęła koło 22,tak zaglądałam do niej po pierwszej czy wszystko dobrze i po 3 przyystawiłam ją na śpiocha bo myślałam, że mi cycek pęknie i teraz wstała po 7 bo przyszła kupa, także noc cudo dosłownie, a dzień pewnie znowu będzie 30 minutowych drzemek, bo trudno, i tak ją kocham nad życie :D
Mindstrikcs zazdroszczę tak długiego wypadu w pojedynkę.
U nas kąpiel idzie sprawnie, tatuś przygotowuje wodę, potem razem myjemy, ja ubieram smaruje itp. I już nieraz robiłam wszystko sama kiedy M. był w delegacji. A wogole to zanim urodziłam to delegacje były sporadycznie a teraz co i rusz, jak na złość :/
Dobra lecę zjeść śniadanie.
Miłego dzionka :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

maaaaaag
Mamusie moja Hancia ma odparzenia pupkę w rowku i ma takie krostki tam. Czym to smarować ?? Wiem Że muszę wietrzyć. Kupię dzisiaj podkłady i będę wietrzyć pupkę ale pasuje czymś to zasmakować. Ja mam alantan dermoline z wit F i chyba słabo działa skoro odparzenie się pojawiło

Polecam linomag zielony lub maść pośladków robioną ale trzeba mieć receptę od pediatry. Ja smaruje tylko na noc po kąpieli.

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Hej! Ja smaruje linomagiem zielonym przy każdej zmianie pieluszki i jest ok. Przy dadzie zrobiło mu się odparzenie na jajkach :( wiec wróciłam do białych panpersow mimo że kilka razy kupa wyszła nam góra. Smarowałam Nivea na odparzenue i zniknęło.
Kąpiemy razem. Mąż trzyma i myje, ja myje i polecam brzuszek żeby nie zmarzl. Potem wycieram, ubieram a co drugi dzień masuje, a potem karmie. Wolałabym żeby czynności do karmienia wykonywał mąż ale przecież "on nie umie" i ja"robie to lepiej bo juz mam wprawę".... bez komentarza.

A o 11:30 idziemy na szczepienie. Jak dziś się nie uda to dopiero za 2 tyg bo jedziemy na tydzień do rodziców. Z jednej strony boje się o niego, bo nie zaszczepiony. Z drugiej strony boje się jak cholerę NOP. Na fb w grupie dziewczyna pisała że jej córeczka po szczepieniu ma problem z rączka i przestała podnosić głowę. Dziecko się dobrze rozwija i raptem jakiś zastój a nawet regres! Jestem przerażona.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ko4mkw3ce.png

Odnośnik do komentarza

Witam sie i ja :) to forum to rzeczywiście uzależniające jest, co prawda zadko sie udzielam ale czytam Was codziennie i nie raz już skorzystałam z waszych rad :) jesteście super!
U nas wszystko Ok, Michałek rośnie, jesteśmy już po pierwszym szczepieniu (5w1 + Rota) nie było żadnych objawów typu gorączka itp. Karmimy sie piersią, i zazdroszczę dziewczynom które maja tylko jedna pobudkę w nocy, ja wstaje kilka razy, nawet już nie liczę ile, dodatkowo od kilku dni walczę aby Michałek spał w łóżeczku. Do tej pory spał z nami ( chociaż tak bardzo tego nie chciałam), problem w tym ze jak sam spi w łóżeczku to wybudza sie co godzinę czasem półtorej, on sie budzi czyli zaczyna płakać, ja biorę go do siebie do łóżka i przystawiam do cyca i nie raz zdazy sie ze spi ze mną bo mi sie przyśnie ehh nie mam na tyle mobilizacji żeby karmić na siedząco bo wtedy bym go odłożyła, a jak to u Was wyglada? Przecież jak bede wstawała co godzinę plus 15 min karmienie to bede chodziła jak zoombie. W dzień Michałek tez krótko w domu spi, max 40 min, najdłużej spi na spacerach, wiec staram sie chodzić jak najdłużej, średnio 3h, tylko spacery to tez nie taka prosta sprawa, nie mogę chodzić po równych powierzchniach, nie mogę sie zatrzymywać, bo Michał zaraz sie budzi i w płacz, musi go porządnie wytłuc żeby spał :D także chodzenie po sklepach odpada, a tak mi sie marzą jakieś zakupy :)
Co do maści do pupy to polecam Bepanthen extra baby, jest super, ostatnio Małemu takie ranki sie za uszkami porobiły, chyba od spania na boku, posmarowałam bepanthenem i na drugi dzień nie było :) polecam.
A jeżeli smarujecie ciałko po kąpieli olejem kokosowym to dziecko nie jest potem całe tluste? I do tego ubranko? My kapiemy Małego w Oilatum i dodaje troszkę oleju ze słodkich migdałów, skóra jest tak super nawilżona, i już wtedy niczym go nie smaruje.
Pozdrawiam Was wszystkie drogie Mamy, życzę miłego dnia i radochy z pociech :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ci09kukz8me3m.png

Odnośnik do komentarza

Aa jeszcze jeżeli chodzi o tatusiów to zauważyłam ze mój mąż tez ostatnio umywa ręce, wraca z pracy około 17, wiec ja liczę na to ze wieczorami on bedzie sie małym zajmował, ale wychodzi na to ze Michał głodny to do mamy, Michała trzeba przebrać to do mamy, kąpiel tez razem robimy, ale on tylko nalewa wodę do wanienki i potem trzyma Małego resztę robię ja, no kurczę... jestem cały dzień sama i w nocy tez tylko ja wstaje, muszę wprowadzić w domu jakieś nowe zasady :D

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ci09kukz8me3m.png

Odnośnik do komentarza

Ja kapie w śmietance z momme albo w płynie do kąpieli z hipp ale on się pieni i wkurza mnie to strasznie. Mam jeszcze pare próbek emolium to tez czasami tego używam. Po kąpieli smaruje ja olejem kokosowym i czekam aż się troszkę wchłonie. Nie widzę żeby ubranka były jakoś bardzo tluste. A ja uwielbiam jak ona pachnie tym kokoskiem. Mówię na nia wtedy kokosanka :)
Smarowałam sudocremem ten tyłek i nic... kupiłam linoderm zielony i clotrimazol. Zobaczymy czy pomoże. Nie wiem jak Wy ale ja ciagle zapominam o podawaniu Małej wit D. Macie jakiś patent żeby o tym pamiętać ?

Powiedzcie mi jeszcze co robicie na obiadek ? Bo ja nie mam pojęcia co zrobić to mój odwieczny problem :(

monthly_2016_11/wrzesnioweczki-2016_52509.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczynki:)
U nas nocka w miare,ale troche Wam zazdroszcze,bo ja nigdy nie wiem ile moj Misio pospi jak zasnie. Dzis pobudki co dwie-trzy godzinki i nad ranem katarek i kaszel,zmartwilam sie bardzo. Ulozylam Malutka,zeby glowke mial na moim ramieniu i od razu lepiej. Rano sol morska i frida,ale wykichal tylko jednego gila i jest ok,wiec juz sama nie wiem co to jest,katar,czy suche powietrze. Dziewczyny,jakich uzywacie termometrow? My mamy elektroniczny do czola,kupiony w aptece,wiec niby powinien byc dobry,a pokazuje takie wyniki,ze szok,raz 38,5,a raz 37,ile pomiarow,tyle wynikow:( Mam tez taki fajny malutki tradycyjny,rteciowy i on jest rewelacyjny,ale jak mierzyc nim temperature Malemu? Wkladam mu pod paszke i przytrzymuje kilka minut,ale nie wiem,czy wynik wtedy jest wiarygodny.
U nas na poczatku kapal tylko Tata,a teraz to juz roznie wypada,zreszta ja bardzo lubie kapac Malego,tylko leje sobie troche mniej wody niz moj R,bo jakos pewniej sie wtedy czuje. Musialam sie przelamac,bo mialam obawy,ze nie dam rady,ale nie bylo czego sie bac:-) Chociaz i tak przy kazdej kapieli towarzyszymy sobie nawzajem,zagadujemy,polewamy brzuszek itd:-)
U nas do pupy tradycyjnie maka ziemniaczana przy kazdym przewijaniu i czasem sudokrem,albo bepanthen sensiderm.
Milego dnia,Mamusie:) A jak u Was pogoda. U nas jeszcze niewyraznie:-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

IwonaK,jakbym czytala o swoim dziecku,ha,ha. Ja tylko po wertepach jezdze na spacerze,bo tak to oczy jak piec zlotych:-) Boje sie,ze mi kolka w koncu poodpadaja,a jak wracamy do domu,to kola cale w blocie:) W dzien tez tylko drzemki. Ja spie z Malym juz caly czas,padlabym juz dawno,gdybym z nim wojowala o spanie w lozeczku.
A nawet,jak spimy razem,to jedno oko zawsze na czuwaniu i spoglada,czy jestem:)
A jak jedziemy z Mlodym cos zalatwic i R. zostaje z nim w aucie,to jezdzi z nim dookola,najlepiej po dziurach,bo inaczej sie budzi. Jak raz mialam kilka wizyt u lekarzy to w dwa dni zrobili 30 km czekajac na mnie:)
A noce,tak jak pisalam wczesniej,spi na cycu i turlam go tylko po brzuchu od jednego cyca do drugiego:))

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

mila_mi o ile dobrze kojarzę to nawet na ulotce ot takiego termometru jak masz jest napisane że u takich maluszków wynik może być błędny i dobrze jest sprawdzić zwykłym termometrem. A takim zwykłym zmierzysz niestety tylko wkładając w pupcie.
Co do kąpieli to na początku kąpalismy razem. Chyba przez pierwszy tydzień. A jak tylko raz czy dwa wykąpałam sama to już niestety tak zostało. Sama nalewam, myję, wycieram, kremuję, ubieram, wylewam i sprzątam po. Chyba niestety stałam się taką matką polką i panią domu w każdym aspekcie.
Maaag jeżeli nie pamiętasz o wit D to może ustaw sobie przypomnienie w telefonie. Ja tak mam z tabletkami anty od zawsze. Gdyby nie alarm w telefonie to pewnie miała bym już z 3 dzieciaczków ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bo7esu8rnftg5.png

Odnośnik do komentarza

Nasz dzisiejszy dzień zaczął się o 5.25 i mimo tego że tak wcześnie wstałam to mam tyle jakiejś energii że już odkurzyłam całe mieszkanie, umyłam podłogi, pościerałam kurze, zrobiłam i powiesiłam pranie. Właśnie wstawiam małego rzeczy do prania i biorę się za obiad. Dzisiaj pulpety z sosem pieczarkowym, ziemniaki i sałata z ogórkiem i śmietaną:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bo7esu8rnftg5.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki Paula za radę :)
Jeśli chodzi o zasypianie to Nusia jak jest najedzona to zasypia sama w koszu. Włączam szumisia i śpi. Wczoraj jakoś nie bardzo chciała tak zasnąć. W ogóle zrobiła się marudna. Może to ten skok rozwojowy który wypada między 8-9 tych chyba. Hania dzisiaj kończy 8 tygodni. Widzę ze chce być tylko na rękach. Jak nie ma mnie w pobliżu to wręcz płacze łzami ! A jak widzę u niej te łzy w oczkach to mnie serce boli...

Odnośnik do komentarza

Małami to mamy dzieciaczki z podobnymi charakterami, my jak jedziemy autem to wystarczy ze zatrzymamy sięga światłach i już jest koniec spania, a jak ja byłam u lekarza to tatuś tez w koło szpitala jeździł żeby tylko mały sie nie obudził hehe
Maaag ja na początku tez zapominałam o wit D, ale położyłam ja sobie na widoku i staram sie codziennie rano podawać żeby wlasnie wpadło mi to w nawyk ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ci09kukz8me3m.png

Odnośnik do komentarza

MalaMi u nas pediatra na szczepieniu zauważyła, jak położyła ja na kozetka ale dała zalecen czy skierowania. Niby jest tak ze do 4 miesiąca może tak być i minie. Ale mnie niepokoilo ze robi tak coraz częściej i np na rękach cala się usztywnia więc tej głowy nie przekreci . Dlatego 2 tyg temu poszłam prywatnie. Ćwiczymy w domu ale oj ciężko nam idzie mala jest uparta, mocno sobie wycwiczyla jeden boczek i teraz jest problem:/ no ale walczymy, wolę teraz już później.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqdf9hz10jjtap.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...