Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Agaa, wzruszyl mnie Twoj wpis, az mi lzy polecialy. Masz wspaniala corke. Jakos bardziej dotarlo do mnie po co czlowiek sie meczy w tej ciazy:) Gratuluje Tobie i pozostalym dobrych wynikow i trzymam kciuki za kolejne.
Ja sobie poczekam jeszcze do 21 kwietnia.. Ale juz jest stres, bo sie okaze czy wszystko rozwija sie prawidlowo.
Wklejam swoj brzuszek jakies 3 dni temu. To moja pierwsza ciaza. Dzis juz chyba ciut wiekszy albo to wzdecia.. W kazdym razie zaczynam czuc, ze rosnie coraz szybciej i w udach tluszczyku na pewno przybylo:( Ale to nie dziwne, bo zdazaja mi sie chwile slabosci, szczegolnie przed snem. Ktoras tez tak ma??
Chcialbym juz poczuc ruchy, ale chyba sie nie zanosi..
Milego dzionka wszystkim!

monthly_2016_04/wrzesnioweczki-2016_46122.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/1acdcdc087.png[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość alimak111

Witajcie dziewczyny, czytam Was od dawna, ale na początku nie miałam śmiałości napisać, potem ze względu na problemy z maleństwem nie miałam siły.
Właśnie rozpoczęłam 16 tydzień:) termin na razie ustalony na 19-21 września. Aby się do Was odezwać skłonił mnie ostatni wpis Aga33, odnośnie super beznadziejnego testu PAPPA, u mnie było podobnie, tzn. super USG, zbadane wszystkie markery, przepływy, przezierność itp. itd., więc bez żadnego strachu zrobiłam test z biochemii, niestety moje białko wyszło tragicznie, tak niskie że ryzyko trisomii 18 wzrosło do 1:76, nie chciałam badań inwazyjnych więc nie było innego wyjścia tylko zrobić test NIFTY albo HARMONY, z czego lekarze polecali bardziej Nifty, koszt 2300 i chyba niezależnie gdzie się robi w Polsce taniej się nie da, jest tylko różnica w terminach, niektóre kliniki wysyłają próbki do Chin albo USA, ale niektóre robią też w Polsce (wtedy znacznie skraca się czas oczekiwania, co jest szalenie ważne). Test Nifty wyszedł prawidłowo, tzn ryzyko tej trisomii 18 z 1:76 zmalało na 1:25mln!!!! tyle stresu, tyle niepotrzebnych łez, dlatego Aga33 wogóle się nie zamartwiaj, zobaczysz że będzie wszystko dobrze! Co do twoich pytań o badanie: sama decydujesz czy oprócz tych trzech ryzyk trisomii 21,18 i 13 chcesz wiedzieć o maleństwie coś więcej, a więc płeć i inne choroby: zespoły delecyjne, trisomie 9,16,22 oraz aneuploidie chromosomów płci, niezależnie na jaki zakres się zdecydujesz płacisz tyle samo. Życzę powodzenia! Trzymam kciuki za wszystkich:*
Gratuluję pierwszych kopniaczków :)

Odnośnik do komentarza

Aga33 to oczywiście Twoja decyzja, ale mój analityczny mózg (jestem po finansach :) zawsze każe mi analizować każda moja decyzje ma 500set płaszczyznach. Kiedys kobiety nie miały takich narzędzi do badań jak my i niestety nie miały wyboru... Szły na amniopunkcję ... My mamy wybór- wiadomo, ze kosztuje to sporo, ale ja czasami potrafię wiecej wydać na pierdoły jak po jakimś czasie wszystko zliczę. A tu płacimy za słuszna sprawę. Wiadomo, ze teraz firmy farmaceutyczne i niektórzy lekarze naciągają pacjentki, szczególnie ciężarne i młode matki ( szczepienia) bo na dzieciach sie "nie oszczędza"... Dlatego ja każda sprawę analizuje osobno i na zdrowy rozsądek, bo wiadomo ze reklama jest dźwignia handlu.
Nasze mamy nie miały Pampersow, męczyły sie z tetra... Nie miały USG, gdzie my sobie nie wyobrażamy zeby mogło nie byc USG :)
Jest wiele pierdół bez których mozna żyć, ale w przypadku Nimfy jestem naprawdę za, i super ze jest juz dostępna w Polsce. Szkoda tylko, ze nasz NFZ nie moze pozwolić sobie na jej refundowanie.

http://s6.suwaczek.com/201609034565.png

Odnośnik do komentarza
Gość alimak111

AAA, i jeszcze jedno, odnośnie kiepskiego wyniku białka, z tego co się orientowałam, rzeczywiście nie wiadomo co wpływa na jego wartość, ale jeśli test Nifty bądź amniopunkcja wykluczy wadę u maleństwa, pozostaje ryzyko związane z wydolnością łożyska i nadciśnienieniem tętniczym. Ja w tej chwili od dwóch tygodni biorę acard 75, aby zwiększyć przepływy krwi. Z tego co pamiętam, chyba Karolciaa zadała pytanie do kiedy można ten acard brać, mi lekarka, specjalizująca się w badaniach prenatalnych pod kątem kardiologii powiedziała że w I i II trymestrze jest on bezpieczny, choć najwięcej daje jego przyjmowanie do 16-17 tygodnia, wtedy ma największy wpływ na nasze łożysko. Pozostaje wierzyć że wszystko będzie dobrze! życzę miłego dnia wszystkim przyszłym mamusiom:)

Odnośnik do komentarza

~alimak111
Witajcie dziewczyny, czytam Was od dawna, ale na początku nie miałam śmiałości napisać, potem ze względu na problemy z maleństwem nie miałam siły.
Właśnie rozpoczęłam 16 tydzień:) termin na razie ustalony na 19-21 września. Aby się do Was odezwać skłonił mnie ostatni wpis Aga33, odnośnie super beznadziejnego testu PAPPA, u mnie było podobnie, tzn. super USG, zbadane wszystkie markery, przepływy, przezierność itp. itd., więc bez żadnego strachu zrobiłam test z biochemii, niestety moje białko wyszło tragicznie, tak niskie że ryzyko trisomii 18 wzrosło do 1:76, nie chciałam badań inwazyjnych więc nie było innego wyjścia tylko zrobić test NIFTY albo HARMONY, z czego lekarze polecali bardziej Nifty, koszt 2300 i chyba niezależnie gdzie się robi w Polsce taniej się nie da, jest tylko różnica w terminach, niektóre kliniki wysyłają próbki do Chin albo USA, ale niektóre robią też w Polsce (wtedy znacznie skraca się czas oczekiwania, co jest szalenie ważne). Test Nifty wyszedł prawidłowo, tzn ryzyko tej trisomii 18 z 1:76 zmalało na 1:25mln!!!! tyle stresu, tyle niepotrzebnych łez, dlatego Aga33 wogóle się nie zamartwiaj, zobaczysz że będzie wszystko dobrze! Co do twoich pytań o badanie: sama decydujesz czy oprócz tych trzech ryzyk trisomii 21,18 i 13 chcesz wiedzieć o maleństwie coś więcej, a więc płeć i inne choroby: zespoły delecyjne, trisomie 9,16,22 oraz aneuploidie chromosomów płci, niezależnie na jaki zakres się zdecydujesz płacisz tyle samo. Życzę powodzenia! Trzymam kciuki za wszystkich:*
Gratuluję pierwszych kopniaczków :)

Dziękuję :-* :-)
Jestem już nastawiona na nifty.
I jakoś wierze, że wynik będzie prawidłowy :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9w1d3iz7unwa2.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny piękne brzuszki :-)
Mamy już trzy :-D
Postaram się załączyć mój :-)
Basiu, ech... taka figura, pomarzyć można :-) :-) :-)

Alimak, czytałam wiele na temat tego białka. Między innym właśnie o cukrzycy i ciśnieniu.
Ją mam podwyższone.
Zawsze 120/60 mimo 33 lat.
Teraz 146/80 lub 140/ 90 wczoraj 133/78.
Takie skoki. No i mam hipoglikemia.
Mój lekarz natomiast stwierdził, że to nie ma wpływu.
Nifty pozwoli mi na odpowiednie podejście do reszty cudownych miesięcy :-)

Miło, że jesteś z nami :-) Witamy :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9w1d3iz7unwa2.png

Odnośnik do komentarza

Ależ dawno już tu nie zaglądałam;) dziewczyny macie super brzuszki;* u mnie tak wydeło, że dwa razy większy niż pokazujecie;)
Iwa27 u mnie z ciśnieniem też problem strasznie niskie, przez co okropnie boli mnie głowa- ostatnio przez 8dni (dzień w dzień),byłam po prostu już wycieńczona z bólu. Od dwóch dni jak wstaje i czuje, że zaczyna mnie boleć głowa i mam niskie ciśnienie pije kawę i idę na świeże powietrze- POMAGA..

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny:)
Jak wyjdę z pracy to postaram się również załączyć foto, ale mam wrażenie, że mój brzuszek jest zdecydowanie większy od waszych (chyba tłuszczyk hahah).
Co do testów Nifty to polecam, ja co prawda nie robiłam Nifty ale test Iona, ale to to samo- też płaciłam 2300zł. Polecam wszystkim, dla mnie wyniki były ukojeniem nerwów. Wyniki miałam bardzo szybko bo po tygodniu, są i wcześniej, ale mieli jakąś awarię systemu. Ja nie zdecydowałabym się na aminopunkcję, wolę zapłacić i nieinwazyjnie to sprawdzić. Widok igły zbliżającej się do mojego dziecka byłby nie do przejścia, a poza tym jestem straszna panikara i te 1-0,5 % możliwości poronienia i komplikacji to dla mnie zbyt wiele w tym przypadku.
Ja nie mogę się doczekać następnego USG, 23 mam wizytę dopiero u mojej gin, a 25 mam połówkowe.
Czas tak szybko leci i już prawie połowa ciąży :)

Gratuluję pozytywnych wyników badań i życzę teraz mało stresu i dużo uśmiechu :)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...